41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Balli
    #1390
    400/300 40-é, szerintem jól jártam :)
    De ha nem akkor meg ne szólalj, hagy higgyem csak ezt:)
  • janos666 #1389
    A csalódás és a meglepődöttség közt , is volt. Kinél mi teljesül.
  • Akuma
    #1388
    a csalódottság a meglepődöttséggel rossz kombináció :(
    mi okod van rá?? ha nem vertek át pénzben, akkor nem jártál rosszúl! (namegha a frekvenciák megfelelőek)
  • janos666 #1387
    Melyik a nagyonbb mértékegység?
    Az uSec, vagy a T?
  • Balli
    #1386
    Köszi,
    elmúlt a tudatlanság! (de még a másik kettő azért megmaradt:)
  • Balli
    #1385
    Csalódóttság van. Méglepődöttség is.
    Tudatlanság? ÁÁÁÁ dehogy! Kérdezz bátran, ha kell valamiben segitség! (Csak lehetőleg ne a számítástechnikához kapcsolódjon :)
  • [NST]Cifu
    #1384
    A 9500 és a 9700 széria még 2002-ban jelent meg, ez volt az ATi első két családja az R300-as VPU-ra építve. A 9500Pro azért volt nagyon jó, mivel 8 pipeline-ja (textúrázó-futószallag) volt, míg a 9500-nek csak négy, mondani sem kell, hogy a maga idejében (de még ma is!) igen jó kártyának számított. A 9600 kártyák 2003 közepén jelentek meg, kiváltva a 9500 szériát, ezek már egy kissebb csíkszélességgel készült, ami kevesebb energiafelvételt, kisebb hőtermelést, és nagyobb üzemi frekvenciát jelentett. A 9500Pro-hoz képest a 9600Pro fő hiányossága a 4 pipeline volt, amit a magasabb működési frekvenciával ellensúlyoztak.
  • janos666 #1383
    Látod borg, te is tudsz egy kis kavarodást kelteni a topic pangó életében, még akkor is, ha ez az emberek tudatlanságából, csalódottságából, vagy meglepődöttségéből fakad.
  • Akuma
    #1382
    nem, 9500pro-t valószínüleg használtan sem kapsz!
  • Balli
    #1381
    Én most vettem egy 9600Pro-t. Kértem is sok helyről segitseget de senki nem emlitette azt hogy 9500Pro. Föl se merült bennem, hogy az jobb lehet. Magyarul szarul vásároltam? Vagy már nem is lehet kapni?
  • Borg
    #1380
    A 9600PRO alatt minden esetben 400/300 értendő, az más kérdés, hogy egykét gyártó ad el PRO lite és egyéb kártyákat is.
  • Borg
    #1379
    Mivel pontos számokat nem tüntettem fel a táblázatban, ezért nem kerekitgettem semmit, csupán azt vettem figyelembe, hogy melyik gyorsabb a másiknál, és hány helyen.

    Nade elég ebből, ha valaki hibát fedez fel, azt privátban irja meg (bizonyitékkal együtt). Minden egyéb infó ottvan a táblázat alatt.
  • Borg
    #1378
    A DX9-et használó játékokat nem tudod futtatni a DX8 kártyákon, mivel ezek nem ismerik a DX9 effekteket, hardveresen inkompatibilisek.

    Az újabb játékokat a mai kártyákon csak DX8 kompatibilis módban lehet futtatni majd, amelyre minden játékban lehetőség lesz majd. A táblázat nem ezt az esetet nézi, ugyanis ennyi erővel DX8 játékokkal is nézhettem volna kizárólag.

    A figyelembe vett tesztprogramok egyébként a kiforrott, populáris, és neves játékok (pl UT2003), valamint a shader tesztprogramok. Új belépő és kevésbé populáris játékoknál ugyanis bejátszhat a driver bug dolog is a teljesítménybe, ami nem lenne mérvadó összehasonlitási alap.
  • Balli
    #1377
    De milyen órajelű az a 9600 PRO? (400/300)?
  • Akuma
    #1376
    költséghatékonyság miatt van asszem (mármint a gyártó részéről), kevesebbe került előállítaniuk a kártyát, de ennek az az ára, hogy gyengébbek is a kártyák
  • janos666 #1375
    Mikor összeturmixoltad a 10 oldalról összeszedett eredményt mennyit kerekítettél átlagolásnál?
  • Borg
    #1374
    Mert ez a szomorú valóság.
  • Balli
    #1373
    A 9600-as PRO hogyhogy a 9500-as PRO alatt van?
  • janos666 #1372
    Bocs ha hülye kérdés, de:
    Ugye a mai játékok még DX7-8-asak. Ha már előrevetítjük, hogy megy majd egymáshoz viszonyítva két mai kártya a a mjdani DX9-es játékokban, akkor érdekelne, hogy egy teljesen DX9-es efekteket alkalmazó programban milyen teljesítményt nyújt majd egy mai kártya? Vagyis a rangsortól eltekintve van ma olyan kártya ami rendesen viszi majd a full DX9-et szűrőkkel, stb.?
  • Akuma
    #1371
    aham, de mégis nem tudnál említeni olyan tesztprogit, amit figyelembe vettél?
  • Borg
    #1370
    A teszteredményket 8-10 különböző hardver oldal tesztjeiből, és kártya információiból mazsoláztam össze. (tomshardware,anandtech,xbitlabs,techreport,beyond3d,digit-life,dvhardware, stb, és még egy rakás noname, amit a google kidobott a kereséseimre)


