23601
1418743729.jpg
  • Ninju
    #307
    #285
    Ezt szerintem Te írtad.
    Akik a Kickstarteren összedobták a pénzt, nem mind fizettek annyit, h kapjanak béta kulcsot.
  • Zero 7th
    #306
    Azt nem én jelentettem ki, hogy hülyék, az abban a hozzászólásban már tisztázva lett, amire válaszoltam. Hülyeség ígéretekre fizetni.
  • Ninju
    #305
    A hozzáállásod ezen részével nincs probléma szerintem.
    Azzal, hogy lehülyézed azokat akiknek köszönheted a játék létrejöttét már elgondolkodhatnál picit.
  • Zero 7th
    #304
    Nem, eszemben sincs. Szingliért nincs az az isten, hogy fizessek, és multiért is csak akkor, ha látok benne fantáziát. Még így is szaladtam bele iszonyat szar játékokba, úgyhogy kösz nem. Csak akkor vagyok hajlandó fizetni játékért, ha NEKEM megéri. Ez már csak egy ilyen kemény világ...
  • Zero 7th
    #303
    Ja, pont ezt mutatja a gyakorlat is, meg mintha olyan kurvára nehéz lenne újraregisztrálni, hogy azt a bannt fenyegetésként értékeljem.
  • Torzonborz
    #302
    Trollkodsz , mást sértegetsz, warezolsz = instant bann. De csináld csak nyugodtan.

    Amúgy ha esetleg tetszik majd a játék meg is fogod venni ?
  • Fenrir
    #301
    Gondolom ha tetszeni fog a játék akkor rögtön le is törlöd a warezt és szaladsz egy eredeti kópiáért :)

    Kérlek, nincs még április elseje :)
  • Ninju
    #300
    Gondolom még büszke is vagy rá.
  • Jakuza1
    #299
    Nem, nem azt irta.
  • Zero 7th
    #298
    A trollkodás egy dolog, attól még komolyan gondolom. Attól, hogy élvezem, hogy a kis megregulázott, behódolt, szabálykövető lelkednek kellemetlen dolgokat mondok, attól még komolyan gondolom.

    Érdekel a játék, valószínű a megjelenés napján fogom letölteni torrentről.
  • Torzonborz
    #297
    Nem , ezt írtad tehát ez van.
    Továbbra is csak trollkodsz .
  • Zero 7th
    #296
    Akkor ennyi.
  • BladeW
    #295
    Énnem.
  • Zero 7th
    #294
    Ez csak a te retardált konzumidióta következtetésed.
  • Zero 7th
    #293
    És tudsz válaszolni arra a kérdésre?
  • BladeW
    #292
    Ezért jó az SG :) Évekkel ezelőtt az aláírásomban szereplő idézetet is innen szedtem (a hozzászóló teljesen őszintén és komolyan tette fel kérdését).
  • Torzonborz
    #291
    Te írtad hogy nem veszed meg -> nem érdekel.
  • Zero 7th
    #290
    Ezt mégis honnan is vetted, hogy nem érdekel a játék?
  • Torzonborz
    #289
    Én nem. Téged nem érdekel a játék így nyugodtan mehetsz máshová trollkodni.
  • Zero 7th
    #288
    Mész valahová?
  • Ninju
    #287
  • Torzonborz
    #286
    Akkor viszlát !
  • Zero 7th
    #285
    Ezért nem kell játékért fizetni. Majd a sok hülye megfinanszírozza, ha meg kész, ott a torrent.

