62843

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"

• Nyiri
    ITT TALALOD felrakta egy haverom
  • Nyiri
    egy olyan modellezes tutorialt talaltam ami egy subarut mutat be tobb mint 300 oldalon es minden oldalon egy felbontasu kepekkel! Szo szerint minden egyes alkatreszet megmutatja a keszito hogy hogy csinalta...
    13 mega ace-ben

ha erdekel akkor ide vagy emailben ird meg hogy hova rakjam fel (sg ftp kizarva mert baszott lassu)
  • Nyiri
    de ne jobbat tudok...
  • FREAK
    köszi

közben találtam egy ilyet:

http://www.3dm-mc.com/tutorials/car/

ez egész jó

csak kezdhetem elölről az egészet :)
  • Nyiri
    pill.
  • FREAK
    skacok NAGYON sürgősen szükségem lenne olyan oldalra, ahol autómodellezéssel kapcsolatos info van, vagy kész modellek, esetleg karosszéria elemek!!!!!!!!!!

HELP PLIIIIIIIIIIIIIIIZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Nyiri
    Most jut eszembe, ha valaki subdiv modellezest szeretne tanulni akkor ajanlom Laa-Yosh oldalat. Igaz itt csak a csak kepek vannak szoveg nelkul de van egy rakas wire amibol sokat tanulhat az ember. (Relem ly nem sertodik meg)
  • DEx-
    Kellene csinálnom egy honlapot, már az alap háttér, hangulat megvan:
    http://www.nexus.hu/foxi/honlap_wip.jpg

Elég kezdetleges állapot, de azért írjatok, kinek hogy tetszik és mi kellene még rá.

Amit én kigondoltam az a köv:
    Baloldalra egy WC kerül, lehúzókával meg minden :-)
    A kéznyomok a falon, meg a női/férfi matrica is átkerül oda. A kéznyomok barnára változnak :-)
    Középen felül valami grafiti.

Szóval kb. ez. Ja és hogy hogyan is fog működni. Pl így mint ez:
    http://www.o3games.com/morek/index.htm

Benn a szekrényben lesz a tartalom, az ajtón belül felaggatva dolgok, ami tulképpen a menü lesz.

Alaphelyzetben mind2 szárnya a szekrénynek be lesz zárva, és attól függően melyik szárnyra kattintunk úgy a magyar, ill. az angol rész nyitódik meg. Remélem érthető.

Na mind1, írjatok.

