4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • sz4bolcs
    #3319
    Ahol az ész megáll, ott nem léteznek kutatások.
  • Anaid
    #3318
    Elveszik? Valszeg azért keresgélnek más területen, mert "ahol az ész megáll" a hitbe lehet csak kapaszkodni...
  • Anaid
    #3317
    Mik azok a bigyók a nicknév mellett? Felkiáltójelek? Mert?

    Én meg azt hallottam, hogy kutatások is vannak, csak keveset publikálnak belőlük....:D
  • dronkZero
    #3316
    Én azt hallottam, hogy vannak konferenciák, de ezoteriába fulladnak. Aki komolyan foglalkozna a témával, az elveszik a varázslók, jósok, meg gyógyítók tengerében. Meg abban sem igen tudnak megegyezni (pedig elvileg a téma szakértői egytől egyig), hogy mi is paranormális, és mi nem az.
  • Anaid
    #3315
    Nem csodálom, hogy nehézkes a paranormális jelenségek kutatása. Nézelődtem az itteni cikkek között is, hiszen ez ey tudományos "oldal" 2004-es az utolsó cikk ebben a témában...Lehet vhol kérelmezni, hogy pár "friss infót" kapjon az ember ezirányú kutatásokról, hiszen vannak?
  • BaLeeX
    #3314
    3 része van a videónak, kettőn látszik is amikor az üvegen visszatükröződik.
  • BaLeeX
    #3313
    Egy sima zöld laser pointer.
  • Anaid
    #3312
    Vélemény?
  • Anaid
    #3311
    Nem para, de tetszett.:D
  • MR ME
    #3310
    de majd jössz te és még a kamera is mást vesz mint amire ki van találva
  • Anaid
    #3309
    Ez nem gonoszság. A furcsa jelenségeket úgysem azok fogják megérteni és "megfejteni" akik még csak elképzelni sem tudják, hogy bármi olyan is létezhet, amelyet ők a saját életük során nem tapasztaltak meg. Csak azt érthetjük meg a tudatunkkal is, amely dolgot legalább el tudunk képzelni, hogytalán lehet igaz is. A feltalálók is így munkálkodtak, munkálkodnak. Nem gond, ha ezt, azt nem hisznek el. Viszont bezárják önmagukat a saját tudatukba és semmi olyat nem fognak megérteni sosem, amit nem "rágnak a szájukba". Újdonságokat felfedezni, feltalálni meg végképp nem. A legtöbb ember ilyen. Nem is baj.
  • sz4bolcs
    #3308
    Most miért failsz? :D
  • sz4bolcs
    #3307
    Egyben jó példa arra is, amit írtál. Amit Lucas kamerája felvesz, azt nem láthatja emberi szem.
  • qetuol
    #3306
    fail
  • Anaid
    #3305
    Ja, a tört vödör.:D Ő az ikrek apja...innen kb. tudom. Klasszikus filmsorozat sci-fi-ben.
  • sz4bolcs
    #3304
    Egy szóval: Szar. A végén Anakin átváltozik ilyen fekete csuhás alakká, mint amilyenről írtál. :/
  • Anaid
    #3303
    Azt nem láttam....De te talán igen? Milyen volt?
  • sz4bolcs
    #3302
    ...de gonosz vagy, te abból indulsz ki, hogy a linkelt videó hamis.
  • sz4bolcs
    #3301
    "Nyílik az ajtó, tökéletes kontúrokkal mint egy embert látnánk megjelenik egy fekete csuhás alak...stb."

    -Nem kéne annyi Sith-ek bosszúját nézned.
  • Hajnalcat
    #3300
    TÉK
  • BaLeeX
    #3299
    Egy jó minőségű felvételt hihetőre meghamisítani már szinte filmes munka és nagyon nem egyszerű.
    De egy rossz minőségű ugrálós vhs videót még én is meghamisítok neked olyanra mint amit linkeltél pedig nem értek hozzá és sosem csináltam ilyet.
  • Anaid
    #3298
    Én egyébként akkor szoktam jót nevetni, amikor tökéletes minőségű ilyen felvételeket nézegetek. Nyílik az ajtó, tökéletes kontúrokkal mint egy embert látnánk megjelenik egy fekete csuhás alak...stb. Akkora kamu, de legalább jó minőségű felvétel!:D

