4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • triplet
    #3119
    Most olvasom hogy volt amikor kihunytak, majd újra megvilágították magukat, meg a semmiből tűntek elő, stb. Érdekes.
  • triplet
    #3118
    A paranormal.hu-n találtam:

    http://imagerz.com/QENGX0tvAwIBBQ9IFwVR
    http://imagerz.com/QENGX0tvAwIBBQ9LEQVR
    http://imagerz.com/QENGX0tvAwIBBQ9LEwVR
    http://imagerz.com/QENGX0tvAwIBBQ9LEgVR
    http://imagerz.com/QENGX0tvAwIBBQ9LFQVR
    http://imagerz.com/QENGX0tvAwIBBQ9LFAVR

    ezek mik lehetnek?

    Itt a gyerek hozzászólása aki csinálta a képeket:

    Sziasztok olvasgattam a fórumot és elég érdekes és izgalmas történetet láttam leírva. Én még új vagyok itt és azért regeltem, mert nekem is van pár érdekes sztorim. Bár nem túl frissek(2009.07.-08 hó kb...). Nos az első "észlelésem" úgy 6 éve lehetett szintén egy nyári estén. Úgy este 10 óra körül, ha jól emlékszem kimentem az erkélyre nézelődni (9 emelet, nagyon szép kilátás),mert rendszeresen szoktam nézelődni. Felnéztem a csillagos égboltra és páztáztam a csillagokat, mikor figyelmes lettem kb 1 tucat csillag szerű fénypontra, melyek hol közeledtek egymáshoz, hol eltávolodtak egymástól. tiszta fehér fényük volt, egyenletesen világitottak. Szüleim is látták és úgy 5 percnyi figyelés után beküldtek lefeküdniSad. Azóta sem tudom, hogy mi lehetett az és sosem fogom elfelejteni. Valakinek esetleg volt hasonló jellegű észlelése???
    Az idei nyaram rendkívül gazdag volt paranorm. jelenségekbenGrin és szerencsére egyet meg is tudtam örökíteni. lefényképeztem, de a minősége nem lett túl jó. Kompakt gép 3x-os opt. zoom-os kis sz.r, de azért a lényeg kivehető.
    2009.07.09. kb: 21:30, testvérem szólt a konyhából, hogy lát valami furát az alkonyodó horizonton. Én azonnal odamentem hozzá és az ablakon kinézve egy nagyon fényes, fehér, ragyogó fényt láttam, majd úgy egy percel később már 2, még néhány perccel később 4 db fénypont ragyogott az égen mozdulatlanul. Ahogy megjelentek, ugy tűntek el és jelentek meg újra. Fél óra elteltével már csak 2 fény maradt, ezeket kaptam lencsevégre. Az egész jelenség úgy ért véget, hogy lassan elindúltak egymás felé, egyenletes sebességgel, majd keresztezték egymás pályályát és lassú ereszkedéssel eltűntek a horizontról. kicsivel több mint 1 órán át lehetett látni a jelenséget. elég bizarr volt, meg kell hagyni. kommenteket szivesen fogadok a történtekkel kapcsolatban. Képeket hogy tudok feltölteni a fórumra??
    Van még pár sztorim, azokat később leírom, sziasztok.

    Aztán még írta hogy a meteorológiai ballont és a repülőgépet teljes mértékben kizárná, mert ezek mozogtak össze vissza cikk-cakkban is és fényesek voltak, fényesebbek mint egy csillag. És már nem ez az egyetlen: "narancssárga gyorsan mozgó pontok az égen" történet, a fórumozók kb 75% látott ilyen jelenséget és egyikük sem volt alkohol hatása alatt. Ötlet mi lehet ez?
  • Willenbrock
    #3117
    Egyszer egy haver mesélte hogy a neten látta hogy egy repülőhangár méretű csarnokban egy csávó éjszaka ördögöt idézett.Filmre akarta venni hogy bebizonyítsa hogy olyan nincs,mindenféle tudományos cucc is volt ott hogy mindent mérjenek.Rendesen megtanulta a szertartást stb.Állítólag amikor a szertartás végén elkezdte mondogatni hogy az ördög nem létezik kiment a villany és mire visszakapcsolták a csávó szét volt hasítva.Jó sztori de én nem találtam ilyen kísérletről leírást,valaki tud ehez linket?
  • Willenbrock
    #3116
    Rántva kérném
  • qetuol
    #3115
    alregje van e?^^
  • gothmog
    #3114
    Vagy ez is olyan mint a határozatlansági elv, hogy a gondos mérés/vizsgálat megsemmisíti a varázslatot. :)
  • Looooser
    #3113
    először csodálokztam hogy miért rak be ugyanoda :D
  • berczely
    #3112
    Ezz naon jó lesz! Régóta vártam ilyen filmet!
  • Butterbean47
    #3111
    még mindig jobb mint a semmi.
  • qetuol
    #3110
    reklámozol e?
  • stonesour
    #3109
    Hello, lesz egy új film, The Fourth kind lesz a címe, és az földönkívüli emberrablásokról szól.



