63003

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • Nyiri
    #640
    Sawo: ITT a leiras ami a guruban volt (2 szamban foglalkoztak vele)
    A leiras docban van, a Kepek pedig nagyfelbontasuak.
  • SaWo
    #639
    Gabo! Meg zudnád mondani, hogyí melyik számában van ez a tutorial. Nekem is van egy, amibwen a test-et építi fel, de a fejmodellezős cd asszenm pont nincs meg.
  • Gabo
    #638
    SaWo:
    Én is hasonló témán dolgozok. Ha érdekel az eddigi állása a munkának, akkor szívesen küldök neked majd képeket.
    Én a PC-Guru egyik régebbi számában találtam egy jó, képekkel illusztrált tutorialt. De a lentebb felsorolt linkeken is érdemes szétnézni.
  • Gabo
    #637
    Chabee:
    Nem vagyok benne biztos, hogy planekből építkezni túl effektív lenne. Ha valaki megérti a box vagy subdiv modellezés alapjait, akkor lényegesen gyorsabban tud haladni, mintha részekből foltozná össze a modellt. Ráadásul sokkal kevesebb a hiba lehetőség. Az elkészült modellt pedig alkalom adtán animálni is könnyebb lesz. A neten sok, jó subdiv tutorial található, csak keresgélni kell.
    Néhány cím:
    http://maxrovat.sns.hu/subdiv/subdivmodeling.htm
    http://www.brilliant-creations.com/yodatutp1.htm
    http://www.ksgfx.com/tutorials/charmodel_frames.htm
    http://www.thehobbitguy.com/tutorials/polymodeling/index.html


    A lényeg az, hogy jelen esetben az fej kontúr vonali mentén élhurkokat kell bevágni. Miután már kellő számú él és vertex áll a rendelkezésre, át lehet rendezni őket. Aztán újabb éleket kell bevágni oda, ahol nagyobb részletességre van szükség. Majd újabb átrendezés...
    Lényegben olyan ez, mint a szobrászkodás. Lépésről-lépésre haladva folyamatosan finomodik a modell. Amikor már megvan a kellő részletesség, lehet tükrözni egyet a szimmetria tengely mentén, majd a két fél egyesítése után egy meshsmooth-ot ráengedni.
    A lényeget egy hét alatt meg lehet érteni, ráadásul a Max 5-be a meshtools ide szükséges része már integrálva is van.
  • K.András
    #636
    http://www.wilddemo.dk/brazil/ghostwatchdof.jpg
    Egyébként itt van egy arany ora,igazábol sokkal nem tér el szine az enyémtöl.
  • K.András
    #635
    De nekem muszáj, mert megyek suliba.
  • Gabo
    #634
    Mint múltkor is írtam, a környezet nagyon fontos. A tükröződő, fémes felületeknél például a legfontosabb. Ezeknek az anyagoknak a "valódiságát" a visszatükröződő környezet adja meg igazán. Persze a felületi becsillanások megfelelő beállítása is fontos.
    Ha valakit érdekel, hétfőre meg tudom nézni, pontosan mik voltak a material beállításaim a logos képemnél az aranyozott felíratnál. Sokat tököltem azzal is. Összeállítottam egy teszt jelenetet, ahol a különféle variációkat egymással is össze tudtam hasonlítani. Addig kísérleteztem, míg az anyag olyan nem lett, mint amilyennek én szerettem volna látni. (A kép a www.rteclan.hu nyitó oldalán van kint. Nagyobb méretben pedig el tudom küldeni, ha valakit érdekel.)
    Egyébként az aranynak is több féle színe lehet. Az aranyat soha nem tiszta állapotban használják az ékszerészek, hanem általában ötvöző anyagokat szoktak hozzá adni. Így az árnyalatai lehetnek rózsaszínűek, sárgák, barnák. Ha valaki arany tárgyakat akar modellezni, érdemes felhajtani egy ékszer katalógust.
  • Chabee
    #633
    Hela SaWo!
    Végre már valami más téma amihez én is hozzászólhatok. Az az igazság, hogy a járművek nem nagyon tudnak lekötni. Nem tehetek róla ilyen vagyok. Inkább a karakterek azok amik érdekelnek. Hozzászólva az fejhez, én is box-al kezdtem, de nálam nem jött be ez a dolog. Próbáld meg úgy, hogy megcsinálod részenként. Szem, orr, száj és ezeket helyezd el arányosan, majd utánna kitöltöd a hiányzó részeket. Én totálisan Plane-kel dolgozom.
    valami ilyesmire gondoltam:
    http://chabee.uw.hu/pic/wipfej.jpg
  • Aldaryn
    #632
    Ti nem tudtok aludni?? :D
    András: Egy kicsit lejjeb kéne venni a "arany" színénék saturation értékét, és akkor egyből jobb lenne. Nézegettem arany dolgokat, és (ugyan van, aminek hasonló a színe) amiről biztosan tudom, hogy kb 23 karát, annak sokkal halványabb, emberközelibb színe van. S megnéztam fényben, sötétben, a szobámban, nomeg kinnt, és mindenütt hasonló, és jól megfigyelhető volt a színe. Ráadásul a megcsillanás nem teljesen a saját színe az aranynak, kissé "féhérebb", vagy inkább fakóbb képet ver vissza, ami még nagy simaság melett is mutat némi fényszórást.
    Ha segített, annak örülnék.
  • Aldaryn
    #631
    NEkem is van hasonló anekdotám: Minap el kellett mennem a helyi orvosi rendelőbe... Namármost ott általában 1-2 órát váratnak. Szóval vártam. Lassan a padlót kezdtem nézegetni... Elgondoltam, milyen shader kellene hozzá, mennyire tükröző, stb... majd pedig, mivel a padló egy sorozatgyártott nyomtatott burkolókő volt, megállapítottam, hogy ez így már nem is valósághű, mert a padlón ugyan az a textúra ismétlődik újra, meg újra. Konklúzió: a rendelő nem is valóságos!
  • FREAK
    #630
    te se bírsz aludni?? :DD
  • FREAK
    #629
    okés, küldök egyet, ami szerintem élethűbb

