4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • Anaid
    #3239
    Én nem hitről, hanem tapasztalt eseményről kérdeztem, beszéltem. Hogy jön ide a hinni akarás? Kérdéseim voltak, vannak, válaszokat szeretnék, nem minősítést az ilyen dolgokat tapasztalt emberekkel szemben. Mi lenne, ha megpróbálnál elvonatkoztatni attól a hipotézistől, hogy az ilyen dolgokról mint pl. a GV meg hatásai beszámolót adott emberek mind fantáziálnak, meg csalók? Ha lehetséges egy dolog miért nem arra próbálunk meg választ találni, hogy hogyan, nem azon vitatkozni, hogy ki normális, meg ki nem normális?
  • uwu
    #3238
    Lehet hogy nem, de eddig egyetlen vákuumenergiás mellébeszélés sem lett alátámasztva. 0%-os bizonyosság mellett, nem túl ésszerű hinni ilyesmiben.
    Ráadásul köztudott, hogy sok szélhámos ilyen hülyeségek terjesztéséből él.

    Szerintem nincs azzal semmi baj, ha a témára erősen gyanakodva tekint az ember. Ez az erős hinni akarás szerintem gáz.
  • Anaid
    #3237
    3227 hsz. Az a tudós 10 évet vizsgált GV és hozzá kapcsolódó para jelenségeket. Te nem vagy tudós, ugye? Ne legyetek már ilyenek, még a tudomány képviselőinek a szavát sem fogadjátok el "gyanú alapnak" csak mert régebben páran kitaláltátok, hogy hülyeség és ehhez ragaszkodtok?
    Meg hogy lehetetlen, pedig a fizika topicban arról van épp szó, hogy a fizika törvényei szerint lehetséges, csak legfeljebb nem tudható az ok, hogy mi okozta pl. a csillármozgást, márhogy cirka fél óra alatt mitől alakulhat ki ekkora különbség két helység között.
  • MR ME
    #3236
    főleg aki kitalálta h átélt ilyet, annak az összes hír igaz
  • Anaid
    #3235
    Figyu, eleve más a hozzállása annak aki hall ilyenekről, meg aki a saját bőrén tapasztalt ilyeneket. Ezt kellene megértened. Nem az összes ilyen hír álhír, meg kitaláció. Ez az állításom.
  • sz4bolcs
    #3234
    linkt! xD
  • Albertus
    #3233
    Jajj nekünk!?

    Jön a vákum?
  • sz4bolcs
    #3232
    Erre a helyes válasz egy képzett kátrókódától, hogy 'jaja, a legtöbb biztos kamu, de ha egy igaz is.' :D Azon el sem gondolkodik, hogy mi van, ha az összes kamu.
  • Anaid
    #3231
    "A vákuumdinamika, a vákuumfizika az elméleti fizika legújabb, sok helyen még el sem ismert ága. Bizonyos elméleti számítások szerint a vákuum a legsűrűbb eddig ismert matéria, és a minket alkotó elemi részecskék, a protonok, neutronok, elektronok, stb. nem sűrűsödései, hanem ritkulásai ennek a vákuumóceánnak. A parajelenségek e vákuum megnyilvánulásai, a vákuumban rejlő iszonyatos energiának a létéről tudósítanak bennünket. A gömbvillám e különös anyag lokális gerjesztése.
    A kanálhajlítás a vákuum mozgásának befolyásolása (megváltozik a fém kristályrácsának tér-idő szerkezete), a csodás parafenomén gyógyító képességek fizikai alapja is ez. A parafenomén személy agya és idegrendszere képes közvetlenül vákuumenergiát kicsatolni, anélkül, hogy tudna róla. A vákuumkontinuum mozgásállapota határozza meg a téridő szerkezetet, tehát aki ezt a mozgást befolyásolni tudja, az a téridő struktúrát képes átalakítani. Képzeljük el, ha több millió ember jut el arra a szintre, hogy hozzáférjen a vákuumenergiához éber állapotban is."