  • MR ME
    #3297

    ennyi :D
  • uwu
    #3296
    Szerintem próbáld ki! Kamerázzál!
    Meg fogsz lepődni, tényleg felveszi amit látsz, ez nem csak legenda.
  • Anaid
    #3295
    Bocs, ha nem volt érthető, milyen összefüggésekre céloztam a két dologgal kapcsolatban. A fény , a fotonok, na meg elektromos hatás is befolyásolhatja a különbséget (régebbi típusú hangfelvevő készülékeknél meg ugye a felvevő fej körül elektromágneses tér keletkezik...stb.). Nincs evidencia szerintem, hogy egy felvétel készítésekor az érzékszervet és a készüléket ugyanolyan hatások érik. Csak ennyi lett volna a lényeg. Ezért írtam a két dolog működéséről. Sőt, még az sem biztos, hogy két készülék tökéletesen ugyanazt fogja rögzíteni. Valszeg.
  • Anaid
    #3294
    Beszélgetünk. Nem szándékom meggyőzni téged. Csak felvetettem egy eshetőséget, miszerint a készülékeket is befolyásolhatja a külső, belső környezet. Mivel alapvetően a kamera működésében jelentős szerepe van a fotonoknak pusztán a fotonok áramlása a készülékbe eleve befolyásolhatja a felvételt. Na persze a látást is, feltéve, ha ugyanúgy áramlanak egyszerre mindkettő irányába...a szem felé és a kamera felé is. Sztem.
  • BaLeeX
    #3293
    Hát én ebben nem hiszek, szerintem egy sima kamu felvétel. Általában nyitott vagyok az ilyen dolgokra, de a magyarázatod nem győzött meg.
  • Anaid
    #3292
    Lehet, hogy úgy lett kitalálva, de ez nem jelenti azt, hogy minden kamera ugyanazt is veszi fel, amit élőben a szemünkkel látunk. És nem pont ugyanúgy. A hangfelvételről már ne is beszéljünk. Ahogy a látásunknál is lehetnek befolyásoló tényezők, külső és belső tényezék is, a felvevő készülékek esetében sem lehet ezt kizárni.
  • qetuol
    #3291
    de igen, a videókamera úgy lett kitalálva h pont úgy vegye fel a képet, h a visszavetítéskor azt lássuk, amit élőben is látnánk. szóval ha a szóbanforó nem infra vagy más hamisszínes technikával készült (márpedig a jelek arra utalnak h nem), hanem hagyományos módon, akkor amit a kamera felvett, azt láttad volna élőben is.
  • qetuol
    #3290
    akkor pü-ben elküldöd? =D
  • Hajnalcat
    #3289
    O_o
  • Anaid
    #3288
    A szem műkszijéről röviden.
    Egyáltalán nem biztos hogy ugyanazt látjuk és vesszük, vehetjük fel. Nem ugyanúgy működik a két dolog.
  • Hajnalcat
    #3287
    Nám. :)


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem szeretném szétkűrtölni mindenhova mindenkinek a furcsa élményeimet. Helyesbítenék előző hozzászólásomban: nem félelmetes, hanem furcsa, legalábbis nekem. Ha egy tizenéves vagy annál kisebb lány tapasztálná meg ugyanezeket, akkor lehet, hogy neki félelmetes lenne, de nekem inkább furcsa az a sok jelenség.
  • gothmog
    #3286
  • qetuol
    #3285
    nem kell, ennyi is elég ahhoz h belásd, hogy amit a kamera felvesz, azt a szemed is látja.
  • Anaid
    #3284
    Hangfelvételről röviden: A mikrofon az énekes hangjának nyomáshullámait elektromos hullámokká alakítja át, amelynek hullámhegyei és hullámvölgyei a hanghullámokban fellépő maximális, ill. minimális nyomásnak felelnek meg.
    A digitális hangrögzítés során a mikrofonból származó elektromos jelek egy mintavételező áramkörbe jutnak, amely az elektromos hullámok amplitúdóját másodpercenként több ezerszer megméri. Ezeket az értékeket 1-ekből és 0-ból álló bináris számokká alakítják, amelyeket elektromos ki és be impulzusok jelenítenek meg.
    ...stb.
    Még írjam?
  • Anaid
    #3283
    A videókamerák esetében az állóképek (melyek sorozataként rögzítik a mozgó jeleneteket) képelemekből(pixel) álló rácsozatból épülnek épülnek fel, melyek mindegyike megfelel a televízió képernyő egy-egy világító pontjának. A rögzíteni kívánt jelenetről a fényt egy gumiobjektív gyűjti össze a szilíciumalapú CCD integrált áramkörre, amelynek felületén több százezer fényérzékeny cellát alakítottak ki. Amikor ezek soronként kiolvasásra kerülnek, elektromos hullám keletkezik úgy, hogy a hullámhegyek és a hullámvölgyek a kép fényes és árnyékos helyeit tükrözik.
    A fényérzékeny CCD-lapka szendvicsszerkezetű: egy fém alapréteg szilíciumréteget hordoz, a két réteget egymástól szilícium-dioxid választja el. A CCD szakaszosan működik: két működési szakasza másodpercenként 25-ször ismétlődik. Az első szakaszban a fény részecskéi, a fotonok a CCD felületét borító szilíciumba jutnak, és elektronokat tesznek szabaddá. A képelemek fölött elhelyezkedő és a szilíciumtól szigetelőréteggel elválasztott pozitív töltésű elektródok befogják az elektronokat. Amikor egy kép érzékelése során a CCD-re fény jut a kép fényes részeinél elhelyezkedő képelemekben negatív töltés halmozódik fel. A működés második szakaszában a kép "kiolvasásra" kerül. A kiolvasás képelemenként történik meg, így jön létre a videójel.

  • uwu
    #3282
    Sejtettem...
    Nem az a baj, hogy nem túl részletes, hanem az hogy másról szól.
    Korábban is megfigyeltem, hogy nem nézed meg miket linkelsz
  • Anaid
    #3281
    ....a beeső fény hatására töltéselrendeződés alakul ki a felületen...
    02. fejezet. Nem túl részletes leírás. Ha lesz időm beírom amiket itthon olvasgattam erről. Most bocsesz, de megyek palacsintát sütni.:D
  • uwu
    #3280
    Idéznéd a kedvemért azt a részt amiért ezt belinkelted?