1495
  • grebber
    #95
    Ahoz képest 512-vel semmi akadás nincs benne.Vagy ez a 768 1600x1200-ra vonatkozik?
  • Dr DeViLKiNG
    #94
    kifejtenéd?
    (megérdemelted)
  • Sephi
    #93
    En nem maga a grafikra ertettem hanem a benne rejlo elemekre.

    Egybkent haverral az elobb siman elhittem hogy a War4-et jaccom :)))))))))

    Aztan rajott es pofan csapott :PPPP
  • Dr DeViLKiNG
    #92
    most nézem jó ez az árnyék... csak mi az a lyuk ott ahol akkor kellene ott lennie ha lent lenne a keze
  • Dr DeViLKiNG
    #91
    egyértelműen látszik itt is, hogy az AoE egy sima fantasy grafikai stílusú game, miközben w3 meg teljesen toon graffal rendelkezik (legfőképp a színek használata ami megkülönbözteti a kettőt, a toonra jellemző a nagyon szélsőséges színek használata)
  • Dr DeViLKiNG
    #90
    nem tudom mi ez a nagy hasonlítgatás w3 hoz.. .a terepen, meg az írányításon kívűl szinte semmi köze w3 hoz
  • Esrohnoil
    #89
    768 az ajánlott ram. :)
  • Sephi
    #88
    Na kirpobaltam es szerintem gyonyoru de vazz ekkora War3 klon legyen... azert ez mar kicsit piszoksag. Nem tudtak volna talan egy ket dolgot kihagyni hogy azert ne neezen mar annyira War3 stilusban?

    Vegyem pl a TownCenter-t. Amikor valamit csinalsz fenyek jonnek ki az ablakokbol pont mint a Wat3-ba.

    Mind1 nem lenyeges. Szerintem ez a jatek nagyonfajn lesz! Gyonyoru a grafikja az erdoben!
  • haxoror
    #87
    Earth 2150-ben már volt és szuper hogy az Exigo is átvette
  • grebber
    #86
    Nekem még az tetszett a demóban hogy egyszerre tudsz föld alatt és felett csatázni ez jó.
  • Serpa
    #85
    #69 re ment igazából.
  • grebber
    #84
    Te miről beszélsz ki mondta hogy ötlettelen én soha életemben nem mondtam ilyet!!
    Figyelj már oda miket irogatsz kinek.
  • edios
    #83
    Vki mondta,hogy nem muxik a csapatváltás. CTRL+1-9 csapat-csinálás,1-9 kijelölés. Nem tudom mi a baj,teljesen korrekt!

    Szerintem 1általán nem 5lettelen a pálya, nekem kifejezetten teccik. Mint egy erdő!

    Másnak is voltak a felfedezetlen és felfedezett terület között éles-szélű fekete részek?
  • Lyan Kyj
    #82
    Nem akar mozogni????? Nekem még azok a páfrányok is mozogtak!! Ne mondd, szerintem teljesen élő az egész. Ráadásul ez tényleg csak demó, csak megmutatták, hogy tényleg készül a játék.
  • dikki*yysw
    #81
    Erre azt mondani, hogy ötlettelen, ejnye :)
  • dikki*yysw
    #80
    Grafika nagyon király, 1280-ban néha bereccent de csak egy 2000+ meg egy GF4, inkább hümmögtem amikor rájöttem, hogy 1280ban vagyok és így fut.
    Ez a játék egyszerűen k*rva jó, csak ne lenne ennyire W3-as.

    "A környezet kidolgozása tényleg nagyon szép, de van egy óriási baja... ötlettelen... tehát mást nem nagyon látunk, csak néhány fát, követ, folyót (ami mellesleg elég ronda, és még "mozogni" se nagyon akar)."

    höhh nézd meg lejjebb a képeket, lesz még millió féle pálya, most egy erdős pályás demó alapján nehogy kijelentsük egy játékról hogy ötlettelenek a pályái.
  • dikki*yysw
    #79
    Nekem nagyon tetszett, de csöppet távologhatnának War3-tól. AI-t, rendeződést még csiszolni kell, meg a balancingon állítani, aztán fasza lesz nagyon.
  • Lyan Kyj
    #78
    Vélemény:
    Azt nem értem, hogy mindenki azért panaszkodik, hogy ez van a war3-ból, amaz van abból, az végül is baj? Hisz a war3 nagyon király gamma, így ha ellestek belőle nem bajj, hisz annál jobb lesz. Sztem így az Exigo ezerszer szebb, és jobb. Meg nálam a war3 grafja egyáltalán nem jött be, túl színes, stbstb, az Exigoé meg hangulatosabb. Engem nem érdekel, hogy hasonló, vagy szinte ugyanaz, új játék, érdekes, és kész. Ráadásul magyar fejlesztés. Ennyit akartam.
  • CrucifX
    #77
    A bázistól délkeletre lévő úton menj, ott lesz.
  • CrucifX
    #76
    Demóteszt
  • grebber
    #75
    Már kinyirtam mindenkit.
    Azt irja hogy valami zöld követ kell megtalálnom de már mindent bejártam.HOL VAN a zöld kő?????
  • DarkHorSe
    #74
    talan azert nincs hang mert ez egy demo, a teljes jatek sztem egesz ams lesz, a lathatatlna izeket meg ugy tudod kinyirni ha mozognak de lehet h tevedek.
  • grebber
    #73
    Ja és még annyit szeretnék kérdezni hogy az a Phonix madár mit tud vagy az csak ott van???
  • grebber
    #72
    Na nekem nagyon bejön a game csak az nem tetszik amikor odamegy a paraszt épiteni házat vagy akármit semmi hang , odamegy elkezd aranyat zuzni semmi hang ,odamegy a fához elkezdi vágni olyan a hang mintha vasat vagy követ ütögetne.