    Az első három ELITE-ért sem fizettem, ezért sem áll szándékomban.
  • PiszkosFred
    #284
    Automata dokkolás alatt még épp' szólhat :)
  • Jakuza1
    #283
    Azert a Kek Duna keringot hianylom alola, mint az egyben. :PPP
  • Diopapa
    #282
    David Braben már akkor programozott amikor a Stardrive-os csávó még kéjes gondolat sem volt. Nem keverném össze. Nyilván nem kell minden pattanásos önmegvalósító tinédzsernek pénzt adni, de szvsz David Braben vagy Chris Robertsnek lehet. Idővel majd kiderül, melyikünknek volt igaza.
  • TokraFan
    #281
    A csaj hangja viszont gáz...Remélem ez még nem végleges. Szinte énekelve beszél, idegesítő. Sokkal jobb lenne egy monotonabb, kevéssé dalolászós hang.
  • TokraFan
    #280
    Ez nekem nagyon bejön! Ezt is annyira utálom az X-Rebirth-ben, hogy nincs dokkolás. Nagyon hangulatos berepülni egy állomásra és dokkolni, szerintem ennek minden szimulátorban alapnak kéne lennie. Amitől viszont kicsit fázok -szintén X Rebirth szindróma miatt-, az a menübe "kiforduló" kamera...Ez marha idegesítő hosszú távon, a rebirth-ben is csak 2 percig bírtam.
  • TokraFan
    #279
    Az mennyivel jobb, hogy ígéretekért fizetsz háromszoros árat? És ha nem készül el, vagy nem úgy készül el ahogy ígérték, akkor megszívtad? StraDrive pl., nagy ígéretek, aztán kiderült, hogy kvázi "one man show" az egész, aki miután megkapta a pénzt az early access-ből, leszarja az egészet, support szinte semmi, a game meg mai napi kb. pre-alpha...Pénzvisszafizetés persze nincs.
  • Torzonborz
    #278
    Nem nevezném hülyének azt aki fizet érte mivel akkor el sem készülhetne sem ez sem sok más cf játék. A problémám az árral van . Az a 200 font sok.
  • Herold
    #277
    Mindig lesznek olyan hülyék, akiket ilyesmivel meg lehet etetni (és lehúzni).
  • Dzsini
    #276
    Én azt látom ebben, hogy megpróbálnak minél több pénzt megspórolni / összeszedni úgy, hogy rajtuk minél kevesebb felelősség van. Rossz szájízzel figyelem ezt a tendenciát a játékkészítésben. Régen is voltak külső tesztelők, független játékoknál is (divatos néven indie), de ők olyanok voltak, akik jó ismerősei a fejlesztőknek, és nem "játszani" mennek, hanem "hibát keresni". Ezek főleg szintén játékokat készítő személyek voltak, hiszen az ő gyakorlatukkal nagyobb esély van arra, hogy felismerjék azokat a pontokat, ahol kibukkanhatnak a hibák.

    Ha valaki komolyan veszi az early accesst, az akkor nem játszani fog, hanem a lehető legőrültebb dolgokat próbálja összehozni, hogy kibukkanjanak a hibák. Amikor (ha jól rémlik 3 héten át) a dogfight tesztelése ment az Elite-ben, akkor az nem arról szólt, hogy te játszhatsz vele és élvezkedj, hanem arról, hogy keress és jelents benne minél több problémát (próbáld ki ezerféle hardverrel, irányításimóddal, állítgasd át összevissza, próbálj ki olyan kombinációkat, amikre nem gondol rajtad kívül senki stb.), hogy majd egyszer, ha megjelenik, akkor ezzel a részével a játéknak ne legyen (túl sok) gond.

