33675


  • pluhi
    #2134
    Köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat, örülök, hogy nem magamnak forditottam, hanem valakinek hasznára is vált. Ez nem számit nagy forditásnak (8000 soros volt a szövegfile), kalandok között azért már a hosszabbak között van. Az RPG-k között van a nagy durvulás.
    Pár hét múlva nekiállok végigtolni a GF-et, amolyan végső ellenőrzésként. Sajna mostanában csak Moonster tolta.
    Ha valaki neki akar állni, ne egy szótárt fogjon, hanem többet. Én a sztaki online szótárát, a www.eo.hu idiómaszótárát és a www.thefreedictionary.com-ot használtam. Ez utóbbi egy angol értelmező szótár és enciklopédia. Rengeteget segitett, mikor minden más csődöt mondott. (Még igy is volt, ami nem ment. Ha valaki tudja, mi a "walking beam" a gőzhajókon, szóljon. Annyit tudok róla, hogy valami bólogató cucc a tetején.)
    A GF topicjában kifejtettem nézetemet az újabb forditással kapcsolatban. A Digbe belekezdtem, a BS3 nincs is meg még.
  • Axon
    #2133
    Talán csak az, hogy drága a hajfesték, tépkedni meg nemszereti
  • moonster
    #2132
    Fogj egy szótárt, meg egy Notepad-et, és uccuneki!
    Mi tart vissza?
  • LezLee
    #2131
    Hát én se úgy gondoltam, hogy egyszerre a kettőt :)))

    Ha én tudnék olyan szinten angolul, hogy neki állnék egy fordításnak, én biztos a Black Mirror-t fordítanám le. Jelenleg ez a játék áll a legközelebb a szívemhez.
  • moonster
    #2130
    Csak egyenként! :D
    Amúgy máe csak 5 nap ------> Syberia2
  • LezLee
    #2129
    Nem is rossz ötlet :))))
    Mondjuk én egy BS 3 fordításnak is nagyon örülnék...
  • Axon
    #2128
    Mostmár csak arra kellene rávennünk Pluhi-t, játszon el azzal a gondolattal, hogy esetleg lefordítaná a The Dig-et
  • moonster
    #2127
    Igen! Isten segedelmével éppen akkor kezdtem játszani a játékkal(GF), amikor Pluhi elkezdte fordítani. Segíteni is tudtam neki egyszer-egyszer.
    Hatalmas munka volt a fordítás. Régebben én is fordítottam, abban is volt sok párbeszéd, de közel sem ennyi. Amúgy a progi a Hitman első része volt.
    Le a kalappal Pluhi előtt.
    KÖSZÖNJÜK PLUHI!!!!
    MARADANDÓT ALKOTTÁL!
  • Axon
    #2126
    A Grim Fandango-nak külön aktualitást ad Pluhi nagyszerű fordítása, úgyhogy rá lehet zuhanni annak aki még nem szedte le.
    Tehát Grim marad!
  • LezLee
    #2125
    Nekem mindenképpen kéne még a Grim Fandango. Legalább április elejéig, mert csak akkor tudom majd leszedni.
    A többi tőlem mehet.
  • Axon
    #2124
    Összeszámoltam 9.370 megánál járunk.
    Az MN 2 cd-s. Mindenképpen törölni kell(ene) valamit.

    Javaslatom:

    Full Throtle
    Grim F
    LBA
    Bad Mojo
    Jack Orlando (ez tudtommal még senkinek sem indult el)
    Nightlong
    City of the lost.... (ez mondjuk csak 20 mega körüli)