    bár jobb lenne, ha te elküldenéd a tiedet, hogy lássam őket egy renderen
  • K.András
    #628
    Söt inkább csináld meg matlib fájlban.
  • K.András
    #627
    Beszélhetümk rola természetsen.De szerintem az arany szinü.De akkord ird le nekem a szinek számát és megnézem milyenre gondolsz.Lehet meglehetne jobban, ha mond valaki jo számokat jo beállitásal megnézem.
  • FREAK
    #626
    ja, igen, és nincs aranyórám, de kétlem, hogy a karomon más színe lenne, mint a kirakatban
  • FREAK
    #625
    jobban megnézve nincs is baj a shaderrel, de a színe az sima sárgaréz, a kínai piacon 1500-ért kapsz ilyen színű CITEZIN órát....

    szerintem jobban jársz, ha a szemednek hiszel, nem pedig a brazil tutorialnak

    biztos van rajtad valami arany ékszer, szerinted ilyen a színe?? ha igen, akkor anyázhatsz egy kurva nagyot, mert átvertek :)

    nincs ez olyan messze a valóságtól, csak épp túl sárga, pl. a standard max arany material is gagyi, annak se sok köze van aranyhoz


    de nem kötekedni akarok, csak elmondtam a véleményemet, szólj, ha nem akarsz róla beszélni.....
  • K.András
    #624
    jolvan.Ha valami akkor ezek az orák simák szoktak lenni, nemtom van e komoly ora a kezeden(nekem igen)és abszolute hot sima az egész felülete, pontosan olyan mint a tükör(steel ezt is cromal csinálták http://www.splutterfish.com/sf/Images/img_e04_anders_pederson_speedmaster0000.jpg).Egyébként az aranynak a szinét, azt brazil tutorbol néztem,lehet splutterfishnél tudják milyen a szine???De tisztába vagyok vele, hogy lehetett volna jobbat kihozni belöle természetesen, majd legközelebb...
  • FREAK
    #623
    brazil chrome?