  • Anaid
    #3230
    Félreérted. Nem vagyok megsértődve, csak olvassatok nyugisan.
    Egyszerűen arról van szó, hogy nem minden kamu. Az előitéletektől meg mindenkinek magának kell megszabadulni. Az azért érdekes, hogy a vitáink során ez a cikk pont nem került belinkelésre a vitapartnereim részéről. Egyszerű volt rátalálnok három szó kellett csak hozzá. Annál is inkább nem vagyok megsértődve, mivel most kicsit örülök, hogy a tudományos körökből az én esetem előtt jóval már elhangzott hasonló vélemény az enyémhez.
  • gothmog
    #3229
    "(esetleg eljátsszuk a sértődést) "
  • Anaid
    #3228
    Ja, lehet hogy válaszoltam Uwu régi kérdésére és megállapításásra, hogy statisztikailag én nem is létezem?
  • Anaid
    #3227
    "Turner szerint a "poltergeistnek" tulajdonított kísérteties tárgymozgatásokat is a gömbvillám okozhatja."

    2001-es cikk na akinek van kedve olvassa vissza miket írtam régebben
    Sziasztok. Vannak esetek, amelyek nem csalás, nem ámítás igazak.
    Az SG-n írogatók nem szoktak SG-s cikkeket olvasni az adott témában, ha hozzászólnak?
  • gothmog
    #3226
    A trükk annyi (lenne) hogy a neked tetsző állításokat ugyanolyan kritikus szemmel vizsgáld meg, mint azokat, amik ellent mondanak.
    Az úgy nem megy, hogy szellemlátást bemondásra akármilyen messziről jött embernek el kell higgyük, a cáfolatokat, a leleplezett csalásokat meg simán elengedjük a fülünk mellett. (esetleg eljátsszuk a sértődést)
  • Willenbrock
    #3225
    Általában nincs mitől félni egy ilyen házban mivel ezek bűvésztrükkök,legalábbis akik tudományosan vizsgálták mind erre jutottak.A híres Fox nővérek(Hydesville 1848)maguk is végül beismerték hogy a spiritizmus a legnagyobb átvágás amit eddig kitaláltak.Számos tudós és bűvész nyomozott már ezügyben és mind a csalást állapította meg végül.Kiderült hogy sok "médium" a nagylábujjal való koppintást fejlesztette tökélyre-így kommunikált saját magával mintha szellemmel tette volna.Az "ektoplazmára" is létezik számos trükk amiket már mind lelepleztek.Volt hogy embert bújtattak el valami titkos padlózugba vagy egyéb helyekre és azok keltettek zajokat,szóval találékonyak a csalók.Néhány állandó,jellemző dologra is felhívták a kutatók a figyelmet:A "médiumok" ragaszkodnak ahoz hogy ne kelljen a helyükről elmozdulniuk,és csak akkor vannak "jelenségek" ha nem változtatnak helyet.Ragaszkodnak a félig elsötétített helyiséghez hogy ne lehessen rendesen látni(ezt persze azzal indokolják hogy csak félhomályban jön elő a szellem).Nem engedik az épület tüzetes átvizsgálását közvetlenül a szeánsz előtt stb.
    Én ezért egyáltalán nem félnék egy olyan házban ahol ilyen állítólagos paranornormális jelenségek figyelhetőek meg,inkább alaposan átvizsgálnám a helyszínt és azokat a személyeket akiknek a jelenlétében ezek előfordulnak,márha hozzájárulnának,de nem szoktak éppen azért mert ezek a dolgok mindíg csalásokra épülnek,szemfényvsztések csupán,sosem lehetett tudományosan igazolni a valódiságukat hanem éppen ellenkezőleg:az alapos vizsgálatok mindíg csalásokat állapítottak meg.
  • Anaid
    #3224
    Ja, a majd látom elhiszem hozzáállás ismerős. Az emberek hajlamosak csak egy érzékszervre alapozni, pedig van belőlük pár:D Azért arra kíváncsi lennék, hogy tényleg ott töltenél-e egy ilyen helyen pár napot...Nem félnél kicsit sem?
  • BaLeeX
    #3223
    Én nemrég néztem a Kisertetjaras Connecticutban című filmet ami elvileg igaz események alapján készült. De nem nagyon találtam róla infót neten.