    ITT utánenézhettek, nagyon érdekes. November 6-n jön ki.
  • qetuol
    #3108
    ááá, ez csak megtévesztés. a tudósok is össze vannak esküdve azokkal akik el akarják tussolni a bermudaháromszöget meg az ufókat
  • dronkZero
    #3107
    Bermuda-háromszög
  • polarka
    #3106
  • Christiansen
    #3105
    Én is rájöttem: a para normális
  • Candi
    #3104
    Vagy tehetnének róla hogy értsék, csak akkor elveszne az egésznek a lényege :)
  • Anaid
    #3103
    Rájöttem: Nincsenek paranormális jelenségek, csak normális jelenségek és nem tehetnek róla, ha nem értik!!!!!!
  • AntiHero
    #3102
  • Hajnalcat
    #3101
    Hellószia :) Kellemes időtöltés a megfigyelés?
  • Anaid
    #3100
    És ezen dolgok okozatok voltak? És az ok? Ja bocsesz az elírásért, kicsit kapkodtam...
    3099: Hát, mit mondjak a félelem van hogy pusztán ismeretlenségből fakad. Ha egy dolognak megismerjük a "természetét" megtanulunk nem félni tőle, (vagy nem, de az biztos...).
  • qetuol
    #3099
    én sem tudom miért, de szemmelláthatólag betojnak. amúgy senki nem mondta h az atombombától nem tojnak be. valószínűleg attól is betojnak.
  • Dj Faustus #3098
    "nem lekik itt férfi," - "az időben fogytak nálunk az izzók" - "a hálószobában a szúnyeg alatti porból egy 44-45 bakancs talpának lenyomata "állt össze""
    "A világban egyetlen törvény van, egyetlen biztos pont, egyetlen általános igazság: a kauzalitás. Akció-reakció, ok és okozat." (Mátrix - 1999)
  • Anaid
    #3097
    Mint montam volt nálunk voltak különös események, csak az a gáz ezen elméletek sorában, hogy nálunk akkoriban voltunk pszichésen a legrendezettebbek és saját házat vettem...stb. igen boldog időszak volt. Utána jött egy gömbvillám meg para ill. un. poltergeistjelenségek sora. Na én spec nem vártam csodát de kaptam jócskán...
    Jaj volt egy érdekes sztori abban az időben fogytak nálunk az izzók mint a kenyér, szal felszedtem a szőnyeget, hogy alatta is felporszívózok, felgörgettem és majdnem hanyattestem a hálószobában a szúnyeg alatti porból egy 44-45 bakancs talpának lenyomata "állt össze" jelzem nem lekik itt férfi, nincs is lakáskulcsa senkinek...stb. ráadásul csak egy bakancsnyom, se előtte, se mögötte. Ja nekem nincs akkora lábam, na meg az, hogy a por összegyűlt fura, talán vmilyen elktrosztatikus hatás lehetett, de érdekes volt az tuti. Más egyebekről olvashatsz régebbi hsz-eimben. A világ sokkal hihehetlenebb, mint állítják.
  • Dj Faustus #3096
    "Szerinted, ha feltételezzük, hogy nem csalás pl. a linkelt felvétele"
    Felételezhetjük, de nem feltételezzük. Kis felbontású agyontömörített, publikus videómegosztóra feltöltött, homályos felvételekről ne akarjunk biztosságot.