    Válasszatok mi maradjon. Délután 6-kor kezdem a feltöltést. Ha addig nem szóltok akkor törlöm az LBA-t. Az úgy is csak 200 mega, így az 1. cd-t fel tudom rakni, a 2.-at szombat délben kezdem tölteni, addig jelöljétek meg az újabb halálra ítéltet
  • LezLee
    #2123
    Ha törölsz, előtte mindenképp írd be ide, a fórumba, hátha kell még valakinek (esetleg nekem :))).
  • LezLee
    #2122
    Isten vagy, pluhi! :)))
    Ezer köszönet.
  • LezLee
    #2121
    Nincs mit. A Dighez meg használj ScummVM-et van már 0.6.0-ás változat is, ez a legújabb, és ezzel már van hang, nekem is csak ezzel lett.
  • moonster
    #2120
    Justice: Nem lesz fent sztem, mert 4 cd-s. Én is kerestem, de csak "csomagküldő" szolgálattal tudtam megszerezni.
    Köszönet Axonnak
  • Axon
    #2119
    Ma este elkezdem felnyomni a Midnight Nowhere -t.
    Ellenőrzöm előtte a helyet és ha kevés, akkor törlök valamit ami régebbi.
  • JustIce
    #2118
    LezLee: koszi a hozzaferest! A Dig jo game, csak sajna nincs hang nalam:( anelkul meg.. amugy a longest journey nem lesz fenn???
  • pluhi
    #2117
    GK3 kész.
  • mandm
    #2116
    Én még csak a BS3-at nyomom. Kb 70%-nál járok, de már most elmondhatom: Gyerekek ez jól sikerült!
    Jó a sztori, remek a szöveg (még az én koca angolságommal is érthető és élvezhető). És ez az új kezelés sem rossz, talén az irányításba zavarodok meg néha, de mégis életszerűbben lehet a helyszíneken jelen lenni.
    A hangulata az egésznek remek.
    Aki eddig nem állt neki, annak melegen ajánlom még a Syberia 2 elött.
  • LezLee
    #2115
    Vagy majd elhúzod a nótánkat, mi? :)))
  • moonster
    #2114
    Huh!
    Most fejeztem be a GF-et. Asszem pihenek egy kicsit, és a TLJ-t kitolom a Syberia2 mögé
    Mindig csodálkozom és elképedek, hogy mennyi energia kell egy ilyen kalandjáték elkészítéséhez.Energia, ötlet, idő. Itt a kódolás a legkevesebb.
    Glottis küldött egy lapot! Itt van.
  • MerlinW
    #2113
    Én majd dalolok nektek:D
  • MIMACSKA
    #2112
    A kasszás én vagyok magától érthetően :)).
    De te lehetsz a nótafa!!
  • LezLee
    #2111
    A The Dig tényleg kellemes egy darab, mostanában vele töltöm a pici szabadidőmet. Hihetetlen hangulata van, bár meg kell mondjam, már rögtön az elején megakadtam picit :))
  • CrucifX
    #2110
    Hatalmas köszönet annak, aki feltette a The Dig-et. Ez a játék fantasztikus. Benne van a Lucasarts aranykorának minden programja: egy kis Full Throttle, egy kis Monkey Island s egy csipetnyi Zak McKracken.

    Lehet, hogy Spielberg nem valami csúcs rendező, dehogy képes a nézőt/játékost egy pillanat alatt felizgatni (rossz, aki rosszra gondol), az fix :)
  • LezLee
    #2109
    Ajjaj, mi lesz még itt gyerekek... :))
  • moonster
    #2108
    Mi lesz az örs neve?
    a többi titulust is ki kellene osztani.
    Nótafa, írnok, kasszás, kaszás:D(GF rulz)
  • MIMACSKA
    #2107
    :)))))))
    LezLee ezennel kinevezlek őrsvezetőnek :DDDDD
  • MIMACSKA
    #2106
    Nem kaptam semmiféle levelet. LezLee! Ha a hozzáférést szeretne add meg neki légyszíves!!!

  • JustIce
    #2105
    nah elkuldtem Imykenek!
  • MerlinW
    #2104
    ScummVM 0.6.0
    Ajándék játék hozzá a Flight of the Amazon Queen CD Version (34.8M)
  • JustIce
    #2103
    diablo is ide tartozik?:) csak mert lattam a listan azt is:)
  • JustIce
    #2102
    s ami otthon van?:) ugy ertem, hogy ket varosban vannak cdim:D hosszu:) szal azt is irhatom ami per pill nincs nalam?:)
  • LezLee
    #2101
    Az is jöhet. Amiben van kaland elem, az jöhet nyugodtan. A régebbi kalandok is jöhetnek bátran.
  • JustIce
    #2100
    ok:) uhhm:) nezhetek at par cdt:) a csak adventure gamekat? vagy ami felig az?:) szal pl alone in the dark, stb hova szamit?:)
  • LezLee
    #2099
    Hello. Én intézem az új tagok felvételét.
    Első lépés: csinálj egy listát a birtokodban lévő kalandjátékokról, majd azt küldd el Imykének, aki majd kiteszi az oldalára. Ha ez megvan, szólj nekem, és én megadom az ftp adatait.
  • JustIce
    #2098
    irok ujra:) tudsz valami bovebbet irni a serverrol? irtam egyszer privatot is:) lecci irj!:)
  • LezLee
    #2097
    Igaz :))
    Várom az ötleteket... :))
  • MIMACSKA
    #2096
    Most már ki kéne találni valami beavatást. Nem lehet ám csak úgy becsatlakozni..... :DDD
  • LezLee
    #2095
    Mi is reméljük, hogy hasznos tagja leszel piciny csapatunknak :))