23601
1418743729.jpg
  • BladeW
    #507
    Sőt nem csak a játékosok, de az AI kereskedők is befolyásolják az árakat, a fejlesztők folyamatosan (gyorsított)szimulációkat futtatnak a kereskedelem modellezésére.
  • BladeW
    #506
    igen
  • Diopapa
    #505
    Vajon az állomásokon az árakra hatással lesz a kereskedelem? Tehát ha a playerek ráállnak valamire és elöntik vele a piacot, akkor annak lemegy az ára?
  • Bhalage
    #504
    lesz single jatek es multi jatek mod, a multi az amit irtam, hogy minden player vhol a galaxisban kering ^^ ennek megy most a tesztje burokban ^^
  • Diopapa
    #503
    Arra gondoltam, hogy alapvetően single és lesznek "arénák" pl XZY naprendszer vagy YYZ naprendszer aszteroida beltje és csak ott látszanak egymásnak a playerek és ott lehet egymást lőni. De akkor fasza amit írsz, tetszik.
  • BladeW
    #502
    instance-olás lesz
  • Bhalage
    #501
    nemtudom mit ertesz dogfight szeru alatt;), adott a galaxis es mindenki benne. a bazisok kornyeken eleg nagy a forgalom, eleg hangulatos latni dokkolni a kollegakat, jonnek mennek, villogtatnak, meg kerulgetni oket a bejaraton (mert gyakran jon szembe valaki ;)gyanitom ha tul sokan lesznek akkor instanceol, de ilyet meg nem tapasztaltam, vagy nem lehet latni

    a radaron a lyukas kontaktok playerek es a teli kontaktok az npck
  • Diopapa
    #500
    A multiról.. Ezt hogyan tervezi DB? Valami world szerver lesz és akkor egymás mellett lehet létezni, tehát random láthatom a másik kereskedőt kidokkolni stb, vagy csak ilyen dogfight-szerű lesz?
  • Bhalage
    #499
    hogy egy helyre koncentralodjanak az emberek, teszt miatt
  • Diopapa
    #498
    Akkor miért korlátozódik a béta néhány naprendszerre?
  • TokraFan
    #497
    Ez már most része a programnak, lévén erre épül az egész...
  • Bhalage
    #496
    oszinten szolva nem tudom, mert amikor engem lottek akkor nem latom utana mi van, akiket kilottem azok nem dobtak semmi cargot, de nincs scannerem es nem is figyeltem.

    kimondottan cargo scoopra celozni en nem probalgattam, de van lehetoseg (lattam aki probalkozott de az aldozat hiperugrott)

    sztem pl egy lakon9 balnat falka modszerekket eleg jol ki lehet fosztani papiron


    itt van leiras a subsystemekrol
    http://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=23441

    ez a resz erdekelhet teged;
    Cargo Scoop:

    A fairly straight forward module that I'm sure you're all familiar with. If the cargo scoop is destroyed, you cannot deploy it any more and cargo will leak out of your cargo hold. A perfect module to snipe if you need to "liberate" a target of their worldly possessions without killing them. This module is usually located on the bottom of the ship, easily visible because it looks like two large doors.

    Good damage percentages to know:
    At 60% health, a damage cargo scoop will dump roughly half your cargo.
    At 40% health, roughly 90% of your cargo will have been ejected.
    At 20%, 95% of your cargo will have been ejected.
    Under 10%, most if not all, your cargo should be ejected.
  • Bhalage
    #495
    mar most procedurális az egesz galaxis, de egyelore nem fogy az uzemanyag es egy burokban levo 8 rendszert lehet - korlatlanul - latogatni
  • Diopapa
    #494
    Nos, akkor -ha jól értem- akkor most az E: D áll 5-7 naprendszerből, 2 fajta űrállomásból 3-4 fajta hajóból és pár fajta missionből no meg skirmish mulitból ugye? Lehet tudni a procedurális naprendszer generálás mikor jön be?
  • Torzonborz
    #493
    Értem , köszi. No akkor már csak 2 hét és meglesem én is. :)))
  • Dzsini
    #492
    Majd ha eljut odáig a fejlesztés, akkor kiderül - egyrészt nem fognak előre leírni minden tervet, másrészt ez azért bőven a távoli jövő, odáig még bőven alakíthatnak a dolgokon.

