41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • steweee
    #1471
    melyikre mondod? ti3/4-re?egyébként már jártam úgy használt cuccal, hogy fél év múlva bedöglött, bár addig tökéletesen működött.nem akarok megint agyvérzést, ezért jobb a bolti
  • I94
    #1470
    Az sztem sok erte, inkabb vegyel hasznaltat az aproneten, majd egy 10essel olcsobb.
  • I94
    #1469
    Mongyuk en is Radeon 9800at vennek, de az igazsaghoz hozzatartozna.
  • I94
    #1468
    Azert eleg egyoldalu a "Videokártyák erősorrendje" topic, az OpenGL eredmenyek biztos "veletlen" maradtak ki...
  • Borg
    #1467
    Az nagyjából a (8500LE=)9100/9000PRO környékén van, de az említett radeonok többet tudnak, ha nem is gyorsabbak.
  • steweee
    #1466
    ok,köszi a segítséget.a gef3ti200 128-as kb melyik radeonnak felel meg teljesítménybe, és valyon megéri e 17.400ért?vagy épp most látom egy másik boltban hogy lista szerint van nekik MSI Geforce4 Ti4200 128 MB TV DVI 31.125 ért!na, szerintem az jó is lesz!ezt most tehették rá pár napja, mert eddig nem volt.remélem még nem vitték el!
  • cifuatwork
    #1465
    Azthittem viccelsz, tehát elmentem a Gigabyte Radeon 9600 honlapjára, ahol ott virít az "All new 64-bit memory interface" szöveg :)))

    Aki nem ért hozzá, még azt is hiheti ebböl a szövegből, hogy ez egy technikai remekművel áll szemben...
  • Borg
    #1464
    Ezzel is azért vigyázni kell, mert az egyszeri user is csak a saját kártyájából indul ki itt a fórumon. Pl megvesz valaki egy sapphirét, és megdöglik neki, akkor számára az lesz a legszarabb márka.
    Holott, minden gyártó termékei között vannak gyári hibásak, ez a bizonyos % minden gyártónál jelen van, csak némelyiknél alacsonyabb, másiknál meg magasabb. De nincs jelentős eltérés a gyártók között, egyszerűen ekkora piaci versenyben egyik sem engedheti meg magának, főleg a high-end, drága termékek körében. Ha olcsóbb, gagyibb kivitelű cuccokról lenne szó, ott már esetleg nagyobb lenne a szórás.
  • Narancs
    #1463
    CSAK NE GIGABYTE LEGYEN!!!
    Annak a simának is 64bites a memcsi interféjsze!
    De C3D, HIS, bla bla gyártók sima 9600 airól nem hallottam különös rosszat, de a lényeg hogy ne SE és ne Gigabyte legyen...
  • Narancs
    #1462
    Oké, sorry!
  • Borg
    #1461
    Én nem mondtam ilyesmit, tessék elolvasni a szabályokat, és betartani.
  • steweee
    #1460
    és konkrétan például arra gondoltam, hogy ki melyik gyártótól ajánlja a radeon 9600-ast, meg hogy az milyen rammal van szerelve és egyebek.olyan dolgok, amiket az eladó vagy nem tud, vagy nem akajra hogy tudjam.neki csak az eladás a lényeg.és mivel nekem csak az az egy kártyám lesz, nincs összehasonlítási lehetőségem/alapom, hogy mivel jártam volna jobban.úgyhogy mikor bemegyek érdeklődni hogy az árlistán feltüntetett kárgya pontosan milyen is, akkor azt fogja mondani, hogy pont! egy megfelelő van most nekem, mert az a legjobb!max majd szívok vele utána, de az már az én bajom.úgyhogy arra gondoltam lehet 1-2 tippet adni mi a jobb és melyik a rosszabb, aztám majd úgy megyek vásárolni, hogy x-y gyártó z típusú w memóriával felszerelt kártyáját szeretném venni, ha nincs akkor rendeljenek, és ha úgy sincs akkor a második legjobbat amit itt ajánlanak azok, akiknek már van benne tapasztalatuk!
  • Narancs
    #1459
    Kaptam egy csontot?
    Még kettő és bannolsz?
  • Narancs
    #1458
    nem...
  • Borg
    #1457
    Szépen menj át a GeforceFX topicba, és olvasd végig az elejétől. Ugyanis ott le van irva minden, nem egyszer, nem kétszer, sőt, némely másik topicban is. Csak olvasni kellene, ugye.

