23607
1418743729.jpg
  • Dzsini
    #433
    Nekem továbbra is az jut eszembe a Sidewinderről, hogy a sima Elite-ben egy Military Laserrel nem volt 1 másodperc... :)
  • BladeW
    #432
    Sidewinder Manual
  • Bhalage
    #431
    nem fogy az uzemanyag/nincs scoopingolas még ebben a verzioban
  • Dzsini
    #430
    Napkoronából üzemanyagpótlás (fuel scoop) megy már?
  • Bhalage
    #429
    konkretan nem tudom, mert nem probaltam. nem tul kozel. az a helyzet, hogy a frameshiftdrive -amivel kurva gyorsan lehet menni egy csillagrendszeren belul- kikapcsol (mass lock) a nagy tomegu egitestek kozeleben (bolygok csillagok) a sima repcsizes meg lassu ahhoz hogy erdemben "nagyon" kozel lehessen menni..

    igy is ha egy hiperugras utan kidob a rendszer csillagja elott -ilyenkor frameshifttel megy meg a repcsi- erdemes rogton elfordulni/hatat forditani a csillagtol, mert kurva gyors mass lockba lehet kerulni aztan kivag, aztan lehet simarepcsi modban kicsit messzebb huzodni, hogy ujra be lehessen kapcsolni a FS-t es elrepulj a rendszer bolygojaig.
  • BladeW
    #428
    Milyen közel lehet menni most egy bolygóhoz?
  • Bhalage
    #427
    radaron latod hol. van ha annyira kirepultel, hogy radar hatotavon kivul van, akkor nem tudom :D
    egyebkent a bal oldali panelon is lehet jelolgetni celpontokat, de ehhez hatotavon belul kell lennie es ilyenkor a radaron is latod.
    amugy egyszeruebb ha berepulsz az anaconda moge es azzal kezded... powert a fegyokra es megsutod

    oldalrol felulrol ne probald az anacondat tamadni, mert rovid lesz a palyafutasod ; )
  • Bhalage
    #426
    ezt a jatekot nem lehet warezolni, mivel a frontier server belepes utan lehet csak jatszani!
    ez bug, es a frontier is tud rola
  • TokraFan
    #425
    Azt sem tartom kizártnak, hogy ez direkt van benne. Tán a warez ellen véd, elvégre ilyen hibával nem érdemes warezolni. Kétlem, hogy ekkora hibát véletlenül hagytak benne, még ha beta is.
  • gabrielthorn
    #424
    :) Elkezdtem a single player küldetéseket, de a Supply Strike nevűnél elakadtam. Az elején leszedem a fightereket amik kísérik az Anaconda hajót, de utána nem találom többé, és a két társam is csak forog egyhelyben. Sokszor újraindítottam a küldetést, és mindig eltűnt a célpont mire a kísérettel végeztem. Van valami módja, hogy megtaláljak egy hajót, ha szem elől vesztem?
  • Bhalage
    #423
    a beta egyebkent tokeletes, ha kijavitjak a frame shift-bol kilepest ami neha lassu, neha lefagy (de ugy hogy tobbet nem toltod be a jatekot es full ujat kell inditani 1000credit semmivel.. igy csak alkalmi jatekra alkalmas mert nem vagyok mazo)
    + ha picit tagitanak a jatekteren (hogy a kereskedelmet lehessen porgetni) ez egy iszonyu fullos beta, oldschool, hangulatos

    mas nagyon sulyos problemaval nem talalkoztam aprosagok vannak, de a legtobb a known issuesban benne van
  • Dzsini
    #422
    Mi a később vásárlók köszönjük a bétásoknak, hogy az ilyesmit jelentik és mi már remélhetőleg kevesebb, és kevésbé súlyos problémába fogunk belefutni :)
  • Bhalage
    #421
    én is premium betas vagyok, de amig nem csinalnak frame shift drive instancevaltassal valamit addig nem lepek vissza. 2szer elszallt mar a nehezen (de elvezettel) osszegyujtott money -.-
  • Ninju
    #420
    Szia!

    Én úgy tudom innen még senki sem jelezte, hogy aktívan játszana. Amennyiben ez így van, akkor közülünk Te vagy az első. :)
    Számíthatsz jó pár kérdésre. :)

    Más:
    Volt 2 hírlevél az utóbbi időben, de semmi extra infót nem tartalmazott. Főleg csak képeket és videókat. Azokat nem raktam be ha nem baj.
  • Dzsini
    #419
    Azért ha a végén megcsillant volna a fény egy Thargoid hajón, akkor valami újat is látunk a trailerben - ez így szép iparosmunka, de semmi igazán új azoknak, akik figyelik a fejlesztést :)
  • BladeW
    #418
  • gabrielthorn
    #417
    Sziasztok! Tegnap beruháztam a játék bétájára, és vettem hozzá egy joysticket is. Nincs még tapasztalatom sem repülős, sem űrhajós játékokkal, de nagyon megteszett az Elite a videók alapján. Arra lennék kíváncsi, van-e valami tutorial a beépített egyszemélyes missziókon kívül, és mit tartalmaz pontosan a multiplayer rész? Esetleg van valami magyar közösség, akik együtt szoktak játszani?
  • tutituti
    #416
  • Dzsini
    #415
    Az az X univerzum, ahol városnyi hajókkal lehet repkedni :) A dokkoláshoz van egy maximum méret, és ahogy látszik, már ez a lenti kukásautó is lekoccolta a kijáratot :)

