23598
1418743729.jpg
  • PiszkosFred
    #22327
    Hát, lesz combat része is (változatos fegyverek és páncélok), gondolom később fogják ismertetni, az Odyssey bejelentéskor volt róla szó. Még az is lehet, az külön rangot kap, nem tudom, meglátjuk.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.08.19. 01:01:16
  • s_andras
    #22326
    Jó de ennél a botanikusságnál még az is ezerszer jobb lett volna ha egy kicsit counter-strike-ozni kellene a rangokért. A sétálgatásnak meglesz az a varázsa hogy körbejárjuk a hajóinkat, és megtapasztaljuk hogy milyen hatalmasak, meg ha lesz belső is, az is klassz lesz, elmenni a raktérbe stb, de már látom előre hogy ez is csak pár napig-hétig tart aztán elmúlik. Nem fogunk átállni gyalog módra, ahogy szerintem SRV-zni sem szoktak túl sokan csak úgy hogy az milyen jó. Ha muszáj valami miatt, akkor használjuk.
    Különben az aréna rangot alig-alig néhányan lépegetik. Nem ismerek statisztikát, csak abból tudok kiindulni, amit az SSL-nél látok: kb mindenki más "helpless" vagy mi, azaz bele se néztek, páran léptek 1-2 szintet. Azaz mintha kissé felesleges lenne. Na ilyesmire számítok a növénygyűjtésnél is.
  • PiszkosFred
    #22325
    Az 5. "szakma" számomra annyira nem vészes, úgyis mindenki kitaposta már az elmúlt években az összesből a maximumot (engem kivéve) :) A növények kéziszkeneres analizálása és az érte kapott credit pedig jól hangzik elsőre (kvázi a korábbi bolygó szkenelés kistesója), bár kétségtelen, hogy nem a legizgalmasabb szakmák egyike. De, számomra az sose baj, ha több lesz a tennivaló, nyomják csak tele a space leget mindenféle extrával, ha már végre megkapjuk, akkor legyen kihasználva.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.08.18. 23:25:59
  • s_andras
    #22324
    youtube link

    Sajnos úgy látszik, bejön amitől féltem: lesz egy 5. elite ranglétra, amit ha jól hallottam exo-biológusnak vagy minek fognak nevezni... Az eddigiek alapján ismeretlen bolygókon kell majd gyalog egy mintagyűjtővel idegen növények DNS-ét gyűjtögetni. Nem tűnik túl izgalmasnak. Elite biológus leszek...
  • PiszkosFred
    #22323
    Visszanézhető a trailer utáni szűk egyórás stream is Brabennel meg a többi fejlesztővel, ha valaki lemaradt volna róla.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.08.18. 22:51:46
  • MasterMason
    #22322
    Igen.
  • Jabar
    #22321
    Ez fizetős kiegészítő lesz?
  • MasterMason
    #22320
  • PiszkosFred
    #22319
  • Caliph
    #22318
    ma egy órakor élőben talán csepegtetnek valamit a kövi kiegről
  • LV 426
    #22317
    Köszönöm működik
  • Dzsini
    #22316
    Amilyen gyakran csak szeretnéd, hogy frissüljön ott a profilod - vagy feltelepíthetsz egy programot, ami automatán megteszi (pl. EDDiscovery / lite, EDDI, EDMC) - ezeknek vannak plusz funkciói is, amik esetleg neked hasznosak.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2020.08.01. 19:15:09
  • LV 426
    #22315
    Köszi. Csak egyszer vagy minden nap?
  • KiruHoshino
    #22314
    https://www.edsm.net/en/settings/import/journal

    Igen, itt kell feltölteni. Fájl helye C:\Felhasználó\Neved\Mentett játékok\Frontier Developments\Elite Dangerous mappa
  • LV 426
    #22313
    Mit kell tenni ahhoz, hogy az EDSM-ben megjelenjenek az adatok? Kell valahogy szinkronizálni?
  • Kronos79
    #22312
    Gondoltam rá, csak ezúttal nagyon ki volt számolva az időm és nem fért bele a plusz bohóckodás. Ha jól emlékszem Mambával tolta, de lehet, hogy Phantom volt.
  • RJoco
    #22311
    Ha már úgyis láttam a hajóját, akkor visszamentem volna egy megfelelő harci madárral és kedvét szegtem volna.
  • Kronos79
    #22310
    Én többnyire openben játszok, de valamiért a játékosok egy része úgy gondolja, hogy rám kell ereszteni egy interdictiont. Mindezt azért, hogy megkérdezze, nem wingeznék-e? Persze mindezt akkor, amikor befejezném a játékot.
    Hétvégén nem érdemes openbe menni, akkor a "különleges" játékosok is játszanak. Egy alkalommal épp birodalmi rangot húztam, a kedves játékos egy rendszerben blokádot csinált. Egyedül. Folyamatosan írta a közös chatbe, hogy ő bizony a szövetség büszke tagja és mindenkit ellenőrizni fog. Minden játékost kiszedett SC-ből és figyelmeztetett, hogy ne jöjjön vissza a rendszerbe, különben baj lesz. Örülök, hogy ennyire ráért és biztos jól is érezte magát, de semmi hatása/értelme nem volt a műsorának a játékra nézve.
  • KiruHoshino
    #22309
    Jómagam PVE privát group-okban.
  • Fenrir
    #22308
    Igen, group-ra értettem. Nem tudom, hogy miért írtam szervert.

