41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Adam5
    #1610
    Van egy notebook és annak fél megás a video kártyája 2kérdésem lenne
    1.Lehet félmegás videokártyával netezni?
    2.félmegás videokártyát lehet bőviteni?
  • Police88
    #1609
    Hello milyen videókártyát tudnátok nekem ajánlani Nnidia-ból és középkategóriás árfekvésből?
  • HUmanBandi
    #1608
    Mi intelesek már csak ilyenek vagyunk!
    Lecsapunk a gyanútlan vásárlókra! :--)
  • HUmanBandi
    #1607
    :-)
  • ollie
    #1606
    :DD
  • Laalee
    #1605
    igaz ez a 2 kartya pont elég teljesitménnyel bír egy athon 1300 hoz :D

    csak kicsit drágák hozzá
  • ollie
    #1604
    Gondoltam hogy egy nvidiás is fel fog tűnni :)))
  • HUmanBandi
    #1603
    Mondjuk nem RADEON!
    És:
    FX 5900 XT
    FX 5700
  • ollie
    #1602
    Előbb-utóbb az Athlon-t is lecseréled nem? De ha már régebbi karesz kell, akkor inkább szerezz egy 8500-öt, mert jóval gyorsabb.
  • Torry
    #1601
    Nem sok az a kártya ehhez a procihoz?
    Én 9000pro-ra gondoltam.Nincsen igazam?
    A többi:
    1333Mhz Athlon+512SD/133+ECS K7S5A pro
  • ollie
    #1600
    Mondjuk Radeon és pénztől függően 9500pro/9600pro-xt/9700.
  • Torry
    #1599
    Hi all!

    Egy Athlon 1333Mhz-s procihoz milyen videokártyát ajánlotok?

    Előre is kösz!
  • ollie
    #1598
    1024x768-ban még nem találkoztam olyannal, ami szaggatna. Ezen a felbontáson csak akkor fordult elő elsősorban opengl-es játékoknál, ha legalább 4x AntiAliasing volt bekapcsolva (és 8x/16x Anisotropic Filter), de ez is csak kevés játéknál és nagyon rotka esetben volt (pl KotOR).
  • [NST]Cifu
    #1597
    Az nVIDIA Quadro egy professzionális alkalmazásokhoz szánt videókártya, pl. 3D-s tervező (CAD) vagy rajzprogramokhoz (3D Studio Max). De ilyen szintű kártyák szoktak lenni a profi repülőgépszimulátorokban, hajószimulátorokban (ne tessék röhögni, ilyen is van, pl. a révkalauzok kiképzésére) és egyebekben.

    Az ATi-nak is van ilyen kártyája, az FireGL néven fut, a Matrox-nak, akinek ez az "őshazája" pedig egész szakajtónyi tipusa van, jelenleg főleg a Parhelia alapjain.
  • stone
    #1596
    Üdv Nenad! Milyen kártya az a quadron? Ezt nem ismerem, melyik cég gyártja, és milyen Gpu van benne?
  • nenad
    #1595
    quadron alltalaban elfut minden nincs vele gond, de nem lesz gyorsabb, sot nehol lassabb lesz.
    persze wireframe rendering meg AA az piszkosul hasit.(3ds appokban)
  • [NST]Cifu
    #1594
    Ez nem kétséges, de én továbbra is ódzkodom az FX kártyáktól.
  • Narancs
    #1593
    Azért az 5900XT is ott van ár/teljesítményben a topon!
  • [NST]Cifu
    #1592
    Szvsz a 9600Pro és az XT legjobb ár/értéket képviselő kártya, a sima Radeon 9800 mellett. A 9800 viszont bruttó 77 ezer fortint, tehát csaknem kétszer annyiba kerül...
  • stone
    #1591
    ThX!Ár/teljesítmény szempontlából szerinted jó ez a kártya, vagy van jobb is ? Gyengébb abszolút nem érdekel, de sokkal drágább se (a viszonyítási alapom a Futuremark tesztprogramok).
  • [NST]Cifu
    #1590
    A legtöbb játék simán fog menni 1024x768-ban, még 16x Anisotrop textúraszűrés mellett is. Az AA az Anti-Aliasing-ot jelenti, magyarul élsimitás, és a lényege az, hogy a játékokban megjelenített egyenes vonalak "szálkásodását" csökkentse, sokkal szebb és plasztikusabb képet nyújtva. Ennek ára persze jelentős sebességesés.

