3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Punker
    #242
    ők megelőző csapásnak hívják.
  • Hellhammer
    #241
    Ha összevetnénk az ilyen légi támadások számát (soha nem tudjuk meg, mert nem verik nagydobra) a robbantásos merényletek számával (ezektől egyből hangos az egész világ) kiváncsi lennék melyik jönne ki többre.
  • PREMIERE1
    #240
    NOL • 2004. március 29. 13:27


    Súlyosan megsebesült Omár molla, a tálibok szellemi vezetője egy amerikai légi csapásban az Afganisztán déli részén lévő Zábul tartományban.

    A támadás még március közepén történt, de csak hétfőn számoltak be róla. A tájékoztatást adó forrás idézte a tálib vezető orvosát, Dzsabbár Azízt, aki szerint Omár mollát több repesz sebesítette meg. Állapota stabil, de legalább két hónapig nem tud majd járni. Ugyanebben a légi támadásban egyébként életét vesztette a molla négy testőre, egy ötödik pedig megsebesült.
  • Grenzjager
    #239
    ...de most offoltam egy nagyot
  • Grenzjager
    #238
    szlovákiai romákkal kapcsolatban egyet elfelejtenek említeni: egész kelet-európában a szlovákiai romák kapták a legtöbb szociális jutattást, mondhatni rászoktak arra hogy elég gyereket "összehozni" és az állam meg majd eltart hisz "munkátúgysetalálok", na most a segélyt megfaragták-> ebből meg nem tudnak megélni...mi a megoldás? rablás? fosztogatás?
  • Kori
    #237
    Szaporák mint a kokerók
  • Prank
    #236
    hát akkor el fog tartani egy ideig, mert ezek csak szaporodnak
  • Kori
    #235
    Ez így igaz
  • Grenzjager
    #234
    Tamás Gáspár Miklós a liberális pacifista mondta brüsszelben a délszláv válságról(pontosabban a boszniai eseményekről): addig nem lesz béke amig az egyik ki nem irtja a másikat.......... valamilyen szinten átültethető ez a palesztin-izraeli viszonyra is....
  • Kori
    #233
    Igaz nem ide tartozik csak példaként:
    a szlovákia törő-zúzó romáiból a tv2 napló c. akármije szegény szerencsétlen nincstelen mártirt faragott
    EZA MÉDIA
    Vissza a terrorhoz.
  • Adam II
    #232
    Izraelben mindenütt vannak katonák így elkerülhetetlen ,hogy a civilek ne találkozzanak velük és akkor mennek az ilyen fasz lesifotós story magazinos férgek az utcán ,meglátnak egy katonát aki előtt elsétál egy asszony meg két gyerek ,a katona persze rájuk néz mert mi mást csináljon a szerencsétlen, erre a kis pondró előkapja
    a fényképezőgépét lekapja őket majd felugrik az első gépre ami hazaviszi és ilyen marha feliratokkal berakja az újságba
    mint például:A kegyetlen izraeli katona le akarja lőni az ártatlan járókelőket!!
    UTÁLOM AZ ILYET
  • Kori
    #231
    Pontosan, a média tökéletes fegyver. Az abszolút ártatlan dologból is tud hatalmas drámát készíteni, a nagydolgot pedig két szóval elintézni. Ami jobban eladható azt csinálják.
  • Tikal #230
    ÉS hányinger mikor egy katonát és egy gyerekt ábrázolo kép fölé vmi mokás kis megjegyzést tesznek, pl ujjab veszélyes terorista kerult kézre stb... az is eszébe juthana az illetőnek hogy talán az a katona azért ment oda a gyerekhez hogy odébbküldje vagy haza küldje stb, és talán annak a katonának is van otthon fia lánya és jol esik neki odamenni egy lurkohoz vagy adni neki vmit stb....
    ezek a képek nagyon becsaposak, mert azt látjuk bele amit akarunk, ésa fotos ugy vágja ahogy látni akarja....
  • Adam II
    #229
    Én bocs félreértés volt.

