63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • FREAK
    #729
    ha raytrace jön a képbe, a scanline meghal.... ez tuti
  • Gabo
    #728
    SaWo:
    Véleményem szerint érdemes a Max 5-re átállni.
    Integrálták a Meshtools-t (4-eshez scriptként létezett), így pl. a subdiv modellezést kicsit könnyebbé válik. (Amúgy is éppen fejet készítesz... ;o) ) Integrálták a Reactor-t, amivel fizikai rendszereket tudsz modellezni, kicsit jobban, mint amit a max alapból nyújt. Finomítottak az Unwarp UVW-n, így a textúrázás is kicsit könnyebbé vált. Kicsit javíthattak a raytrace enginen is, legalább is egy-két képemnél egy kicsit jobb eredményt adott, mint a 4-es. (Gyorsabb azért még nem lett...)
    Integráltak a scanline-ba két Global Illumination megoldást is. Az egyik a Radiosity, amit elsősorban belső terek fizikailag pontos bevilágításához lehet használni. (Ezt a 3DS Viz-ből emelték át.) A másik pedig egy Light Tracer nevezetű GI megoldás külső terek világítási számításaihoz. Mint a kettő alkalmas szórt fény, indirekt megvilágítás számítására. A Radiosity megoldásuk nagy előnye, hogy viszonylag gyorsan megjeleníti a nézet ablakokban a várható látványt. Ennek ellenére persze továbbra is érdemes a külső renderelőket használni, hiszen ezek általában gyorsabbak és szebb eredményt is adnak. (Valamivel több mint egy hónapja beszélgettünk a különféle GI megoldásokról, azt hiszem pont ebben a topikban.)
    Bekerült egy új material is a kínálatba, amivel "rajzolt" képeket lehet renderelni. (Lassú, de biztos jó valamire...)
    A kezelő felületet is kicsit átrendezték.
  • Aldaryn
    #727
    Hááát, a Max5 jobb, szebb, gyorsabb, de legalább is van, ahol tethezállóbb... De mintha beleraktak volna egy véletlenszerű fagyásgenerátort. Talán majd az 5.2... :D
  • Aldaryn
    #726
    A Splutterfish-oldalon nagyon hangoztatják hogy:
    "Biza a Brazil gyorsabb mint a scanline!" Erre egy olyan példát állítanak, ahol kb 10000 emberforma (standard material) van lerenderelve.
    Nos ők ott azt állítják, hogy ezzel a feladattal IS gyorsabban boldogul a Brazil (Egy dual p3 1000-esen)
    Ezt a gyorsaságot nem lehet igazán látni... Sokszor van, amikor csak GI-re van szükség, s ezért kell a Brazil. Nos, ha gyorsabb nem is, de legalább lényegesen, s ez a fő, szebb.
    Ráadásul a rendert annyira le lehet butítani, hogy percek alatt leszámol egy akár többórás munkát is, de arra jó, hogy a bevilágítást meg egyebet ellenőrizhesd rajta...
  • Aldaryn
    #725
    Akkor attache-old össze a két külön spline-t... S akkor majd egy sub-object levelen lesz az összes vertex mindkettőben.
  • Aldaryn
    #724
    Meg fogsz lepődni, most is azt pötyögöm. Írogatom itt a PHP-t keményen... :)) Az más kérdés, hogy nem megy.
  • K.András
    #723
    :DDD
  • FREAK
    #722
    tudok mutatni példát is
  • FREAK
    #721
    használd az 5-öst, kiforrottabb

    Lion : próbálj meg pár színes üveget egymás mögött renderelni, lehetőleg tükör előtt a default rendererrel

    kellemes nyaralást! :DD
  • K.András
    #720
    Ez egy picit sántit ez a példa,én elsösorban a raytrace-re gondoltam.
  • SaWo
    #719
    Srácok! Újrahúztam a gépemet! És most döntés előtt állok, hogy marad a max4, vagy beújítsam a max5-öt. Mondtátok páran, hogy néha leáll, meg kifagy meg ilyenek, úgyhogy még gondolkodom a dolgon, de meghallgatnám a tippjeiteket. Meg meséljetek már hogy mi ez a Radiosity vagy mi. Ez is egy max5 újítás nem? Ez ninncs benne a Brazilban?
  • LionTR
    #718
    scatter
  • LionTR
    #717
    Andras: koszi, de rhinos cuccokat amugyis MAXbe fogom importalni, meg most a brazillal elegge meg vagyok elegedve.
    Egyebkent en eddig meg nem vettem eszre, hol gyorsabb a brazil a default renderernel. pl: scaccerrel csianlt fu (15 000db) standarddal 18mp, brazilba u.a 1/1 samplinggel 1:05. Az initalizing ray server csomo idot elvesz, a tenyleges rendereles meg u.o. gyors kb.
  • FREAK
    #716
    egyértelmű :))
  • K.András
    #715
    Akkor a brazil szarabb mint a max renderje merthogy gyorsabb:DDDD
  • FREAK
    #714
    hihi, hamar munka ritkán jó :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    csak viccelek ám
  • K.András
    #713
    Nagyon gyorsan renderel!!!
  • FREAK
    #712
    ja, ez mondjuk jogos