    Ráadásul az emberek - mintakereső lény mivoltukból következőleg - hajlamosak minden jelenséghez hozzárendelni valamit. Így lesznek a felhőkből ufók, a meteoritokból tüzes szekerek, a fény/árnyék jelenségekből kísértetek, az elhangolt rádió hangjaiból halott nagynéni.

    Az sem elfelejtendő, hogy a jelenséget mi csak tapasztaljuk, a valódi okokat a szubjektív megfigyelés, az érzékszervek esetlegessége, az összes tényező ismeretének hiánya elfedi.

    A csodavárás sem egy elhanyagolandó tényező. Gondolj bele: mennyien lottóznak és milyen kicsi az esély hogy nyerj. Mennyien vesznek mindenféle csodaszereket hogy meggyógyuljanak. Mennyien vágynak egy jobb pasi/dögös nő, másik lakás, jobb állás után... és csak álmodoznak és frusztrálják magukat.
  • Anaid
    #3095
    Nem miatta kérdezem, csak érdekelne a véleményetek, mert nálunk volt ilyen jelenség. Ennyi.
  • Anaid
    #3094
    Szerinted, ha feltételezzük, hogy nem csalás pl. a linkelt felvételek, akkor mi okozhatta? De most komolyan kérdezem és kéretik nem elkomolytalankodni. Ha látható, vagy hallható ill. felvehető akkor mi okozza, mondom tételezzük fel, hogy nem damillal rángatják a tárgyakat.
  • Dj Faustus #3093
    "Azért emlegeted folyton a pszichológiát, mert bizonyos ilyen jelenségeket pszichokinetikus emergiáknak, jelenségeknek neveznek, ami nagyon is élő emberekből fakad (elméletileg)?"
    1. Nem azért emlegetem. Tessék utánaolvasni pszichológia szakkönyvekben.
    2. Pszichokinetikus energia nem létezik. Az energia alapvető fajtái
    3. Amit Uri Geller végez (ezen a néven), az bűvészkedés.
  • Anaid
    #3092
    Azért emlegeted folyton a pszichológiát, mert bizonyos ilyen jelenségeket pszichokinetikus emergiáknak, jelenségeknek neveznek, ami nagyon is élő emberekből fakad (elméletileg)?
    Ja, félelem mindig van, csak nem egyforma mértékben és nem egyformák...
  • Candi
    #3091
    Az emberek viselkedésében ne keress logikát :) Egy emberében még találhatsz, bár ott is vannak kivételek. Viszont ha növeled a megfigyelt alanyok számát, akkor úgy növekszik a kivételek száma is, így előbb-utóbb az ellenkezőjére változik a gyakoriság, a kivételek lesznek az általánosak. Ez az átfordulás pedig valahol a 2-es szám környékén mozog.
  • Dj Faustus #3090
    "És miért tojnak be az emberek? Egy atombomba szarabb ügy egy poltergeistnál, attól nincsenek betojva? Tök logikus!!!!!!"
    Csak az atombomba egy eléggé egzakt dolog, aminek az előfordulása - pláne pszichológiai alapon - kisebb mint egy kísérteté.

    De ennek ellenére eléggé fél(t/n)ek tőle. Olvasgass science-fiction novellákat.
    Például a Galaktika tudományos-fantasztikus antológia 37-es számát (1979) - teli van a tömegpusztító nukleáris fegyverek tiltakozása jeléül írt novellákkal.
    Vagy javaslom figyelmedbe a WarGames (Háborús játékok) című filmet 1983-ból, vagy például a Terminátor című filmet, de sok anime alaptémája is az atomháború utáni világ.

    De minden kornak/népnek megvan a maga félnivalója. Terrorizmus, járványok, feketekalapos hackerek, pedofilok, "nácifasiszta" gárdisták, cigányok, zsidók, marslakók, globális felmelegedés. Ja és még nem említettem a "kirúghatnak munkahelyemről", a "hitel miatt elárverezik a házamat a fejem fölül", "elhagy a párom és itt maradok a gyerekekkel"-jellegű aktualitásokat is.