    Tudtok valamit a dologról?
  • Willenbrock
    #3222
    És megvan Rátai János:"A szellem kalandjai"c.könyv is,spiritiszta gyakorlatok és automatikus írás-technikáról ír benne,ezt majd ki fogom próbálni-de nem hiszem hogy bármi értelmes fog kirajzolódni a végén.Valahol itthon van a könyv,már régen láttam.
  • Willenbrock
    #3221
    Olvastam hát,mindenki olvasott már ezekről valamit szerintem.Gyerekkoromban a Hydeswille amerikai kisvárosban történt állítólagos szellemjárásról olvastam először egy régi könyvben,ahol egy Fox nevű ember családját zaklatta egy poltergeist vmi.Akkoriban megfogott a sztori,paráztam tőle rendesen de ma már azt hiszem inkább olyan porhintés vagy hype lehetett az is,olyasféle ami 20 éve az ufók körül alakult ki.Tegnap láttam az "An American Hauntingot" az is hasonló amerikai legendára épült,tetszett a film,de már nem tudom igaznak tekinteni ezeket a régi sztorikat.Egyszer megnéznék egy ilyen poltergeist járta házat,ha látnám elhinném hogy ilyen létezhet,de addig nekem csak izgalmas legenda marad az összes ilyen sztori.
  • Thomx
    #3220
    Érdekelnek. De a legtöbb ilyen sztori sajnos kamu.

    Velem viszont történt egy érdekes dolog, mikor kicsi voltam, 2.as, azt hiszem... Arra ébredtem, hogy valaki járkál az ágyam előtt és mikor kinyitottam a szemem, nem volt ott senki, de a hangokat tovább hallottam, még azt a hangot is mikor vastagabb szőnyegen sétálunk és besüpped kicsit. Ablak nyitva volt. Egy emeletes lakás volt, de már mindenki aludt, senki sem volt a földszinten, ez biztos, és padlás sem volt felettem. Nagyon beparáztam... Nem értettem mi történik. Aztán egy kis idő múlva elkezdtem kiabálni, mire Anyu felébredt és odajött. Aztán utánna nem hallottam a hangot.

    Felejthetetlen esemény... és magyarázatot se tudok rá adni.
  • Anaid
    #3219
    Olvastál ilyenekről? Ha igen miket, hol?
  • Willenbrock
    #3218
    Engem érdekelnek a parajelenségek csak még nem láttam egyet sem azt hiszem.
  • Anaid
    #3217
    Egyébként érdekelnek a para jelenségek, vagy csak a kitérő miatt írtál ide?
  • Thomx
    #3216
    lol... ezer más dolgot lehet. de:



  • Anaid
    #3215
    Nincs televíziód? Mit szoktál csinálni esténként?
  • gothmog
    #3214
    Magadra vess, ha bemész az utcájába. Ismerhetnéd már. ;)
  • sz4bolcs
    #3213
    Nem először fordul elő. :)
  • dronkZero
    #3212
    Aha, nyilván a te seggedből jön a napfény is, nem? :P Ez azért egy elég általános szólás.

    De ha irónia akart lenni, akkor nem jött át... Lehet, hogy már fáradt vagyok hozzá, kicsit sok volt ma már abból az idiótábol abban a másik topicban... :P
  • sz4bolcs
    #3211
    "Ne kezdjük elölről légysziiii. Erről rég linkeltem én is sok cikket Uri Gellert vizsgálták, ja és semmi mérhetőt nem találtak, de a kanalak mégis elhajlottak." - Ott is van, ott is van! :D:D James Randi sem csal, és annak a videóin sem veszel észre semmit, ugye?
    Szvsz. Uri Geller még ebben a topicban is a legalja..
  • sz4bolcs
    #3210
    Nagyon jó vagy donk! :D Szerintem olvasd el mégegyszer, és mégegyszer, amég le nem esik.

    Ja, és tetszik a kalapácsos mondat, amit anno én találtam indexes fórumba és hoztam át ide, sg-re? :D
    Amúgy eredetileg kreacionisákra hangzott el.
  • dronkZero
    #3209
    Szal a lényeg, hogy az csak szerinted/szerintetek van úgy, hogy "A Tudósok" fognak egy gecinagy kalapácsot, és addig püfölnek vele egy jelenséget, amíg bele nem fér az épp aktuális elméletek rendszerébe. A tudomány nem így működik.

    Szerintem jobban tennétek, ha nem is erőltetnétek ezt az álláspontot, mert eléggé nevetségessé tudja magát tenni vele az ember...

    Az nem kegyelemdöfés volt, hanem lendületes öntökönszúrás. Csak annyit értél el vele, hogy bemutattad, hogy nem tudod, hogy működik a tudomány, a tudományos módszer.
  • dronkZero
    #3208
    Hopp, ezekről lemaradtam.

