3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Prank
    #442
    hát nem tudom... nem akarok ízetlen lenni, de szerintem pl a WTC elleni támadás sem feltétlenül a minnél több emberáldozat céljából történt, bár tényleg sokan meghalltak...
    ha több emberáldozatot akartak volna, akkor valami veszélyesebb helyre irányítják a gépeket (atomerőmű, gát, vegyi üzem stb)...
  • Punker
    #441
    ja
  • Kori
    #440
    tűzszünet faludzsában nem rosssssssssssssssszzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Kori
    #439
    azért egy robbantás a szúfolt bevásárlóközpontba mondjuk a husvéti bevásárláskor elég megrázó lett volna.
    A terrorizmus tudatosítani akarja, hogy senki sincs biztonságban
  • Punker
    #438
    de a hírek szerint nem amuksót hanem 1 múzeumot akartak felrobbantani.
  • Dzsini
    #437
    hát azért most ha az izraeli elnököt megcsípik, azért lett volna balhé... nemkicsi.
  • Punker
    #436
    pontosan, és 1 múzeumnál azért van pár vonzóbb célpont az országban....
  • K.András
    #435
    Egy merénylet elökészitése komoly feladat,ráadásul iszonyat drága a robbanoanyag és nehéz is beszerezni,nem lehet hasraütve terrorizálni,komoly cél kell,komoly robbanás,és persze rengeteg pénz,ha ez megvan jöhet a bumm,persze minél több áldozat kell,anélkül nem ér semmit a robbantás mert nem figyelnek fel rá,márpedig ez a cél,hogy félelmet keltsen.Szoval a terrorizmust nem szabad misztifikálni,nem éri meg egy ilyen kicsi országban robbantani mert nincsen igazi hirértéke...
  • Kori
    #434
    még az ablakból sem szabadott nézegetni

    na azért ez már röhejes
  • Kori
    #433
    "magayrország továbbra sem célja terrortámadásnak"


    állandóan ezt mondják, a terroristák nem fogják bejelenteni.
  • Kori
    #432
    ha igaz akkor elég gyorsak a magyarok
  • K.András
    #431
    Kétlem,robbanoanyag nélkül nem lehet robbantani,pedig azt nem találtak...
  • Punker
    #430
    szerintetek ez igaz hogy Pesten robbantani akartak?
  • O0D:
    #429
    lol.
  • Cat #428
    Kiküldött munkatársunk riportja Guantánamóról, a Delta táborból. Bent nem lehet fényképezni, csak ahol külön szólunk. Ha narancssárga ruhát viselő foglyot látnak, ne próbálják fotózni, és nézzenek a szemébe! Ne szóljanak hozzá, ha kérdez, ne válaszoljanak!

  • K.András
    #427
    "Amerikában bármiért beperlhetsz bárkit. Ez olyan mint a kommunizmus, hogy mondjuk azt állítottad valakiről, hogy a rádióban nyugati adót hallgatott, aztán másnap jönnek is érte. Ez kb. ufgyanaz csak itt perelgetnek az emberek.
    "

    Ezt ugye te sem gondoltad komolyan???:)
  • [NST]Cifu
    #426
    A Kurdok függetlenedése mindenképpen kellemetlen lenne arrafelé. Mind a Törökországban, mind a Szíriában élő kurdokra kihatással lenne. Azonkívűl az USA sem örülne, ha kiválnának Irakból, mivel ezzel szétdarabolódna irak (Kelet-Irak valószinüleg csatlakozna Iránhoz), márpedig így fontos olajkitermelő területek és gyáregységek kerülnének ki a kezükből. Ezt aligha hagynák...

