4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • Anaid
    #3199
    A szülők és gyerekek néha nem annyira hasonlítanak egymásra. Én humán beállítottságú vagyok, ét jobban érdeklik a reál dolgok, hát azzal foglalkozunk, ami őt érdekli, én meg elvagyok magammal. Pl. tegnap a suli könyvtárból a következő könyvet kölcsönözte ki: Világűr-világunk-természet-tudomány és technika sorozatból Kérdések és válaszok Tények könyve, hogy olvassuk el, anya. Ilyen könyveket kaptak a gyerekek ajándékba, mert ilyen dolgok érdeklik őket: A világ 116 titka és rejtélye - Miért nyújtogatják a nyelvüket a hüllők? , Otthonunk a Föld , Az ősvilág története gyerekeknek , Nagy állatlexikon...stb. Aszem szülőként tolerálnom kell a másfajta érdeklődési kört és segítenem. Ja, az ovis jellemzésben az szerepelt a fiamról, hogy érettebb a gondolkodásmódja a korabeliekhez képest. De a színezés pl, nem megy és nem is szereti. Én meg kifejezetten jó vagyok rajzból, de nem erőltetem túl a dolgot nála.
    Na befejeztem a személyes részt.
  • Anaid
    #3198
    Lehet, hogy előítéletek születtek. Meg kellene őket szüntetni. Ha hiszed, ha nem az én kedvenceim is a stratégiai játékok. Egy biztos nemigen ismerjük mi itt egymást jópáran és néha téves következtetéseket vonunk le egymást illetően. Ja valszeg azért szerette meg az ilyen játékokat, mert tőlem meg öcsémtől ilyen példát látott. ("hiróz", meg "totál vár"-ha már nem tudok angolul legyek hű ehhez:D- meg ilyenek és hét éves létére egész ügyes)
  • uwu
    #3197
    Nagyon jó ízlése van, csak így tovább
    Nem is gondoltam, hogy ilyen szülőnek lehet olyan gyerkőce, aki nem agyatlan játékokkal játszik. A Rome egyébként jobb, csak az régebbi.
  • Anaid
    #3196
    Ne kezdjük elölről légysziiii. Erről rég linkeltem én is sok cikket Uri Gellert vizsgálták, ja és semmi mérhetőt nem találtak, de a kanalak mégis elhajlottak. Minek kell megint erről beszélni? De rendben, szal vizsgálták, nem találtak mérhetőt, nem csalt. És akkor most mi van? Ha jól emlékszem volt pár ötlet annak idején, hogy hogy lehet. Keresd vissza. Mindenesetre ha jól saccolom bizonyos új ismeretek fényében foton, biofoton, milyen hatással van a fémekre (elektron leválasztás), atomok más energiaállapotba kerülése fotonok be és kilépésekor...stb. amiket akkor még nem tudtak mérni manapság nemtom, át lehetne gondolni, hogy lehetséges megoldás. Írom, hogy szimplán csak lehetséges. Ha jól sejtem akkor is vmi hasonló Összemosott szar hülyeséget találtam ki, csak máshogy fogalmaztam meg. Na mindegy. Erre már nem emlékszem pontosan nem csak veletek beszéltem erről, lehet hogy itt volt szó róla, lehet hogy nem és most nem keresgetem vissza, majd ha lesz időm, meg kedvem.
    Mellesleg nem írtam, hogy nem vizsgálták. GV-utánzatot is tudnak laborban előállítani, de attól még nem tudnak igazit csinálni és nem tudják hogyan és hol keletkezik természetesen, meg sok egyebet róla. Tapogató "viselkedés" pl.
    Tényleg nem kellene elölről kezdeni ezt a vitát.
  • sz4bolcs
    #3195
    uwu vaze, nike cipőd van? Hát akkor a szomszédom krvajól zongorázik.
  • sz4bolcs
    #3194
    Tehát a paranormális jelenségek olyan jelenségek, amiket tudományosan még nem tudtak megvizsgálni.
    Ilyen a telekinézis, távolbalátás, jóslás, aura, asztráltest, csodás gyógyulások, testen kívüli élmény, lebegő függöny, gömbvillám, suttogó szellemek, Egely nulltér energiája, Uri Geller kanálhajlítása, farkasemberré változás, és a jetilábnyom, szikla az égbül'.