    O0D:
    Valamit mindenkinek kell szeretni, nekem a haditechnika a
    hobbim legyen az vadászrepülőgep ,páncélozott jármű vagy lőfegyver.
    Én nem lövöldözni akarok ,nekem elég lenne egy működésképtelen vagy egy modell M4A1-es.


  • O0D:
    #228
    Mi a francnak akarsz te lövöldözni? Annyira visszataszító ez a nagy militarizmus mindenhol, attól kezdve hogy terepruhás tolltartót hordanak a gyerekek, idáig fajul, hogy lőfegyvert akarnak.. Egyszerűen idegesít hogy nem lehet nyugodtan ülni és fegyverek nélkül meglenni..

    Amúgy kézigránát rulez!!
  • Kori
    #227
    Bocs de olvasatom alapján félre értettél.
    Amit írsz én azzal értek egyet.
    A szülők és a vallási vezetők csinálnak a gyerekekből "terroristát". Pici gyerekkoruktól "verik" beléjük, hogy az ellent el kell pusztítani, az ellen pedig az akit a csaszik mondanak.
  • Adam II
    #226
    Itt nincs igazság a gyerekek Kalashnikovval vagy vmi más gépfegyverrel jönnek ki az anyjukból és NEM a képen látható katonák mossák az agyukat hanem a saját szüleik akik nem tudják eldönteni kit utáljanak így a gyerek tök káoszban nő föl ,8 évesen lövöldözik a szomszéd falu kölkeire.Nagyon meghatók meg félreérthetők a képek de ne feledjük ,hogy az arabok nagyon vallásosak és életkortól nemtől függetlenül el akarják pusztítani az ellenségeiket
    (akkor is ha a buszon amit felrobbant egy sincs ellenségei közül)
    A katonák ugyszintén nem tudják ki az ellenség mert akár egy 8 éves kissrác akár egy 50 éves nő előkaphat egy gránátot és felrobbanthatja őket.
    Szerinted Irakban Saddam katonái robbantgatják fel az amcsikat NEM hanem nép (az Isten adta nép)
    Tehát itt nincs különbség a terrorista a katona és a civil között legyen az bárki ,úgyhogy erről ennyit.
  • Kori
    #225
    Gyerekeken csinálnak ezek a mocskok agymosást, azért tudják őket felhasználni
  • Tikal #224
    legalább ne irj semmit a képek fölé.... pl a kisfiu lehet hogy most beszart mert körbevette 4 katona, de lehet hogy az előbb még ő randalirozott a többi lurkoval stb....

    és igen, talán annál a nőnél is bomba van... ha valaki képes egy buszra felszállni és felrobbantani magát akor bármit elképzelhetonek tartok....
  • [NST]Cifu
    #223
    Hát az nem vitás, hogy az utólag felszerelt bipodok nem az igaziak, sokkal jobbak az előágyból lehajtható változatok, mint amilyen az MG36 vagy az XM8-ban vannak...
  • Punker
    #222
    ok persze ez jogos, de engem használaton kívül idegesítene.
  • [NST]Cifu
    #221
    Értelemszerűen akkor kell használni, hogy ha fekvő helyzetből kell tüzelned. Egy tűzharcban (különösen terepen) pedig amúgy is bölcs dolog lehasalni.

    De városi harcnál is szükség lehet rá, hiszen ha védened kell (egy bizonyos irányból jövő támadástól tartva), akkor szépen keresel egy jó kis helyet, lehasalsz, kihajtod a bipod-ot, letámasztod a fegyvert, és vársz a delikvensekre. Arról már nem is beszélve, ha pl. direktbe védsz fedezék mögül...
  • Punker
    #220
    ja csak mire lenyitod 2x hasbadurrantanak....
  • [NST]Cifu
    #219
    Nagyon jó szolgálatott tehet, mivel fekvésből sokkal jobban lehet vele lőni.
  • [NST]Cifu
    #218
    Az szvsz nem hangtompító (minek az utcai harcnál?), hanem a gumilövedékek használatos csőtoldalék.
  • Punker
    #217
    minek neked az? meg amúgy is mi a f*sznak szar M16-hoz bipod?
  • Adam II
    #216
    A fene ennek meg bipodos M16-sa van!!!!!!
    Nekem is kéne az Airsoft M16-hoz bipod!!!!
    Fene egye ki a belét egy olyan bipod 15000 forint neki
    meg ad az állam ingyen>:(

