Terrorizmus a nagyvilágban
  • Hellhammer
    #74
    Volt valamikor egy rész a JAG-ben amin nagyon meglepődtem, hogy hogyhogy nem változtatták meg. Annyi volt a lényeg, hogy valahol a keleten nyomultak valami ügyben, és az ottani katonaság egyik női tisztje beolvasott az amcsi ügyvéd-katonanőnek. A beolvasásnak az a lényege, hogy hogy van képe amerikának a párszáz éves "kultúrájával" megmondani az ő több ezer éves múlttal rendelkező népének, hogy mit csináljon, hogyan érezzen, kit tiszteljen, milyen társadalmi berendezkedés legyen...
    Nem kell bedőlni az USA-nak, hogy ők most terroristákat vadásznak. Ők pénzelték Saddam-ot is az Irak-Iráni háború idején, és ők pénzelték (hozták létre?) az Al-Kaidát is megérthetetlen okokból. Most gazd. recesszió van az USA-ban, meg valószínűleg fogy az olaj és egy háború a közel-keleten mindkettőre megoldás...
    Én nem csodálkozok azon, hogy a szegény közel-keleti országok (mert szinte folyamatosan gazdasági "blokád" alatt tartják őket) lakói a terrorizmus eszközéhez nyúlnak. Ez az egyetlen eszközük amivel harcolhatnak a nyugatiak ellen (face to face háborúban semmi esélyük, mint azt bizonyította a 2 öböl-háború). És ennek a terrorizmusnak az okozói a mostani "civilizált" országok felelős vezetői, mert ők alakítják úgy a külpolitikát, hogy ezt szüli. Én valahogy nem emlékszek ekkora terror-veszélyre a 80-as évekből...