    Egy jelenség vizsgálatának ez a menete:
    1. A jelenség igazolása
    2. A jelenség megfigyelése
    3. Modellalkotás a jelenségről
    4. A modell ellenőrzése kísérletekkel
    5. A modell integrálása a tudományba
    6. Folyamatos felülvizsgálat, igazolás, esetleg cáfolat és a modell felülvizsgálata, ritkán elvetése

    Ahol az 1. pont is áthidalhatatlan akadályokba ütközik, azt praktikusan érdemes nem létezőnek tekinteni.

    Egyébként ezek a középkor csökevényes maradványai, varázslók, csodák, egyebek. 21. században már kissé ciki hinni bennük, ugyanúgy, mint 10 éves kor fölött a Mikulásban.

    Uri Gellert meg felejtsük már el, mi az, hogy "nem csalt"? Hány videót linkeljek, ahol a saját szemeddel láthatod, hogy csalt? BŰVÉSZEKET keresett "utódjának", szerinted amiket előad, nem trükk, hanem tényleg varázsol?
    (Egyébként külön érdekességként említeném, hogy a DenniBlú gyerek építőmérnök-hallgató volt a BME-n, akár kollégánk is válhatott volna belőle, de inkább elment médiakurvának.)
  • Judykó
    #3207
    Köszönöm a választ!! Megpróbálom. Remélem igazad lesz és segíteni fog!
  • dronkZero
    #3206
    "A televíziózást a gyerekeknél úgysem igen lehet általánosan megszüntetni, de akkor miért ne lehetne ilyen jellegű "meséket" mondjuk a kifejezetten nekik szóló csatornákon sugározni zömében?"

    De meg lehetne, csak nem mered! :) (Na jó, nem teljesen gondoltam komolyan, elég csúnyán ki lenne közösítve egy gyerek az óvodában/iskolában, ha fogalma sem lenne a tévéről. SAJNOS.)
    Nekem nincsenek gyerekeim, meg tévékészülékem sem, meg tévé-előfizetésem sem. Nincs rá szükségem, sőt, kifejezetten irritál.