    Semmi más hibát nem láttam a game-ben ami engem zavarna!

    A pálya vége fele azokat a "láthatatlanná" váló izéket hogyan lehet kinyirni??
  • DarkHorSe
    #71
    lol
  • Seth
    #70
    nagyítás PageUp, vissza PageDown :))
  • Dr DeViLKiNG
    #69
    na... megnéztem 2500 barton/r9600/512 ram mellett... picit csalódás, mert még itt is akadt... még a doom3 se akadt ezen a gépen...
    naszóval

    Grafika:
    Első benyomásra nagyon tetszett. A környezet kidolgozása tényleg nagyon szép, de van egy óriási baja... ötlettelen... tehát mást nem nagyon látunk, csak néhány fát, követ, folyót (ami mellesleg elég ronda, és még "mozogni" se nagyon akar). Az egységek is csak felülről néznek ki jól... ezt jól megcsinálták, hogy nem lehet nagyítani, mert így el tudták rejteni a nem is annyira szép egységeket (főleg az embereket, akiknek nincs arcuk ). Animációikban sincs semmi egetverő... csak állnak és néznek... Az viszont nagyon tetszett, amikor egy nagyobb szörnyike halálra verte emberem, az meg utolsó ütéstől elszállt, mint egy baseball labda.
    Az árnyékok viszont tetszettek. Nagyon is, az nagyon szépen meg lett csinálva. Meg a köd is nagyon bejött. Varázslatok terén már nem ennyire rózsás a helyzet. Az a pár varázslat ami van, nem igazán mutatós...

    Hangok:
    Igaz ez még csak egy demo, de azért tehettek volna bele több hangot/zenét is. A zenét például észre se vettem miközben játszottam. Egyszerűen, mintha nem is lenne...
    Hangok terén pedig leginkább a warcraft jutott eszembe... gondolok itt a Blacksmith, és a Elf fa például tökéletesen ugyanazt a hangot adja mint w3 ba ~. Hiba...

    Játszhatóság:
    Na, ezzel volt a legtöbb bajom. A kezelhetőség nagyon nem kiforrott. Ezen még rengeteget kell javytani. Kezdve attól, hogy csapatban az egységváltást sehogyse sikerült előhozni... Aztán jó lett volna látni az aurák hatását az egységeken (lvl5 rangerét pl...). Rengeteg felesleges mozdulatot kell tenni, ahhoz hogy az ember elérje amit akar, és ez egy harc közben egyáltalán nem lényegtelen...
    AI. Na ez is nagyon suxx. A legrosszabb az egységek egymást kikerülése... volt amikor fél órát vártam, hogy a priest a csapat elejére kerüljön meggyógyítani kis katonáim... A másik az az volt amikor attack move al a harc közepén úgy gondolták embereim, hogy visszavonulnak a kezdő helyükre... Mind1... ez csak egy demo, még rengeteget változhat... és remélem fog is, annak ellenére, h elvileg novemberben jön...

    Konklúzió:
    Na ez az amit még nem szabad levonni. Ez csak egy demo. Remélem ezek a bosszantó dolgok nem lesznek benne/javítják a fullban.

    Grafika:80%
    Hangok:80%
    Játszhatóság:85%
    Összesen:82%
  • Lacc
    #68
    Sajnos nekem nem jött be, akárhogy is akartam :( Nekem csak egy újabb tucat-rts-nek tűnik a demo alapján, pedig én sokkal többet vártam tőle...
  • Dr DeViLKiNG
    #67
    1. csak kipróbáltam, hogy megy/menne régi gépeken (az meg a másik h nem gbyte, hanem ghz... :))
    2. ugy tunik neked mintha lehuztam volna a játékot? egyáltalán nem... bár azt meg kell hagyni, hogy aoe neméppen hardcore gamereknek van kitalálva...
    (ha meg már hc gamenél járunk... az épületelfoglalósdinak nem igazán lenne itt helye...)
  • Drizzthsz
    #66
    Basszus, B3000+,R9800Pro,2*256Mb ram, s swappel, mint az állat...
  • haxoror
    #65
    hehe ebbe pont beletrafáltál mert a franciák pár éve már csináltak ilyen hangyás stratégiai játékot :DDD
  • Lemming
    #64
    Miért nem mindjárt C64en akarod futtatni?

    2004et írunk ember... ki optimalizál mostmár 1,5 Gbyte alá?

