41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • ZaJanga
    #1308
    Nem válltozol!
  • Borg
    #1307
    Akkor nem értem, miért mész újra és úra fejjel a falnak...
  • dtk1985
    #1306
    Hello!
    Vettem egy Manli GF4MX440 AGP8x grafkartyat es beleraktam egy QDI Advance 9 alaplappal rendelkezo gepbe amely max 2x AGP-t tamogat. Eleinte ment, bejott a windows (xp) csak az volt a problema, hogy par perc utan le is fagyott. Masnap ujra probalkoztam vele de akkor mar a biost sem tudtam elohivni csak bekapcsolt a monitor es fekete kepet adott. Kiprobaltam egy MSI GF4Ti4200 AGP 4x kartyaval a masik gepembol es ezzel mar semmi gond. Az MX-et leteszteltem a masik gepben es ott sem adodott semmi problema, abban MSI 648Max alaplap van ami tamogatja a 8x AGP-t. Jol gondolom hogy az a problema hogy az MX-nek keves a 2x AGP-s alaplap? Vagy mas a gond?
  • janos666 #1305
    Itt konkrétan ténylef jobb a ti4200, de akármilyen Geforceról lebeszéltek volna, de hagyjuk, ezzel már eleget szopattattam magam......
  • Narancs
    #1304
    Azért van ez a lebeszélés, mert rendesek az emberek a fórumon és legtöbben értenek is hozzá, vagy legalább vették a fáradságot és elolvastak 1-2 tesztet is (ellentétben veled barátom) mielőtt mondanak vmit...
    Az FX 5600 SZARABB és annyira sem éri meg az árát mint a Ti4200 vagy a 9600PRO, ezért beszélnek le mindenkit a vételről...
  • janos666 #1303
    Látod, pont erről a lebeszélésről beszéltem én a SIS/GXI-n, és jól le is baszták miatta a felyemet!
  • Balli
    #1302
    Ez a téma már nagyon sokszor ki lett beszélve.
    Ha van időd olvasgass vissza.
    Egyébként nem a fejlesztése, és inkább G4 Ti 4200-est érdemesebb venni. Én legalábbis ezt szűrtem le a fórumból. De mindenképp érdemesebb beruházni egy 9600pro-ra, bár az még +péz: én pont most vattam a napokban:)
    Ugy indultam, hogy ti4200-est veszek, de rábeszéltek a Pro-ra. Az FX-ről meg nagyon lebeszéltek
  • I94
    #1301
    Nem.
  • Diablos
    #1300
    szerintetek 1. Geforce4 Ti 4200
    vagy
    2. FX 5600

