23325
  • SarkanyfuaRUSH
    #20466
    ezt milyen beállítások mellett készítetted?
  • SarkanyfuaRUSH
    #20465
    mármint az igen arra vonatkozik, hogy a kicsi textúrákkal spóroltak (nem a low deatilra :)
  • SarkanyfuaRUSH
    #20464
    egyébként, igen, szerintem is ezekkel spóroltak...
  • SarkanyfuaRUSH
    #20463
    nem, ez ultra-high detail, és minden bekapcs :) komolyan :)

    nem véletlenül csodálkoztam, de nézd meg, Recycling Secutor 2 pályán minden zöld ajtó ilyen...
  • RelakSfromhome
    #20462
    Ez a kép Low grafikán lett csinálva, ugye?

    Mellesleg azért lehetnek kicsik a textúrák, mert az árnyék, a rengeteg polygon (akad bőven), meg a normal map számítás igencsak zabálja az időt.
  • RelakSfromhome
    #20461
    Nem teljesen van igazad. A rendes textúráknál tényleg csak alig van változás, pl a Szuper Turbó Pulyka Csapó 3 tetején lévő képen lehet érzékelni (a piros ferde rész kockásodik), viszont a Normal Map-ek tömörítve HATÁROZOTTAN szarabb képet adnak. Jó ideig úgy nyomtam, mikor gondoltam egyet, és feltettem High-re a felbontást. Az apró egyenetlenségek változása fenomenális volt.
  • RelakSfromhome
    #20460
    Mivel már végigjátszottam, kikapcsoltam az árnyékot, és mindig elfelejtem visszakapcsolni :D
  • RelakSfromhome
    #20459
    őőő... Hol vannak a Normal map-ek?!
  • báttyó02
    #20458
    nekem ilyen ez a rész,mint nektek is,elmosódott:

  • SarkanyfuaRUSH
    #20457
    ... lásd 20403
  • SarkanyfuaRUSH
    #20456
    igazad volt :)

    csak én eléggé csodálkoztam a dolgon... egy ilyen szép játékba hogy lehet belerakni olyan textúrákat, amik pl. a Recycling Sector 2 nevű pálya zöld ajtóin vannak... egyszerűen ocsmány...
  • SarkanyfuaRUSH
    #20455
    Nálam minden be van kapcsolva és ultra-high, mégis ugyanolyanok a textúrák.... lásd 20440-es hozzászólásom
  • Shep
    #20454
    Én mondtam hogy ez ilyen közelről, nade mindegy
  • Zsoldos
    #20453
    Nem csoda, ha kikapcsoltal minden effektet :)
  • Zsoldos
    #20452
    Jo nagy baromsag volt a keszitok reszirűl hogy kikapcsolgatjak a texturatomoritest. Szinte semmi hatasa nincs a latvanyra, csak a hw-ra ro folosleges melot. Ertelmesebb lett volna inkabb nagyobb 4x nagyobb textura szinten tomoritve, kb 15x nezne ki jobban, ugyanolyan hw igeny mellett, persze ahhoz kellett volna grafikai melo.. De ez igy csak vakitas.
  • SarkanyfuaRUSH
    #20451
    ezt egyébként ultra-high detailen készítetted?
  • SarkanyfuaRUSH
    #20450
    egyébként a Recycling Sector 2 nevű pályán vannak ezek a zöld ajtók, amelyeknek ennyire gáz textúrája van (20403 hozzászólásom)...