    Ami pedig a játékmenetet illeti... War3 és AOE klón?
    Ugyan már... mire számítottál?

    De most tényleg. Miért kellett volna újat kitalálni, ha ez éppen tökéletes management rendszer? Egyáltalán lehet újat kitalálni? Olyat ami értelmes is? Mert abszolút elbaszott interfészt és játékmenetet én is tudok tervezni.

    Mondjuk legyen hangyafarm az alapépület, és a termelődő hangyatojás legyen az épületekhez nélkülözhetetlen cumó...
    Innovatív? Hajjaj de még hogy! VAn értelme? SEmmi.
  • edios
    #63
    Az a legnagyobb baja,hogy:
    1. EA-s, ezért drága lesz
    2. úgy tűnik nem lesz magyar nyelvű változat (Bár lehet,hogy csak a demóba nem rakták bele..)
  • grebber
    #62
    Na holnap leszedem én is.Azt leirom saját véleményemet.
  • Sir IvanHoe
    #61
    W3 meg nemvolt kaphato mikor mar az exigo alapjai elvoltak vetve!
  • coltcannon
    #60
    Magyar mirror.
  • edios
    #59
    Teljes mértékben 1etértek az előttemszólóval,a gépem is uolyan (p3 866/gef2tit 256rammal)!
    Nálam automatikusan 1280ra rakta,hagytam is rajta...
    A menü tényleg nagyon szép, a betöltés tényleg sokkal lassabb,mint pl war3ban,de a graf szebb is jóval,a nagyítás Page UP (vissza Page Down :) ),nekem nagyon lassú volt, de kb olyan,mint w3ban.. Mondjuk minden más is olyan,mint w3ban. Kipróbáltam a földalatti cuccot is,az is tök jól meg van oldva,az egységek is jók,szerintem jól eltalálták a gammát.(Bár ez inkább w3ra mondható el,itt jól "továbbfejlesztették")
    Az ai is egész jó,a parasztok segítenek egymásnak építeni automatikusan,meg nem volt olyan hiba nagy létszámnál,(mint pl anno starcraftban),hogy az egységek ha nem tudnak rögtön továbbmenni, elindulnak rossz irányba..

    Szerintem népszerű lesz, w3nál mindenképpen jobb játék!
    (csak az a kérdés, hogy a w3 fanok hogyan fogják fogadni: Vagy örülnek,hogy még1 jó kis játékkal tudnak játszani,vagy megutálják,mert a kedvenc játékuk copyja...)

    Ja és még1! A demóban nem lehet menteni,én meg is szívtam,mer már 2,5 bázist leromboltam,amikor nem figyeltem oda, és meghalt a "he must survive.." hősöm.. és akkor vagy újrakezdem az egészet,vagy kilépek.. (és jövök ide írni! :) )
  • Dr DeViLKiNG
    #58
    hát... igy első benyomásra...
    gépigény: elsőre megpróbáltam elindítani jó öreg 400 as/tnt2 gépemen... sikertelenül
    másodszorra 800 p3/gf2 ... elindult... mondom huha. Menü elég szép, viszont már itt látszódott, hogy itt bajok lesznek a géppel... (kezdve ott, hogy a minimális felbontás 1024*768).
    mind1, elindítottam a mapot... és vártam... vártam... vártam... egészen 9 (!!) percet, hogy betöltse a mapot... kicsit kiábrándító (bár ilyen gépen nem meglepő)
    Oké, elindult... első benyomás: SZÉP, nagyon szép. DE próbálgattam itt mindenfélét, de nagyításra nem tudtam kényszeríteni, így nem derült ki, hogy végülis mennyire is részletes. Sebaj, kezdjünk el játszani.
    Jókis W3 as beütése van, a hud, meg az ikonok nagyon hasonlóak, bár W3 ikonjait nem lehet felülmúlni... nem is sikerült. Jó, essünk neki... azaz csak esnénk, ha nem akadozna ennyire... sebaj, megszokjuk... megszoktuk. Kezelése teljesen jó (ua mint w3). Csak úgy próbaképp kezdjünk el építkezni a semmi közepén... érdekes... azt írja lehetséges a multi peon build, ez nekem sehogy se jött össze (mind1, ez csak egy demo...). Szép, szép szép... de ekkor jövök rá, hogy itt bizony bajok vannak... nagy bajok... AOE... kitermelés... teljesen aoe jellengű, amit én személy szerint nagyon utálok (ezt a fa főlé viszem a kurzort, és látom minden fán, hogy mennyi, ezt meg főleg). Mind1... megyek apró seregemmel... varázslatok elég szépek, viszont ekkor érkezek el a vízparthoz... nagy fekete negyzetek... mondom mi a f**?! ah biztos a videokártya nem bírja... (nyugtatom magam, hogy majd holnap a r9600 on :))
    Ekkor untam meg az akadozást, és léptem ki...
    Holnap majd többet mondok, mert akkor majd harmadik gépen is letesztelem :)
    Összességében nem rossz... de majd kiderül holnap...
  • grebber
    #57
    Most jöttem meg wazeg már szedem is.
  • edios
    #56
    Bazeg! Végre! :))