3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • K.András
    #402
    De miért,miután anglia kivonult egy hihetetlenül gazdag ország lett belöle,miért ne lehetne megint az?
  • K.András
    #401
    Igy van,ezt hivják önmegvalositásnak,amikor nem szabják meg miben kell járnod mit vegyél fel,nem szabják meg, hogy kötelezö a szakál stbstbstb...
  • K.András
    #400
    "Ha te azt hiszed, hogy egy filmből megismerheted egy ország társadalmát, akkor azzal csak saját szüklátókörűségedről adsz ki bizonyítványt...."

  • K.András
    #399
    Igen komolyan igy gondolom,ha most elbukik,az olaj a tüzre és uj korszak nyilik a terrorizmusban!Azt nem vagy képes megérteni,nekik nem az amcsikal van a bajuk,nekik a kereszténységgel,az életmodunkal,amit talán nem fogsz nullának nevezni,nem ök épitettek többszáz méter magas épületeket, nem ök jutottal el az ürbe,nem épitettek informácios társadalmat,porban sárban élnek,alig van oktatás,biztos láttad mit csináltak a két hullával multkor,egyszoval te azt szeretnéd ha vissza mennénk az idöben kb 500 évet!Gratula!
  • cifuatwork
    #398
    És mit szívlesz? Azért mert egy kultúra bizonyos részei nem tetszenek, máris el kell ítélni? Ugyan már...
    Ezzel az erővel a magyar kultúra meg a "Barátok Közt" TV-sorozat és "Nox" együttes?

    Azok az irakiak, akik most "segbe rúgják" a koaliciós erőket, szélsőséges félkatonai szervezetek, akik hatalmat akarnak...

    Magam is elitélem a Bush-kormányzat Irak-politikáját, de emiatt ilyen ostoba sztereotipiákat kergetni felesleges...
  • cifuatwork
    #397
    Az USA nem nagyon nyert háborút a 2. vh óta (ha lehet mondani, hogy akkor ők nyertek)...

    Mindössze azért gondolhatod ezt, mert amerikai kudarcairól mindmáig folyamatosan lehet hallani, míg a sikereiről alig. Volt Grenadai és Panamai háború is, csak arról kevesebbet lehet olvasni. Az első Öböl-háború is győzelem, mivel a kitűzött célt elérték - felszabadították Kuwaitot és szétverték az iraki hadsereget.
    Az más kérdés, hogy Korea, Vietnam vagy Szomália sokkal népszerűbb és ismertebb...

    Amúgy mindenkinek ajánlom megtekintésre a "Kóla, puska, sültkrumpli" című filmet, érdekes oldaláról mutatja be az egyesült államok társadalmát.

    A "A ravasz, az agy..." pedig az angol társadalom tükre, mi? :)))
    Ha te azt hiszed, hogy egy filmből megismerheted egy ország társadalmát, akkor azzal csak saját szüklátókörűségedről adsz ki bizonyítványt....
  • cifuatwork
    #396
    És akkor mi van? Ilyen a kultúrájuk, ennyi, valakinek nem veszi be a gyomra ezt - de ettől még nem jobbak vagy rosszabbak, mint az európaiak. Mennyivel jobb az agyontetovált, agyonpiercingelt önimádó európai/amerikai, mint a rajzfilmhősnek öltözött japán? Ott se mindenki öltözik ilyennek, itt se mindenki önjelölt bitrányhős...
  • Hellhammer
    #395
    Lehet benne valami, hogy propaganda, de láttam más filmet is ami olyasmi volt mint a Cops csak egész estés, és abban is hasonló dolgok voltak. Rokonaim élnek Los Angelesben, ismerősöm New Yorkban és levelezve velük néha egészen furcsa dolgokat írnak...
    Na mind1. Én nagyon nem szívlelem az amerikai "kultúrát", sztem sokkal jobb lenne a világ, ha nem lenne ekkora befolyásuk. Ezért "szurkolok" (ha szabad ilyet mondanom) az irakiaknak, hogy rúgják már jól seggbe ennek a pökhendi országnak a hadseregét...
    Azért hozzátartozik, hogy sajnos belerángattak nagyon sok másik országot ebbe az értelmetlen erőfitogtatásba, és sztem a Spanyolok épp idejében kapcsoltak, hogy nekik ez elég, nincs szükségük kilátástalan konfliktusokba keveredniük egy idegen ország megalomániás politikusának víziói miatt. Remélem rövid időn belül egyedül találják magukat az amerikai csapatok irakban...
  • Dzsini
    #394
    kólapuskáról már kiderült, hogy egy rosszul megcsinált "propaganda"film... célzatosan összevágott, pl amikor bácsinak 1 beszéd alatt többször változik a nyakkendője az elég fura. persze van valóságalapja, de ugyanennyi energiából és pénzből könnyedén az ellenkezőjét is össze lehet vágni.
  • Hellhammer
    #393
    "...ha amerika elbukik mi is elbukunk, ezt jobb ha mindenki észben tartja!!!"