    Ár tekintetében szerintem úgyis mindenki csak arra támaszkodhat, amennyiért a hozzá közeleső boltból meg tudja vásárolni. Ide tehát egy adott ár tudatában jönnek az emberek, amelyet összevetve a táblázattal, könnyen eldönthető, hogy melyiket is érdemesebb megvenni.
  • Akuma
    #1369
    Borg csinálsz még 5-10 táblázatot és már fölösleges lesz a fórum
  • janos666 #1368
    Érdekes táblázet, de talán a melyiket vegyem kérdést illetően elférne még benne alattam egy körülbelüli-árlista, ami nagyjából tükrözi az árarányokat is. Elárulod honnan szedted le a Half life 2 béta verzióját?-->(Ha nem te csináltad érvénytelen)
  • mikike
    #1367
    ööö...
    esetleg egy ár (/teljesítény) mutatót lehetne bele rakni?
  • Akuma
    #1366
    lécci mond el, hogy mi szernt rangsoroltad(-tátok) be pl az én kártyámat(5900XT), csakmert szeretném lefuttatni azt a tesztet
  • Borg
    #1365
    Figyelem!

    "Melyiket vegyem?" jellegű kérdésekkel érkezők ezentúl legyenek szívesek az alábbi topicba fáradni információért.
  • janos666 #1363
    Bocs, már #1305-nél mondtam, hogy "Hagyjuk", de ha már újra rákérdeztél, hát ismét kifelytettem.
    (#1307, #1345 kérdés, a kérdéseket pedig meg kell válaszolni.)
    És azért még talán csak abban reménykedem amiben én akarok? Az lehet, hogy másokkal nem kéne megosztani, ha a többségnek nem tetszik. Egyébként szeretem az életem, csak leszarom, hogy itt mit gondolnak rólam.
    Bcsi mami, igérem jó leszek, csak ne bánts!
  • Borg
    #1362
    Itt max az zavarja az embereket, hogy folyton villogsz a kisebbségi komplexusoddal. Mással nincs gond.
  • Borg
    #1361
    Minek sorszámozás? Fentről lefelé haladva nézd. Amelyeik fentebb van, az a gyorsabb.
  • mikike
    #1359
    hogy van ez az erősorrend topik, mert én nem látom az elejéről a sorszámozást?
  • Borg
    #1358
    Ez nem remény, neked szimplán suicid hajlamaid vannak.
    Amelyek viszont nem ide valóak, úgyhogy ezúton kérnélek meg rá, hogy tartózkodj az ilyen jellegű megnyilvánulásoktól, főleg amelyekkel felesleges flamet, és viszályokat keltesz. Majd ha bármivel alá tudod támasztani jövendöléseidet, akkor ird ide őket.
  • janos666 #1357
    Persze a GPU-t nem is húznám, mégha szükség volna rá akkor se, de a RAM csábítónak tűnik 1,2 teszthez.
  • Akuma
    #1356
    direkt addíg állítottam, hogy ne akadjon ki játéknál, hiba nélkül menjen..
    természetesen rövidebb az élettartalma egy húzott eszköznek, nem véletlenül nem ajánlja és nem válal felelősséget a gyártó
  • [NST]Cifu
    #1355
    Próbáld ki :)
    A legtöbb átlag játéknál azért egy 2xAA-t vagy esetleg egy 4x-est ráengedhetsz. Úgy kapcsolod be, hogy a D3D ill. az OpenGL fülön beállítod az élsimitás csúszkát a kivánt értékre (2x/4x/6x), és a ballra, mellete lévő kockából kiveszed a pipát. Ennyi.
  • janos666 #1354
    Kérdés lett volna, csak szokás szerint lemaradt a ?, mire befelyeztem.
    Tehát ha hibatűrésig húzod a RAM-ot egy kártyán az melegszik annyira hogy károsodhasson, vagy előbb akad ki a hibáktól?
  • Akuma
    #1353
    a 9600xt hűtést lecserélted Zalmanra?? mennyiért vetted a gépet? audigy 2 ezt a luxust :p
  • Akuma
    #1352
    mit akarsz ezzel mondani?
  • BossMaN
    #1351
    Egyébként nekem be lehet kapcsolni jobb játékoknál 1024-be az szűrőket, vagy nem alkalmas a 9600XT erre ilyen konfiggal sem ?
  • BossMaN
    #1350
    ATI kártyát érdemesebb most venni mint akármilyen FX-et, ez itt a lényeg!
    Ha vkinek nincs pénze akkormeg egy GeForce 4 Ti4200-t vegyen!
  • janos666 #1349
    Tényleg, videókártyán szét tud sülni a RAM, ha csak MHz-re húzzák, vagy csak hibázni fog.