    Továbbra is azt mondom, hogy a játéktesztelés, hibakeresés nem játék, hanem munka. Még ha egy olyan játékról is van szó, ami érdekel. Ha "csak" játékra használod ezt a lehetőséget, akkor visszaélsz a bizalmukkal, és nem segíted a saját helyzetedet, mert minden olyan hiba, amit se te, se mások nem találnak meg benne marad. És minél több olyan "tesztelő" van, aki nem fizetségért, gyakorlattal, tudva, hogy mit csinál van jelen, annál több erőforrást (pénzt) kell rájuk áldozni, és annál kevesebb marad másra - például olyanokra, akiknek ez a munkája, hivatása.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tesztelés: egy 3D platformer készítése közben volt alkalmam tesztelni egy engine-t. Az egyik nap, amíg ott voltam arról szólt, hogy egy üres mező közepén voltak tereptárgyak, és azt próbálgattuk, hogy biztonságosan generálta-e a motor a tárgyakat, át lehet-e látni vagy esni rajtuk, és ilyesmi. Ha igen, akkor azt a "pályát" feljegyezni, és megbízhatóan reprodukálni a hibát tetszés szerinti alkalommal a tervezők, programozók előtt is. Az egyik kocka alakú épületnek ha pont sikerült a sarkára ráugrani, akkor ott át lehetett esni rajta, beesni az épület belsejébe - de csak a PC-n, a PS változatban nem. A pályaelem generátor kb. 1-2. pixelnyi rést hagyott a poligonok között, ahova be lehetett találni. Mikor kijavították (legalábbis remélték, hogy igen), akkor a következő nap azzal telt, hogy mindenki azt próbálgatta, hogy vajon tényleg jó lett-e, és máshol nem romlott-e el valami más. Ezt a munkát végeztetik mostanában külsősökkel. Az Elite-nél már nem a motornál tartanak, hanem a lövöldözésnél és a dokkolásnál, de a lényeg ugyanez.
  • Diopapa
    #275
    Ha te munkának fogod fel azt, hogy játszol egy félkész játékkal ami amúgy is érdekel, akkor igazad lehet. Ha úgy nézel, hogy olyan játékot fejlesztenek, ami jó eséllyel el sem készülhetne enélkül a finanszírozási mód nélkül és esetleg lehetőséged van beleszólni és jobbá tenni a játékot, akkor meg nagyon nincs. :) Számomra a munka definíciójához hozzá tartozik, hogy olyat (is) csinálok amit nem akarok. A kedvenc játékommal idő előtt játszani, nem tartozik ide.
  • Torzonborz
    #274
    Ááá félreolvastam sorry , közben nézem F1-et is :D
    Nos igen egy kis masszívabb kampányolás ráférne és olcsóbb alfa.
    És még CR-re mondják hogy pénzéhes...
  • Diopapa
    #273
    Pont azt írom, hogy átvehetne. Ha több lenne a backer, nem kéne 200 fontért árulni a csomagokat. 50 dollárt még hajlandó lennék fizetni, de ez így nagyon sok. De mivel Braben eléggé "csöndes", így nem gyűlnek a népek.
  • Dzsini
    #272
    Ott van a véleménykülönbség, hogy ez szerintem nem "gesztus" részükről, hanem spórolás és pénzbeszedés. Rengeteg munka van a külső tesztelőkre felkészíteni egy szoftvert, a visszajelzéseket feldolgozni, stb. Ez szintén pénzbe kerül, és nem csinálnák, ha nem érné meg nekik (mert nem hülyék) - ezt a pénzt pedig valahol megspórolják, például a "valódi" tesztelőkön. Mert máshol nem nagyon lehet.

    A fejlesztők nem hülyék, hogy ne ragadják meg a lehetőséget, hogy te fizethess azért, hogy dolgozz nekik. Szó nincs itt gesztusokról, nem jófejek, üzletemberek.
  • Torzonborz
    #271
    "David Braben egy kicsit is átvenni Chris Roberts stílusábó"

    Nono Papa ez azért nem így van, SC-nél 40 dodó a legolcsóbb pack és azért már jár az alfa acces. Ez azért mégse 200 font. ;)
  • Torzonborz
    #270
    Ember 200 fontért kapsz alfa hozzáférést. Ez a crowfounding projekteknél megszokott. Van ahol alap árért van ahol emeltért .
    Ez egy szimpla gesztus a fejlesztő részéről.
    Letöltöd , belépsz , játszol aztán leírod a véleményed a hivatalos fórumon vagy nem. Ott vagy eltévedve hogy azt hiszed ezzel helyettesítik a belső fizetett tesztereket.
    End of story.

    Az hogy neked ez nem tetszik kutyát nem érdekli nem hogy a fejlesztőket.
  • Dzsini
    #269
    Szerinted miről?
    Én az elejétől fogva azt írom, hogy szerintem az, hogy én fizetek azért, hogy elvégezhessek olyan munkát, amiért másoknak fizetnek, az nem helyes.

    Az összes ilyen "early access" arról szól, hogy nekik ennyivel kevesebb embert kell megfizetniük, mert vannak egy csomóan, akik nem veszik észre, hogy ez egy munka (ráadásul szakértők helyett dilettánsok végzik). Tom Sawyer és a kerítésfestés története ismerős?
  • Torzonborz
    #268
    Terelsz , nem ezen volt a hangsúly.