    Szóval ha Kurdisztán létrejönne, valószinüleg lángba borulna a régió, amit senki sem akar (a szélsőségeseken kívűl). Az iraki kurdok jó részének megfelel a jelenlegi status quo, miszerint bár irakhoz tartoznak, de azért némi függetlenséggel is bírnak (bár a szunitáktól és a siítákból begyűjtik a fegyvereket, de a kurdoktól nem - vajon miért? :))...
  • FtranX
    #425
    Szvsz a kurdok mindenképpen élni akarnak a "most vagy soha" elvével. Az elszakadásra csak addig van reális esélyük, amíg nem szilárdul meg végérvényesen Irak új államformája. szerintem...
  • [NST]Cifu
    #424
    1.: Talán nem tünt fel, de jelenleg éppen együtt indultak Falúdzsa "felmentésére" a szuniták és a siíták... :))
    2.: Ha a Kurdok kikiáltják a függetlenségüket (amelyhez a jelenlegi helyzetben az USA kormányzat semmiképpen sem járul hozzá), akkor valószinüleg a Török hadsereg megy, és szépen bedarálja egész észak-Irakot.
    3.: Ha ennyire elszabadulnának az indulatok, akkor valószinüleg ENSZ felhatalmazással elindul egy népes békefentartó erő, és rendet tesznek. Az Iraki olaj elég vonzó ahoz, hogy elég támogató országot találjanak ehez...
  • I.C.ram
    #423
    Nekem az középeurópai jogrendszer tetszik a legjobban, Németország, Ausztria, és társaik. A Benelux államokbelieket is kicsit túl liberálisnak tartom. De az összes európai nyugati országé is szerintem megfelelő.
  • I.C.ram
    #422
    Simpsons családban is kiparodizálták ezt, mikor Homer mondja, hogy ez itt amerika, itt minden emberre jut 3 ügyvéd. Nem véletlenül, mert van rájuk kereset.
  • I.C.ram
    #421
    Igenis gáznak tartom! Nem mindenki az első perc után megy a fogamzásgátlóért. Valaki az utolsó percre tartogatja, mert nem mert elöbb elmenni, mert mondjuk megerőszakolták, aztán elmegy az utsó pillanatban, és erre nem ad az orthodox vallásos ipse.

    De ez csak egy példa. Amerikában bármiért beperlhetsz bárkit. Ez olyan mint a kommunizmus, hogy mondjuk azt állítottad valakiről, hogy a rádióban nyugati adót hallgatott, aztán másnap jönnek is érte. Ez kb. ufgyanaz csak itt perelgetnek az emberek.

    Tesóm szállódájában, Amerikában, azért perelték be őket, mert egy csávó megbotlott a járdaszegélyben, és asszem kártérítést is kellett fizetniük. Szánalom az egész.
  • Grenzjager
    #420
    hoppcsiri: kimaradt: "talán a kurdok célpontjai nem lesznek"
  • Grenzjager
    #419
    polgárháború készülődik Irakban: szunniták a síták ellen. Ha ez kitör akkor a kurdok is beszállnak, hogy el tudjanak szakadni Iraktól /ami tulajdonképpen Britt határhzugatás eredménye az egész Irak/. A kurdok nem lehetnek önállóak mert csak így támogatta Töröko. az Usa-t, mivel Töröko.ban majdnem 5 millió kurd él. Irán meg bármikor jogot formálhat arra, hogy a szunnita Vs síta polgárháborúba a síta oldalon beszálljon/erőteljes támogatás, akár katonailag is. Igazság szerint aki nem iraki az meg főleg nincs bizonságban, egyedül talán a kurdok célpontjai, de most ők is haragosak mert önálló országot szeretnének. Szóval Irakban mindenki a külföldiek ellen + mindenki mindenki ellen......
    rémes
  • [NST]Cifu
    #418
    1.: Ha egy ilyen módszerrel el lehet érni, hogy egy állam kivonja katonát Irakból, akkor hamarosan lasszóval fogják befogni a Lengyel, Bolgár, Magyar, stb. civileket a terroristák...

