21229
  • W B
    #17024
    Khm.
    Nem mindegy. Mert ez a Broafka nem érti saját anyanyelvét.
  • W B
    #17023
    Magyar létedre megtagadod a nyelved! Magyar létedre elfordúlsz Ősatyáidtól!
    Ősatyáink kik fent vannak a felegekben, szégyennel néznek reád te földi halandó! Szégyenne, hisz a saját nemzeted nyelvét árulád el! Mit Ősatyáink adtak át nekükn, hogy ápoljuk, hogy védjük. De nem azért, hogy olyan elfajzot emberek minte tönkre tegyék!
    Elfordusz saját nemzeted ősi nyelvétől! És te magyarnak valod magad? Te ki saját nyelvét megtagadja?!
    Nincs számodra hely ebben a nemzetben! Nincs!
    És azzal védekeze, hogy nem írom le helyesen a nemzetem szavait! De ezek nem önszántamból fakadnak! De nem!
    De te! De te! Órvul, gazul bele tiporsz saját anya nyelved be! És cserben hagyod!
    Nincs számodra hely ebben a nemzetben! Már nincs!
  • Nemet
    #17022
    :-))))

    Tegnap találtam rá erre a fórumra - eddig az utsó 5 oldalt néztem át - hát esküszöm élvezettel olvasgatom a hozzászólásokat.

    Itt mindenki, mindekibe beleköt?

    Volt a Dragonhunter vs Broafka vita "A tökéletes, vagy éppen nem tökéletes paladin-ról" - mert nem mindegy, hogy hány dex-e van? A játszhatóság, meg a játékélmény számít.

    Most meg Broafka vs WB között, hogy: "Milyen néven hívjuk az játékban szereplő tárgakat, szörnyeket, stb." - Ez is teljesen felesleges, hiszen aki már játszott a Gothic-kal az tudja kiről/miről esik szó (angol/magyar), aki nem annak meg teljesen mindegy.

    rengeteg energia egymás meg/legyőzésére, aminek nincs értelme és csak indulatokat szül...

    Én közel két éven keresztül MMORPG-ztem (tudom ez nem a reklám helye de a Dark Age of Camelot-tal), benne voltam klánokban - voltak fórumaik -, egyik sem szólt egymás fikázásáról, vagy értelmetlen vitákról. Persze, mivel amerikai szervereken nyomultam és többnyire amcsikkal dumcsiztam gondolom a kifejletlen agyuk miatt volt ez így.

    Szal javaslom mindenki vegyen ez mély levegőt és engedjük ki a fáradt gőzt.:-)))
  • Broafka
    #17021
    nem de mondjuk úgy mondom hogy van egy dragon hunter páncélom, vagy ESETLEG mondom hogy van sárkányvadász páncélom, de azt hogy crawlerplate páncél, azt nem fogom lefordítani hogy folyamirák szerelés, vagy nem tom mire...
  • Broafka
    #17020
    te minek szólsz bele? értelmezd amit mondtam, tőlem fordítsák, én nem akarom le fordítani magyarra, mert nem akarom rontani a játékélményt, és nem töltöttem le, amúgy jó hogy figyelsz...
  • W B
    #17019
    Jo hogy még nem azt mondod, hogy pl:
    Meny az uton és ott lesz két Wolf.----Ez tőle már kitelik.
    Tudod mit?
    Meny akkor angol forumra és akkor beszélhetsz ott angolul.
    Szerintem te valami bevándorló vagy aki a magyarok keresetét lopja.
  • GDI
    #17018
    Nemtom mit kell ezen utálni,ha nem akarod látni a magyarosítást akkor nemtöltöd le...és egyáltalán nemront a játék élményén...Ha ilyen okos vagy akkor fordits le Te 10-en akárhányezer sort,és aztán fikázz.
  • Broafka
    #17017
    utálom az összes magyarosítást, diablóhoz meg az ilyenekhez is, elrontják a játék élményt, és most ne gyere nekem ezzel a sablon szöveggel hogy nem szeretek magyar lenni, vagy mi van utálom a magyart?
    Lurker mint lopakodó, jaj istenem, ez olyan mint a Predator = vadász vagy nem tom...
  • W B
    #17016
    He he.
    -scavanger: Dögevő
    -Wolf (a zsoldos): Vagy marad a neve, vagy őt is át magyarosítjuk. De mivel név így marad.
    -field raider: Földrabló
    -warg: Warg ez a kitalált neve, nem lehet magyarosítíni

    magic golem : Mágigus golem.

