3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • szando
    #80
    ez egy teljesen megalapozatlan feltételezés, hogy az amcsik pénzelnek mindent... butaság ezt gondolni..
  • Tikal #79
    végulis mind fuggetlen akar lenni nem? akor legyenek, de inkább mondj konkrét esetet, mert igy nem lehet válaszolni... :)
  • Botond #78
    és amikor egy területet vagy 4 nemzet tart magáénak akkor 3at kiírtunk a 4dik meg szólunk,hogy kuss?^^
  • Tikal #77
    engedni kéne a terroristáknak. Pl ha a baszkok ki akarnak válni, akkor váljanak, éljenek meg amiből akarnak. Kanadábol Quebec akart kiválni még anno, erre azt mondta neki a kormány, jo váljtaok ki, de akkor csináljatok magatoknak külön pénzt, közigazgatási intézményeket stb... erre bekussoltak rögtön.
    Szoval ha ki akarnak vállni, akkor tessék menjenek, de akkor minden baszk szépen huzzon el spanyolbol. Robbantgatnak az arabok? Tessék akkor minden arab szépen huzzon haza, még azok is akik évek ota nyugaton élnek, menjeneke haza és éljenek ahogy tudnak. Ilyenre volt már példa... A baszkok is vonuljanak a teruletukre és maradjanak kussban. Amcsik is menjenek haza irakbol, hagyják békén az irakiakat, tegyék nekik vissza Szaddamot, ha nekik ez kell akor örüljenek neki. A továbbiakban pedig ha valamelyik népcsoport elégedetlenkedik, akor őket is szépen haza kell küldeni.
    Talán egy kicsit radikális elgondolás de hátha :)
  • Kori
    #76
    Sok igazság van abban amit írtál.
    Az olajjal kapcsolatban: Az olaj a földben 7 rétegban található, jelenleg mindenhol az első réteget termelik és hozzávetőleg 20-30 évig még kitart. Igaz a többi réteget jobban kell finomítani de van még bőven. Nme az olajért harcolnak.
    Az olaj dolgokat egy olajfúró mérnök mondta, ha nem igaz akkor átvert.
  • Kori
    #75
    Bocs hibáztam!
    Elnézést
  • Hellhammer
    #74
    Volt valamikor egy rész a JAG-ben amin nagyon meglepődtem, hogy hogyhogy nem változtatták meg. Annyi volt a lényeg, hogy valahol a keleten nyomultak valami ügyben, és az ottani katonaság egyik női tisztje beolvasott az amcsi ügyvéd-katonanőnek. A beolvasásnak az a lényege, hogy hogy van képe amerikának a párszáz éves "kultúrájával" megmondani az ő több ezer éves múlttal rendelkező népének, hogy mit csináljon, hogyan érezzen, kit tiszteljen, milyen társadalmi berendezkedés legyen...
    Nem kell bedőlni az USA-nak, hogy ők most terroristákat vadásznak. Ők pénzelték Saddam-ot is az Irak-Iráni háború idején, és ők pénzelték (hozták létre?) az Al-Kaidát is megérthetetlen okokból. Most gazd. recesszió van az USA-ban, meg valószínűleg fogy az olaj és egy háború a közel-keleten mindkettőre megoldás...
    Én nem csodálkozok azon, hogy a szegény közel-keleti országok (mert szinte folyamatosan gazdasági "blokád" alatt tartják őket) lakói a terrorizmus eszközéhez nyúlnak. Ez az egyetlen eszközük amivel harcolhatnak a nyugatiak ellen (face to face háborúban semmi esélyük, mint azt bizonyította a 2 öböl-háború). És ennek a terrorizmusnak az okozói a mostani "civilizált" országok felelős vezetői, mert ők alakítják úgy a külpolitikát, hogy ezt szüli. Én valahogy nem emlékszek ekkora terror-veszélyre a 80-as évekből...
  • Davidus
    #73
    Ezannyira nem terror viszont nagy gáz lehet belőle. A Szerbek se kisebb köcsögök szal szerveződni fognak Szerbiában a büntetőbrigádok aztán mennek Albánokat irtani.
  • Punker
    #72
    miért szüntették meg a metró rendőrséget?
  • szando
    #71
    ez nekem ment? mert akkor nem értem..
  • K.András
    #70
    Mielött valaki félreértené a terrorizmus lényegét,nekik nem amerikával van a bajük,nem azzal hogy megtámadták irakot,a demokrácia és a nyugat a célpont,az az életmod ahogyan élünk,az ö szemükben mi vagyunk a hitetlenek akiket le kell gyilkolni,aki mellettük szolal fel az saját családja ellen szolal fel!!!
  • Kori
    #69
    Az arab világot ne hasonlitsd össze az országunkkal. Európa messze kultúráltabb mint az a világ. Itt ha körülnézel minden vallás megfér egymás mellett, nem gyilkolnak, imádkoznak hazamannek és élik az életüket.
    Amúgy izraelnek igaza van, ott is ártatlanokat gyilkolnak és ők visszavágnak.
  • O0D:
    #68
    már azt se tudod mit csinálj jó dolgodban ?
  • szando
    #67
    tök jó hogy tavasszal mentünk volna Londonba... így nemtom hogy mi lesz :/
  • O0D:
    #66
    Engem úgyse robbantanak fel, mert naponta 5 ször imádkozom kelet felé :)))) Szóval ez a része annyira nem izgat.