    Ti Open Play-ben játszotok vagy Solo?
    Utoljára szerkesztette: Fenrir, 2020.07.22. 13:38:02
  • Caliph
    #22307
    ha meg szervert,akkor olyan semmilyen formában nem létezik,mint privát,fdev-é az összes
  • KiruHoshino
    #22306
    Ha privát szerver alatt Magyar Privát Group-ot értesz szerintem biztos van.
  • Fenrir
    #22305
    Van amúgy valamilyen magyar privát szerver?
  • Caliph
    #22304
    szerdai patchban nerfelve lett a hotspotok átfedése is,de nem lepődnék meg ha el lenne tolva a javítás :Dmajd javítják ha jön a népharag :D
  • Fenrir
    #22303
    Nos, tegnap bányásztam a tripla LTD hotspot-ban. A 160 tonnás rakteremből kb 140 volt Void Opal, összesen 1 core-os LTD-t találtam és a bányászat leges legvégén volt 1 LTD SSD aszteroida amit már nem tudtam teljesen kibányászni (már a hopperek is tele voltak).

    Ez normális? Minden volt az LTD hotspotban, kivéve LTD.
  • s_andras
    #22302
    Ilyesmi, úgy látszik azóta sem tudták ezt teljesen rendbe hozni. Folyamatosan panasz volt a winges bányászatra.
  • Fenrir
    #22301
    Miért van az, ha wing-ben bányászunk core mining-al, akkor a robbantás után kiszabaduló darabok 3-4 kilóméterre is eltávolodnak, de ha csak egyedül bányászok ilyen nincs sohasem. Valami szinkronizációs hiba?
  • buke
    #22300
    A kérdés inkább az amikor a fejlesztők véletlenül valamit eltüntetnek, lehet -e balszerencséről beszélni :)
  • Fenrir
    #22299
    Akkor csak ennyire balszerencsések vagyunk mind a ketten a privát csoportban?
  • buke
    #22298
    ugyanolyanba van , ha van, nem függ össze a maggal.
    --Most megint jónak tűnik a Ceramic compozit , én májusban 3x is ezzel kereskedtem kb. 2 órán keresztül.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.07.16. 22:31:37
  • Fenrir
    #22297
    Mi találtunk olyan LTD-t és Void Opal-t ami core-os volt, csak éppen SSD-set nem láttam még soha. Nem ugyanolyan aszteroidában lehet mint amiben a core? Más a színe vagy a formája?
  • buke
    #22296
    Fenrir : Szia, a 3. javítás (július 15.) után kicsit elrontották az LTD bányászatot, nem hiszem, hogy ez lett volna a cél. Én rögtön utánna voltam a legrégebbi 3-as hotspotban és 45 perc alatt semmilyen LTD-s követ nem találtam, beleértve az SSD-ket is. A Borann féle bányászatnál 45 perc után már 50-70 tonna LTD-t zsákoltam be. Ugyanakkor nem értem például a robbantásos bányászatot miért nem balanszírozzák ki.
    Mondjuk nem ismerem mi a fő célja az Fdev.-nek, elképzelhető,hogy át akarják terelni, a bányászati helyszíneket a szimpla hotspotokra hogy ne legyen annyi FC egy helyen,mert sokan panaszkodnak hogy nem tölt be a játék.
    A trítium kereskedelem is megakadt,de ez csak következmény, nem szándékos volt.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.07.16. 22:27:07
  • Fenrir
    #22295
    Kipróbáltam a Subsurface Deposit bányászatot, eléggé lehangoló. A triple LTD hotspot-ban egyetlen SSD LTD-t nem találtam, ez normális? Core volt jópár, de SSD nem. Tritium és víz volt jópár, de LTD nem. Valamit rosszul csinálok?
  • Caliph
    #22294
    hát igen,a mérnököket most ledaráltam valóban,azonban az fsd range mérnökölés teljesen megérte,duplát ugrik az összes hajóm,és erre még a guardian fsd booster rá fog dobni 10ly.
    nem mindegy hogy ha menni kell valahova akkor 20at vagy 10et kell ugrani :)
    a bányász kap még egy motortuningot,hogy jobban manőverezhető legyen a kavicsok között,a kalóz pythonra sokminden mérnökölés nem kell,esetleg a rakéta kapacitás kiütni a modulokat
    a sok mérnöközés majd a corvettere fog kelleni aztán irány egy kis pve :D
  • Gabo
    #22293
    Rengeteg bolygón lehet nyersanyagokat találni, melyeket az SRV-vel tudsz begyűjteni. Olyan helyeken érdemes nézelődni, ahol vulkanikusan aktív (füstölők, gejzírek, stb.) az adott égitest, vagy csillagködök közelében lehet olyan helyeket találni, ahol biológiai formációk akadnak a felszínen. (Az https://eddb.io/ használata ajánlott!)
    Amikor az adott rendszert full spectrum scanner-rel felderíted, jelezni fogja, hogy melyik bolygó felszínén lehet geo illetve bio jelforrásokat találni. Ez után ha az adott helyet surface scanner-rel feltérképezed, meg fogod kapni a jelforrások helyét is a felszínen. Ha ezek közelében leteszed a hajódat, az SRV-vel rohangálva egy néhány km-es körön belül egy halom nyersanyagot tudsz begyűjteni.
    Az SRV szenzora jelzi a kristályokat. Az SRV lézerével le tudod pattintani a helyéről az adott cuccot, majd a cargo scoop-pal be tudod őket gyűjteni.