    Ezt komolyan gondolod? Az USA nem nagyon nyert háborút a 2. vh óta (ha lehet mondani, hogy akkor ők nyertek) mégsem bukott meg a világ. Ha az USA elbukik az annyit jelente, hogy veszítene gazdasági erejéből és végre Európa és Japán venné át a vezető szerepet (ahogy teszi ezt már most is szép lassan, de biztosan), és nem az eltorzult értékrendű amerikaiak.

    "Ezt viszont ne csináld,nem lehetsz annyira naiv, hogy azt gondold két nap alatt választást lehet kiirni egy olyan helyen ahol idáig diktatura volt..."

    Romániára emlékszel? Ott megcsinálták.

    Amúgy mindenkinek ajánlom megtekintésre a "Kóla, puska, sültkrumpli" című filmet, érdekes oldaláról mutatja be az egyesült államok társadalmát. És ezek akarnak máshova "kultúrát", meg "szabadságot" vinni. Ez az ami igazán felnyomja a pumpát bennem...
  • Dzsini
    #392
    tudomásom szerint Törökországban hivatalosan nincs, és nem is lehet "egyházi" kormányzás. nem vallási alapon működnek a pártok, ez tiltott is arrafele. úgyhogy az 'iszlám párt nyert' dolog nem stimmel. 97ben az egyik pártot be is tiltották amiatt, mert pártszínekben szervezett rendezvényre iszlám vallási vezetőket hívott meg... úgyhogy ott nagyon világi kormányzás van.
  • Cat #391
    algériáról mondjatok valamit, mint irtam, szabad választásokat kiirták, iszlám párt nyert, erre a demokratikus kormány inkább nem adta át a hatalmat, erre azóta mészárlások vannak
    (meg ugye törökországban is az iszlám párt nyert a szabad választásokon, nem is egyszer! és ott van internet, nagy a turizmus a "török riviérán", tehát van rálátásuk a külvilágra, mégis az emberek többsége akarja)
  • Cat #390
    ez se igaz, a II vh után sok középhatalom van, irán, irak, törökország... ugyanugy rivalizálnak egymással, szóval ez nem ok
  • I.C.ram
    #389
    Najó, de Európa rá volt kényszerítve a fejlődésre a sok háború miatt, meg a sok nagyhatalom jelenléte miatt. Míg a közelkeleten nem volt olyan háborús a helyzet, és általában egy nagyhatalom volt, ez vagy Törökország, vagy Egyiptom, stb, stb.
  • FtranX
    #388
    attól is függ. de már megint csak egy, hosszú távon nem számottevő tényezőről beszélsz. Hidd el, Irakból akkor sem lesz "Németország", ha következő 100 évben demokrácia van.
  • K.András
    #387
    Szerintem meg attol függ, hogy hagyják e vele élni...40-évet minket sem hagytak,akárhogy akartuk...
  • FtranX
    #386
    hát pont arról beszélek én is, hogy a lehetőség elvileg mindehol adott, csak a társadalomtól függ, hogy tudnak-e vele élni, vagy nem.
  • K.András
    #385
    "Vajon miért tudtak pár évtized alatt -ismét- a világ legfejlettebb államai közé felzárkózni?
    És miért nem képesek hasonlóra az arab vagy afrikai országok?"

