4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • qetuol
    #3159
    "Tudod, azért vannak "normális természeti jelenségek" amik annyira ritkák, hogy totál semmi mérés nincs velük kapcsolatban, mert még azt sem lehet tudni mikor és hol fordulnak elő..."

    akkor honnan tudjuk, hogy vannak?
  • Thomx
    #3158
    Talán egy pszichomókus segíthet
  • sz4bolcs
    #3157
    Anaid majd mindjárt válaszol.
  • Judykó
    #3156
    Sziasztok!!! Lenne egy problémám ami már régóta nem hagy békén. Szerintem van valami a szobámban...vagyis este rossz érzés fog el és nem tudok tőle aludni. Egyszer volt olyan is, hogy a fal felé fordultam és égett az arcom :S Nem tudom mit csináljak ellene! Ha valaki tapasztalt már ilyen és sikerült neki "elűznie" kérem írja meg hogyan csinálta. Előre is köszönöm neki!
  • Anaid
    #3155
    Hol voltak itt a katasztrófák időpontjában mérések? Még a két gép kapcsán is megemlítették, hogy a korabeli jegyzőkönyvekre hagyatkozva következtettek. Ha jól tudok olvasni, nem említettek semmilyen konkrét bizonyítékot. Na mindegy.
    Oké, elfogadom. Ha hozzáértők "objektíven következtetnek" az bizonyíték. Ha nem hozzáértők kérdeznek az csúszós. Felfogtam. lekoccoltam ilyen jellegű témákról.
    Tudod, azért vannak "normális természeti jelenségek" amik annyira ritkák, hogy totál semmi mérés nincs velük kapcsolatban, mert még azt sem lehet tudni mikor és hol fordulnak elő...
    Na tényleg befejeztem.
  • Thomx
    #3154
  • gothmog
    #3153
    Vigyázz, mert ez csúszós terep. Ha egy "tudós" azt mondja amit hallani akarsz, akkor az bizonyíték, ha viszont ellent mond neked (akár kísérletekkel, mérésekkel alátámasztva), akkor az csakis tiszta rosszindulat vagy az igazság elhallgatása, vagy ostobaság vagy ilyesmi? Hiba!
  • dronkZero
    #3152
    De könyörgöm! TE linkelted az előbb!

    Még mindig nem kell mindent elhinni...

    "The marine insurer Lloyd's of London has determined the Triangle to be no more dangerous than any other area of ocean, and does not charge unusual rates for passage through the region. United States Coast Guard records confirm their conclusion. In fact, the number of supposed disappearances is relatively insignificant considering the number of ships and aircraft which pass through on a regular basis. "

    A Lloyd's of London tengeri biztosítótársaság megállapította, hogy a Háromszög nem veszélyesebb, mint az óceán bármely más része, és nem számol fel extra biztosítási díjat a területen való áthaladásra. Az Egyesült Államok Parti Őrségének statisztikái is alátámasztják a következtetésüket. Valójában a feltételezett eltűnések száma elhanyagolható a területen áthaladó rendszeres légi és vízi forgalom tekintetében.

    Nem elég?
    Egyébként pontosan ezeket az adatokat olvastam én is, máshol. Sőt, gyakorlatilag mindan, Ufómagazintól eltérő helyen azt fogod találni, hogy a Háromszög ennek a Berlitz-gyereknek a kitalációja. Innentől nem sok értelme van rugózni rajta...
  • Anaid
    #3151
    Én elhiszem neked, ha te is linkelsz egy cikket arról az állításodról, hogy az óceánok más területein sem kevesebb volt a katasztrófa. Kezdem átvenni bizonyos mértékben a minden kijelentés megalapozatlan, ha nincs rá bizonyíték stílusotokat. Tök jó, nem?!?!
  • dronkZero
    #3150
    Csak az idő telik...

    Egyébként ha olvastad ezeket a cikkeket, akkor miért nem látod, hogy az egész Háromszög-balhé egyetlen ember műve, és hogy az égvilágon semmi rejtélyről nincs is szó?
  • Anaid
    #3149
    Ja, örülök, hogy nem csak az én stílusom maradt a régi. Vannak még megbízható emberek:D:D
  • Thomx
    #3148
    Akkor talán a cikk forrását linkeld be és ne ilyen sulinetes meg hasonló ***-okat.

    Ehhez az utóbbi két linkhez meg inkább nem fűzök semmit...
    Ha meg rákeresel national geographic-os vagy hasonló videókra/cikkekre, ezerszer hitelesebb információkat találsz. Ennyi.
  • Anaid
    #3147
    Nem kell mindent elhinni.

    Még mindig nem kell mindent elhinni....

