63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • LionTR
    #527
    DozR: legjobb kartya ilyen szempontbol most a 9700-es Radeon, mert olcsobb mint az Oxygene, igaz hogy az meg jobb...
    Dex: egesz pofas a keszulo honlap! (-bol az a kep :)
  • K.András
    #526
    Lehet hogy meglehet tükrözéssel, de az biztos hogy joval tovább tart!Ugyanis kurva egyszerü elkésziteni magát a tetöt, az elsö és hátso ablakot,meg a lökháritokat de itt egy tutor erre és meglátod hogy nem érdemes tökrözgetni tt-t..
    http://www.ifrance.com/LMD/html/audittUS.html
  • K.András
    #525
    3Dlabs gyártja ahogy a Wildcatet is..
    Itt vannak árak is de most nézem hogy elégéé lementek az árak 30ezer-töl 300ezer-ig vannak oxigen kártyák,Wildcat pedig 230-tol 750-ig.
    http://www.gaia.hu/h_monvez.htm#3dlabs
    http://www.s21net.com/shopping_cart/main.asp?cs=cs_hardver&lang=magyar&class=hardver
    de itt is vannak wildcatek..
    Következö amit veszek a gépembe, lehet egy ilyen kártya lesz! 3Dlabs Oxigen GVX420 128MB 248 000 ft nettó.Nem olyan nagyon vészes három kilobol kapsz egy nagyon fasza kártyát..
    Megnézhetem a reklámot???
    Meg mérnem használtad a Digimation Sandblaster plugint?http://www.digimation.com/asp/product.asp?product_id=80
    Szerintem ezzel könnyebben és szebben meg lehetett volna csinálni...
  • Nyiri
    #524
    tudok fogalmazni... :D
  • Nyiri
    #523
    most ahogy nyomulok a nurbsel es idegelem magam a a porsche boxster tervrajza folot (az eleje eleit mar 5x ujrarajzoltam es mas megkozelitesbol indultam neki, de mint minden modellezes ez is baszott nehez :D
  • Aldaryn
    #522
    Valamikor... :( Nagyon, de nagyon nem érek rá mostanában. // Bár az, ami miatt nem érek rá, nekem nagyon bejön... :D //

    András: Miért nem lehet egy TT-t tükrözéssel megcsinálni? Szerintem teljesen szimmetrikus a közepére. (Bár lehet, hogy rosszul tudom...)
    Elvileg ha valami szimmetrikus, akkor tükrözés mehet, nem?
    Vagy arra gondolsz, hogy pl a szélvédőt nem lehet 2 darabból összepasszintani?

    DozR: Oxigén: Egyike azon kártyáknak, melyek kifejezetten 3D-s tervezésnél segédkeznek a viewport megjelenítésénél... 56száz ezres árukkal nem tartoznak a középkategóriába... :)
    Rengeteg memória, böszme proci, integrált full OpenGL... Természetesen nem "játékkártyák"
  • K.András
    #520
    Hazsnálsz benne tükrözést,de csak az ajtokat meg az oldalát, az ablak vonaláig..
  • FREAK
    #519
    miért nem lehet TT-t tükrözve csinálni?
  • K.András
    #518
    Igen probáltam de nagyon szar még.Egy sima revolvét nem lehet vele rendesen, ha mondjuk te adod meg hány szegmensböl áljon..
  • FREAK
    #517
    ja, közben rájöttem, az oldalsó alsó részeket megcsinálom újra kevesebb darabból

    a teteje meg a segge már egész jól alakul
  • DEx-
    #516
    meg ezt:
    Cebas.FinalRender.Stage-0.v1.5.for.3DSMAX.5.(Plugins.Only)-VOX
  • DEx-
    #515
    Milyen ez a Rhino 3, próbálta már vki?
  • Nyiri
    #514
    Bituman: Mikor frissited az oldalad? Mondtad, hogy leirod mikent csinaltad a Gumit a felnire... (csak a gumi erdekel) Nekem is volt egy elkepzelesem meg is csinaltam, de az marha sok poly...
  • Nyiri
    #513
    en is belekezdtem egy porshe boxsterbe csak a sok erdekes iv miatt... :D (eleg erdekes melo lesz)

    van egy masik futo modellem is ami meg nagyon kezdetleges, arrol majd kesobb :D
  • K.András
    #512
    De audi tt-sem, meg még egy rakás auto van amit nem lehet...
  • K.András
    #511
    PL uj bogarat egészen biztos hogy nem csinálod meg tükrözésel..
  • DEx-
    #510
    A honlap project köv. fázisa:

  • Aldaryn
    #509
    Majdnem mindenhez másféle módszerrel kell hozzáállni... Ezért van az, hogy a 3D modellezést általában kreatív, és okos emberek végzik, olyanok, mint mi. :D
  • Aldaryn
    #508
    Milyne autókat nem lehet tükrözéssel megcsinálni? Nem baromság képpen, de tényleg nem láttam még olyan kocsit, ami nem lenne tükörszimmetrikus legalább hosszában... (Az már viccesebb, ha oldalról is szimmetrikus... :) )
  • Aldaryn
    #507
    Nyiri: Ennyit arról, hogy pang a topic! :D Két napig nem nézek ide, és máris kb 100 hozzászólással ugrasztottátok meg a számlálót! :))) Kitettetek magatokért.
  • K.András
    #506
    Azért ez nem teljesen igaz, de nagyon közel van az igazsághoz.
  • Nyiri
    #505
    most komolyan... minden autotz masfele modszerrel kell kezdeni es modellezeni, valamelyiknel lehet az egesz elejet megcsinalni egy gombbol aztan kivagni a reszeket (pl bettle) de minden auto mas.
    meg kell nezni hogy a legkonnyebb es aztan nekiindulni
  • Nyiri
    #504
    Amugy remelem mar rajottetek hogy minden autot maskepp kell modellezni :D
  • K.András
    #503
    Egyébként sok autot, nem lehet igy tükrözéssel megcsinálni.Én elkezdeném a tetején, aztán hátso ablakot csinálnám, de ugy hogy a tetöböl extrudálnám curve mellett,ugyanigy a motorháztetöket is...Aztán aamikor készen van az oldala is, tehát az ajtok meg ilyenek,akkor csak azt tükrözném meg persze az oldal ablakokat.
  • Nyiri
    #502
    ja csak tiszta szogletes az oldal
    jo tanacs:
    amit lehet egy felulettel csinald meg

    pl: bal elso oldallemez 1 felulet, ajto 1 f, hatso ajto 1 stb...
  • FREAK
    #501
    íme a bizonyíték, hogy azért, ha szenvedve is, de meg lehet csinálni...




    Nem lesz tökéletes, az biztos, de egy kis pöcsölés után össze fog állni, remélem..... Ha sikerül, természetesen azt is megmutatom, ha nem akkor meg további segítségeteket fogom kérni nurbs és rhino ügyben, ha nem gond...

    Most pedig megyek és izzadok tovább :)
  • SoftFX
    #500
    Elnézést, most láttam ,hogy már páran válaszoltak előző kérdésemre, azért ha valaki még írna egy-két dolgot jó lenne...

    Ja és meggyőztetek marad a Nurbs...

    A képek nagyon szupik (óra+autó+fa+stb)...

    Jó sok hozzászólásról maradtam ki...
  • K.András
    #499
    ...3-4 száz ezer...
  • K.András
    #498
    Nekem gf3-om delux van a gépben, a Lion által elküldött rivatunerrel, amivel végül is quadro csináltam belöle,Nekem 3-4 ezer polygon meg sem kottyan, igaz ugyan hogy a gép egy asus p4t533c alaplapban van, egy p4 1.6a-val ami 2.4-en megy, plusz 512 rdram van a gépben, 7200 ibm vinyokkal.
    Wildcat az baszott drága, de oxigen nevezetü kártyábol már 150-200-ért kapsz elég jo vidkártyát...Egyébként mit akarsz 100-150 ezer részecskéböl????
  • SoftFX
    #497
    Bármilyen felület elkészíthető Nurbs-szel?

    Mert egy motorháztetőn már több napja szenvedek, de az istennek sem akar, több 100 CVpoint nélkül, sikerülni! De ekkor meg nehéz a változtatgatás...
    Érdemes-e probálkoznom, mert minden felület elkészithető Nurbssel, vagy használjak vertex-spline-surface-t ,vagy van még más?

    Szeretnék választ kapni, ha lehet :).
    Addig sajna áll a "munka".
  • FREAK
    #495
    mostmár csak azt kell megoldani, hogy a sok különálló lap szépen illeszkedjen a megfelelő ívekre :)))
  • FREAK
    #494
    erről van szó

    megy ez bazzeg
  • FREAK
    #493
    ok
  • K.András
    #492
    figy egy egy felület elkészitéséhez, nem feltétlenül kell 4 vonal, elég lehet egy is, azt extrudálva megkapod a felületett és utána mondjuk formára igazitod.De lehet két vonallal is akkor nyomsz egy 1 railt vagy egy u/uwloftot,lehet ugyanazt megcsinálni 2 railal is 4 vonalbol.
  • FREAK
    #491
    rábasztam?
  • FREAK
    #490
    világos

    de ha a mostani vázat felbontom mondjuk 4 oldalú lapokra azokat nem tudom befedni??
  • K.András
    #489
    Rajzolj két vonalat, aztán kösd össze egy loft-al menni fog.De te autot akartál csinálni, nem 3-4 curveböl egy surfacet..Az sem mindegy hogy hogyan vannak ott a vonalak, amik között a felületett akarod csinálni.
  • FREAK
    #488
    nemrég kezdtem a NURBS-t, ez tény, de nem hiszem el, hogy nem lehet azt megcsinálni, hogy van 3 vagy 4 curve, amik közös pontokban érintkeznek, és rakok közéjük egy surface-t...

    vagy ez akkora mutatvány lenne?
  • K.András
    #487
    Esély van rá, de sokkal tovább tart mintha elkezdenéd elölröl, és ki tudja hogyan fog kinézni.
  • FREAK
    #486
    tehát azt állítod, hogy az égvilágon semmi mód nincs rá, hogy ezt szétvagdosva, összeszabdalva, akár tenyérnyi darabokban is surface-t adjak neki?