    2.: A dolog másik fele, hogy alapból iszonytató az, hogy humanitáriánus munkásokat ejtenek fogjul. Ők azért mentek oda, hogy segítsenek az irakiaknak...
  • selwik
    #417
    A japán kormány nem enged a túszejtőknek, és nem vonja vissza csapait Irakból. Ezt a kormányfő jelentette ki azután, hogy tegnap egy eddig ismeretlen szervezet sokkoló képeket mutatott be arról, hogyan kínoznak 3 elfogott japán civilt. A foglyok családtagjai sajtótájékoztatón jelentették be: megértik, hogy a kormány nem enged a terroristáknak. A rokonok azt kérték az irakiaktól, hogy ne bántsák a két humanitárius munkást és a fotóriportert. Japánban több ezres tüntetéseken követelték, hogy a kormány vonja vissza a katonákat Irakból.

    tv2.hu

    Ez azért megdöbbentett rendesen. Nem is tudnám mit csinálnék, ha a családtagjaimat foglyul ejtenék, de hogy nem lennék megértő az biztos...
  • Cat #416
    ez sajnos igaz, egyszerüen nem értem hogy miért nem lehet oktatásba, kutatásba fektetni a pénzt
    lásd norvégia, nekik is iszonyatos északi tengeri olajkincseik vannak, és FÉLRETESZIK a pénzt, nincs államadosságuk és befektetik olyan dolgokba, amik jövedelmezőek, gondolnak arra az időre amikor már nem lesz olaj (más kérdés hogy olajkincs nélkül is egész jól elélnének)
  • FtranX
    #415
    Én nem mondtam, hogy ne lehetne gazdag ország. (Szaúd Arábiát fel is hoztam példaként) De ez mind csak az olajának lesz köszönhető.
    De térjünk vissza Szaúd Arábiára: Hihetetlen gazdag ország, megvan mindenük, de pl. hány híres Szaúdi Egyetem van? Hány elismert Szaudi tudós dolgozik külföldön? Hány szaudi világcég létezik? Hány high-tech fejlesztés köthető Szaudiakhoz? stb..stb.. Ilyen dolgokkal valahogy nem nagyon dicsekedhetnek... (Frei műsorában mutatták, hogy a férfiak egész nap csak ücsörögnek a kávézókban meg szórakoznak)
    Na pont ezért nem ér semmit az olajkincsből szerzett gazdagság!
    A fényűzés csak addig fog tartani, amíg van olaj, ugyanis most is ugyan azon a kultúrális szinten vannak, amikor nomád pásztorok voltak.
  • Prank
    #414
    marha nagy probléma:)
    maximum elmegy egy másik patikushoz...egyébként tagállamonként változó a jogszabály...
  • Dzsini
    #413
    vagy a régi skót? ;) ott az ártatlanságot kellett bizonyítani :o) (érthető módon már nem gyakorolják)
  • cifuatwork
    #412
    Jobban tetszik a kínai jogrendszer? :)
  • I.C.ram
    #411
    Fene nagy liberalizmus fasza törvényeket hozzot amerikában. pl. az hogy a gyógyszertárosnak nem kötelező fogamzásgátlót adnia, ha a vallása tiltja ezt... Tiszta szánalom az amerikai jogreendszer.
  • Kori
    #410
    Ha jól megfigyeltétek a demokraták a békésebbek a republikánusok mindig is háboruztak. USA saját kultúrája csak az indián kultúra.
    Igaz az a mondás, hogy amerika a népek és kultúrák gyűjtőhelye.
  • K.András
    #409
    "ogy nem a kereszténységgel van bajuk, meg az iszlám egyébként is békés vallás. El lehetne dönteni végre :) "

    Bocsi rosszul fogalmaztam,a terroristáknak van bajuk a kereszténységgel,tehát azzal etetik a népet, hogy a keresztények be akarják venni az arab világot!

    "Ha figyelmesebben olvasnátok, láthatnátok , hogy írtam, hogy élnek az USA-ban ismerőseim, tartom velük a kapcsolatot. "

    Nekem a testvérem van kint,persze szo nincsen arrol, hogy milyen fasza hu de klafa az usa kulturája,arrol van szo, hogy nincsen megszabva-elzárva a kultura és informácio,amerikában rengeteg féle nép-ember van a feketétöl a sárgán át a zöld kis ufokig(ez persze vicc:)),és mindenki olyan modon él ahogyan akar,ez a lényege a dolognak!Tehát szinte minden nép kulturája megtalálhato,tudni kell választani,de mivel a demokrácia lényege a szabadság,igy ezt minden embernek saját magának kell eldönteni.