    3143 - Thomx! Nem nevetséges. Mindaddig nem, amíg nem tudod mi az ilyen cikkek forrása. Nem az alapján kellene egy cikket megítélni, hogy hol jelenik meg!
  • Anaid
    #3146
    Voltak tudósok, akik szerint két gép katasztrófájának magyarázata kevés volt....:D
    Azért jól összecseng a műszaki hibákkal.
  • dronkZero
    #3145
    Tekintve, hogy az egy tökéletesen átlagos szelete a tengernek, és az egész misztikus faszság ABBÓL A KÉT GÉPBŐL indult(meg egy szenzációhajhász megszállott idiótából), bőven elég azt a kettőt megmagyarázni, és megoldódik a rejtély. Nyilván nem csak azon a háromszögön belül tűntek el hajók, mert a tengeri utazás már csak ilyen, időnként tűnnek el hajók. A Bermuda-háromszögben semmivel sem több, mint bárhol máshol az óceánokon.

  • Thomx
    #3144
    Nyilván mindent egyből el kell hinni (=
  • Thomx
    #3143
    Nem sok mindenről maradtál le. Sulinetes link volt. Vicc.

    Elég sok baromságot írnak azon az oldalon.
  • Hajnalcat
    #3142
    újabb hírnél probléma van az oldal betöltése közben.
  • Anaid
    #3141
    Ja egyébként tetszett az a cikk róla: Megfejtették a rejtélyt...Két repülő lezuhanását ésszerűen megmagyarázták és ezzel aztán a hajóké is, meg minden meg van fejtve. Csúcs!
    Mellesleg, ha jól vagyok tájékozódva az összes szerencsétlenség nem is pont azon a bizonyos háromszögön belül történt. Sajna ide vonatkozó térképet nem találtam, márhogy olyat, amin a katasztrófák helyszínei pontosan jelölve lennének és számszerűsíteni lehetne, hány balesetről is van szó, mennyi idő alatt. Viszont arról több cikket is találtam, hogy nem az egyetlen hely, ahol megmagyarázhatatlan szerencsétlenségek történtek (nem tekintem evidenciának, hogy csak óceánról van szó) és ezen területek "kicsit érdekesek" elhelyezkedésük szempontjából.
  • Anaid
    #3140
    Nem egészen, de te tudsz angolul, ugyebár....
  • Thomx
    #3139
    LoL afrika közepén bermuda háromszög? :D
  • Anaid
    #3138
    Régi hír
    újabb hír