  • Adam II
    #215
    Milyen király hangtomítós M4A1-se van már a jobb szélsőnek
    Elfogadnék egy olyat
  • Cat #214
    Az ENSZ bírálja Izraelt segélyszervezetek akadályozása miatt

    Az ENSZ pénteken nyilvánosan bírálta Izraelt amiatt, hogy nem engedi be Gázába a világszervezet szakosított intézményeinek és a segélyszervezeteknek a munkatársait.
    Az ENSZ New York-i székhelyén kiadott közleményében elfogadhatatlannak minősítette az izraeli hatóságok eljárását, hangsúlyozva: a segélymunkások és a segélyszállítmányok Gázába való bejutásának megakadályozása lehetetlenné teszi, hogy élelmiszersegélyt juttassanak el a város polgári lakosságának.

    Az ENSZ szerint az izraeli hatóságok az elmúlt három hétben a világszervezet és a különféle segélyszervezetek csaknem minden járművét visszafordították az Izraelt a Gázai övezettől elválasztó erezi átkelőnél, s a karni átkelőnél sem engedték át a segélyszállítmányokat.
  • O0D:
    #213
    és azt is megszívhatod.
  • Prank
    #212
    viszont elszállsz tőle (ha robban)...
  • O0D:
    #211
    Één??? Nekem eszembe se jutott volna:)

    *206: "A terrorzmus olyan mint a kábitoszer," csak a terrorizmust nem tudod besodorni és elszívni :)
  • Kori
    #210
    Izrael lutrit játszott. Véleményem szerint van esélye arra, hogy különösebb nagy balhé nélkül megússza ezt a kivégzést!
    Ha nem, akkor tévedtem!
  • Botond #209
    valóban
  • K.András
    #208
    Az a másik fele, hogy én azt nem veszem emberszámba aki gyerekekre bombát kötöz,vagy akár csak futárnak használja öket...
  • Borcsa
    #207
    LOL:)
    egyébként meg: fuj te minden komoly dologbol viccet csinálsz!
  • K.András
    #206
    Ebben egyetértünk.A terrorzmus olyan mint a kábitoszer,ha valaki rászokott nem tud leszokni rola,és ahogy a kábitoszer ugy a terrorizmus is nagyon drága.
    Ez nem ugy megy hogy minden palesztin házban van egy tonna robbanoanyag,be kell szerezni,meg kell tervezni és a lényeg, hogy sikeres legyen,ha nem buktak egy nagy rakás pénzt...Ha olyan egyszerü lenne robbantgatni, már nem volna izrael...Két rossz közül lehet választani,vagy engedünk vagy felvesszük a harcot,ha engedünk akkor egyre többet kérnek,ha harcolunk akkor talán egyszer "megunják"...
  • Botond #205
    de a lényeg a lényeg,hogy annak,hogy visszaadták a területeket,annak semmi köze ahhoz,hogy azért nem támadnak az arabok izrealre,mert párszor már bebukták,és senki nem kockáztat mégegyszer ilyet,ezért is finanszírozzák inkább a terrorizmust,szal fölösleges ez a pánikkeltés amit Grenzjager csinál,mostse lesz semmi extra ahhoz képest ami a megszokott arrafelé,ha lelőtték a jaszimsejket,ha nem
  • Botond #204
    #194 ^^ én is mellé néztem,nekem meg korán van :-P
  • K.András
    #203
    "Mindenki tudja ,hogy a hamasz gyerekekkel viteti a bombáit, anélkül, hogy a gyerekek tudnának rola!"

    Hogy jön ehez a világháboru?:)