    Amúgy valahol volt pár mondat elejtve, hogy majd lehet találkozni az ősi Elite-ből kihagyott Generation Ship-ekkel is.
  • BladeW
    #414
    Baromira tetszik a hajók osztályozási rendszere, sajnálom, hogy valszeg csatacirkálót nem lehet majd venni.
    Ships

    Cruisers (Battle cruisers, Battleships, Interdictors): Long range, independent ships that are capable of controlling entire systems.

  • Dzsini
    #413
    A kukásautó kalandjai :)


    És kontrasztnak egy kis csihipuhi
  • TokraFan
    #412
    Szuper!
  • Caliph
    #411
    ütős:)
  • Dzsini
    #410
  • BladeW
    #409
    Twitchen beindultak a béta streamek.
  • TokraFan
    #408
    Nincs ezzel gond. Ha nem kell várni 5-10másodperceket a betöltésre, akkor nincs gond. Nagyon ígéretesnek tűnik ez a game...
  • Dzsini
    #407
    Szerintem akkor tölti be az űrállomás részletesebb modelljét, a belsejét, állítja utána a fizikát a közeli manőverezéshez (a sebességmérő pl. c helyett kilométerekben számol), stb. Az űrállomás (és valószínűleg nagyobb, részletesebb dolgok, mint pl. a bolygó gyűrűrendszere) körül van egy határ, ahol ez az áttöltés megesik. Ezért is tart néha 1-2, néha meg 4-5 másodpercig... attól is függ, hogy mennyi mindent kell betöltenie, amíg ide-oda ugrált 2 rendszer között, addig rövid rázkódás volt (nem néztem túl sokáig), aztán egyszer elment máshova, és ott sokkal több volt.

    A sztori meg az, hogy a mass lock kicsit megrázza a gépet :)
  • Diopapa
    #406
    Ha meg tudják csinálni seamlessre, akkor nincs semmi jelentősége.
  • BladeW
    #405
    szerk: a coriolisból kidokkolva pl. nincs ilyen rázkódás effekt.
  • BladeW
    #404
    Annyit sikerült kihámoznom, hogy a jelenség a supercruise móddal van kapcsolatban, ha túl közel mész valamihez "mass lockot" kapsz, automatikusan kiránt belőle, hogy ne szakadj darabokra a gravitációtól. Persze lehet, hogy csak egy nagyon ügyes megmagyarázása a zónázásnak
  • Dzsini
    #403
    Bizony szépen látszik, zónaváltáskor van ez a rázkódás, mikor pl. az űrállomás közelébe ér. (gondolom ugyanaz a "harcmentes zóna" határa, mint a klasszikus Elite-ben az "S" zóna volt, így nem akad keresztbe egy pofozkodás közben)
    A reklámtáblák a bejáratnál viszont zseniálisak :)
  • BladeW
    #402
    http://www.twitch.tv/modonaut
  • fb
    #401
    uj progress diary
  • Diopapa
    #400
    Ha jól van megcsinálva, semmi gond vele.
  • SötétBarom
    #399
    Seamlesst elfelejtheted egy űrhajós játéknál..
  • Dzsini
    #398
    Így jár aki FAQ-t olvas :D

    (amíg az alfában így van, az belefér, majd amikor az utolsó béta is ilyen, akkor lehet morogni)
  • BladeW
    #397
    Hát csak ugye rohadtul nem ezt ígérték. Meg lehet nézni az ED FAQ-ban hányszor hangzik el a "seamless" szó :) Ha ez Brabennek "seamless"...
  • Dzsini
    #396
    Mondjuk abból a szempontból logikus, hogy nincs az a gép, ami távolról nézve a 400 millió csillagot, a bolygók körüli gyűrűt aszteroidánként, az űrállomás részletességét jó messziről nézve, stb. mindig kiszámolgassa, és valahogy meg kell oldani az átmenetet... ez a "szétesik körülöttem a világ" dolog nem szép hozzá, bár ez eltakarja a modellek cseréje körüli kavarást (textúrák betöltögetése, a fizika újraépítése és minden egyéb).
  • Diopapa
    #395
    Pedig esélyes, hogy olyan lesz, btw a Star Citizen is.
  • BladeW
    #394
    Jaja, észrevettem azt is. I have a very bad feeling... :) Nem lőnek bele szerintem. Ha ilyen zónázós lesz a játékmenet agyérgörcsöt kapok az tuti.