    Miért ne lennének képesek?Németország természeti adottságai joval elmaradnak sok arab országétol,nincsen nagy mennyiségben az olaj,gyémánt stb!!!Annyi a dolog nyitja, hogy a megszerzett pénzböl nem kacsalábon forgo palotákat kell épiteni,hanem befektetni az országban!Irtam,pár évtizede irakban a GDP annyi volt mint usában...
  • K.András
    #384
    És mit akartál ezzel mondani?
    Ugyanis amit irtam az tény,19.században vége lett a feudalizmusnak és felváltotta a kapitalizmus...
  • I.C.ram
    #383
    jó akkor császárság.
  • [Walaki]D`Lair
    #382
    Nem mind1...;)
  • I.C.ram
    #381
    ugyanaz.
  • I.C.ram
    #380
    Nézd meg hogyan tudták összeilleszteni... Rosszabb mitn amerika. Mindenhól az elmebeteg japán kiscsajok, mangarajzfilmek, hentai, stb... Olyan az egész mint egy nagy bóvli piac. :( Unokatesóm volt kint, és hozott képeket.. az emberek ott úgy öltözködnek, mintha valami rajzfilmben lennének.
  • [Walaki]D`Lair
    #379
    Akarod mondani Császárság...;)
  • I.C.ram
    #378
    Japán volt talán az utolsó olyan ország, ahol a császárnak tejhatalma volt. Egészen a II. VH végéig. Királyság volt ott is a javában a 20 sz. közepéig.
  • FtranX
    #377
    Én az egész arab mentalitásra gondoltam, nem csak az irakiakéra. Ez sokkal tovább mutat bármelyik jelenlegi vagy bukott arab rezsimnél. Nem arról van szó, hogy Irak fejlődését pár évtizedig egy diktatúra vagy háború korlátozta, hiszen ez számos nyugati néppel megesett már. Egy ország feljettségét hosszú távon nem ezek a dolgok határozzák meg, hanem mint ahogy már mondtam, a nép "kultúrája".
    Ott van pl. Németország vagy Japán esete:
    A második világháború után porig bombázott városokkal/infrastruktúrával, tönkrement gazdasággal, milliós emberveszteséggel, óriási szegénységgel, idegen csapatok által megszállva, gyakorlatilag a nulláról indultak.
    Vajon miért tudtak pár évtized alatt -ismét- a világ legfejlettebb államai közé felzárkózni?
    És miért nem képesek hasonlóra az arab vagy afrikai országok?
    Még az olyan gazdag államokban, mint Szaúd Arábia sem változik semmi. (az, hogy még a legszegényebb is ferrarival jár, nem jelent semmit) Ha elfogy az olaj, vissza fognak süllyedni a sivatagi pásztorkodás szintjére.
  • K.András
    #376
    Nagyon sok okos ember is van ott!A gond azzal van amikor embereknek nincsen meg a lehetöségük tanulni, dolgozni, és a saját kulturáikat vallásukat gyakorolni.Persze itt nem azokra a kulturális eseményekröl beszélek, amit a szaddam rezsim adott.Szülinap szaddamnak,szaddam ezt csinálta,szaddam azt csinálta,nincsen baj a hozzáálásal,a lehetöség hiányzik!Meg nem arrol a vallásrol beszélek amit mecsetekben tanitanak,mert az az iszlám kiforgatása.Az arab kultura hihetetlenül gazdag,hagyni kell,hogy ismerjék meg!A feltételeket most készitik ehhez elö,reméljük sikeres lesz!
  • Cat #375
    egyetértek, természetes fejlődés során kell eljutniuk ide, mesterségesen vagy nem, vagy csak kinkeservesen megy
  • FtranX
    #374
    Szerintem az arabokkal az legfőbb baj, hogy kultúrálisan még mindig ott tartanak, mint ahol Európa a középkorban. Itt elsősorban az emeberek mentalitására, életez, munkához, tanauláshoz való hozzáállásra gondolok. Ezt nem lehet megváltoztatni pár év alatt.