    Sőt mi több: Ezek egy részét nem tudják magyarázni az ismert törvények alapján. Ezt az a tényt is megerősíti, hogy, mint a deffinícióból kiderült, még nem tudták tudományosan megvizsgálni.
    De (jön a kegyelemdöfés): Egyesek szerint így, tudományos vizsgálat nélkül is kijelenthető, hogy nem is magyarázhatóak az ismert törvények alapján. :)

    De hoppá, ezek közül némelyiket mégiscsak vizsgálta a tudomány, és utána már csak át kellett gyorsan címkéznie őket, nehogy lebukjon, hogy a jelenségről a misztikus keletiek, és a babonás vénasszonyok már jóval a tudományos vizsgálat előtt mindent tudtak.
    Ezekből lett a spontán remisszió, az elektromágneses sugárzás, plazma, meteorit. (Kíváncsi vagyok, a szegény gömbvillámnak milyen nevet fognak kitalálni)
    Ja és kifelejtettem Uri kanálhajlítását. Őt is teljes titokban vizsgálta a CIA, csak most mindent titkol, miközben Uri a tv-ben hajlítgatja a kanalakat.

    Tehát: Ezek a paranormális jelenségek léteznek, csak nem mindegyik.
  • Anaid
    #3193
    Most néztem a galériád: Mediwal total war. Akkor az elsős fiamnak jó ízlése van, az ő egyik kedvence a Rome-Total War.
  • Anaid
    #3192
    Akkor mi most, szóval csak úgy tűnik, hogy beszélgetünk?
    Hogy őszinte legyek, annak azért örülök, hogy csiszoltad a stílusod.
    Bár nem értünk egyet, azért így kellemesebb beszélni, sőt vitatkozni is.
    Állítólagosan.
  • dronkZero
    #3191
    ÉS a létezésük állítólagos.
  • Anaid
    #3190
    Kb ugyanúgy, mint a paranormális szó, sztem annak is ez lehet a jelentése nagyjából.
    Olyan jelenségek, amik jelenleg "kilógnak a sorból".:D
  • Anaid
    #3189
    Nem megmagyarázható ezen törvények alapján.
  • Anaid
    #3188
    Én nem tudom, honnan ered a természetfeletti szó. De van ötletem:D:D
    Talán csak arra utal, hogy a természettudományos nézetekbe nem beleillő, vagy ilyesmi rövidítve. Természettudományos törvények feletti, nem beleillő.
  • uwu
    #3187
    Nincs olyan, hogy paranormális.
    Ez csak egy szó, hogy nemlétező dolgokról is tudjunk beszélni.
  • Anaid
    #3186
    Hát, igen azt hiszem ez a szemléletbeli különbség okozott sok vitát köztünk mindig. Szerinted minden ilyen dolog, ami nem tudományos alapból nem létező, szerintem meg nem biztos. Régebbi példa volt a lidércfény, az is csak egy szó volt egy jelenségről. Évszázadokon át lidércnek nevezték, manapság a tudomány megfejtette, hogy mi és fényjelenségnek nevezi.(Nem a mocsarakban képződőről van szó)
    Vannak ilyen példák is, meg olyanok is, amikor a babona csak babona. Nem lehet mindent egy kalap alá venni.
  • Anaid
    #3185
    "Észrevettem ugyanis, hogy szeretsz olyan dolgokról beszélni amihez nem értesz"
    Hát hasonló felfedezést tettem veled kapcsolatban én is régebben. Vagy netán jártas lennél paranormális dolgok terén, vagy vannak legalább hasonló tapasztalataid?
  • uwu
    #3184
    Attól függ miről beszélünk, több jelentése is van, és mivel kitalált dologra is utalhat, nem egyértelmű a jelentése.

