Berta Sándor

Csúszik a kaliforniai Hyperloop-pálya építése

Az első kapavágás ennek ellenére még az idén megtörténhet.

Még mindig nem kezdődött el a kaliforniai Hyperloop-tesztpálya építése Quay Valley területén. Dirk Ahlborn, a Hyperloop Transportation Technologies (HTT) első embere mindezt a helyi bürokráciával indokolta. Ugyanakkor az üzletember sietett leszögezni, hogy hiszi, hogy a munka hamarosan elkezdődhet.

A HTT ugyan megszerezte az engedélyt azzal kapcsolatban, hogy a Los Angeles és San Francisco között körülbelül félúton található Kings megyében felépíthessen egy pályaszakaszt, de a munka megkezdéséhez további papírok szükségesek. Hiányzik például a környezettanulmány és ezenkívül a Kings megyei közösségfejlesztési ügynökség vezetőjének és tervezőbizottságának is engedélyeznie kellene a projektet.

Dirk Ahlborn megerősítette, hogy dolgoznak a szükséges dokumentumok megszerzésén és a környezeti vizsgálatok elvégzése hamarosan lezárulhat. De emellett hátravannak még a térképészeti és a földmérési feladatok is. A menedzser reményei szerint az első kapavágásra még az idén sor kerülhet. A program ugyanakkor nem szenvedett komoly hátrányt, a bürokratikus eljárásoknál mindig bele van kalkulálva néhány hónapos csúszás, azonban amint elkezdik az építkezést, azonnal befolyásolhatják az ütemtervet.

Tavaly nyáron a HTT képviselőinek sikerült megállapodniuk a kaliforniai földtulajdonosokkal, így elvileg minden akadály elhárult a Hyperloop tesztpályájának megépítése elől. Az érintett szakasz körülbelül 8 kilométer hosszú lesz és az Interstate 5 autópálya mellett építik meg. 2015 októberében már úgy tűnt, hogy elindulhat a tesztpálya építése.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • fonak #4
    Azért, mert ez befektetési csalás, mint a Moller repülő autói. :)
  • Jawarider #3
    Lesz. 2097-ben amikorra valóban elfogy minden fosszilis+nukleáris energiahordozó, és -feltehetően- marad a napelemes, vagy valami más elektromos energia forrás.

    Aztán ki tudja mit találnak ki addig.
    Utoljára szerkesztette: Jawarider, 2016.09.14. 11:21:35
  • petrov144 #2
    Nem értem, hogy egy ilyen tesztet mért nem olyan helyen csinálnak (Kalifornia helyett) ahol olcsóbban, bürökratikus akadályok nélkül lehetne tesztelgetni.
    Ha már a globalizációban az utolsó csavaranya legyártását is a világ másik végére szervezik, ha olcsóbb.
  • fonak #1
    Valamiért nem vagyok meglepve. Akár fogadnék is egy rekesz sörben bárkivel, hogy sosem lesz (nem prototípus formában) belőle semmi. :D