    csak ezt néztem meg először, mikor felraktam ultra high-ra és igen csodálkoztam :)
  • RelakSfromhome
    #20449
    majd +tanulod ;)
  • SarkanyfuaRUSH
    #20448
    az is igaz :), na majd visszafogom magam :) csak mint már mondtam láma vagyok képbeszúrásilag, most csináltam először (meg képkonvertálás, meg ilyenek.. :)
  • RelakSfromhome
    #20447
    (szegény rettenetesen széttolt fórum, inkább :D)
  • SarkanyfuaRUSH
    #20446
    aha, köszi
  • SarkanyfuaRUSH
    #20445
    okok, bocsi (szegény modemesek.... én is az leszek egy átmeneti időszakra:)
  • RelakSfromhome
    #20444
    Mellesleg ha látni is akarsz valamit, írd be a konzolba, hogy r_gamma 1.5, vagy ilyesmi
  • RelakSfromhome
    #20443
    Low detail-en randábbak
  • RelakSfromhome
    #20442
    Légyszives betartani a 800 széles max méretet! Köszönöm!
  • SarkanyfuaRUSH
    #20441
    igen, ez világos, a megnézem a konfig filet ennek megfelelően változnak is, ha átállítom...
    csak szerintem vannak olyan textúrák, amelyek eleve szarok és tök mindegy, hogy mit tömörítenek rajta, így ugyanúgy néznek ki minden detailen...
    ilyenek vannak sokszor falakon, ajtókon, bútorokon, melyek messziről jól néznek, ki de ha közel mész, akkor ilyan kockások...
  • SarkanyfuaRUSH
    #20440
    na itt van tőlem is egy kép erről a helyről:

  • RelakSfromhome
    #20439
    Felbontások a következőképpen alakulnak:
    Ultrahihg detail: Textúra: normál méret, tömörítetlen; Normal map: normál méret, tömörítetlen
    Hihg detail: Textúra: normál méret, tömörített; Normal map: normál méret, tömörítetlen
    Medium detail: Textúra: normál méret, tömörített; Normal map: normál méret, tömörített
    Low detail: Textúra: feleakkora méret, tömörített; Normal map: feleakkora méret, tömörített

    Lehet, hogy emiatt az igen újszerű lépés miatt nem látsz változást, ugyanis a régebbi játékoknál ha lejjebb vetted a textúrát, akkor először felezte az oldalakat, majd az eredeti negyedére, nyolcadára stb vette.
  • SarkanyfuaRUSH
    #20438
    köszi egyébként a képet
  • SarkanyfuaRUSH
    #20437
    na, akkor lehet, hogy hülyeség, hogy azt keresem, hogy ezen hogyan lehet javítani?

    csak nagyon csodálkozom rajta, hogy ultra-high detalien sincsenek nagyobb felbontású textúrák......
  • RelakSfromhome
    #20436


    Először azt gondoltam, hogy rém ronda. Aztán megnéztem néhány régebbi shotot, és rájöttem, hogy a doom3 a rémronda
  • SarkanyfuaRUSH
    #20435
    csinálsz nekem egy képet valahonnan, ha megkérlek?
  • SarkanyfuaRUSH
    #20434
    az lehet, de szerintem a gameban nem minden textúra felbontása egyforma...
    pl. a fal textrúra közelről homály, de a monitorok pl kristálytiszták nekem is..
  • RelakSfromhome
    #20433
    Nálad szarabb a felbontás
  • SarkanyfuaRUSH
    #20432
    na ugyanezt csináltam a 20403-as hozzászólásomban lévő képen... tök közel mentem egy ajtófélfához.... és az néz ki így, nem minden egyéb messziről is...
  • RelakSfromhome
    #20431
    Jobban megnézve a normal map-ek tömörítve vannak, sazl ez nem a legnagyobb felbontás
  • SarkanyfuaRUSH
    #20430
    igaz, nem ajtó csak egy fal :) de a lényeg ugyanaz :)
  • RelakSfromhome
    #20429
    1: Bal oldalt nincs ajtó
    2: ott már nagyon közel van a fal, és a doom3 ekkora felbontást használ. Asszem.
  • SarkanyfuaRUSH
    #20428
    ugye? :)

    ha mondok egy helyet a gameban csinálsz nekem egy shotot összehasonlításképp?
  • RelakSfromhome
    #20427
    Kitörlöd az elejéről a http://-t!