    Ha a helyek számát és elhelyezkedésükre tekintünk, mennyi az újdonság ennyi év alatt! Nincs új a nap alatt, csak nem biztos, hogy tudunk róla.
  • SAFIII
    #3137
    Én is így voltam ahogy Te, csak én nem vettem ennyire komolyan h kamera meg stb, meg akkor most váltsuk meg a világot:)
    A lényeg h aztán sor került az idézésre, tény h pukkant egyet a fal, amit a többiek rögtön a szellem megérkezésének véltek,de én akkor is úgy voltam vele, h na nyugi,ettől még nem fogok hinni, szal arra akarok rátérni h ha lesz is valami akkor se fogod elhinni
  • Christiansen
    #3136
    Zuzukám merre vagy?
  • qetuol
    #3135
    ha téved, akkor okosabbak leszünk
  • Willenbrock
    #3134
    Ha úgy csinálják a kísérletezők ahogy azt "hivatalosan" kell akkor nem lehetne azt mondani hogy rosszul csinálták az idézést.Tehát ha mégsem történik semmi,semmi jele annak hogy ismeretlen eredetű hatásokat tapasztalnánk akkor kijelenthető hogy megdőlt egy babona.Ha nem történik semmi az nekem azt bizonyítaná hogy nem létezik ilyesmi,legalábbis nem idézhető elő szándékosan.Ha mégis bebizonyosodna hogy vannak ilyen erők akkor pedig a babonák szerint vissza is lehet küldeni őket ahonnan jöttek.Akkor nincs nagy kockázat,bár rémmeséket hallottam már arról hogy valakit úgy megszállt egy ilyen szellem hogy öngyilkos lett miatta stb.Ezeket sem igazán tudom elhinni.Akik állítják hogy létezik ilyesmi miért nem próbálták a nagynyilvánosság előtt dokumentálhatóan bebizonyítani?Akkor kevesebben is szórakoznának ezzel mert éreznék hogy súlya van a dolognak.De jelenleg egészem babonának tekintem ezt a dolgot.
  • triplet
    #3133
    Én is ezt mondtam:D
  • Falcon87
    #3132
    Lebeszélnélek róla. Tegyük fel, hogy igazad van, és nincsenek ilyesmik. Te idézel, nem történik semmi, röhögsz egy jót hogy ilyen nincs is, és kész. De mi van, ha tévedsz?
  • Willenbrock
    #3131
    Az nem mostanában lesz,még nincs kamerám sem.Egyelőre ez csak egy szándék,de szerintem érdemes lenne végre tiszta vízet önteni a pohárba,mi az igazság ezekkel a nagy babonafélékkel kapcsolatban.
  • Tomo15
    #3130
    Kíváncsian várom a videód. Csak aztán nehogy nagyon megbánd...
  • Willenbrock
    #3129
    Ez akkor lenne igaz ha a mese igaz volna.Ha létezne "szellemvilág" és ezt egész biztosan tudhatnám akkor nem is próbálnám meg.Egyes vallásos vélemények szerint egykor élő ember szelleme nem is idézhető soha,hanem csak pokolbeli démonokkal lehet kommunikálni és azok hazudják magukat x-y egykori ember szellemének,természetesen azért hogy átvágják az embert stb.
    Legendának tartom az egészet,és szükséges lenne a közvélemény előtt is leleplezni ezt a babonát.Ha egy kísérletben mindent a "nagy előírások" szerint csinálnának az idézők,és ezt részletesen dokumentálnák is,akkor ez a babona is örökre ellehetetlenülne.Úgy kéne csinálni mint a többi empirikus tudomány esetében:elfogadjuk az elméletet amennyiben gyakorlatilag bebizonyítható.
  • triplet
    #3128
    szerintem ne baszakodj a szellemekkel. gondolj bele: meghaltál, nyugalom van körülötted nincs stressz, boldogság van, nem aggódsz semmin. erre valami f*sz megidéz és kb visszahoz a földre csak azér mer kíváncsi hogy ilyet tényleg lehet-e csinálni:D
  • Willenbrock
    #3127
    Van aki idézett már szellemet úgy rendesen ahogy kell?Látta már valaki saját szemével annak bizonyítékát hogy tényleg működik az a dolog?Régebben gondolkoztam azon hogy egyszer ki kéne próbálni,de néhányan olyan bennfentes stílusban megpróbáltak róla lebeszélni,mintha ők tudták volna hogy működik ez a dolog,meg voltak róla győződve hogy de veszélyes is ez.Én nem hiszem el,szerintem bárhogy próbálná az ember semmi rendkívüli nem történne.Azt hiszem egyszer belevágok és akkor filmre is fogom venni hogy mindenki láthassa milyen ősi babona ez is.Ha meg mégsem akkor szívás,de ennek szerintem semmi esélye.Ki mit gondol erről?
  • berczely
    #3126
    Én pár napja lent mászkáltam haverral 6körül már sötét volt és kicsit köd is volt ... mind1 az a lényeg hogy a távolban láttunk a érházaknál cikázni egy fénypontot... látszott hogy térben van szal a házak előtt ment... arra mentünk és egy tag világítós modellrepülővel játszott
  • AntiHero
    #3125
    Diszkófény vagy valami ilyesmi.
  • Tomo15
    #3124
    A fotós trükköt én is kizárnám, viszont azt sajnálom, hogy nincs róla videó. Ilyenkor az sokkal célszerűbb
  • triplet
    #3123
    Nem volt semmi fotós trükk hidd el:)
  • Willenbrock
    #3122
    3.4-ik képen mintha valami pózna tartaná a fényt de mégsem hinném hogy lámpa.Lehet hogy valami fotós trükk,egymásra exponálás vagy hasonló nem értek hozzá.Az utolsó képen olyan mintha tábortüzek lennének,nagyon szabályos vonalban vannak.Mamám is látott egyszer égi tüzet,úgy írta le hogy akkora volt mint egy gólya vagy nagyobb és fűzér-gyöngysorszerű csóvát húzott maga után.Erkélyről figyelte szintén.Hangtalan volt és alacsonyan szállva kikerülgette a fákat.Mikor visszatért még alacsonyabban jött,majd az alattuk lévő földszinti erkélyt megközelítette és visszahúzódott mintha "incselkedett" volna ahogy mondta mamám.Ezután leesett a földre és ekkor már hangja is volt:sistergett és égett.Papám később lement megnézni és szenes darabokat talált-a pesti csillagvizsgálóba vagy hova küldték be a darabokat de ott az anyagát ismeretlennek találták.
  • triplet
    #3121
    Én úgy tudom hogy a gömbvillámok nagyon ritkán jelennek meg nem?
  • Falcon87
    #3120
    Szerintem valami légköri jelenségek lehetnek. Talán gömbvillámok?
    Idegen lények szvsz nem lehetnek, mert ennek a "táncikálásnak" nem látom értelmét.