    az szerintem elmegy tükörnek, de egy karóra nem szokott ennyire sima lenni

    igazából nem is azzal van a gond, hanem a barbi sárga színnel, próbáld meg egy olyan színnel, ami sokkal fakóbb (világosabb) és kicsit közelebb áll a barnához, szerintem azzal ütősen nézne ki

    bár még érdemes lenne a sima brzl basic material-ban a metal shadert is kipróbálni, ugyanezzel s diffuse-zal, és mondjuk egy 40-50 százalékos reflection-nel

    én legalábbis ezt tenném
  • K.András
    #622
    Az ora egyébként nem létezik.Csak megtartottam a Breitlingek alap formáit, és abbol jött ez ki.A számlap is létezik ilyen formában.
  • K.András
    #621
    De metal shader a számlap, az arany rész az crome.
  • FREAK
    #620
    az eredetit ugyan nem ismerem, de a modell tetszik, kirájosan néz ki

    ha szabad kötekedni, a material lehetne élethűbb, jól sejtem, hogy nem metal shader?
  • FREAK
    #619
    jaj bazeg, ez van, ha nem linkelsz, rossz helyre pésztelek :D
  • FREAK
    #618
    http://www.tar.hu/rob_bal/galery/kandras/38p16mp.jpg
  • K.András
    #617
    Lerendereltem az orát brazilban, ha valakit érdekel megnézheti.Véleménytis szivesen fogadok, bár mostmár ezzel nem foglakozom, most készülök valami ujat kitalálni.
    http://www.tar.hu/rob_bal/galery/kandras/1h49p28mp.jpg
    http://www.tar.hu/rob_bal/galery/kandras/38p16mp.jpg
    http://www.tar.hu/rob_bal/galery/kandras/44p57mp.jpg
  • FREAK
    #616
    mi a bajod vele, szerintem tök csábos szája van így is :)
  • SaWo
    #615



  • SaWo
    #614
    www.inline.hu/sawo/boxfej.jpg
  • SaWo
    #613
    szóval, akkor mégegyszer
  • SaWo
    #612
    Na meg közbe van itt nekem is egy kérdésem...
    Belekezdtem ma egy elég kényes témába, fejmodellezéd box-ból ...
    Végigcsináltam egy tutorial-t viszont az nem fejezte be teljesen. Most tanácstalan vagyok, hogy a száját hogy csináljam eg az öcsinek ...
    Na megpróbálok berakni egy képet, hogy értsétek miről van szó...

  • SaWo
    #611
    Nem nagy durranás. Fogsz egy plane-t, azt beállítod oda, ahova a fát szeretnéd, rádobsz egy BITMAP képet, ami egy fát ábrázol, meg photoshop-ba beviszed ezt a bitmap-ot, és kicsit megbuherálod, hogyahol a fa van a képen, az fekete legyen, ami meg a háttér, tehát azt akarod, hogy ne láccódjék, azt fehérre. Fogsz a max-ba egy materiált, és a diffuse map-hoz berakod a rendes képet, az opticaly csatornához meg ezt a feketefehér képet. Majd rendereléskor láss csodát, ahol a fekete volt a kép, ott a plane "lyukas lesz", ahol meg fehér volt, ott látszik a bitmap. Ilyen egyszerű...
    Ja egyébként ezen a címen lehet kicsit textúrázásra gyúrni (de ezek télleg csak az alapok)
    http://www.tar.hu/frameset.phtml?path=/world3d/index.html
  • LionTR
    #610
    Opacity maphoz nem ertek :) Egyaltalan a mappolas/texturazas egyenlore meg eleggesotetsegbe burkolozo szamomra... Ennek az lenyege, hogy beteszek moge egy fenykepet, mint azon az ominozus mustangos kepen?
  • FREAK
    #609
    aztakurva.....

    Hát LionTR, lehet, hogy ha állna mellette egy eredeti, látnám a hibákat, de hogy ez elnagyolt lenne.....