    Az Anti-Aliasing teljesen alapjaitól kifejtve @ HWSW.hu
    AF és AA képekkel @ Prohardver.hu

    UT2k3 - NoAA/AF
    UT2k3 4xAA/8xAF
    GTA:VC No AA/AF
    GTA:VC - 4xAA/8xAF
  • NeoMaN
    #1589
    Nincs ott, hogy 128bites a memcsi...
  • Narancs
    #1588
    De, kiderül...az SE-nek csak 64bites a memcsi interféjsze, itt pedig az áll hogy 128bit...Tehát nemn SE!
  • stone
    #1587
    És 1024x768-ban? Amúgy mi az hogy 6XAA ?
  • Borg
    #1586
    1600x1200-ban 6XAA-val tuti tallnék olyant ami szaggat ,)
  • stone
    #1585
    Hy All!
    Lenne egy kérdésem: Az Ati 9600pro videokártyán van olyan játék ami szaggat? Bárkinek érdekel a véleménye akinek ilyen kártyája van, vagy van tapasztalata vele, mert én is ilyet készülök venni.
  • steweee
    #1584
    Connect3D Radeon 9600 128MB DDR + DVI + TV
    Quad-Pipe architecture delivers real-time cinematic rendering and animation
    SMARTSHADER™ 2.0 technology supports Microsoft® DirectX® 9 feature sets, enabling more complex and cinematic-quality lighting effects
    SMOOTHVISION™ 2.1 technology delivers the sharpest, clearest textures without sacrificing frame rates
    128-bit full floating point precision enables billions of color variations to render the same lighting and effects as Hollywood studios
    Full AGP 8X support doubles available bandwidth for the most engaging gameplay in its class
    81 font kb 31.000Ft
    de nem derül ki hogy se vagy nem
  • Borg
    #1583
    Valszeg nem. Az OpenGL-es még talán elfutkosna rajta, de a drivere sem erre van kitalálva.
  • steweee
    #1582
    miért?15.000ft az árkülönbség, és csak kb 20%al rosszabb.jelenleg gef2ti-m van, ahhoz képest ez is nagyon erős.
  • janos666 #1581
    Jó, felejtsük el a táblázatot, de akkor, ha kis gazdag elkényeztetett gyerek lennék aki fel akar vágni gépek terén is, akkor hiába vennék egy quardo-t, nem menne rajta egy DX-es vagy OpenGL-el játék?
  • HUmanBandi
    #1580
    Valaki nem tud egy legujab rivatuner-t?
    linket pls!
  • NeoMaN
    #1579
    ne vegyél sima 9600-ost, akármennyibe is kerül... szvsz
  • steweee
    #1578
    a connect 3d radeon 9600-os kártyák ismeri vki?csak ez van nem pro vagy XT miskolcon a boltokban, bruttó 26.400-ért (128MB).az ára nem tűnik rossznak, de nem ismerem a gyártót.tud róla vki vmit?
  • ollie
    #1577
    a hajamra kenni
  • Fam
    #1576
    minek neked az a kupon
  • [NST]Cifu
    #1575
    Szeretnéd, mi?
  • ollie
    #1574
    Azt a kupont kenhetnéd inkább az én hajamra :)
  • [NST]Cifu
    #1573
    Jelenleg egy Gigabyte Radeon 9800XT-m és alapfrekin fut (ezt tuningolni? egyenlőre felesleges, bár kipróbáltam, 430/780Mhz-t bír ).
    Ezelött egy 9800Pro-m volt, amit tavaly augusztusban vettem a nagy HL2 hype miatt (az elötte meg másfél évig Sapphire Radeon 8500-ön volt), de aztán két hete jó áron megszabadultam tőle, és egy kis ráfizetéssel lett ez a 9800XT-m, amihez már jár ugye HL2 kupon (amit egyenlőre kenhetek a hajamra ).

    A 9800Pro-m anno 412/708Mhz-n futott amúgy.
  • #1572
    Van benne valami...
    Neked milyen karid van, és mennyin fut?
  • [NST]Cifu
    #1571
    Normális körülmények között én is ezt javasolnám, de ha a költségeket kordában kell tartani, akkor inkább egy sima Radeon 9600, mint egy Gf4Ti4200...