Gyurkity Péter

Az EU vizsgálja a Microsoft utolsó anyagát

Az Európai Bizottság megkapta a szoftvercég utolsó esedékes dokumentációját, amely 2600 oldalon keresztül foglalkozik az interoperabilitással. A Microsoft a büntetés visszavonását reméli az együttműködéstől.

Amint arról beszámoltunk, július közepén 280 millió euróra büntették a szoftvercéget, amiért az elmulasztott együttműködni a testület vizsgálatában, sőt, az európai vélemények szerint szándékosan hátráltatta az ügyet. A bizottság azzal fenyegette meg az amerikai céget, hogy a decembertől számított napi büntetés mértékét tovább emelik, amennyiben határidőre nem nyújtják a korábban igényelt dokumentációt.

Erre most sor került, a Reuters jelentése szerint ugyanis a Microsoft elküldte az utolsó, sorrendben hetedik anyagát az Európai Bizottságnak, amely meg is kezdte annak vizsgálatát. A szoftvercég mintegy 2600 oldalon keresztül foglalkozik a operációs rendszer szerverekre szánt változatával, pontosabban az interoperabilitás kérdésével, amely a rivális fejlesztők részéről több panaszra adott okot. A júliusi büntetés a két évvel ezelőtt megszületett 497 milliós döntés ráadásaként született meg, így igencsak komoly összegekről van szó, nem csoda, hogy a Microsoft igyekszik elkerülni a kifizetést.

Azt még egyelőre nem tudni, hogy a most átadott dokumentumok milyen hatással lesznek a vitára, és azt sem árulták el, hogy mikorra születik meg legkorábban az anyag értékelése. A testület szóvivője mindössze annyit ismert el, hogy kézhez kapták az iratokat és megkezdték azok átvizsgálását. Hogy ez mennyiben befolyásolja az ítéletet, az attól függ, hogy pontosan mit is állítottak össze a szoftvercég szakemberei. Utóbbi természetesen ezúttal sem felejtette el megemlíteni a munka méreteit és komolyságát, hangsúlyozva, hogy 300 emberük dolgozott a dokumentáción.

A redmondiak több kártyát tartanak a kezükben, hiszen ezzel egy időben bírósági úton is megtámadják a döntést, és fellebbeznek a pénzbüntetés ellen.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • BiroAndras #19
    "Valamilyen belső dokumentációnak lennie kellett különben ők sem tudtak volna dolgozni eddig."

    Nem feltétlenül. Nem szokás minden egyes kódsort dokumentálni, csak azt, amivel másoknak dolgozni kell. Sőt, még azt se mindíg szokták. Nálunk pl. gyakorlatilag nem létezik dokumentáció (rontja a hatékonyságot, de nem egy katasztrófa). Igaz, nálunk kevesebb mint fele annyi ember dolgozik, mint ahányan ezt a doksit írták.
  • sonicXX #18
    Valamilyen belső dokumentációnak lennie kellett különben ők sem tudtak volna dolgozni eddig. Legalábbis ennyi fejlesztőnél ez már evidens szerintem.

    A másik meg hogy szerintem az, hogy 300-an dolgoztak a dokumentáción, nem jelenti azt, hogy mind a 300 ember csak gépelt. Nyilván ezek közt voltak akik csak koordinálták a doksi írókat, és kellett lennie olyanoknak is, akik ellenőrizték a dokumentációt mindenféle szempontok szerint (pontosság, szóhasználat, ha hypertext alapú akkor a működését, stb). Ebben a 300 emberben ott kellett lennie párnak szintén, akik értettek az adott rendszerrészekhez amelyeket dokumentáltak.

    Meg nyilván nem kizárólag erre különítettek el 300 embert, tehát más dolguk is lehetett még a doksi fejlesztésén kívül.
  • BiroAndras #17
    Ez nem regény, hanem dokumentáció. Ha tényleg nem létezett a doksi, akkor az azt jelenti, hogy a srácok szépen nekiálltak átnyálazni sok ezer sor kódot, az meg nem két perc.
  • droland #16
    Csak ha abban a 9 oldalban 1 darab szó elírás is van, lehet hogy több millió dollár per is lehet belőle. Írj már egyszer egy olyan 9 oldalas dokumentumot, melyen utolsó betűjébe sem lehet belekötni...
  • GulaSoft #15
    Ezt a pofátlanságot!!
    300 emberük dolgozott rajta!!
    Röhögnöm kell, az emberenként 9 oldal! Ezzel szenvedtek eddig?
  • Caro #14
    Ezt bővebben is kifejtenéd?
    Mert vitatkozni lehet, de csípőből lehülyézni másokat azt nem.
    Ezért megérdemelnél egy felkiáltójelet.
  • NEXUS6 #13
    Az biztos, ha csak 50 oldalas anyagot adtak volna, akkor meg az a baj!;)

    "Te figyusz, ezen e Bill Gécen már megint nincs sapka!";)))
  • Caro #12
    Nem sok a 2600 szerintem.
    A BME oktatóreaktorának biztonsági analízise is kb. ennyi volt, a Paski Atomerőműé pedig egy 20 m magas torony A4-es lapokból.
    De USB dokumentációja is megvan majdnem 1000 oldal ha jól tudom.
    Meg az OpenDocumenté is vagy 700.
  • Morden23 #11
    Ha láttál már csak egy cégfúziós szerződést (vagy bármilyen nagy léptékű, jogi hivatkozásokkal bőven teleaggatott okmányt), akkor már nem is tűnik soknak a 2600 oldal. És nem is egy nap alatt kell bemagolni. Főleg bemagolni nem kell, ezért ilyen bő lére eresztett valami.
  • Mo.Organ #10
    2600 oldal nem sok. PL: Posta bank kamion tele papirokkal.Kulcsár ügy megint tele kamion papirokkal.