    Egyértelmű, hogy nem ésszel születik mindenki, de egyértelmű teszteredméyneket nehogymár el kelljen magyarázni, plusz ha leirtam oda, hogy mi miért úgy van ott, ahogy, akkor nehogymár ennyire felfoghatatlan legyen.
    Nem véletlenül irtam a magyarázatot alá.
  • Borg
    #1456
    Még nem, de egy másik madarunk van már. Legyen ez intő jel mindenki számára.
    A szabályok nem viccből lettek felirva oda!
  • steweee
    #1455
    én nem kételkedem cifuatwork hozzáértésében, de eléggé kellemetlen a stílusod.olyan kioktató, pedig erre semmi szükség, szerintem a fórumban az emberek segítsenek egymásnak mintsem fikázzák a másikat!nézd meg a korábbi bármelyik hozzászólásomat,csak olyat találsz ahol konkrétan próbálok válaszolni vkinek egy problémájára, más nincs.egyébként nem vagyok láma a géphez, sőt!de két évvel ezelőtt vettem egy akkor ütős konfigot 300e-ért, aztán azóta nem nagyon nyúltam hozzá meg kísértem figyelemmel a változásokat.most megint aktuális lenne, de é vége előtt nem vettem már semmit a géphez,gondoltam március-áprilisra úgyis nagyot csökkenek az árak(meg augusztus/szeptember)ez trend, de lemaradtam a radeon9500 gef4ti-ről.egyébként itt a miskolci boltok honlapját figyelve nincs radeon csak 9200 mindenféle,9600 sima és pro, vmint 9700/9800-as.9600-os se és pro-lite meg hasonlók még véletlenüls sincsenek!csak azért mondom, mert egy városban van vmi vagy nincs, nem azt jelenti hogy ez másütt is igaz!
  • Akuma
    #1454
    "Jogos, ott a pont, abbahagyom a hittérítést, ez a bárány már elveszett... "
    senkisem születik ésszel, azt fel kell fogni.. felfogni meg csak akkor lehet, ha elmagyarázzák.. ti semmit nem magyaráztatok el, hogy végül miért is lett dx9-nél úgy alulrangsorolva! ahogy a fórumnál is az írva van Jogos, ott a pont, abbahagyom a hittérítést, ez a bárány már elveszett... """Segítség a "Melyiket vegyem?", illetve a "Miért fikázza mindenki az nVidiát?" kérdéshez""" még be is valjátok, csak fikázzátok az nvidiát, no mind1
    ásó, kapa, ...
    ÉS PONT.
  • ollie
    #1453
    a kollega bannolva lett?
  • Akuma
    #1452
    én itt vettem, majdnem pontosan annyiért, mint ki is van írva
    látjátok ez a baj, hogy azthiszitek ti vagytok a próféta! hagyjuk is abba, mert ennek a témának már régen látszik, hogy nem lesz vége!
  • Narancs
    #1451
    Ilyen drága lett, na ne mán, anno 50 alatt volt még az inno3d...ez tuti, mer emléxem rá, hogy az 1ik boltos tukmálta 45ért (+áfa)...
  • cifuatwork
    #1450
    Jogos, ott a pont, abbahagyom a hittérítést, ez a bárány már elveszett...
  • cifuatwork
    #1449
    Jah, voltak Chaintech és Gigabyte kártyák 57e Ft-ért, de jelenleg csak Inno3D-t látok 62.5000Ft-ért a nagykerben...

    De legyen 57e Ft. Így is egy jó tizessel olcsóbb egy 9600XT...
  • Borg
    #1448
  • Narancs
    #1447
    Öhömm öhömm, bár az árlistákban nem látható, narancs bácsinál mégis kapható!:)
    He he, szóval neked kéne a 9600as?
  • Borg
    #1446
    Ez lol b+, látom a litániát feleslegesen írtam a táblázat alá.
    Hát aki még ezekből sem tudja levonni a kozekvenciákat, az ennyi... nincs mit tenni. Volt itt már ilyen ember, és attól félek lesz is még... Dehát nem lehet mindenki Einstein, végülis ettől színes a világ...
  • cifuatwork
    #1445
    Sajnos a mostani árlistákban nem nagyon látok sima Radeon 9600-at, szinte csak 9600SE-t (64bites memóriavezérlő).

