62843

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"

• FREAK
    oks, de ne kímélj

szarnék bele, ha nem lenne ilyen rohadt sürgős, de sajnos az.....
  • FREAK
    amúgy erről beszéltem, hogy sajnos ilyen (profiknak már rutin) részletek nincsenek benne a tutorialokban, hogy melyik görbét hol kell megtörni, mihez kell kapcsolni, stb stb, hogy ne absztrakt szobor legyen a vége.....
  • K.András
    Hu ez fogos kérdés, lehetne segitséget kérni?No de komolyra forditva a szot, mindjárt megnézem én is mit csináltál, csak még renderel a gép.
  • FREAK
    naja, de milyen?? Libanoni vagy klasszikus görög? :)
  • K.András
    Rákérdezek rakott krumpli?:DD
    Erre gondoltam éppen..
  • FREAK
    oks, szóval.....

azokat a kurva hosszú görbéket tördeljem szét ugyebár, utána újabb, rövid kis vonalakkal osszam kisebb darabokra az egész felszínt, és mindenhol a megfelelő surface generálással fedjem be

jól értem?
  • FREAK
    :)))))))))

befedem = adok neki surface-t

mellette lévő = ezt nem tudom elmagyarázni, pont azt jelenti, amire először gondolsz :)
  • K.András
    U/UW Loft is.
  • Nyiri
    amugy a HELP ben le van irva hogy melyik mire valo
  • K.András
    Már hogy a mellete lévöket?Meg hogy érted azt hogy befeded?
  • Nyiri
    Blend, Rail1, Rail2
  • FREAK
    szóval ha mondjuk a motorháztetőt külön görbéből csinálom, és rakok rá egy felszínt, akkor a mellette lévő részeket hogyan fedem be?
  • FREAK
    ok
    ebben nem voltam biztos

szal akkor bontsam kisebb részekre, az ok, de melyik művelettel rakom rá úgy a surface-t?
  • Nyiri
    nemjo freak

Az a bajod hogy nem erted a nurbs lenyeget. Elemekre bontsd a kocsit! corbe egy nagy cuved es nem tudsz kezdeni vele semmi
  • K.András
    Hát a scaleval elvileg nem szabadna torzulnia, hiszen ha az egyik kép hosszabb, és a másik rövidebb, és azt hozzá igazitom nem létezik hogy torz legyen(egyforma hosszu egyforma széles) de ez mind1.
  • FREAK
    hű de izgulok :))))

mint amikor anno a dogákat javították :)))))))
  • FREAK
    kul
  • Nyiri
    mergevel megoldottam
  • FREAK
    és ha add xref scene??
  • FREAK
    bameg
  • Nyiri
    hoppa!
    nem jon be
    Betoltom a maxot, load, es amikor kivalasztom a fajlt. toltene be es hirtelen kilep
  • Nyiri
    tudom
  • FREAK
    a forma még nincs kész, azt ne nézzétek :)
  • Nyiri
    megjott, meglesem, megnezem mit lehet kedeni vele :D
  • FREAK
    mélek mentek
  • FREAK
    na küldöm, skacox

megpróbáltam a lehető legkevesebb pontot és görbét csinálni, hogy még a forma is megmaradjon

Nyiri : észrevettem, hogy pár százalékkal elbasztam a képeket, de nem kell 100% pontosnak lennie, nem olyan jellegű felhasználásra készül, és azért igazítottam rajta magamtól is fényképek alapján

akkor plz mindjatok valamit a surface-re, nem baj, ha pöcsölős, addig nem fexem le, amíg el nem készül nagyjából
  • Nyiri
    /

Ezt nem en csinaltam, de a vonalak (magassag, szelesseg) nagyon fontos. konyebben es pontosan beloheted a hatterbe
  • Nyiri
    minden hatterkep beelleszteshez kel egy kis elomunka
    mundjart csinalok egyet hasonlot es berakom ide
  • Nyiri
    K.Andris: Ha scalevel baszakodsz akkor torzul az egesz auto es mindenhol emegy a meret.
    TERVRAJZ kell nem fenykep.

Freak: kuld majd ha kesz vagy

• FREAK
    elhiszem, de még életemben nem láttam a Rhino-t, és egy nap alatt nem biztos, hogy megszoknám a kezelését

mostmár elpöcsölök ezzel, mindjárt megvagyok, és akkor mehet a surface, de ha azt mondjátok, hogy nem lehet megcsinálni, lelövöm magam :)))
  • K.András
    Ha oldalnézetben hosszab, akkor igazisd hozzá a scale parancsal a képet és jo lesz.Legegyszerübben ez ugy megy, hogy felülnézetben rajzolsz két referencia vonalat(elején,végén,) aztán ahoz igazitod a képet oldalnézetben.
  • Nyiri
    Freak!

Sztem a kepek aranytalanok. EN most megprobaltam rhinoban osszehozni, de aranytalan az egesz. Az oldalnezetben hosszabb mint a felulnezetben de olyan olyan magas mint elolnezetben. Remelem erted. Igy lehetetlen jol megcsinalni.

Tervrajzot keres inkabb
  • K.András
    Tényleg nem akarlak bántani, de lehet ott basztad el hogy nem rhinoval kezdted el csinálni.
    Maxban nekem olyanokat csinált a nurbs hogy a hajamat téptem töle.Nem beszélve az állando ablakok közti mászkálásrol, amitöl szintén ideggörcsöt kaptam.De hát te döntesz,de ha ujrakezdenéd még most rhinoban, hamarabb be lehetne fejezni mint a maxban.Ugyanis amit maxban megcsinálok egy ora alatt, azt rhinoban 15-20 perc alatt csinálom meg.
  • FREAK
    oks köszi!

valszeg ott basztam el, hogy nem kapásból CV curve-ből csináltam, hanem sima line-ból, és a konvertálás után kurva sok apró pontra és szakaszra bontotta

na nem baj, most törölgetek meg joinolgatok, ha megvam küldöm neked is

ja, és köszi skacok a segítséget
  • K.András
    Küld el nekem is hadd nézzem meg.
    Egyébként minél kevesebb pontbol csinálod, annál kevesebb az esélye hogy "összeesen" a felület.Éppen ezért egy egy curve 3-4 pontbol álljon csak,utána ha a felület megvan ,nyomsz rá egy change degreet és 2-3-at nyomsz rá, és máris könnyen tudod igazitani modositani a felületet.
  • Nyiri
    ok
  • FREAK
    küldöm a következő fázist, kb. 1-2 órán belül ok?
  • FREAK
    hát már újra nem kezdem, de épp azon vagyok, hogy törölgetem a fölösleges pontokat, és összeillesztem a görbéket.....

és legközelebb rhinot fogok használni, megígérem :)
  • Nyiri
    Freak!

Megott a mail meg tegnap. Szerintem nagyon elrontottad. Kezd elolrol. nagyon sok pontbol all egy curve. igy sokkal tobb a hibalehetoseg az illesztesnel.

Ja amugy a maxot felejtsd el nurbsben. En csak is RHINOT hasznalok ha nurbsben dolgozgatok. Es csak utana hasznalom a maxot (material, vilagitas stb)
  • Nyiri
    ok