    melyik jobb kártya? ugye a 2. az 1.nek a fejlesztése... akkor ugye jobb is nála?
  • [NST]Cifu
    #1299
    Jah, elmegy vele az FS2004, de azért nézd meg, hogy néz ki egy Radeon 9500+ kártyán, és utána ülj vissza az MX elé... (gonosz vagyok, mi?:))
  • Borg
    #1298
    GTA3 egy PS2-ről portolt szar, nem engine. Teljesen alapvető DX7, és 1-2 DX8 tulajdonságot tudott csak kihasználni, és azt is csak hót bugosan.
  • janos666 #1297
    Hát GTA3-ban én gef2 MX-el is láttam tükröződő tócsát, lehet, hogy ez rossz példa.
  • vonyarc
    #1296
    Köszönöm a segitséget,akkor megvárom a márciust hogy a sulinetben lehessen alaplapot venni.Utána jöhet a videokártya.
  • Laci
    #1295
    Az új diverrel úgy néz ki támogatja az mpeg4 digizését hardveresen az aiw8500DV. Nem lehetne valahogy a divx-et is támogattatni vele?
  • Gerry
    #1294
    Pl nézd meg az NFSU-t egy Radeon 9500/9600/9700/9800-on vagy egy FX-en, és az MX-en. Kétszer annyi fényeffekt lesz, eg az egész játék sokkal látványosabb lesz a directx9-es kártyákkal, MX-en az egész sokkal fakóbb. Ennyi az eltérés.
  • Gerry
    #1293
    Másról van szó. Az MX440 az hardware-esen directx7-es gyorsító, vagyis ha egy játék directx8/9-es effekteket tartalmaz, az az MX-en nem jelenik meg, pl mattabb a fal, nincs meg minden fényeffekt, pl GTA3-ban pl nincsenek tükröződő tócsák, és sokkal fakóbb a játék. Nem azt mondom, hogy nem indul el, de ha megnézed, hogy hogy néz ki a játék DX8-as vagy DX9-es gyorsítóval, akkor meglátod az eltérést, mert elég jelentős. Viszont van olyan játék is ami DX7-es kártyán már NEM fog elindulni. Az megint más, hogy fel tudod telepíten ia DirectX9-et olyan kártyával is, csak nem fognak vele menni a DX9-es effektek.
  • #1292
    Ti miről beszéltek?
    Egy GF Mx 440-ennel, simán lehet nyomni a Flight Simulator 2004-et, vagy a Need for Speed Undergroundot, igaz kicsit szaggat, de frankón megy a DirectX 9 támogatású játékokkal...
  • Gerry
    #1291
    Azért nézz meg egy DX8-at támogató progit a DX7-es MX-en, és a DX8-as Ti4200-on, hát ég és föld... Persze, ha az ár a legfontosabb, akkor a GF2 MX-et tényleg bőven lenyomja egy GF4 MX, de szebb nem lesz semmi, ráadásul az újabb progk el sem fognak rajta indulni, aminek már minimum DX8 vagy kell, és amúgy már a DX9-et is támogatnák...
  • Akuma
    #1290
    akkol tévedtem bocs, de amit mondtam kártya, akkoris franyó :) legalábbis sebességre (de már a ti4200-akat is csak azért szeretik, mert gyors, nem azért, mert dx8-as)
    deha tényleg ilyen olcsó, akkor ti4200 az Adu!!!
  • Gerry
    #1289
    30-ért ha valaki megveszi a Ti4200-ast, akkor az meg is érdemli, újonnan 20 körül van, használtan meg meg lehet kapni már 15-20 ropiért is... Azt itt most inkább nem árulom el, hogy én mennyiért szereztem magamnak egy Siluro Ti4200/128/TV-out+DVI kártyát a második gépembe, mert abból valószínűleg lincselés lenne, mindenesetre anniyt elárulhatok, hogy a bolti ár töredékéért... Apronet-en szét kell nézni, vannak gyakran nagyon jó alkalmi vételek ott!
  • Akuma
    #1288
    igen csak, aki egy 20ezerforintos alaplapon vacilál, annak nembiztos, hogy engedi a pénztárcája a ti4200-at (ami talán 30ezer Ft)
  • Akuma
    #1287
    ha tudsz szerezz be abit siluro gef4mx440se videokártyát, akár használtan is! nem tartozik egyáltalán a drága kártyák közé és iszonyat húzható! tudom, mert olyan van apám gépébe :p ráadásúl úgy dupláztam meg majdnem rajta a frekvenciákat, hogy csak a procin van egy passzív hűtés (aluminium borda, kicsi) és alatta egy gyenge házventi áramoltatta a levegőt!
  • Gerry
    #1286
    Viszont a Geforce 4 Ti4200 meg sokkalta többet tud, és gyorsabb is mint az MX 440, jóval, nembeszélve, hogy ez már DirectX8-as, míg az MX-ek csak 7-esek. Egyszóval, ha ma valaki olcsó, de gyors és jó kártyát akar, akkor GF4Ti4200 a legjobb választás!
  • NeoMaN
    #1285
    attól függ mennyire erős karit akarsz venni.... egy gef4MX 440 is már a háromszorosát adja az mx-ednek...
  • vonyarc
    #1284
    Igazad van,gef2mx400 van most.
  • steweee
    #1283
    30 rugóért gef4ti4200/4600 ha kapsz még vhol.ha csak kétszeres az agp-akkor mindegy, mert azt hamarosan lecseréled, vagy ne is vegyél bele most videokarit, mert nem lesz sokkal gyorsabb mint ami jelenleg benne van.gondolom egy gef2 vagy gef4mx körüli van jelenleg
  • janos666 #1282
    A Direc connecten nem láttam, csak a Counter condition zero-t nevezték el így. Hehe, de számomra nem volt jó vicc.
    A Sípolj, ha tudod mit nyeltél tavaj disznóvágáskor-t kaptam mikor leszedtem a Horrorra akadva 3-at.
  • vonyarc
    #1281
    2x.-es AGP-t tudó alaplaphoz milyen videókártyát érdemes venni kb.30 e.Ft-ért?Egyálltalán befolyásolja a 2 dolog egymást?
  • NeoMaN
    #1280
    ezé nem szabad 4x1-es 9600-ost venni. se se ,se le, se pro, se xt..
  • Narancs
    #1279
    Dc++
  • cifuatwork
    #1278
    Mármint a HL2 alfát? A p2p filecserélőknél jobbat sajnos nem.
  • janos666 #1277
    Nem tudod honnan lehetne most letölteni a beta verziót?
  • cifuatwork
    #1276
    A 8500LE-men is folyamatosan be volt kapcsolva a 16xAF, sebességcsökkenést látványosan nem okozott. A 9800Pro-mon pedig még ekkora sebességcsökkenést sem okozott, de tessék itt egy példa:

    Prince of Persia: The Sands of Time 1024x768 - 0xAF/16xAF

    ASUS 9800XT - 97FPS/96FPS
    9700Pro - 87.2FPS/79.8FPS

    Need for Speed: Underground 1024x768 - 0xAF/16xAF

    ASUS 9800XT - 48.2FPS/46FPS
    9700Pro - 47.8FPS/45FPS

    Szerintem látható, hogy a veszteség alig 2-4%, és cserébe sokkal jobb képminőséget kap az ember...

    FORRÁS

    A HL2 alfát én egy 9800Pro-n próbáltam 3200+-ra felhúzoptt AMD Barton 2500+-al, és 1024x768x32, 4xAA és 16xAF mellett, így átlag 40FPS körül tekert, és még a nagyobb harcok közben sem esett 30 alá...
  • janos666 #1275
    Azt is tudom, hogy alig lassít valamit az anisotropic, de ezt csak simán a 9800XT-re értettem. [Azért a 16X AA csak sokat fog a teljesítményből, főleg régi kártyákon.]
    Bár mondjuk a Half-life 2-ből még csak alfát láttam, de az szépen szaggatott a 9600pron.
  • janos666 #1274
    Tudok róla, direkt írom így már évek óta mindenki megszól érte de így jobb. Malyd próbálok leszokni
  • NeoMaN
    #1273
    jnika! LOL
    :P
  • cifuatwork
    #1272
    Ez tény, de földközelben AA nélkül is leesik az FPS - ez már csak egy ilyen játék
  • Borg
    #1271
    Na ez nem túl jó példa volt, mert a lock on-ban a semmi közepén röpködve elég kevés él van, amit simítgatnia kellene :D Éppen ezért csak a földközelben esik az FPS...
  • Russ!an
    #1270
    LoL
  • cifuatwork
    #1269
    Látom nagyon képben vagy... A Radeon kártyákon az (akár 16x) AF bekapcsolása nagyon minimális, legtöbbször nulla sebességveszttéssel jár. Az eléggé gépigényes Lock-On-t is 4xAA-val nyomom, és csak földközelben, város felett esik le az FPS 30 alá...