    És a Lurker meg Lopakodó.

    Ja és én a Gothic magyarosítás alapján nevezem az álatokat, és mindent.
    És azok nem Paladinok, hanem lovagok...stb.
  • Broafka
    #17015
    nekem nem a magyar nyelvvel van a bajom, hanem baromság, értelmetlenség, és idegesítően hülyeség, egyszóval minek lefordítani ilyen dolgokat
    WB-nek akkor egy kis játék (fordítsd le!):
    -scavanger
    -Wolf (a zsoldos)
    -field raider
    -warg

    ezekre mit mondasz, különösen a warg-ra meg a scavangerre leszek kíváncsi

    biztos valami sötét kutya lesz a warg, és valami futó tyúk lesz a scavanger

    apropó, akkor már a magic golem micsoda? varázsolt kőember?
  • nestea
    #17014
    Szerintem WB-nek igaza van.. Mi baja van mindenkinek a magyar nyelvvel?
  • Szid
    #17013
  • W B
    #17012
    Második fejezetben vagyok!
    És én amit tudok magyarul mondok, de angolul játszok.
    És az tárnarákpáncél.
    Mostantól nem szolokbele, hogy magyarul, de tise abba, hogy magyarul beszélek!
    Miez már akki magyarul megmukkan az mennyen a jó édes________ _________ __________ ______-be?
  • Broafka
    #17011
    visszatérve az egy szar, mert kb a 4-dik fejezetben lehet azt megtanulni, meg megszerezni, és addigra már sokkal jobb páncéljaid vannak...
  • Broafka
    #17010
    miben? mivel?
    mi nem magyarosítunk! mond érthetőbben, így nem nagyon tudjuk hova tenni!
    (amúgy tudom hogy milyen páncélban vagy, de kurvára idegesítő ez az erőltetett fordítsunk le mindent magyarra stílus! tőlem mondjad árnyékfutónak, vagy bányavölgynek, az nem érdekel de ilyeneket ne írjál már: tárnarákpáncél)
    crawlerplate páncél azt kész, mindenki tudja egyből miről van szó!
  • W B
    #17009
    Sima G2ben zsoldos vagyok tárnarákpáncélban és orkmészárlóval meg ijjal koborolok a másodok fejezetben a bánya völgyben.
  • Nemet
    #17008
    Köszi Broafka! Valszeg ott kell, hogy legyen. (Az utat tudom, vagy 2 éve már nyomtam a G2-őt, merc-kel)
  • Broafka
    #17007
    jah nem!!!! nem nem
    tudom hol van az 5-dik!
    tudod hol van a pass? mármint az átjáró a valley of mines-ba? űállj szembe vele balra található egy kis tavacska 2 vízeséssel! a partján van az 5-dik!!!
  • Broafka
    #17006
    röviden a véleményem:
    sztem bug :)
  • Nemet
    #17005
    Hali!

    Lenne egy kérdésem a game-val kapcsolatban.

    Szal van a félszemű muksó, akinek meg kell keresnem a kis X-s helyeit. Nos, nekem vmi nem tiszta.

    Szerintem összesen 4 hely van (goblin barlang, tó közepe, lépcső környéke, farm-ház mögötti hely). Ha mind a négy helyen kapirgálok akkor 1 zacsi arany, 1 arany köcsög, amulet, meg még vmit ad. Viszont ezzel hiába megyek oda a muksóhoz, mivel az lazán elzavar, hogy még menjek keresgélni.

    Kérdésem: Hogy mit? 5 hely lenne, vagy egyszerűen szerencsétlen vagyok, esetleg bug?

    Ja, még egy kérdés: 2 kezes paraszt szeretnék lenni, de nem merc hanem pally. Ekkor milyen hátrány ér?Mivel ahogy itt olvasgattam, nekem az jött le, hogyha vki pally akkor legyen ijász. Nem rossz, de akar a fasz lövöldözni.