  • K.András
    #373
    Nem nem törökök be akarnak lépni eu-ba...Természetesen a vallásukat az iszlámot meg akarják tartani, de a lakosság többsége szeretné ha az állam és vallás nem keveredne össze ujra!
  • Punker
    #372
    oda nem atom kell hanem ciklon-B a fanatistáknak, nem a parasztokkal van a baj
  • K.András
    #371
    A 8.századtol kezdödött japánban a feudalizmus,és a 19. században végérvényesen lezárult,ma már kapitalizmus van ott is!
  • Cat #370
    egy bagdadi atombomba után az arabok is jobban probálnának alkalmazkodni
  • Punker
    #369
    az teljesen más hogy 1 helyen dolgoznak, japán miután szétverte az orosz flottát gazdasági hatalommá vált és iparilag fejlődött, nyitott volt a fejlett világ felé az arabok viszont nem azok ők, meg se próbálják, a japánok összetudták illeszteni a tradíciókat a fejlődéssel.
  • Cat #368
    a törököknél is csak a tábornokok akadályozzák meg (többször volt rá példa hogy puccsot csináltak) hogy az iszlám visszatérjen, a lakosság akarja (választásokon az iszlámista párt nyert, de ugye a katonaság közbelépett)
    vagy ott van algéria példája, kiirták a szabad választásokat, és az iszlám visszahozását igérő pártra szavaztak többen! A hatalmon lévő polgári párt erre kapásbol eltörölte az eredményt, és azóta kb. 200ezer embert gyilkoltak meg a szélsőségesek, hetente/havonta kiirtanak teljes falukat, az embereket felakasztják a házak ajtóira stb.
    csak azért nem hallod a hirekben mert már unalmas, de simán utánanézhetsz ha akarsz
  • Cat #367
    fenét... szerinted akkor még nem sokkal ezelőttig miért volt az hogy egy japán egész életében egy munkahelyen dolgozott? ma is igy lenne, csak más a gazdasági realitás, feudálisak azok még ezerrel
  • Punker
    #366
    + a japán hagyományok elég mások mint az araboké, + a japánok már az 1800-s években elkezdtek fejlődni a társadalmat álalakítani maguktól
  • Cat #365
    azt akarják irakkal csinálni, amit japánnal sikeresen véghezvittek
    egy addig feudális társadalmat, hadurakkal, zsoldosokkal meg minden járulékával civilizáltak, de ez csak külső máz, a mélyén minden japán ugyanugy hagyománytisztelő mint annakelőtte, pl. a kinaiak meg a távol kelet többi népe rendszeresen ki van akadva, hogy a japán miniszterelnök elmegy (nem hivatalosan) tisztelegni a kinában meghalt japán harcosok sirja előtt
    kinában többszázezer polgári személyt mészároltak le/erőszakoltak meg ezek a japán katonák, és hivatalosan sose kértek érte bocsánatot, és az hogy elmegy a miniszterelnök tisztelegni egy arculcsapásnak számit
  • Cat #364
    ma 4-6oson jöttem haza, este 7kor láttam egy kendőbe/fátyolba öltözött nőt, csak a feje látszott ki a bugyola alól, és volt mellette a cigányfekete haju férje(?)

    tök ledöbbentem, ilyet még bpesten nem láttam
  • Cat #363
    irakban összesen kb. 6-700 katona halt meg egy év alatt, a háboru kezdetétől számolva
    mivel mintegy 150ezer katonáról van szó, ez 0,4 százalékos veszteség -> közlekedési balesetben többen halnak meg