    Egyelőre legyen kész a játék, legyen jó és sikeres, utána ráérnek rágódni, hogy mi mindent lehet még beletolni.
  • Torzonborz
    #491
    Oké de ez mit jelenet konkrétan ? :)
    Mit tudnak a nagyobb ladikokon irányítani ?
  • Dzsini
    #490
    A legutolsó a #477 -es listán a nagy, többfős hajók irányíthatósága, addig szóló hajók lesznek, Anaconda méretig (az még befér a Coriolisra) :)

    "Availability of giant ‘executive control’ ships to players"
  • Torzonborz
    #489
    De ha kilőnek akkor a raktér nagyobb része pottyan ki , nem ? ;)

    Amúgy itt lehetsz majd lövész egy hajón ?
    FSP mód lesz ? Azt tudom hogy lehet majd valamikor hajón/állomáson járkálni de csak megjelenés után jön be ez a rész ?
  • Bhalage
    #488
    jaja persze az ám a nagy biznic, én is mindig orulok a kalozoknak, mindig jettisonolok 1 cargot hagy oruljenek, maradt meg parszaz tonnácska a raktérben -.-
    a felepitesbol adodoan sztem nagyjabol pont ugyanannyi lehetoseg lesz..
    csak lenne mar :op mert egyelore mouse commander van mas nemnagyon -.-
  • Torzonborz
    #487
    mégis mit ? szerinted ? elszedni a kereskedők értékes portékáját. :D

    amúgy szerintem SC-ben a játék felépítéséből adódóan több lehetőséged lesz pénzt keresni .
  • Bhalage
    #486
    itt nem lehet csilivili urhajokat venni pledgestorebol; )
    de a penzszerzes elvezetes es ertekeli az ember, ha egyszer beindul a biznic es jon a nagy penz akkor eleg nehez leallni.. feelinges, ennyi

    csak tudnam mit akarsz majd az SCben csinalni, ott is a kereskedelemmel lehet majd szakitani valszeg
  • Bhalage
    #485
    nem a szubjektiv dolog az hogy mindenkinek maganak kell eldontenie, h 120eur es most jatszik egy jo jatekkal, vagy 60eur es kivar es addig a faszat veri, vagy a 1%os SCvel tologatja...

    nekem is megvan mind2, de SC az bukoag sztem meg ugy 1 evig kb legalabb
  • Torzonborz
    #484
    "az a baj, hogy subjektiv a dolog," "egyszeruen nem lehet abbahagyni, -na meg 1 traderun, na meg 1, az utols"

    Igen, ez tényleg erősen szubjektív mert nekem ez pl halál unalmas. :)

    De a lényeg most nem ez hanem az hogy akkor maradok a standard bétánál és ahhoz veszek majd pass-t.
  • Diopapa
    #483
    Nem látom az összefüggést. Ha van valami szabály, hogy csak az egyiket lehet megvenni, akkor nekem bukó, mert az SC-t már megvettem. :P SC-ről nem nem tudom hogyan nyilatkozol amikor kb az 1%-a van kész..
  • Bhalage
    #482
    jo nehez kerdes most ez a premium beta v standard beta
    nem lennek a helyetekben : )

    az a baj, hogy subjektiv a dolog, en azt mondom, hogy a SCnel kb 100.000szer feelingesebbb a cucc, (egyszeruen nem lehet abbahagyni, -na meg 1 traderun, na meg 1, az utolso... aztan mar pirkad..) aki szereti az oldschool-t az gondolkodas nelkul csatlakozzon

    hotas iranyitast, meg pro fulest nagyon ajanlom mindenkinek
  • Renegade
    #481
    simán lehet, én még várom, hogy a kv bemásszon az agyamba. :)
  • Dzsini
    #480
    Ezért is fogják a premium beta árusítását beszüntetni, mert nem kapsz érte semmi olyasmit, amiért megérné. Ezért nem lehet a 240 euros alfát se kapni.
  • Diopapa
    #479
    Magyarul mivel 2 hét van már csak a premium időszakból, ezért jobban járunk, ha júl 15. után megvesszük a sima betat meg egy ilyen pass izét? :)
  • Dzsini
    #478
    Nem ad semmi pluszt, csak hamarabb férsz hozzá a játékhoz.