  • cifuatwork
    #408
    Nem vagy köteles elfogadni a "rágógumi-amerikaiálom-gyorskaja" életmódot, szabadon választhatsz... :)
  • Hellhammer
    #407
    Te meg remélem elfogadod azon nézetemet, hogy az attól, hogy valami nem tetszik, még nem kellene elitélni. :))

    Ok :)

    Félretéve a szmájlit: akkor nem ítélem el, ha nem próbálja meg erőszakkal ráhúzni a másikra az ő értékrendjét. Ez szvsz nem áll jelen esetben.
  • Dzsini
    #406
    érdemes elolvasnotok vagy megnézni ha nem láttátok a mindentudás egyetemén 1-2 hete volt egy előadás a nemzeti sztereotípiákról...
  • Hellhammer
    #405
    Jól értettem a kultúrát. Azaz a skandináv, kanadai, japán kultúrát hoztam, továbbá a japán mentalitást.
    A magyar mentalitás meg néha engem is kikészít és elkeserít...
  • cifuatwork
    #404
    ...hogy nem a kereszténységgel van bajuk, meg az iszlám egyébként is békés vallás...

    Az Iszlám békére hív, de a szélsőséges iszlám csoportok (ahogy a szélsőséges vallási csoportok álltalában) a vallás nekik szimpatikus elemeit kiemelik, a többit meg "elfelejtik". A kettőt nem keverni...

    Remélem megértitek és elfogadjátok, hogy nekem nem jön be a rágógumi-amerikaiálom-gyorskaja életmód.

    Te meg remélem elfogadod azon nézetemet, hogy az attól, hogy valami nem tetszik, még nem kellene elitélni. :))

    Az meg végképp nem, hogy erőből mindent el lehet intézni hozzállás az alap náluk

    A Clinton-kormányzat nem ezt a hozzáállást képviselte, és Kerry szenátor, a Demokrata elnökjelölt sem ezt a véleményt képviseli...

    Mit szívlelek? Európában maradva a skandináv országokat hoznám fel példának, amerikában a kanadaiakat mondanám, keletebbre pedig a japánok mentalitását (kultúráját) érzem sokkal elfogadthatóbbnak, értékesebbnek és maradandóbbnak, mint az USA-ét.

    Attól tartok nem igazán tiszta, hogy mit is takar a "kultúra" szó, mert eddig arról volt szó. Ha már a mentalitást is hozzávesszük, akkor megint más a megközelítés .
    De ezzel az erővel én a magyar mentalitást még jobban elitélném, mint az amerikait - csakhát ugye Mo. nem nagyhatalom, az USA meg igen. De még egyszer hangsúlyoznám, hogy egy bizonyos kormány tetteiért elitélni egy népet nem éppen etikus...
  • Hellhammer
    #403
    Pont ezen a fórumon írta valaki (nem emléxem már rá ki és nézd el nekem, hogy lusta vagyok visszakereseni), hogy nem a kereszténységgel van bajuk, meg az iszlám egyébként is békés vallás. El lehetne dönteni végre :) (egyébként az EP-ben most hoztak fel egy indítványt, hogy korlátozzák a keresztény egyház befolyását ha már így szóba került a dolog)

    Ha figyelmesebben olvasnátok, láthatnátok , hogy írtam, hogy élnek az USA-ban ismerőseim, tartom velük a kapcsolatot. Továbbá 4 évvel ezelőtt voltam kint 3 hónapot egy építőtábor-szerűségben (melózni kellett, adtak kaját, szállást meg némi zsebpénzt). Ez alapján mondtam a véleményemet. Remélem megértitek és elfogadjátok, hogy nekem nem jön be a rágógumi-amerikaiálom-gyorskaja életmód. Az meg végképp nem, hogy erőből mindent el lehet intézni hozzállás az alap náluk (nem csak a háborúk, hanem gondolok itt az európai acéllal szemben alkalmazott büntetővámokra stb.).

    cifuatwork:
    Mit szívlelek? Európában maradva a skandináv országokat hoznám fel példának, amerikában a kanadaiakat mondanám, keletebbre pedig a japánok mentalitását (kultúráját) érzem sokkal elfogadthatóbbnak, értékesebbnek és maradandóbbnak, mint az USA-ét.