    de csak ha elég gyorsan renderel preview-nak
  • K.András
    #711
    Egyébként meg, sokkal barátságosabb a kezelése mint bármelyik rendernek amit valaha láttam!!
    De azért szerény véleményem szerint, attol még nem lesz szebb mert brazilban vgy finalban csinálod, ha nem tudod jol texturázni,vagy a jo materialokat nem sikerül ugy kikeverni akkor nem lesz szebb semmivel..
  • K.András
    #710
    Van értelme,attol mert meg lehet csinálni brazilban meg finalban, szerintem meg lehet nézni flamingoval is :DDD
    No nem, dehát miért ne juthatna eszedbe, már rhinoban megnézni mit csináltál???
  • FREAK
    #709
    szépnek szép, de van értelme??

    csak mert ha át lehet tenni maxba, egy final vagy egy brazil kicsit szebben megcsinálja
  • K.András
    #708


    Ezt specko azzal renderelték..
  • K.András
    #707
    http://www.flamingo3d.com/

    A legjobb render rhinohoz!Rhinoban elég szar alapbol, flamingo meg raytrace and radiosity render..
  • Nyiri
    #706
    flamingo mire jo?
  • K.András
    #705
    Lion, ha kell majd a flamingo hozzá, szoljál nyugodtan...
  • FREAK
    #704
    az eddig ok, de a prob a következő VOLT

    a vertexek két KÜLÖN SPLINE sub object részei voltak... vagyis a spline-on belül két külön vonal találkozásában álltak, és itt össze akartam forrasztani őket, de az istennek sem sikerült... amit leírtatok a frankón működik egy adott spline-on (sub-object) belül
  • K.András
    #703
    Rhino: RH20-0ETV-H2SQ-6H13
  • LionTR
    #702
    ehe. bocsesz.
  • FREAK
    #701
    nekem is kéne kód vagy krekk, mert én máshonnan szereztem meg... :)
  • Nyiri
    #700
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa

    Olvassatok mar vissza!
    BAZZE
    Soha nem olvassatok el az nfo fajlt amit egy WAREZ progihoz csatolnak???

    Benne van a kod
  • LionTR
    #699
    Nyiri: leszedtem a Rhinot, csak nincs hozza kodom. Tudsz mondani?
  • Nyiri
    #698
    Bitu: az oldaladat frissitsd mar...
  • Aldaryn
    #697
    Jó ez a vedeó. Tényleg aranynak hat... Tök jó ez a színtéma, már csak azért is, mert szerintem mindenkinek megvan a maga "arany-ideája" - ami szerinte arany... S ez egyénenként változó. Persze az is kérdés, hogy mi van akkor, ha több ember véleménye többé kevésbé egyezik. Mikor veszti el egyáltalán egy vélemény szubjektív mivoltát?...
  • Aldaryn
    #696
    Na jó, bocs, ez tényleg csomókeresés volt a kákán... Sorry SaWo.
  • Aldaryn
    #695
    A "Fuse" arra szolgál, hogy a kijelölt vertexeket egy pontba pakolja, de össze nem kapcsolja öket. (Ez nem kukacoskodás! :) )
    Ilyen feladatra a "Weld" parancs használható, ami a melette lévő szászerűen megadott gömbsugaron belölre eső, kijelölt vertexeket roppantja össze egy pontba, és egyesíti is őket.
    A legjobb megoldás, hogy a kívánt vertexeket közel viszed egymáshoz, aztán veld! Az így keletkező vertex Bezier-Corner típusú lesz.
  • SaWo
    #694
    FREAK! A legjobb tudásom szerint úgy tudod összekapcsolni (legalábbis a max biblia ezt írja), hogy kijelölöd a vertex-eket, majd FUSE(ez az egy pontba hozás) ,majd weld, ez a tényleges egyesítés.
  • K.András
    #693
    Attol még lehet..
  • K.András
    #692
    http://visual.uw.hu/

    Egy uj magyar forum, 3d warezbe beirták de hátha valaki azt a topicot nem nézi...
  • K.András
    #691
    Az mondjuk lehet mert te nem tudsz rola:D
  • FREAK
    #690
    egy spline-on belül hogy kell a vertexeket úgy összekapcsolni, hogy ezáltal tényleg eggyé váljanak és így a két külön spline is összekapcsolódjon????