Berta Sándor

Megmenekülhet a Philips

Egy új vállalati kultúra mentheti meg a holland konszernt. A cégnek jelentős mértékben csökkentenie kell a költségeit és nagyobb autonómiát kell biztosítania a regionális piacok számára.

Frans van Houten, a Philips vezérigazgatója nagyobb hangsúlyt helyezne az egyes régiókra és radikális takarékossági programot vezetne be, így mentené meg a társaságot a feldarabolástól. "Ahhoz, hogy innovációinkat jól értékesítsük regionálisabb céggé kell válnunk. Hagynunk kell, hogy a helyi csapataink azt tegyék, ami az adott piacnak a legjobb. Amennyiben túl lassúak vagyunk, akkor a piac által kínált esélyeket nem fogjuk tudni kihasználni. Ebben az esetben ugyanis a koreaiak elhalásszák előlünk a piacokat és ekkor a céet vagy valóban feldarabolhatják vagy bekebelezheti egy másik vállalat. Egy olyan társaságnak, amelyik hosszabb ideje gyenge teljesítményt nyújt, nem szabad csodálkoznia azon, ha felbukkannak olyan részvényesek vagy befektetők, akik azt mondják: mi többet is ki tudunk hozni valamiből, mint ti" - fejtette ki a cégvezető.

A Philips az audiokazetta, a videorekorder és a CD feltalálásával egykor a világ leginnovatívabb vállalatai közé tartozott. Az ezredforduló óta azonban kiszorult a legtöbb piacról: tavaly 23 milliárd euróra csökkent a forgalma, a cég számos részlegét és szabadalmát eladta. 2011-ben a Philips közel 1,3 milliárd eurós veszteséget halmozott fel.


Van Houten többek között úgy tenné ismét nyereségessé a konszernt, hogy alapjaiban változtatná meg a kiadási struktúrát. Az 51 éves menedzser bejelentette, hogy a következő két évben 800 millió eurót akar megtakarítani a járulékos költségeken, ennek az összegnek az egyik részét kutatás-fejlesztésre fordítaná. "A forgalmunk hét százalékáról lenne szó. Ez egy százalékkal több lenne a mostaninál" - közölte a vezérigazgató. A Philips feldarabolását elutasította és leszögezte: bőven vannak olyan dolgok, amelyek összetartják a céget.

A Philips tavaly októberben jelentette be, hogy a költségcsökkentési programja keretében megválik 4500 munkatársától válik. A társaság Székesfehérváron 230 dolgozót bocsát el. Ezután a Philips és a TPV TV-gyártó vegyes vállalatot hozott létre. Ez az üzlet már tavaly áprilisban ismertté vált.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • narumon #17
    Én biztos kivétel vagyok. A régi Samu tévémet apámék használják, most 6-7 éves és semmi baja köszöni jól van. A hálónkban egy LG 27-es kistévé van, ez is szerintem az 5. évét tapossa, eddig hiba nélkül. A nagy tévémről nem tudok nyilatkozni az még garanciás de az is Samu :)
    Nem tudok róla, hogy Philips tartósabb lenne, legalábbis haver is akkor vett egy philipset mint én a régi samut az azóta már meghalt, most neki is samu van.

    samsungból én mosógéppel szoptam kurva nagyokat (lehet hogy csak belenyúltam) de többé samsung mosógépet én nem veszek.
  • mad mind #16
    Ha csak ennyi lett volna a különbség, akkor igazad lenne, de a legtöbbször a philips 50, néha 100 ezerrel drágább volt. Amúgy meg mitől lett volna tartósabb, hiszen te mondtad, ugyanazokból az alkatrészekből csinálták.
  • fade2black #15
    A samsung minősége 2006 fele kezdett nagyon durván esni, a 2007es tviknél komplett sorozatok ~30-40% mára már kuka és a maradék 60-70% se huzza már sokáig.
    Persze érthető vedd meg a következő terméküket, 5-6év után nembaj ha kuka az adott tv.

    Egy pl ahol elismerték, a legtöbb esetben nem szokásuk. http://www.dailytech.com/Samsung+to+Pay+Millions+to+Settle+Lawsuits+Over+Mass+LCD+TV+Failures/article24065.htm

    Amúgy uilyen kapacitás probléma megvolt LG szériáknál is.

    De ez azért van így mert a piac ezt kéri. Az LGs esetnél uazzal a panellal volt Philips is ~100ban uazzal a tudással. Az LG 240K a Philips 255K. Melyiket veszi meg a user? az LGt, jobban megéri. Azhogy 5-6év múlva az LG kuka már egy más kérdés, a lényeg, hogy a Philips választotta a helytelen, nem kifizetödő utat a tartós termékével. Hiba volt és ezért megfizet.
  • spakly #14
    Kezdeném a leépitést avval a sok ezer aktakukac értelmiségivel akik a seggüket meregetik egész nap a klimásirodaházakban...semmi szükség rájuk...Termelni kell jol!!!!
  • narumon #13
    Akkor lehet, hogy rosszul fogalmaztam, mert mi a jóság foka? Mert ha ugyanazért a pénzért rosszabbat kapsz minőségben akkor az nem jó. Itt meg ez áll fent. Amennyivel drágább mondjuk egy Philips annyival egyel nagyobb kategóriás Samut lehet kapni, és valljuk meg őszintén mi baj van a Samsung tévékkel? Általában tesztgyőztesek, tönkre menni nagyon ritkán mennek tönkre (beszart Philipset már láttam Samut még nem - persze nem vagyok szerelő sem meg semmi), akkor miért fizetne egy tesztben második harmadik negyedik helyezett tévéért még többet is?
  • wednes #12
    Ebben tévedsz, semmivel nem rosszabbak mint a koreaiak, sőt a drágább készülékeik még jobbak is. A gond az, hogy szinte a Philips összes terméke drágább az átlagnál.
  • Zombee #11
    Nekem SBC HP200 fülesem van a Philips-től, hasonló pénzért vettem 2004-ben, tökéletes ma is, azt használom.

    Goldstarról csak annyit, hogy van működő tévénk tőlük, 23-24 éves lehet legalább. 89-ben vettük, talán újan. A jó pár évvel fiatalabb Samsung elpusztult, jelenleg átmeneti megoldásként most is a Goldstar-t nézi, aki tévézik még. Én leszoktam róla.
  • narumon #10
    "Sanos ahogy lent írják a kóraiak a sok szutyok szarral letarolnak mindent."

    Ebben a helyzetben nincs igazad, ugyanis pont azért nem vesznek sokan Philips tévét, mert sokkal szutyokabb, szarabb mint mondjuk a két nagy koreai tévéi (LG, Samsung)
  • MaciBácsi #9
    Emlékszem, mikor legutóbb a Philips fejlesztőközpontjában jártam, 6 mérnök állt egy szétkapott Samsung tv mellett és fejüket vakargatva nézegették a belsejét...

    no comment :)
  • cloud.strife #8
    Azért a Philips "barnaáru" sosem volt szar kategória.....
    Annó bármikor vettem volna pl. tévét, VHS magnót, hifitornyot tőlük. Simán felső kategória volt.

    Sanos ahogy lent írják a kóraiak a sok szutyok szarral letarolnak mindent.