DEx-
  • Chabee
    Hi!
    Muszáj vagyok ez a linket ide beszúrni ezt látni kell!http://www.cgtalk.com/showthread.php?threadid=26973
  • Aldaryn
    Egyszer fenn, Egyszer lenn... :)
    Amúgy pedig miért nincs pl 3D Studio MAX fórum? Ha csak az lenne, akkor már kb 1870 hozzászólás lenne benne! Kúl.
  • Nyiri
    csuszik lefele a topic :D
  • Aldaryn
    Brazil beállítások:
    AA Samples: 0-0 (hehe)
    A többi pedig itt van: (megcsináltam a screenshotot, nemtom miér. le is írhattam volna, nem?)
    Brazil Luma Server beállítások a kicsivel alant látható képhez.
    Ezen kívül: Mivel nem volt mág szükség specularra, ezért elegendő volt egy egyszerű, fehér, standard shadert rádobni a fára.
    Egyelőre area-light esetében csak Brazil Basic materialnál renderel speculart. Sajnos... :(
    A lényeg szerintem, hogy a megvilágító lámpa fénye gyenge, a többit a sky adja.
  • Aldaryn
    Öööö... Izé. Sorry. Nem láttam, hogy írtál volna. Sorry. Megyek oszt' nézem! :D
    Én sem értek a mappoláshoz...
  • FREAK
    köszi
  • SaWo
    Helosztok!
    Biituman! Csináltad azt a fatorzs képet. A bal oldali, amin nincs textúra. Azt gondolom brazillal renderelted. Nagy kérés lenne, hogy print screen-eld már le ezeket a beállításokat és küld el mailbe léci. Meg még azt mondd emg, hogy milyen materialt használtál? gondolom Brazil basic mat-ot nem, vagy az mind1? Help plz, vagy bárki aki érti a brazilt
  • LionTR
    K.: igen, belso resz is be van tervezve. Ha nincs belseje, lehet kepeket csinalni rola, de csak extrem kamerakbol, hogy nem latszodik, hogy nincs beleseje. Ahhoz viszont reszletes kulso kell...
    Aldaryn: en aztan annyit ertek a mappeleshez, hogy ihaj! Mi lenne, ha neha megnezned a leveleidet?
    Proci huzas: nekem 1.2-->1.48 nem fagy, de azt mondtak, ilyen alaplappal ne nagyon tuningoljak, ha jot akarok :)
  • Aldaryn
    Nem, nem subdiv modell... Ahhoz túl lusta voltam... :) Amúgy köszi a tippeket. A legkomolyabb problémám azóta a: "Hogy a fenébe illesszem össze a kül. mappolási zónák szélén lévő mapokat???". De szerintem ez a beépített "tökölés" utillal megoldható.. :D
    Moha, zuzmó, sok fű, pókháló az lesz, bizonyám... :))
  • Gabo
    FREAK:
    Max4-es topik, SaWo 1470-es hozzászólásában van a kért info.
  • FREAK
    K.András plz írj egy mailt vagy ICQ!!! Felhasználó infoban van elérés!
  • FREAK
    kb. mikor?
  • Gabo
    Bituman:
    Ha subdiv modellezéssel készült volna, akkor valószínűleg a lowpoly modellen kicsit egyszerűbben el tudnád végezni az Unwarp UVW-t. Még a Max4 topikba írtam be egy címet mappolással kapcsolatban. (Ha kell megkeresem megint.) Az ott olvasottakból kiindulva, részekre kellene bontani a fát, majd külön-külön kiteregetni a törzset és a gyökereket. Miután ez megvan, Textporter-rel ki lehetne menteni a mappoláshoz a felületeket. Ezt követően pedig el lehetne készíteni Photoshop-ban a megfelelő textúrát.
    Mivel ez egy NURBS modell (vagy legalább is highpoly modell), gondolom a fenti módszer használata kicsit körülményes lenne. Ebben az esetben tényleg egyszerűbb egy külső 3D-s festő progit használni. (Vagy esetleg trükközni az Optimize módosítóval és utána unwarpolni.)
    Maga a material amit készítettél jól néz ki, de lehetne még finomítani egy kicsit. Egyrészt, meg kellene szerintem szüntetni a "csavarodását". Másrészt érdemes lenne egy nagyobb bitmapot (gondolom ez az alapja) vagy esetleg egy jó procedurális mapot használni, hogy ne legyen ennyire szembetűnő az ismétlődés.
    Ezen kívül, nem tudom milyen lesz a fa környezete. De szinte biztos, hogy a kérgen néhány élősdi, zuzmók, gombák és mohák is megtelepednek. Erre is érdemes figyelni.
  • Gabo
    Nem olyan rég volt róla szó (lelőhelyről is) vagy itt, vagy a Max4 topikjában.
  • FREAK
    azt honnan szerezhetem meg???

amúgy rájöttem mi a baj........ az eredeti görbébe beszúrtam 3 új pontot, amik nem a felületre kerültek........ van megoldás?
  • Gabo
    FREAK:
    Sajnos a Max-nak nem erőssége a NURBS modellezés. Ha NURBS felületekkel szeretnél dolgozni, szerintem jobban jársz a Rhino3D-vel. Azzal egyszerűen és gyorsan tudsz akár meglehetősen bonyolult felületeket is modellezni. Ha pedig kész a modell, átviszed Max-ba és elvégzed a textúrázást.
    Néha én is megdöbbenek, hogy számomra tök egyértelmű és egyszerűnek tartott műveletek mennyire nem akarnak a Max-ban úgy működni, mint ahogy az ember elvárná.
  • FREAK
    hümmmmmmmm

most mér nem akar nekem trimmelni?????

aszondom trim, a surface átmegy sárgába és csók

ilyet se basztam még...........