    Egyébként nagyon pozitív, amit írsz, csak így tovább a gyerekneveléssel! :)
  • Anaid
    #3205
    Rengeteget olvastam arról is, hogy a televíziózás meg a gyerekek.
    Nos nem csak nekem, de a gyerekeknek is tetszettek az olyan rajzfilm sorozatok mint az Egyszer volt, hol nem volt....sorozat, a Varázslatos iskolabusz...stb. A televíziózást a gyerekeknél úgysem igen lehet általánosan megszüntetni, de akkor miért ne lehetne ilyen jellegű "meséket" mondjuk a kifejezetten nekik szóló csatornákon sugározni zömében? A disney, meg hasonló rajzfilmek meg szépek, aranyosak pozitív erkölcsi értékrendet igyekeznek átadni. A fentebb említett mesék meg közelebb hozzák a gyerekekhez a történelmet, tudományt. Mi szülők is szelektáljunk, oké, de talán a készítők, műsorszervezők is odafigyelhetnének. Az enyémek semmivel sem találják unalmasabbnak az ilyen rajzfilmeket az űrmacskáról szóló meg hasonló szerintem totál értelmetlen meséknél. Mostanában sajna ilyenek vannak. Néha inkább néznek Nat-ot meg Spectrumot pl. Az állati rekordok című sorozat az egyik kedvencük. Itt szaladgálnak és mesélik, anya képzeld el, ez az állat miket tud...stb. Vagy ha nagyon érdekes dolgot látnak hallanak egy-egy állatról NET-en is keresgetnek további érdekességek után. Tök jó azt látni, milyen csodálkozó arccal mondogatják: Azta, nahát, képzeld, mit láttam, hallottam erről az állatról, meg arról...
    OK befejeztem az OFF-olást.
  • Anaid
    #3204
    Sztem hasonló "tan-mesékkel" lehet igen bonyolult és uncsinak tűnő és érthetetlen (márhogy az ő korukban annak tűnő) tudományos dolgok felé terelni a gyerekeket.
    De ezt rég kitalálták, lásd pl. fabulák. Bár ott jellemzően morális kérdésekről volt szó.
  • Anaid
    #3203
    Asszem senki nem veszi majd zokon, hogyha ide írok le egy sztorit, ami talán szemlélteti, hogy a bonyolult dolgok egyszerű és fantáziával fűszerezett megfogalmazása előnyös is lehet:
    A gyermekem kb. 5 éves volt, amikor megkérdezte, hogy "hogyan kerül a gyerek az anya hasába?" Ez a kérdés idősebb korban is zavarbaejtő, hátmég ilyenkor. Kitaláltam egy mesét neki( csak kb a tartalmat írom):
    A petefészek nevű bolygóról elindul egy gömb alakú űrhajó, aminek petesejt a neve megy-megy..stb. találkozik a petefészek galaxisban, ami így néz ki egy másik űrhajóval, összekapcsolódnak és elkezdenek felépíteni egy űrbázist a Magzatot...na természetesebben ez nem ilyen formában hangzott el, de mivel ilyen dolgok érdekesek voltak számára, ilyen alaptörténetet találtam ki hozzá. Azóta sem faggatózott, hogy nem értem, meg egyebek... Ha majd idősebb lesz, lehet realisztikusabban megfogalmazni...
    Mivel az itt irogatók közül páran valszeg lesznek szülők. Ez csak egy példa arra, hogy felnőttként is tudjunk kicsit néha gyerekek lenni és érdekessé tenni a dolgokat, talán akkor könnyebben megértik adott koruk szintjén és könnyebben lépkednek majd ezen egyszerű fantáziadús dolgoktól a bonyolultabb realisztikus felé. Ha "összemossuk":D a fantáziát a tudománnyal vannak életterületek, ahol jól jöhet. Az elnevezéseket hallotta, a folyamatot is csak más ruhába öltöztetve. Ha idősebb lesz le lehet majd ezt a ruhát tenni a sztoriról és akkor már meg is fogja tudni érteni enélkül is.
  • Anaid
    #3202
    Nincs rossz véleményem a fizikáról, sőt nemegyszer közöltem pl. a gyerekekkel, hogy már bánom, hogy suliban unalmasnak találtam és csak annyira tanultam, hogy 5-ös tudtam ugyan lenni belőle, meg tudtam is, de később gyorsan felejtődtek nálam dolgok, mivel nem érdekelt. Most felnőttként kezdett érdekelni megtaláltam ezen a területen pár dolgot, ami kifejezetten érdekes és hasznos tudás még a hétköznapokban is, úgyhogy azt javasoltam nekik, a gyerekeimnek, hogy figyeljenek csak oda az ilyen tantárgyakra, mert később is jól jöhet az ilyen tudás. Nekik nem lesz nekik annyira nehéz, mert eleve "reálosok".
    Feltételezem ezt sem gondoltad volna rólam:D:D
  • uwu
    #3201
    Ha idősebb lesz, mondjuk 16-18 év körüli mindenképp el kell olvasnia A fizika kultúrtörténete című könyvet, Simonyi Károly írta, nagyon jó könyv. Egyébként neked sem ártana.
    Az ilyesmit nem egy huzamba kell végigolvasni, nem regény, elég néha-néha 1-1 fejezet és úgy nem hogy nem unalmas, de kifejezetten érdekes, ha épp nem lát el új ismeretekkel még akkor is élvezet olvasni, nagyon gondosan felépített könyv.
    Teljesen más véleményed lesz a fizikáról, ha meglátod, hogy formálódott, és nyomon követed a fejlődését.
  • Anaid
    #3200
    Még egy megjegyzés:
    Kártya játékokban pl. a memória kártyák, a römi, a kanaszta a kedvenceik. Édesapámmal sakkozni meg malmozni szoktak. Készítettem a tankönyv alapján a fiamnak memóriakártyát mivel német tagozatos osztályba jár, hogy könnyebben rögzüljenek a tanult szavak. Maga önnálóan is gyakorolja az olvasást pl. az említett dínós könyvből (nem éppen a legkönnyebb szöveg, de az érdekli) Az idősebb lányom magtanította a hugát olvasni szünidőben, mielőtt a huga kezdte volna a sulit...stb. Vannak ilyen dolgaim is, ilyen dolgok is az életemben, csak egy tudományos fórumon ilyesmikről nem beszélgetünk. Ami itt lejöhet másoknak rólam, az...hát a látszat néha csal. Ilyesmikről itt nem kérdezzük egymást, nem beszélünk róla.