    Hogy mire kell figyelni? Sajnos elég nehéz kérdés - legtöbb esetben még a dobozra sincs ráírva, hogy márpedig itt egy 64 bites kártyával van dolgunk, így könnyen el lehet adni egy 9600SE-t sima 9600-ként. Ha a kártyán csak egy hűtőborda van, ventillátor nélkül, akkor tuti 9600SE.
    Milyen gyártó? Szinte teljesen mindegy, a legtöbb gyártó úgyis a referencia desing-ot követi, max. másfajta memóriákkal szerelik, esetleg másfajta hűtést szerel rá. Eddig a sima 9600-asok közül csak a Sapphire-hoz volt szerencsém, de a nagyobb eladók (Sapphire, Gigabyte, Club3D, Connect3D, GeXcube, Abit, ASUS, FIC, HIS) kártyáival nem lehet baj - csak az a baj, hogy ezen eladóktól/gyártóktólk sima 9600 kártyát mostanság egy árlistán sem láttam...
  • Akuma
    #1444
    65ezer az 5900XT ha az 65, akkor a 9600xt is 60ezer!!!
  • cifuatwork
    #1443
    ...és még mindig nem tudom dx9-ben a Borg "Melyiket vegyem" fórumon, miért van annyira alul... úgy látszik, hogy erre itt nem is fogok rájönni.

    Hát ha az eddigiek alapján nem jöttél rá, akkor tartok tőle, már sose fogsz...
  • cifuatwork
    #1442
    Radeon 9600Pro ~40.000Ft
    Radeon 9600XT ~46.000Ft
    Radeon 9800SE ~48.000Ft
    GeForce FX5900XT ~65.000Ft
    Radeon 9800 ~77.000Ft (már alig v. egyálltalán nem kapható)
    Radeon 9800Pro ~95.000Ft

    Melyik kártya van a tieddel egy árkategóriába?
  • steweee
    #1441
    1.A Radeon 9200SE, Geforce 4MX és Geforce 5200 kártyákat kerüld, ahogy nem javaslom az Geforce FX5600XT kártyákat sem - tökéletesen igazad van.
    2.És ha éppen kapható, akkor a sima (nem SE, nem Pro-Lite) 9600-osok ára olyan 35e Ft, míg a lassabb memóriás 9600Pro-Lite ára 40e Ft körül kezdődik - már olcsóbbak, persze annál jobb.
    3.olyan kártyáról kár beszélni,ami nem kapható. pl:ati8500/9100, ha lenne akkor 9500(pro)-t vennék, de nincs.a gef4ti szériát szintén nem lehet boltban kapni miskolcon, de használtan sem a többivel együtt.mivel ezek még ma is jó kártyák, nem nagyon adják el, illetve biztosan van egy jó haver akinek kell és nincs pénze egy új radeon 9700/9800-ra.ha utazok pestre vagy szolnokra(ott találtam legközelebb boltot ahol még van)akkor mit nyerek vele, hisz rárakódik az utiköltség.a 9200-as atik meg kb olyan szinten vannak mint a jelenlegi kártyám, tehát nincs értelme cserélni.igazából ha a bolti kínálatot nézzük(ami folyamatosan elérhető, garos és nem kell vele utazni,tesztelni)akkor talán most a radeon 9600 jöhet szóba, ezen belül hogy milyen gyártótól és hogy mire figyeljek leginkább, arra lennék kíváncsi.sosem volt atim , ezért kicsit ódzkodom tőle.
  • Akuma
    #1440
    én hiába mondok be teszteredményeket, mert valamiért úgy érzem én kivételezve vagyok mindenki elött... a teszteim nem jók, rosszak a benchmarkok...
    nos én megnéztem azt a tesztet, amit még belinkeltél (egyébként nem igazán tudtam mihez viszonyítani, mert nem láttam sem 9600xt-t sem pro-t, vagy azonos árú kártyát az enyémmel), és ha jól emléxem volt benne 9600 5900xt 5900/ultra 5950ultra
    megint csak, mind különböző árkategóriát képviseve..
    tehát dehát, a Borg féle "Melyiket vegyem?" fóruma nyílván figyelembe kellene vennie az árakat is, ha már vételről van szó... ár/teljesítmény
    és még mindig nem tudom dx9-ben a Borg "Melyiket vegyem" fórumon, miért van annyira alul... úgy látszik, hogy erre itt nem is fogok rájönni.
  • cifuatwork
    #1439
    A Gf4 Ti4200 és a Radeon 8500/9100 gyenge lenne a Dx8-as effektekhez?!? Ha megengeded, elnyomok egy halk kacajt...
  • cifuatwork
    #1438
    AGP compatibilitás

