63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • K.András
    #485
    Nem értesz, ebböl nem lehet autot csinálni.Azért nem, mert valszeg a tutorban nem köti össze a vonalakat, mert akkor maximum egy patch parancs marad amit alkalmazni tudsz rá, de az meg nem ide kell és nem most.
  • FREAK
    #484
    na mindegy, izzadok vele tovább, újrakezdeni már nincs időm....
  • FREAK
    #483
    értem..... pedig semmiben nem tértem el eddig a tutorialtól..... fakk
  • K.András
    #482
    Sorry, de ez igy van.
  • FREAK
    #481
    aha.........

  • K.András
    #480
    Megnéztem,és a következö a problem.
    Szerintem kezdj bele valami egyszerübb dologba, mert ez ugy ahogy van nem jo,és ebböl nem is fogsz tudni autot csinálni.Szoval szerintem az alapokat kéne elöbb megtanulni, mert ebböl egy elemet nem tudtam összehozni sajnos.Te körberajzoltad végül is az autot, de ez nem igy megy, az biztos hogy ezt kezdheted ujra, mert ez nem lesz jo.
  • FREAK
    #479
    na, semmi??? reménytelen?? lőhetem le magam?
  • FREAK
    #478
    jajistenem mi történt? :))
  • FREAK
    #477
    oks, de ne kímélj

    szarnék bele, ha nem lenne ilyen rohadt sürgős, de sajnos az.....
  • FREAK
    #476
    amúgy erről beszéltem, hogy sajnos ilyen (profiknak már rutin) részletek nincsenek benne a tutorialokban, hogy melyik görbét hol kell megtörni, mihez kell kapcsolni, stb stb, hogy ne absztrakt szobor legyen a vége.....
  • K.András
    #475
    Hu ez fogos kérdés, lehetne segitséget kérni?No de komolyra forditva a szot, mindjárt megnézem én is mit csináltál, csak még renderel a gép.
  • FREAK
    #474
    naja, de milyen?? Libanoni vagy klasszikus görög? :)
  • K.András
    #473
    Rákérdezek rakott krumpli?:DD
    Erre gondoltam éppen..
  • FREAK
    #472
    oks, szóval.....

    azokat a kurva hosszú görbéket tördeljem szét ugyebár, utána újabb, rövid kis vonalakkal osszam kisebb darabokra az egész felszínt, és mindenhol a megfelelő surface generálással fedjem be

    jól értem?
  • FREAK
    #471
    :)))))))))

    befedem = adok neki surface-t

    mellette lévő = ezt nem tudom elmagyarázni, pont azt jelenti, amire először gondolsz :)
  • K.András
    #470
    U/UW Loft is.
  • Nyiri
    #469
    amugy a HELP ben le van irva hogy melyik mire valo
  • K.András
    #468
    Már hogy a mellete lévöket?Meg hogy érted azt hogy befeded?
  • Nyiri
    #467
    Blend, Rail1, Rail2
  • FREAK
    #466
    szóval ha mondjuk a motorháztetőt külön görbéből csinálom, és rakok rá egy felszínt, akkor a mellette lévő részeket hogyan fedem be?
  • FREAK
    #465
    ok
    ebben nem voltam biztos

    szal akkor bontsam kisebb részekre, az ok, de melyik művelettel rakom rá úgy a surface-t?
  • Nyiri
    #464
    nemjo freak

    Az a bajod hogy nem erted a nurbs lenyeget. Elemekre bontsd a kocsit! corbe egy nagy cuved es nem tudsz kezdeni vele semmi
  • K.András
    #463
    Hát a scaleval elvileg nem szabadna torzulnia, hiszen ha az egyik kép hosszabb, és a másik rövidebb, és azt hozzá igazitom nem létezik hogy torz legyen(egyforma hosszu egyforma széles) de ez mind1.
  • FREAK
    #462
    hű de izgulok :))))

    mint amikor anno a dogákat javították :)))))))
  • FREAK
    #461
    kul
  • Nyiri
    #460
    mergevel megoldottam
  • FREAK
    #459
    és ha add xref scene??
  • FREAK
    #458
    bameg
  • Nyiri
    #457
    hoppa!
    nem jon be
    Betoltom a maxot, load, es amikor kivalasztom a fajlt. toltene be es hirtelen kilep
  • Nyiri
    #456
    tudom
  • FREAK
    #455
    a forma még nincs kész, azt ne nézzétek :)
  • Nyiri
    #454
    megjott, meglesem, megnezem mit lehet kedeni vele :D
  • FREAK
    #453
    mélek mentek
  • FREAK
    #452
    na küldöm, skacox

    megpróbáltam a lehető legkevesebb pontot és görbét csinálni, hogy még a forma is megmaradjon

    Nyiri : észrevettem, hogy pár százalékkal elbasztam a képeket, de nem kell 100% pontosnak lennie, nem olyan jellegű felhasználásra készül, és azért igazítottam rajta magamtól is fényképek alapján

    akkor plz mindjatok valamit a surface-re, nem baj, ha pöcsölős, addig nem fexem le, amíg el nem készül nagyjából
  • Nyiri
    #451
    /

    Ezt nem en csinaltam, de a vonalak (magassag, szelesseg) nagyon fontos. konyebben es pontosan beloheted a hatterbe
  • Nyiri
    #450
    minden hatterkep beelleszteshez kel egy kis elomunka
    mundjart csinalok egyet hasonlot es berakom ide
  • Nyiri
    #449
    K.Andris: Ha scalevel baszakodsz akkor torzul az egesz auto es mindenhol emegy a meret.
    TERVRAJZ kell nem fenykep.

    Freak: kuld majd ha kesz vagy

  • FREAK
    #448
    elhiszem, de még életemben nem láttam a Rhino-t, és egy nap alatt nem biztos, hogy megszoknám a kezelését

    mostmár elpöcsölök ezzel, mindjárt megvagyok, és akkor mehet a surface, de ha azt mondjátok, hogy nem lehet megcsinálni, lelövöm magam :)))
  • K.András
    #447
    Ha oldalnézetben hosszab, akkor igazisd hozzá a scale parancsal a képet és jo lesz.Legegyszerübben ez ugy megy, hogy felülnézetben rajzolsz két referencia vonalat(elején,végén,) aztán ahoz igazitod a képet oldalnézetben.
  • Nyiri
    #446
    Freak!

    Sztem a kepek aranytalanok. EN most megprobaltam rhinoban osszehozni, de aranytalan az egesz. Az oldalnezetben hosszabb mint a felulnezetben de olyan olyan magas mint elolnezetben. Remelem erted. Igy lehetetlen jol megcsinalni.

    Tervrajzot keres inkabb