4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • csgery
    #3039
  • Landren
    #3038
    elsőbe még csak csak, de a másodikba már elég nehéz lenne mást belemagyarázni, mit hogy, az tényleg egy arcot ábrázol.
  • csgery
    #3037
    Erről én is olvastam, a Világ Legnagyobb sorozat Kísértetes kiadásában. Képeket látva télleg hátborzongató:|
  • Falcon87
    #3036
    Wáów, kirázott a hideg :D
  • Butterbean47
    #3035
    sajnos a könyvben nem volt

    de kigugliztam párat

  • Landren
    #3034
    aztán kép van-e hozzá?
  • Butterbean47
    #3033
    ha kell még hasonló sztori csak vonyítsatok:)
  • Butterbean47
    #3032
    hmm pedig direkt megpróbáltam rendesen tördelni

    eltörtek az újaim
  • Butterbean47
    #3031
    Rendben!(bár így már nem ugyanaz a feeling )

    A bélmezi arcok.

    Az egyik legkülönösebb kísértethistóriát Spanyolországban jegyezték fel
    1971-ben. Egy bélmezi kis házban furcsa arcok jelentek meg.
    Az eset augusztusban került a nyilvánosság elé,amikor Maria Pereira
    falusi háziasszony egy női arcot vett észre a konyhai tűzhely kövén.Megpróbálta lesúrolni a képet,de az mintha magában az anyagban lett volna.Ezután újabb cementrétegek rakatott a kőre, de az arc továbbra is látszott.Később a konyha padlóján is megjelentek az arcok,
    amelyek néha eltűntek,vagy megváltozott a kifejezésük.
    A ház hamarosan turistalátványossággá vált,és Pereira asszony belépődíjat kért a kíváncsi látogatóktól.Százával érkeztek az emberek,
    míg végül a helyi politikai és vallási hatóságok végett vetettek a zarándoklatnak.
    Szerencsére Dr. Hans Bender,a németországi Freiburg
    egyetemének professzora már értesült az esetről.Bender,Németország egyik jeles parapszichológusa úgy döntött,hogy spanyol kollégájával,
    Dr. German de Argumosával utánajár a dolognak.Hogy megvizsgálják a az arcokat,műanyag tálcát rögzítettek a padlóra.Néhány hétig otthagyták,és csak akkor vették le,amikor összegyűlt alatta a lecsapódott pára.
    Az arcok még ilyen ellenőrzött körülmények között is megjelentek.
    1974-ben a jelenések újra meg újra föltűntek,és bár Pereira asszony új konyhát építtetett a házhoz,hamarosan ott is kirajzolódtak az arcok.
    Argumosa professzor szemtanúja volt egy arc kialakulásának 1974. április 9-én,és szerencsére le is fényképezte,mert a jelenés később eltűnt.A fénykép dokumentáció alapján teljességgel kizárható hogy,
    az arcok hallucinációs jelenségek vagy véletlenszerű ábrák lennének a betonban.
    Argumosa és kollégái továbbmentek a bizonyitással, és megvizsgálták,nem mestérsegesen színezettek-e az arcok.A kémiai vizsgálat eredményét 1976
    novemberében közölték
    a Schweizerisches Bulletin für Parapsíchologie című folyóiratban,és ez alapján nem valószínű,hogy hamisításról lenne szó,
    A különös jelenségek okát sohasem sikerült igazán megtalálni.A helyi
    lakosok közül néhány felásták Pereira asszony konyháját,és régi csontokra bukkantak.Aszóbeszéd szerint a házat egy ősi temetőre építették,amelyben azokat a keresztény mártírokat temették el,akiket a tizenegyedik században a mórok öltek meg.
  • dronkZero
    #3030
    Sejtettem, hogy van valami gond ezzel a Berlitz fazonnal, de erre azért nem számítottam... :P

    Kusche writes: "If Berlitz were to report that a boat were red, the chance of it being some other color is almost a certainty."
    (Kusche írja: "Ha Berlitz azt jelentené, hogy a hajó piros, akkor szinte teljesen biztos, hogy az valamilyen más színű")

    Az már vélemény! :D
  • dronkZero
    #3029
    De, írjad csak, sőt, meg is kérnélek rá, mert az tutibiztos, hogy a könyv soha nem lesz a kezemben!
  • Landren
    #3028
    írjál mást, vagy máshonnan
  • Butterbean47
    #3027
    na mindegy akkor nem írok
  • Falcon87
    #3026
    Elvileg a Bermuda-háromszögben a víz alól feltörő metángáz okozza a hajók elsüllyedését. Ez magyarázat lehet a repülőgépekre is, mivel azok motorjai oxigén hiányában leállnak. Ennyi az egész Bermuda-háromszög.
  • dronkZero
    #3025
    Na egy kicsit utánanéztem ennek a Berlitznek. Háááááát....

    Nos ő egy nyelvész volt. Nemigen várom egy bölcsésztől, hogy természettudományos témákhoz értsen. Viszont azt _mindenkitől_ elvárom, hogy amihez nem ért, arról ne írjon könyvet.

    Ahogy elnézem, a Bermuda-háromszög volt a rögeszméje, írt róla vagy egy tucat könyvet. Arról annyit kell tudni, hogy a Bermuda-háromszögben az égvilágon _semmi_ különleges nincs, a hajóeltűnési statisztikák _pontosan ugyanolyanok_, mint az Atlanti-óceán bármely más területén, úgyhogy az anekdoták, amik igaz, hogy izgalmasak és színesek, de az égvilágon semmit nem számítanak. Bárhol máshol eltűnt hajók köré lehet szép és izgalmas sztorikat írni.