    A félelem, a frusztráció pedig remek pszichikai eszköz.
  • Anaid
    #3089
    Érdekesség
  • Anaid
    #3088
    És miért tojnak be az emberek? Egy atombomba szarabb ügy egy poltergeistnál, attól nincsenek betojva? Tök logikus!!!!!!
  • Anaid
    #3087
    Nahát azt hittem először tudományosan pl. elektromágneses sugárzást vagy ilyesmit mérnének meg....bocs nő vagyok és kevésbé tudományosan gondolkodom, mint te....
  • qetuol
    #3086
    akinek van zone realityje a tévébe, az láthatja. imígyen:
    - bemegy a szobába a "psychic", körebjár, "leméri" a jelnséget az agyi hullámaival, majd ezt mondja: "Itt érzek valamit"
    - erre a többi ember körülötte betojik, elámul és megrémül
    - majd ugyanezt megcsinálják éjjel vaksötétbe a szobában (nem tudom miért gondolják, h a "kísértetek" világítósak) azzal a különbséggel h most a "szellemet" szólongatják "Adj jelt magadról, Gyere elő, Itt vagy?..stb."
    - a kísértet "most éppen nem a kamera előtt, de amúgy mindig" ad magáról jelt (biztos szégyenlős vagy mi), habár arról mindenki egyetért, h "furcsa érzés kerítette őket a hatalmába" (tudniillik félnek)
    - ezután a "psychic" felszólítja a poltergájsztöt h most kezdjen el menni a házból kifele különben lesz nagy irgumburgum. esetleg csinál még valami szemfényvesztést
    - majd kifizetteti a hókuszpókuszt a parás (érted, PARÁS ^^) áldozatokkal (a poltergájszt áldozataival) és távozik (ezeket már kamerán kívül természetesen)
  • Dj Faustus #3085
    "Ja tényleg hogy mérnek egy poltergeist jelenséget?"
    Őőőő, pszichológussal (gondolj bele, az emberi elme sok érdekes dologra képes). ;)

    Mellesleg, ha paranormalitás:
    Ferike egyszer
    Ferike kétszer
    :D
  • Candi
    #3084
    1 polt = azzal a hitetlenségi indexxel, amitől az emberek azt mondják: "Tényleg? De komoly..."
    Aztán ugyanúgy logaritmikusan emelkedik, mint a richter-skála. A 3-as az egy egyszerű kézlegyintés, az 5-ös a teli szájjal röhögés. 7-es környékén van az anyázás, 8-tól az első képentörlés. 9 polt fölött már segédeszközök is előkerülnek, úgymint gumibot, gázspré, gumilövedék...
    A 10 polt fölötti értékű esetekkel már csak a hadsereg és a nemzetvédelem foglalkozik.
  • Anaid
    #3083
    Ja tényleg hogy mérnek egy poltergeist jelenséget?
  • Anaid
    #3082
    Ok. Azt írtad "többnyire nőktől - ami még árnyaltabbá teszi a dolgokat"
    De hagyjuk. Egyébként lehet abban valami, hogy ilyen "jelenségek" gíakrabban fordulnak elő nők körül. A poltergeist jelenséggel kapcsolatban is azt olvastam, hogy igen ritkán fordult elő férfiak esetében, bár volt rá precedens, hogy egész család tapasztalta. Lehet, hogy van szerepe a nem-nek, csak nem biztos hogy abban az értelemben, ahogy itt páran írták.
  • Dj Faustus #3081
    "Mellesleg, ha pár év távlatából idéznék fel, vagy a jelenről lenne szó akkor "hitelesebbnek" tűnne?"
    A felejtés, a történet kiszínezhetőségének eshetősége kisebb lenne, az eset ellenőrizhetősége megnőhetne.

    "Mellesleg az, hogy nőktől nem árnyal semmit. Az ész nem nem kérdése. "
    Írtam én olyat hogy a nők buták?
    Nem.
    Akkor ne adj a számba olyan szavakat, amiket nem mondtam!

    Csak annyit írtam, hogy az említett oldalon szereplő szubjektív esetleírások többsége (4-ből 3 az 75%) nőktől származik. Furcsa ez a statisztikai eloszlás.

    "Azért kíváncsi lennék mi az "objektív" verzió szerinted... "
    Objektív verzióhoz dokumentált, konzekvensen ugyanazon a mérési eredményeket produkáló mérésekre van szükség, nem "láttam pufók ufót"-jellegű beszámolókra.
  • Anaid
    #3080
    Mellesleg az, hogy nőktől nem árnyal semmit. Az ész nem nem kérdése.