63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • FREAK
    #568
    hova pakoltad fel??

    mondjuk leszedtem valami Rhino 3 WIP verziót, de már az installnál elakadtam, amikor kódot kért :))
  • SaWo
    #567
    Bituman, LionTR, meg mindenki, köszi az INFO-t. Most hogy megy ez a nurs őrület, megkérdem mán, hogy van ez a Rhino 3D-amit felpakoltam egy ftp-re, már nem tudom hogy hova írtam, lehet a másik rovtba, szóval leszedte valaki? És jobb mint a MAX-ban a nurbs? Úgy látszik, már nekem is hozzá kell látni valamihez norbs-szel...
  • FREAK
    #566
    az a jó, hogy ha ezt nem is sikerül tökéletesen összehozni, most aztán összeismerkedünk Mr. Nurbs-szel :)))))
  • FREAK
    #565
    pofásodik..... már csak a csomagtartót kell lefedni, utána jön a piszmogós meló, egyengetni a felszíneket, eltüntetni az éleket, kiszabni a spoilereket stb....

    ja, és amire még ötletem sincs, hogy hogyan fogom a végén megcsinálni az ajtókat meg a csomagtartó tetejét

    még jó, hogy van a cégnél egy penge grafikus srác, mondjuk ő se egy nurbs guru
  • Nyiri
    #564
    hogy allsz a 607sel?
  • Nyiri
    #563
    en se vagyok asz
  • FREAK
    #562
    a 607-es nurbs, a motor full mesh, és nurbs-ben ritka nagy amatőr vagyok...
  • LionTR
    #561
    bocsi, SaWo
  • LionTR
    #560
    Andras: bocsi, csak nem olvastam vegig a forumot videokartya-ugyben.
    FREAK: en csak azt nem ertem, hogy ha ilyen motort osszebirtal(tatok) rakni, akkor miert ekkora problema az a 607-es?!
    SsWo: ugyan en nem ertek annyira a Photoshophoz (se), mint Aldaryn baratom, de en a kovetkezoket szoktam csinalni:
    Eloszor is a nagyon eluto mintaktol megszabadulok, az emlitett sokxozodas elkerulese vegett (persze ez csak akkor jo, ha a kep nem egyetlen bazinagy mintabol all a kozepen :). A masik, hogy a kep also, meg egyik oldalso elet lemasolom, letukrozom, es es athuzom az ellentetes elbe, igy a texturak hatarai nem lathatoak.
  • Nyiri
    #559
    Hela!

    Nem kell licencelni a max5-t. Olvassatok mar el az nfo fajlt...

    Masoljatok at az fajlt a max fokonyvtaraba ami az install cd-t talahattok: licpath.lic

    Aztan a Start menu/discreet/3dsmax5/Licence Configuration Switcher -t inditsatok el.

    Es ott a NETWORK-re atallitani. Tobbet soha nem fogja kerni a kodot. Magyaran ez a crack....
  • Gabo
    #558
    Múltkor szó volt textúra mappolásról és UnWarp UVW-ről. Találtam egy tutorialt a témával kapcsoltban (átolvasni, még nem olvastam át), talán használható lesz mások számára is.
    http://planetunreal.com/swartz/tutorials/tut_unwrap.htm
  • Aldaryn
    #556
    Eszembe jutott még 1 lehetséges textúraméret-probléma-orvosoló-megoldás. :D
    Sokszor használom még a következő eljárást is: Photoshopba betőltöm a (kis) textúrá, sokszor egymás mellé rakom, így egy átmenetes, ám sokszor ismétlődő textet kapok. (Maxban kb eddig lehet elmenni)
    Ezután az egyes részeket átpakolgatom (lágy kijelöléssel) a nagy képen, így megszüntetve az ismétlődéseket (vagy legalább is nem lesznek OLYAN feltűnők... :) ) Vigyázni kell arra, hogy a kép széleit ne nagyon bolygassuk. Bár megfelelő jojózással ez is mehet.
  • Aldaryn
    #555
    hehe...
  • Nyiri
    #554
    Freak: a crom materialt kuld mar el (motoros kepen levot)
  • Nyiri
    #553
    ha ugy vesszul van asszimetrikus kocsi:

    mindegyiknek csak egyik oldalon van a tanksapkaja :D es nemelyiknek csak egy oldalon van kipufogo
  • Aldaryn
    #552
    Érdekes ötlet lenne asszimetrikus kocsit csinálni, nem? :)))) (mármint felülről asszim... :) )
  • Aldaryn
    #551
    Photoshop képnagyító eljárása kissé kiforottabb, mint a max alap filtere erre a célra, amúgy Photoshopban van még egy két cucc amivel nagyítás után el, el szórakozhatsz. Ilyen pl. a sharpen, az unsharp mask. Továbbá a levels és contrast controllokkal is kell bíbelődni.
    Ha nekem nagy felbontású képre van szükségen, akkor általában azt csinálom, hogy a kisebb képet felnagyítom, majd pedig a kontraszt beállítása után nyomok rá egy sharpen filtert, ezután a kontrasztot visszaveszem. Készítek egy új réteget az alap kép éleiből (find edges) és azt overlay-elem rajta.
    Más módszer: Van egy progim (Flash is tudja) ami vektorgrafikussá alakít egy bitmapet, na ezt is szoktam használni. Bár ez kicsit furcsának tűnhat... :D
  • Aldaryn
    #550
    Király a moci. A fémmel szerintem nagyon nincsen gond, csan a környezet miatt vesz fel ilyen borongós hangulatot...
  • SaWo
    #549
    Lenne egy kérdésem textúrázással kapcsolatban. Ez lehet, hogy tök alapkérdés, de eddig nem nagyon foglalkoztam alapos és részletes textúrázással. Nyílván a textura csomagokban, amiket itt ott lehet találni, meg amaxban is a textúrák nem 1000*1000-es felbontásúak, hanem egy nagyságrenddel kisebbek. Mit csináljak akkor, ha nekem egy nagy egybefüggő felületre kell egy iklyen textúrát rárakni. Ha nem zsugorítom össze, akkor csúnya lesz a felbontás, ha meg megsokszrozom mondjuk, hogy 3-4 szer rakja máár rá, akkor meg ávolról nézve annyiraa lehet majd látni, hogy ismétlődik a minta. Na nyílván photoshopban kéne machinálni kicsit, de valami konkrétabb tippje lenne valakinek?
  • FREAK
    #548
    erről van szó..... én tényleg hálás vagyok a segítségért, az egész fórumon itt vannak a legnormálisabb emberek