    Aztán az utsó könyve ez a Furcsa jelenségek.
    Nem várok túl nagy világmegváltást...
  • dronkZero
    #3024
    Majd meglátjuk, baj-e...
  • Butterbean47
    #3023
    Charles Berlitz: Furca jelenségek
  • Butterbean47
    #3022
    na akkor ígéretemhez híven elkezdeném.(remélem nem baj hogy nem saját történeteket írok hanem egy könyből pontosabban ebből a könyvből

  • Butterbean47
    #3021
    franc
  • Butterbean47
    #3020
    *vagyok
  • Butterbean47
    #3019
    *vagyok
  • Butterbean47
    #3018
    bár velem nem nagyon történik ilyesmi:( úgy látszik para-nemnormális
  • Butterbean47
    #3017
    oké reggel neki kezdek
  • Landren
    #3016
    ne fogd vissza magad
  • Butterbean47
    #3015
    Na most egy szuszra végig olvastam a topikot(fáj is a szemem)
    és hát elég sok érdekes hozzászólást láttam:P

    Úgy látom mostanában elég kevés történet érkezett így írnék majd néhány sztorit ha nem gond.
  • jefferson83
    #3014
    viszont zuhany alatt még énekel, szomszédok mondták :D
  • uwu
    #3013
    Dzsekó is ezt tette.
    Nem halt ám meg. A halálhír után kifizette az adósságokat.
    Most bükkszentkereszten él, visszavonolt, a családját már úgyis unta.
  • jefferson83
    #3012
    Az incidens után jobbnak láttuk, ha Magyarországra költözünk :)
  • sz4bolcs
    #3011
    Rajzás!! Vajon mi lett velük? Elvitték őket is a feketeruhások, és karanténba zárták őket?
  • sz4bolcs
    #3010
    Mekkora arc. :D
    Nem is mondtad, hogy Roswellben laksz.

    Redneck rampage
  • jefferson83
    #3009
    Igen az egy igazi, sajnos már nem élő földönkívüli lény volt. A képet én készítettem. A kis genyó a spájzban rámászott a mama isteni barackbefőttjére. Én sem voltam rest és adtam a szájának. Kicsit elragadtattam magam, utólag már bánom (talán csak éhes volt, de hirtelen nagyon megijedtem ám). Nem sokkal később fekete öltönyös emberek jelentek meg és azt mondták jobban teszem, ha erről nem beszélek senkinek (mondom jóvanna). Elvitték a tetemet (vagy holttestet) és kettő darab barackbefőttet. Mondom fasza.
  • Anaid
    #3008
    A linkelt oldal tetején van egy kép egy ufonautáról. Honnan származik a kép? USA-ból? Csak "készített"?
  • ioinme
    #3007
    Sziasztok! Noha ez nem éppen a reklám helye, nem is azon célból írok, akár titeket is érdekelhet. :)
    Magyarország egy új, még feltörekvő paranormális dolgokkal, legendákkal foglalkozó blogja, a Legenda vadász szerkesztőtagokat toboroz, hogy minél sűrűbben frissülő, minél igényesebb és minőségibb tartalmat tudjon létrehozni. Korhatár nincs, azért lehetőleg érettebbek jelentkezzenek. Továbbá a jó fogalmazókészség, kreativitás, kitűnő előadásmód és határtalan rendelkezésre állás, szorgalom elengedhetetlen. Előnyt jelent ha legalább egy idegennyelven tudsz (lehetőleg angolul, de bármilyen nyelv elfogadható). Legyen időd írni rendszeresen, ha úgy érzed nem lennél erre képes ne jelentkezz. Azt hiszem minden lényeges dolgot belesűrítettünk a bekezdésbe, amit fontosnak tartunk a jelentkezések kapcsán. Ha mindezen kritériumok ellenére is bátorságot érzel magadban, ne tétovázz, jelentkezz Te is Legenda vadásznak!

    Sajnos fizetni nem tudunk senkinek. :( Talán majd ha egyszer némi profitra is szert teszünk az oldallal, akkor szóba kerül a bérek kiosztása. De úgy gondolom egy ilyen csapatot nem a pénz tart össze hanem a közös hobbi, és a kutatás.

    További részletek

    Jelentkezni az [email protected] címen lehet, név, kor megjelölésével.
  • polarka
    #3006
    Talán egy rothadó sheepshead:
    gugli képek
    wiki
    floridai állatok között

    Ezt meg csak mert jó kép, de nem ez a hal:
  • SötétBarom
    #3005
    WAT



  • jackcsabi
    #3004
    Ez is téma :D
  • elmeroggyant
    #3003
    Nos, a Speizekammer az az éléskamrát jelenti. Tehát elég valószínű. ;)

    Amúgy van valakinek témába vágó mondandója? Kár lenne veszni hagyni a topikot.
  • polarka
    #3002
    De gondolom németül is hasonlót jelent legalább...
  • elmeroggyant
    #3001
    Asszem német-osztrák eredetű. Akárcsak a spejz/spájz. Ami ugye megintcsak ősi eredetű magyar szó a kamrára. ;)
  • polarka
    #3000
    boiler - főző, legalább van köze hozzá.
    slag - nem tom milyen eredetű, de egyből a locsoló jut eszembe róla...