    És szted az nem terror ami izraelben folyik? Ha a mi országunk házait dózerolnák le egy más ország, más vallásbeli képviselői külföldi támogatással, nálunk sem rekedne meg minden a szavakkal visszavágásban...
  • Punker
    #65
    ez még csak a kezdet, az amcsik csak a gyufa feje voltak...
  • K.András
    #64
    Már elszabadult,sajnos nem arrol van szo hogy amcsi valakivel háboruzik,szerintem itt már a civilizáciok háboruznak(lesz ez kitejedtebb is)...Elöbb utobb tuti volt hogy bekövetkezik,most jött el az idö.
    Egyébként a legkevesebb áldozattal járo háboru ez ideáig ami létezett valaha...
  • Punker
    #63
    én az áldozatok számára gondoltam, és ennek addig nem lesz vége amíg mind 2 fél nem próbálja meg elfogadni a másikat, vagy az egyik ki nem irtja a másikat teljesen de erre inkáb ne gondoljunk mert akkor mindenhol elszabadul a pokol.....
  • K.András
    #62
    Szerintem meg nem pusztitanak ugyanugy,nézd meg mekkora házak épületek vannak amcsiban(ha valakik akkor ök épitkeznek),aztán nézd meg hogy néz ki irak.Nem,nem azért néz ugy ki irak mert le van bombázva,azért mert egy nagy putri lett az egészböl!Amit bünözök diktátorok csináltak belöle,de nézzük meg a többi iszlám országot is,mind putri,az emberek nyomorognak, terrorban élnek,mert egy-egy szük csoport uralkodik felettük, csodás palotákat emelve azokbol a milliárdokbol amit az olajbol szereznek,aztán meg robbangatnak és közben széditik az embereket hogy a keresztényeket ki kell irtani, le kell öket gyözni!Amig nem támadta meg amerika irakot, addig miért is voltak terrortámadások?Europában is meg amerikában is voltak,persze nem azért mert megtámadták öket,nekik az az életmod nem jo amit mi élünk,nekik az nem lehet érdekük, nyilván nem akarnák a nép kezébe adni a milliárdokat amig robbantásokkal ezt az állapotot fenn lehet tartani...
  • Punker
    #61
    híradóban megint hazudnak....
  • Punker
    #60
    nem lennék meglepve, ugyanúgy pusztít mnd 2 fél csak az a különbség hogy az araboknak nincs csúcstechnikája
  • Kori
    #59
    Nem döltem be az amcsi propagandának, de amíg ők esetleg a katonákat és a terroristákat gyilkolják némi civil áldozattal addig a másik fél gátlástalanul gyilkol ártatlanokat.
    Kíváncsi lennék a véleményedre ha itt robbantanának?
  • Balo
    #58
    "FIGYELEM! A madridi eseményekre valo tekintettel MA 12:00-tol HÁROM perces néma csend lesz az országban. A forgalom , a tömegközlekedés leáll. Megkérünk mindenkit hogy 12:00-tól 3 percen keresztül tartsa magát a néma csendhez. Köszönjük"
  • Prank
    #57
    a híradóról...
  • O0D:
    #56
    miről maradtam le?
  • Punker
    #55
    nézitek a híradót?
  • neménvoltam
    #54
    Ha az Eta-nak nem megy, jön az al-Kaida :(
  • neménvoltam
    #53
    úgy emlékszem, bár kövezzetek meg, ha nem így van, de karácsonykor meghiusítottak egy hasonló merényletet:



    Vonatrobbantást hiúsítottak meg Spanyolországban

    2003. december 24., szerda, 15:22|Utolsó módosítás: 2003. december 24., szerda, 15:23







    Vonat- és pályaudvar-robbantást hiúsított meg a spanyol rendőrség szerdán, karácsony előestéjén. A merényleteket minden jel szerint a baszk ETA terrorszervezet kísérelte meg.







    Szélsőséges baszk szakadárok akarták felrobbantani a San Sebastian baszkföldi városból Madridba tartó vonatot és egy 25 kilós pokolgépet már el is helyeztek rajta. A rendőrség azonban Burgos városánál megállította és kiürítette a szerelvényt, úgyhogy még időben sikerült eltávolítani a pokolgépet.

    Egy másik, ugyancsak 25 kilós robbanószerkezetet megtaláltak a lefülelt két merénylő egyikénél, még mielőtt az elhelyezhette volna a vonaton.

    Angel Acebes spanyol belügyminiszter szerint a nagyerejű pokolgépeket akkor tervezték működésbe hozni, amikor az "aláaknázott" szerelvény beérkezett volna a forgalmas madridi Chamartín pályaudvarra a délutáni csúcsforgalom tetőpontján, 3 óra tájban.

    A pokolgépeket bőröndbe, illetve hátizsákba rejtették a baszk szélsőségesek, akik a Baszk Haza és Szabadság (ETA) terrorszervezet feltételezett tagjai.

    (MTI)

  • Prank
    #52
    ha küldenek hozzá cetlit, akkor már lenne értelme mi?
  • O0D:
    #51
    Nagyon bedőltél az amcsi propagandának.
    Erőszakkal szerinted el lehet nyomni azt a kevéske mohamedánt???? LOL!
    És amíg ez az erőszak ellenük folyik, továbbra is és sztem jogosan szaporodni fog az európai számuk ( mármint a vallás nő ).
    Az tényleg JÓ felvetés hogy most meg az usa miért nem akar segíteni a spanyoloknak, meg az SP áldozatokat kisegíteni, stb...
  • Kori
    #50
    Nem megtéríteni kell őket, hanem a terrorista sejtjeiket kiírtani. Saját maguknak kell megoldani mert ha tovább folytatják, robbantgatnak még egypárat különböző városokban akkor a fejlett világot nem fogják érdekelni az emberjogi szervezetek siránkozásai, egyszerűen a seregek megindulnak és lőnek mindenre és mindenkire aki arab.
    Ha ezt akarják nemsokára elérik.
  • Punker
    #49
    erőszakkal senkit nem lehet megtéríteni.......
  • Kori
    #48
    Nem fogják rá huzni az ETA-ra. Egyre több adat és bizonyíték utal arra hogy az arabus Al-Kaida volt.
    Újabb indok lesz a támadásra, csak végre számolnának le velük.
  • Davidus
    #47
    De ha nem ők voltak akkor is már rég haza kellett volna vágni őket.
  • Davidus
    #46
    Ha nem az ETA volt akkor is megpróbálják rájuk húzni mert ez kedvezne a mostani kormánynak.
  • Davidus
    #45
    LOL
  • The Garrett
    #44
    igen ez biztos valami jó kemény dalszövegben van D:
  • The Garrett
    #43
    Hmm nekem csak 1 kérdésem lenne... Hol van most amerika nagy terroristaellenessége? :) kussolnak, nem ugy mint mikor...
  • szurmakotium
    #42
    Horror and moral terror are your friends ..
  • O0D:
    #41
    ja meg egyszer kétszer az al-kaidát.

    mondjuk ha én lettem volna a kitervelő akkore küldök a bombák mellé pár cetlit hogy mit akarok elérni és hogy miért is harcolok, stb..
    így nem sok értelme van.