    Törcsi nincs, póló van :) De az is külön.
  • Diopapa
    #477
    Közben utánaolvatam, júl 15...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    We do intend to release small, free updates after launch, but expansions that include significant new features and content will be charged for separately. For example, our current roadmap is to add (in no particular order):
    Landing/ driving / prospecting on airless rocky planets, moons & asteroids
    Walking around interiors and combative boarding of other ships
    Combat and other interactions with other players and AIs in the internal areas of star ports
    Accessing richly detailed planetary surfaces
    Availability of giant ‘executive control’ ships to players


    Most az a kérdés, hogy 120€ és akkor nyugi van, vagy 60-ért sima beta + 35£ a lifetime update...

    A premium vajon ad még valami pluszt? UEE-s törölközőt vagy valamit? :D
  • Dzsini
    #476
    Kapható Premium Beta 120 Euroért, amihez járnak a leendő "nagy" kiegészítők. (ez már nem sokáig)
    Kapható sima Beta 60 Euroért, amihez nem járnak a kiegészítők.
    Kapható a standard alapjáték 40 Euroért
    Kapható a az Expansion Pass, ami a "nagy" kiegészítőket tartalmazza, 40 Euroért.
    Tulajdonképpen ez jár a Alfásoknak és a Premium bétásoknak.

    "We intend to continue expanding the game with both new content and new features such as planetary landings and ship boarding. The Expansion Pass includes automatic access to all major Elite: Dangerous expansion packs."

    A nagy bővítményekből valószínűleg annyit terveznek (és olyan áron), hogy azok, akik előre fizetnek érte jobban járjanak, ha a teljes élményre vágynak.

    Emellett ha elég sikeres lesz a játék, akkor a "major" kiegészítők mellett lehet számítani gondolom "minor" kiegészítőkre, ami egyikben se lesz benne, külön vásárolható (különleges hajók, esetleg küldetéssorozatok - majd kiderül).

    A Premium bétával a 40+40 eurora fizetsz plusz 40 eurot azért, hogy mostantól játszhass megjelenésig.
    A sima bétábal 20 eurot fizetsz, hogy játszhass megjelenésig, de majd a bővítményeket meg kell venni.
  • Diopapa
    #475
    Ez attól függ mit fognak jelenteni a kiegek, hány db lesz, tényleg tartalmi bővítést ad-e hozzá stb... Akkor ha jól értem júl 25-ig kell eldönteni? :)
  • Ninju
    #474
    Másról beszéltek. :)
  • Torzonborz
    #473
    Jó kérdés , most én is elgondolkoztam prémiumon mert ha a jövőbeni kiegészítők ingyen lesznek akkor hosszabb távon lehet ez az olcsóbb.
    Ejj de viszket a tenyerem . :D
  • Renegade
    #472
    na most, nem értek veled egyet. :)
  • Diopapa
    #471
    Akkor szerintetek mi a megoldás ha valaki a legolcsóbban akarja megúszni az E:D vásárlást? Premium beta vásárlás vagy sima beta plusz venni valami season pass szerűt (ha lesz) ?
  • Dzsini
    #470
    Az égvilágon semmit nem tudunk az esélyekről, kezdve azzal, hogy azt se igazán tudjuk meghatározni, hogy mi az az élet. Utána jön az, hogy nem tudjuk milyen környezet kell hozzá (azért, mert nekünk szükségünk volt folyékony vízre, szénre, stb. az nem feltétlen jelenti azt, hogy ez a szabály). Nem tudjuk, hogy milyen gyakoriak a bolygók, nem tudjuk, hogy mennyire szabályszerű az, hogy megfelelő környezetben kialakul valami, amit életnek lehet nevezni, és még lehetne sorolni, hogy az amúgy fantáziálásra használható Drake-egyenletből mennyi mindenről nincs még csak fogalmunk se.

    A jelenlegi tudásunk még azt se tudja igazolni, hogy a Naprendszer egyetlen más égitestjén sincs semmi, amit életnek nevezhetnénk.

    A továbbiakkal kapcsolatban van néhány téma a tudományos főcsoportban.
  • Bhalage
    #469
    1000bocs!
  • Renegade
    #468
    hááát, jelenlegi tudásunk szerint annak az esélye, hogy pár száz fényév távolságban közel hasonló szinten lévő faj csücsüljön egy bolygón, gyakorlatilag nulla.

    Sajna majd minden scifi játék, film, könyv egy jópofa mese (az egyéb mondanivaló mellett), így belefér az is, hogy mi vagyunk meg a gonosz enemy, meg az is, hogy minden 10. naprendszerben űrutazó faj van.