    A Caliph által említett "kristálybolygó" annyiban különbözik, hogy ott kimondottan nagy koncentrációban vannak jelen a magas besorolású kristályok.

    Persze dönthetsz úgy is, hogy hagyod a darálást, és csak szimplán játszod a játékot egy normális ritmusban, nem kapkodva. Én mielőtt elkezdtem a mérnököket feloldani majdnem egy fél évig csak repkedtem, küldetéseket csináltam. Közben persze alkalmanként gyűjtögettem ahol lehetett, meg scannelgettem a szembe jövő hajókat.
    Sokan ott követik el a hibát, hogy gyors iramban kitermelnek néhány millát, vesznek egy drága és nagy hajót. Majd bután néznek, mikor pvp-ben az első gyüttment lenyomja őket egy sokkal kisebb hajóval. Persze, hiszen sosem tanulták meg, hogyan kell túlélni a játékban.
  • Caliph
    #22292
    van kb 1500ly-re a bubitól egy pár bolygó/hold egy rendszerben,illetve kicsivel arrébb egy másikban is,ahol kristály tüskék vannak,amit ha kilősz srv-vel akkor magas szintű raw materialt ad,ami a mérnöközéshez alapanyag.
    2x megjárod, a fölösleget beváltod material tradernél kisebb szintűre és raw materialból meg is vagy sztem 9-10 hajó mérnöközésére.
  • LiveMan
    #22291
    Mik azok a kristály bolygók?
  • Caliph
    #22290
    viszonylag messze van a bubitól és egy korábbi hozzászóló is irta hogy még klotyóra is a FCvel megy,szal miért pont ott ne lennének?
    hétvégén voltan 1500ly re a bubitól a kristály bolygókon raw materialt gyűjteni,az is teli volt FCvel. a Phantomommal 35 ugrással ottvoltam,egy fcnek min 3 ugrás kell,ami üzemanyag is meg isdő is,5 perc cd meg 15 perc jump felkészülés,szerinem hamarabb kint voltam a 35 ugrással :D
    jó fcvel lehet úgy is ugrani hogy elinditod,elmész kajálni és mire visszaérsz mentél 500ly-t :D kényelmes :D
  • Paxton
    #22289
    Pár napja elugrottam Ceos-Sothis rendszerekbe felhúzni a Federal rangomat is a maximumra, és azt tapasztaltam, hogy teli van mindkét rendszer Fleet Carrier-ekkel. Mi ennek az oka? Ja, és teli van Harmless/Novice játékosokkal, akik Krait/Python hajókkal rohangálnak Open Play-ben. :) De nem bántom egyiket sem, mert jófiú vagyok és utálom a PvP-t. :)
  • Caliph
    #22288
    a kavicsnál 4 féle módon forulhatnak elő nyersanyagok: sima mining laserrel kibányászható,felszíní ami abrastion blasterrel kilőhető,sub surface amihez a subsurface missle kell és a core amihez meg robbantani.A subsurface kapott pár hete buffot,elég jól adta az anyagot,aztán nerfelték is de még igy is egy deposit ki tudott termelni közel 20 tonna anyagot,ha ügyesen lőtted a rakétákat és szerencséd volt akár többet is
    most van egy olyan bug,hogy a subsurface depositok resetelődni tudnak,tehát ha találsz egy jó kavicsot,mondjuk 3-4 subsurface deposittal ,akkor abból kiszedhető kb 50-80 tonna nyersanyag.ha használod a bugot akkor kb 5 sec alatt vissza tud resetelődni ugyanezezk a subsurface depositok,igy egy jó kavicsnál teli lehet tenni pl egy 500tonna rakteres cuttert egy óra alatt,ami gyémánttal és 1.6 miska eladási árral számolva közel 1 miliárd/óra. ezt várjuk hogy nerfelik holnap,és persze azt s bánnám ha elvennék a pénzt azoktól akik ezt kihasználták
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.07.14. 11:32:12