    én simán megkajálom eredetinek, pedig értek az autókhoz

    grafikus szemmel egyetlen dologba tudnék belekötni, az árnyékba, bár lehet, hogy csak nekem olyan furcsa
  • SaWo
    #608
    Lion: Javaslom nézz szlét a www.tar.hu/rob_bal oldalon, vannak szupi fageneráló pluginok. Meg szerintem ha állóképet akarsz, és akarsz ügyelni a poligonnszámra is, akkor használj opticaly map-et. Én is gagyi ötleetnek tartottam, de mikor kipróbáltam, akkor rájöttem, hogy felesleges túlbonyolítani, mikor úgyse azt fogja senki nézni, és csak a renderidő lesz hosszabb. Mondjuk ez csak az én véleményem, lehet, hogy hülyeség.
  • LionTR
    #607
    Nyiri: Hat igen, egy ideje mar en is ilyen szemmel nezek mindent (meg gondolom a tobbiek is) a kornyezetemben meg hulyenek neznek.
    Ismetelten koszi, hogy betettetek a kepet (ezt is...). A hivatkozasban scr vagy src??
    A lencse felszine bump. Ezzel is ugy vagyok, hogy meg lehetne csinalni modellezessel is, de igy is jol nez ki, meg aztan a policount se mindegy.
    Egyebkent parhuzamosan most azon is dolgozom, hogy minel hitelesebb kornyezetbe illesszem be az autot, csak en azt is modellezni akarom.
    Kerdes: szedtem le egy treemaker nevu scriptet (.ms). Hova kell bemasolni, es hogy tudom maxben elerni? (scripts/pluginscripts?)
  • Nyiri
    #606
    A multkor ultem a vonaton es neztem hogy egy pohar kolan atmegy a feny es elkepeszto, hogy milyen fenycsillanasok voltak lathatok az asztalon, ha ezt egy 3d-s kepen latom egybol azt mondom, hogy nem eredeti.... HIHETETLEN.
  • Gabo
    #605
    FREAK:
    Itt az említett kép címe ismét:
    http://www.cgchannel.com/news/showfeature.jsp?newsid=531

    Ami a Blender-t illeti. Kicsi, de jó képességű program. Szerintem kezdőknek megfelelő eszköz. Én nem tudtam vele kibékülni, mert a kezelése sehogy nem állt kézre.
    A Max mindenféle képpen többet nyújt és a sokkal felhasználóbarátabb.
    Szóval egy próbát megér, de ezerszer inkább Max & Rhino.
  • Gabo
    #604
    LionTR:
    Az autót a fickó LighWave-ben készítette splinok-ból építkezve. Az elnagyoltságról és a kép beállításáról annyit, hogy ha valaki nem tudja, hogy ez CG, soha nem fogja megkülönböztetni egy fotótól. És azt hiszem aki fotórealisztikus képek készítését tűzi maga elé célnak, annak ez a legfontosabb.
    A háttér fényképezve lett, mint ahogy a tükröződésekre használt enviroment is. Viszont az anyagokat akkor is nagyon szépen eltalálta és a modellt is nagyon jól illesztette a valós környezetbe.
    Viszont ami a legfontosabb tanulság. Egy tárgy csak annyira tűnik valódinak, amennyire a környezete valódivá teszi. Készíthet bárki bármilyen jó modellt, ha a felhasznált anyagok, a megvilágítás és a környezet nem passzol, akkor látszani fog rajta, hogy nem valóság. Ezek néha apró, elsőre fel sem tűnő dolgok. Pl. egy rossz tükröződés, egy túl éles árnyék, vagy a poháron átszűrődő fény fókuszálódásának hiánya. Ezek néha nem is tudatosulnak bennünk, de tudat alatt érezzük a hibát.
    Egyébként ezért szokott háborogni a lelkem. Valaki készít egy csúcs modellt, amin látszik, hogy mennyi munkát ölt bele, majd az egészet beilleszti egy középszerű környezetbe, rossz megvilágítással és textúrákkal.
    (Mellesleg, azért a CG channel-re bekerülni nem kis elismerés.)
  • K.András
    #603
    Jolvan, de valahogy oldjuk meg ha kell nektek, husz mega csak az egész, tehát nagynak nem lehet nevezni..
  • Aldaryn
    #602
    Kösz a fáradozásodért megintcsak, de sajna nekem itthon modemes kapcsolatom van csak... :((( Ezért nem volt jó. Próbáltam a suliban vmikor összehozni, de nem ment.
    Hiába, vidéken nem osztják bőséggel a kábelnetet. (Pedig tehetnék!)
  • Nyiri
    #601
    amugy tuti bump