SEGÍTSÉG!!!! :)
  • FREAK
    köszi

azért ez elég ciki, hogy erre nincs egy direkt parancs

pedig alapművelet.........
  • Aldaryn
    Doom3 alpha... Szép, szép... Csak eszméletlenül lassú. Nem tudom, milyen vas kell neki, de biztos, hogy nem a mai világra van méretezve... (Nomeg optimalizálva)
    Amúgy meg van benne egy rakás dolog, ami még igen szar... pl a bumpok néhol annyira gagyin néznek ki, hogy jobb lett volna oda se rakni őket. Nomeg az én vidkártyám meg nem egy csodamasina... Lehet, hogy valami dx9-kompatibilis kütyüvel szép lenne...
    -Dehát ez még nagyon alfa... :D
    András: Futtatsz még valami max mellett? Vagy csak amúgy szarakodik?
    Freak: Rárajzolod/vetíted a görbét a felületre, ezután pedig kitrimmeled. Ezután leklónozod a felületet, és megfordítod a trimmelést. Én csak így tudnám megoldani.
    Tényleg, lehet olyat csinálni, hogy egy trimmelés után a trimmelt felületből "nem-trimmelt, de ugyan olyan" felületet csináljak? Nekem eddig (Maxban) nem jött össze...

Más: Mennyire jó dolog az a DeepPaint 3D, mert jelenleg úgy tűnik, csak ez orvosolná problémámat. Mekkora, és hol tudnék utánajárni?
  • FREAK
    olyat hogy kell csinálni, hogy van egy nurbs surface, rajzolok rá egy zárt CV görbét, és az elkerített felszínt különállóvá teszem?

fast help needed :)
  • K.András
    Nem azzal van a baj hogy huzva van, mert akkor fagyna, de nem fagy és csak a max szarakodik semmi más .
  • K.András
    Szerintem inkább szed le az uj posert valahonnan, mert a srác azota sem szolt vissza.
  • DEx-
    Egy kis offtopic:
    A doom3 alpha-t próbálta valaki?
    Milyen?
  • Aldaryn
    Na jó: Kérdés: Hogyan lehetne erre a fatörzsre élethű, modellezett kérget készíteni?
    A jobboldali képen próbálkoztam, de távolról sem az igazi...

Egyáltalán: Hogyan lehet egy ilyen bonyolult formát összefüggően lemappolni?
  • Aldaryn
    Ööööö? Ez mi? Írtam egy egész novellát, erre:
    %/!/%!/%+!%+'"+! Kzzz! Bzzzz!
  • Aldaryn
    Autómodellezésben:
  • Aldaryn
    Nekem is szokott b*szakodni a Max5, de a 4 is ugyanúgy. Az igazat megvallva nekem a 4 úgy ahogy volt, fagyott, ezen csak a 4.2 változtatott...
    Most itt az 5, ez is van, hogy furcsa dolgokat művel: legtöbbször csak egyszerűen kidob minden előzetes figyelmeztetés nélkül. Ez idegölő,de általában orosolja egy restart... Vagy pár perc pihenő a gépnek. Egyébként mondtad, hogy a procid jól meg van húzva... nekem, ha 2,4-en pörög, többször fagy... Bár, kitudja...
  • Aldaryn
    UT KIRÁLY! (No comment)...
  • FREAK
    hi

Kandris, tudsz már segíteni Poser max plugin ügyben??

amúgy majd lenne pár kérdésem autómodellezés ügyben, szóljatok, kitől kérdezhetek, jó lenne egy ICQ kapcsolat

köszi!
  • K.András
    Alakulgat szépen a forma!!!A belsöt is le akarod modellezni?Mert én legközelebb ha autot csinálok, akkor a külsöt belsöt mindent meg fogom csinálni, mert ahogy nézegettem az enyém, miután befejeztem, nagyon sokat ront a képen ha nincsen belseje, nem lehet igazán jo képet csinálni belöle sajna,akármilyen szépen csinálod meg kivülröl.Ez persze privát vélemény, és nem biztos hogy igy van, de szerintem igen:DDD
  • K.András
    Lehet megyek agyonlövöldözök valakit, hátha jobb lesz:DDD
    De a viccet félretéve, végül is sikerült berakni meg elmenteni is.Csak nemtom mi zavarhatott be, mondjuk ma vettem egy kis rdramot megen, és miután beraktam ,tölteném be és az fogad hogy egy része hiányzik az objektumnak.Mondom finom nagyon, utána még kétszer kivágott, gondoltam itt a vég és egyszercsak elkezdet müködni, amitöl legalább olyan ideges lettem, mint attol hogy nem müködött,persze csak azért, mert nem tudom mi alapján szelektál a prg, hogy ezt most kidobom azt most nem, ezt most beveszem aztat meg nem:DD
    Végül is megjavult, szoval mostmár meg is nyugodtam és neki is állok renderelgetni:)
  • LionTR
    а²^°^°¢²·^¢í€³[@{Ð}[]í}@{**************.....