    csak ha abban a szar helyzetben vagyok, hogy nincs időm, akkor sajnos csak az építő jellegű tanácsokat tudom értékelni.....


    közösen pedig úgy lehet képet csinálni, hogy én elkezdtem, ő folytatta, aztán együtt is dolgoztunk rajta, aztán megint külön és végül mindketten saját ízlésünk szerint renderelgettük.... a bordák pedig nem minden típuson vannak lekerekítve...
  • K.András
    #547
    Most nem én mondtam hogy kezd ujra...Ne kezd ujra csináld ahogy érzed.Én csak annyit mondtam, hogy lesznek még biztos olyan dolgok amik meglepetést fognak okozni, hát ettöl szép a modellezés, hogy találsz egy problémát és azt meg kell oldani...
  • K.András
    #546
    Közösen???Hogy lehet közösen képet csinálni??
    Egyébként jol mutat tényleg,de a hütöbordákat le kellett volna kerekiteni, a felette lévö cucc mintájára.
  • FREAK
    #545
    ahhoz képest - mondtam.....

    kösz a segítséget amúgy, de tök fölösleges 25x elmondani, hogy kezdjem újra, amikor nem fogom, ebből kell megcsinálnom, és a semminél már valamivel többet sikerült kihozni belőle.....
  • K.András
    #544
    Hát azzal a jol haladokkal még várj, lesz még egy két meglepetés,meg ne kérdezd mi, de hogy lesz az biztos!!!
  • FREAK
    #543
    addig itt van nektek egy majdnem kész darab, lehet elemezni (a fémbe nem belekötni, az pl. nekem se teccik....)



    Galy mesterrel közösen alkottuk
  • FREAK
    #542
    ezért mondtam, hogy majd inkább a végeredményt kopizom be, tök fölösleges ezen nyűglődni
  • FREAK
    #541
    nem izgulni, mire leírtad 3-4 él már el is simult :)

    én megmondtam, hogy pöcsölök ha kell, nem hittétek el......

    és azért "totál szögletes" kicsit erős, azért a 607-es nem egy golyó, van rajta 1-2 határozott él.....
  • Nyiri
    #540
  • Nyiri
    #539
    ahogy nezem a kepet kezd elorol, total szogletes... :(
  • FREAK
    #538
    akadálya akkor sincs, csak max nem a leggyorsabb módszer......... ugyanazt mondjuk
  • FREAK
    #537
    amit üresen látsz, itt már csak annyi lesz lefedve

    ahhoz képest, hogy kijelentetted, ebből nem lesz semmi, egész jól haladok, nemdebár? :)
  • K.András
    #536
    Nem látod akadályát???Oké akkor ugy mondom,hogyha elkezded megcsinálni, és eljutsz már valameddig ,akkor fogod ésszre venni hogy miért jobb ez igy mint tükrözéssel, egyébként nem nagyon van (legalábbis én még nem láttam)olyan autot ami ne lenne szimetrikus.
  • FREAK
    #535
    na jó, 70%

    a többit külön csinálom meg (sárhányó, küszöb, ablakkeret, stb....)
  • K.András
    #534
    Hát ez max az alap felület 40%-a maximum:))
  • FREAK
    #533
    na egye fene

    a sárhányó körüli részekhez még nem nyúltam, először egyben akarom látni az egészet

  • Nyiri
    #532
    most lecci :)
    viewport is jo
  • FREAK
    #531
    az alap felület 80%-a megvan

    még van mit egyengetni rajta, de meglesz

    ha élvezhető állapotba kerül, nyomom a képeket
  • Nyiri
    #530
    freak: hogy allsz a kocsival!
    renderkepet azonnal!!!!
  • FREAK
    #529
    megnéztem az Audis tutorial, és bár tudom, hogy nem vagyok egy nemzetközileg elismert autómodellező szaktekintély (egyelőre! :), de nem látom akadályát a tükrözős módszernek

    az lehet, hogy van rá hatékonyabb mód is persze


    ha lesz időm, megpróbálom én is megcsinálni
  • K.András
    #528
    Nézd már meg azt a linket amit kiraktam neki.
    Van ott 30ezertöl 300-ig netto, de most mondom hogy még a sima nyolcvanezres kártya is többet tud mint a radeon, mivel ezek kimondottan grafikára vannak...