    Most ilyen szótárasat akarsz játszani?
    Én csak azért kérdeztem rá a plazmára, mert azt hittem nem tudod. Észrevettem ugyanis, hogy szeretsz olyan dolgokról beszélni amihez nem értesz. Néha egyértelmű jelét adod annak, hogy számodra ismeretlen jelentésű szavakat használsz, hogy okosabbnak tűnjél. De valójában az ellenkezőjét éred el, ha a témában jártas emberrel beszélsz.
  • dronkZero
    #3183
    Egy szó, amit nem létező jelenségekre használnak, általában a természetfelettiben mélyen hívő emberek. Hozzátéve, hogy a "természetfeletti" kifejezés paradoxon, értelmezhetetlen.
  • Anaid
    #3182
    Itteni cikk pl.
  • Anaid
    #3181
    Tudod mi az a szellem?
  • uwu
    #3180
    Tudod mi az a plazma?
  • Anaid
    #3179
    Szellemek nincsenek, csak "furcsán viselkedő" plazmák (lásd sg cikk), meg foton-felhők, meg biofoton, ami ki tudja meddig "él" meg kósza rádiójelek az éterből, amiket rögzíteni is tudnak...stb.
    A szellem szót meg se szabad említeni. Inkább beszéljünk plazmáról az rohadtul jól hangzik egy tudományos fórumban.
  • sz4bolcs
    #3178
    Tényleg, mi lenne, ha másik szobába költöznél?
  • uwu
    #3177
    Bocs írási kényszerem volt, de már elmúlt
  • uwu
    #3176
    Én láttam olyan filmet amibe szellemek voltak, és Bruce Willis meghal benne már az elején, de csak a végén derül ki
    De ez csak egy film
  • Thomx
    #3175
    Inkább hozz fel valami témát vagy valami, ha ennyire zavar a "vita".
  • qetuol
    #3174
    senki ^_^
  • Anaid
    #3173
    Van vmi olyan tevékenység, ami igazán örömöt okoz? Mittomén, egy jó könyv olvasása, kedvenc zeneszámok, vicces filmek, rajzfilmek...stb.? Megpróbálhatnád, hogy este ilyen tevékenységgel foglalkozz, a nevetés az öröm tényleg jó dolog. Ja, nemtom félsz-e....ne félj! És ha lehet még gondolni se gondolj csak vidám, örömteli dolgokra. Jó, tudom könnyebb leírni, mint megtenni...Hátha megszűnik pár nap, hét alatt.
  • Hajnalcat
    #3172
    Ismét csak a vita meg a vita és egymás lenézése. Ejnye!
  • Hajnalcat
    #3171
    ?
  • Thomx
    #3170
    tőlem... =D de ki mondta, hogy a témához szólok hozzá?)
  • qetuol
    #3169
    jajj, nem is erről volt szó, most magyarázzam?
  • Thomx
    #3168
    beszámolót akármiről lehet ennyi erőből írni... de...

    lényeg, hogy sok minden van amiről tudunk, mégsem kézzel fogható pl érzelmek stb. vagy nem tudjuk mérni stb stb stb...
  • Thomx
    #3167
    gömbvillám.
  • qetuol
    #3166
    gömbvillámokról vannak beszámolók, hellyel és időponttal együtt (feltéve h a megfigyelők nem hazudnak)
  • Anaid
    #3165
    Az nem fogy el olyan könnyen:D:D
    Inkább úgy fogalmaznám meg, hogy nem találok motivációs tényezőt. Van ilyen. Vagy egyszerűen besokalltam a "pofonoktól", több volt belőlük, mint "simogatás"-ból. Majd elmúlik.
  • qetuol
    #3164
    emberek tapasztalatai... azaz látták? mert ha látták, akkor miért ne lehetne tudni h hol és mikor fordult elő? talán elfelejtették?
  • Thomx
    #3163
    Elfogyott a belső energia.
  • Thomx
    #3162
    gömbvillám...
  • Anaid
    #3161
    Emberek tapasztalataiból. Nemár, ne kezdjük megint!
    A tapasztalat és a megfigyelések mindig megelőzték a tudományos méréseket és magyarázatokat. De tényleg nincs kedvem újból lejátszani már rég leírt dolgokat. Ha van kedved keresd vissza a régi beszélgetéseket, ott ezekről a dolgokról is volt szó.
  • Anaid
    #3160
    Nem valószínű. Most vhogy nincs kedvem hozzá, hogy hülyézéseket olvasgassak.