    Bocs, hogy hosszú voltam
  • nestea
    #17004
    Bennet ad nekünk valami jó cuccot, ha összeszedjük a sárkánytojásokat?
  • W B
    #17003
    Ja. De én békén, hagytam őket.
  • Broafka
    #17002
    voltál már ilyen!
    sőt, akkor olyan volt hogy a 3 démon közül egyik sem támadott meg, de 2-3 nyílvessző azt megholtak :)
  • W B
    #17001
    JA!
    Nektek már volt olyan, hogy egy démon nemtámadot meg?
    Nekem igen az 5. fejezetben a kolostor alat az egyik nem támadot meg, és még közvetlenül elötte el is mentem. Akkor sem, össze szeftem a cucot és ott hagytam.
  • Barty007
    #17000
    jovan már na
  • Broafka
    #16999
    nem nem (kimaradt Rengaru!!)
    1, Beszélj Jorával a piactéren ő Rengaruhoz "irányít", kapd el rengarut, kérd vissza a pénzt, de hagyd futni
    2, Beszélj a csapossal hogy 'speciális' (piszkos) munkát keresel (Fontos: ha már beléptél a milíciához akkor cseszheted) a csapos Nagur-hoz irányít, ő Baltramhoz, ő Akilhoz, aztán vissza Nagurhoz, aztán el kell telnije 24 órának (játék idő szerint), vissza hozzá, kivenni a részed, a küldinek vége
    3, Akil farmjától nyugatnak, be a sötét erdőbe vezető úton, a falnál, van egy barlang, menjünk be, végezzünk a banditákkal, a ládából vegyük ki a halat, nyissuk ki, olvassuk el a levelet, menjünk Halvorhoz, mutassuk meg neki a levelet, és hagyjuk futni őt is (ezután mehetünk még a piactéren lévő fegyver árushoz is(ő adta a küldit))

    ezután vissza a kocsmába, beszéd a csapossal, és jöhet Attila
  • Barty007
    #16998
    a tolvajcéhről békés uton megkell csinalnod a baltram szállitmányát meg a banditáktől elveszel halban levelet azt odakell adni halvornak ingyen és nem beköpni aztán megint beszélni a kocsmárossal aztán menni atillához aztán meg le a csatornába ennyi
  • Esrohnoil
    #16997
    Pedig fel lehet. :)
  • tibor16
    #16996
    A nkapust nem ismertem, - nem mondod, hogy a láncon fel lehet futni?
  • W B
    #16995
    Nem megtámadot.
    De lényeg, hogy bent vagyok
  • Broafka
    #16994
    akkor most sikerült békésen bejutnod?
    amúgy, miután megcsináltad mind3 békés küldit, utána beszélned is kell a csapossal :)
  • W B
    #16993
    De! Most másodszorra. Sikerült!
  • nestea
    #16992
    Már 8szor végigvitted és egyszer sem léptél be a tolvajcéhbe?
  • W B
    #16991
    Ó
    Azt most csináltam meg. És úgyse
    Pedig ez már a 9. végig játszás
  • Broafka
    #16990
    azért mert még egy küldit meg kell csinálnod!!!!!!
    beszélj a csapossal hogy speciális (piszkos) munkát keresel!
    ő Rengaruhoz irányít! onnantól meg fogod tudni...
  • nestea
    #16989
    nyugi, nem úgy gondoltam.... Amúgy tudom h vannak a végén sárkányok, de eszembe sem jutott, hogy ott is készíthetek fegyvert..
  • W B
    #16988
    Találni?! Mivan asz eszed helyén?
    Csak a hatodik fejezetben. Ott kitudsz nyírni egy tűzsárkányt, és Beliar földi helytartójátát kinyírod ami egy élőholt sárkány abból is tudzs sárkányvért venni.
  • nestea
    #16987
    Pedig nekem ott volt, és énis zsoldos voltam. Szerintetek melyik éri meg jobban? A nagy sárkány ölő vagy ennek az egykezes változata?
    Megcsinálhatnám mindkettőt, de hiányzik egy sárkányvér. Minden sárkányt kibeleztem. Lehet még találni?
  • W B
    #16986
    Kéne help!
    A Sima Gothic2ben zsoldos vagyok. Be akarok jutni a tolvajcéhbe! Halvort és Renugart nem köptembe. De Attilát (a Hunt) nem találom! Ott ahol kelene lenie.
  • ford fairline
    #16985
    Biztos sokan tudjátok már, de érdekesebb bejutási tippek Khorinosba(ha esetleg az őrök kötekednének):
    a kaputól
    a világítótoronytól
    ez is világítótoronytól