    A lényeg: AGP 3.0-ás (4x v. 8x) kártyát ne rakj AGP 3.3v-os foglalatba (1x v. 2x). Az ilyen foglalatok az első AGP-portos alaplapokon voltak, az új alaplapokban gond nélkül fog menni.
  • steweee
    #1437
    nem igaz, mert egy gyenge teljesítményű kártya nem fogja tudni használni a dx8-as effekteket keményebb progiknál, mert nincs benne elég kakaó.ue az fx (kivéve 5900, meg ati 9700 alatt dx9-re)kártyáknál.vagy ha használja, nagyon levesz a teljesítményből.úgyhogy mindegy, akkor már ha találok gef3ti200-ast is jó lesz, kb 5e a különbség a két kártya között, csak foglalkozni kell vele, eladni az enyémet meg utánajárni a másiknak, és mint tudjuk az idő pénz.vagy marad a radeon 9600, hacsak vki nem tud jobbat ajánlani 30 rugóból
  • Culram #1436
    Alaplapot szeretnék venni, de a kártyát nem igazán akarom lecseréln. A probléma ott kezdődik hogy az újjab alaplapok csak 8x vagy 8x/4x AGP-sek. Mivel az én kártyám 4x-es ezért 8x/4x-es alaplapokat tudok csak venni. OKsa, ilyen van, de! Az alaplap füzet azt írja hogy csak 0.8V vagy 1.5V kártyákat használjak, mert a 3V kártyák szétégetik a foglalatot, vagy az alaplapot. Na most a kártyám füzete konkrétan nem írja azt hogy hány voltos a kártyám, de elejt egy olyan infot, hogy: Make sure that the powersupply of your motherboard can provide enough electrical current on the 3.3V lead to maintain normal operation. (Az én fordításom szerint: Bizonyosodjak meg arról hogy a táp elég energiát juttat 3.3 voltot a normális működéshez.) Aki jobban tud fordítani az kérem fordítsa le. Aki tudja hány volton működik a kártyám ( ASUS Ti4400 V8440 DVI 128DDR) az kérem írja le nagyon fontos.
  • cifuatwork
    #1435
    Hát azért tegyük hozzá, hogy a Gef2 Dx7-es kártya, a Gf4 és a Radeon 8500/9100 meg Dx8-as. Szóval oké, hogy elmegy rajta minden, de effektek terén többet nyújtana egy Gf4 vagy egy Radeon 8500/9100.
  • cifuatwork
    #1434
    Rákestem, de nem találtam megfelelő adatot, emlékeim szerint valami 30-40 watt körül. Mire akarod cserélni? Milyen tápod van?

    Ha egy erősebb videókártyára (pl. Radeon 9700/9800 széria, GeForce 5900 széria), akkor azért minimum egy 300W-os táp kell, de ha van már két wincsid és CD/DVD-olvasód, akkor a minimum egy 350-360W-os. Egy Radeon 9600 vagy egy FX5600-hoz elégnek kell lennie egy 300W-osnak is.
  • cifuatwork
    #1433
    Gratulálok....

    Ott van egy teszt, benne az FX5900 és 9700Pro, sőt, 5600Ultra és 9600Pro eredmények. Lefuttatod nálad a tesztet, és összehasonlíthatod az ottani eredménnyel. Ebben mi a bonyolult?!? Tesztprogramot kértél -> kaptál, eredményeket kértél -> kaptál. Talán a teszteket is én futtassam le helyetted?

    De ha meg FX5900XT teszt kell, akkor nesze...
  • steweee
    #1432
    hát, köszi a segítő szándékot, de nem valószínű hogy megfogadom a tanácsodat.mint mondtam, gef2ti 64ddr-em van, ezzel még most is tökéletesen játszok mondjuk a max payne 2-vel,nwn-en, morro 800*600 minden max kivéve látótávoltás, vagy pl pirates of the carribbean 1024*768-on minden max kivéve árnyékok stb.vagyis nem igazán értem hogy miért is vennék egy ati8500-öst vagy hasonló kártyát!?aki a depo.hu-t javasolta, nem rossz, de utánvéttel postán keresztül nem veszek alkatrészt.azért kellene hogy miskolci legyen az eladó, mert elmennék hozzá, lefuttatnék egy pár tesztet meg egy pár húzósabb játékot fullon,abból meg lehet mondani hogy jó e.de azért csak a boltban adnak rá garit, úgyhgy azért gondoltam mégis inkább egy radeon9600-ra, mert az bruttó 29.500-és lenne érezhető teljesítménynövekedés is.