33675


  • Axon
    #3295
    Jöhet. Érdemes lesz belenézni a 4. rész előtt, nameg úgy is ráfér már a szerverre egy kis frissítés.
  • M.A.D.
    #3294
    Myst III exile (4CD) még fenn van az egyik gépen nálam. jövő hét végén viszem haza, mert kell a hely idebent. Feltöltsem majd?
  • MerlinW
    #3293
    És nehogy azt.. = És az..

    reggel van még:D
  • MerlinW
    #3292
    mai technológiával? hát.. a syberia is prerender hátterekkel mozgott és 2cd-re ráment. És nehogy azt hogy szebb vagy nem szebb az tök mindegy, hiszen egy 1024-es kép mérete minőségtől függően kb 20%-ban különbözhet. A másik hogy 18GB-os játékban nem 200 hanem mondjuk 3000 szoba szoba lehetne ha mondjuk az erős túlzássnak számító 6megás képekkel számolunk. de legyen 4megás hogy odaférjem maga a kód is. Így is 3000 szoba 4megás pre-renderrel, + marad 6gb a programnak. (lehet 2000 szoba, ha több felbontásban tárolják a képeket, ami ugyancsak programozói lustaság lenne..., még a 6GB programhely is soknak tűnik...) Ilyen szvsz nem lehetséges manapság. Azaz igen, de akkor tényleg ki kell rúgni mindenkit...:D
  • Axon
    #3291
    A Myst sorozat teljesen kimaradt az életemből. Az első rész eredeti cd-je volt anno nálam. Ha jól emlékszem win3.1 kellett neki, de akkor még nem igazán fogott meg. Mondjuk a 3. részről sok jót hallottam. Talán Raven volt az alcíme. Na azt igazán megnézném ha fel tudja valaki tölteni.
    4 dvd-s a Myst 4??!! Rula
  • LezLee
    #3290
    Igen, de gondolj bele, hogy mennyibe kerülne akkor a játék. 40 rugóba? Nem lenne ember aki megvenné, lehet akármilyen fasza game. Ilyen korszerű tömörítési technikák, és éles verseny közepette egyik cég sem engedheti meg ezt.
  • via_mala
    #3289
    Hát nem'tom. Egy nyúlfarknyi demoval játszottam, amiben igen szép pre-renderelt képek voltak, de kb 5 perc alatt ki lehetett végezni, és közel 200 MB-os volt!
    Ha bedigiznél mondjuk 200 szobát, helyszínt részletes textúrákkal, egyes szobarészletekre külön ráközelítve is, vajon nem telne be vele akár 4 DVD is?

    (Az emlegetett demo lelőhelye.)
  • MerlinW
    #3288
    Sims2 broaaahf:D
  • MerlinW
    #3287
    ha mégis, akkor ráférne a cégre egy programozófrissítés..
  • LezLee
    #3286
    Ez kizárt. Vagy 4 cd-s lesz, vagy 1 dvd-s. Még a legnagyobb, legújabb játékok is csak 1 dvd-n jöttek ki. Szóval nem igazán hiszem.
  • via_mala
    #3285
    Én azt hallottam, hogy a Myst IV az 4 DVD-n jön ki...
    Tehát 10 GB kevés neki.
    De lehet, hogy csak rémhír volt.
  • LezLee
    #3284
    Én személy szerint az SH 4-nek örülnék a legjobban :)
  • M.A.D.
    #3283
    No, vagyok. Szóval? Menjen fel az SH4? Vagy Sims2-őt akarjátok?? :))
    Esetleg, a 2 hét múlva kijövő Myst 4-et?
  • MerlinW
    #3282
    mindenképpen megölnek:-) ez van a forgatókönyvben:)
  • Axon
    #3281
    Köszi!
    Ma délután ismét rávetem magam.

    Az elején amikor a ködben elvesző kislány után szaladok, akkor bejutok egy sötét sikátorba ahol minden véres. Aztán egy zsákutcában rámtámad két késes "izé". Mivel azt sem tudtam mivel/melyik billentyűvel kell harcolni, így hamar legyújtottak, aztán egy kávézóban felébredtem, mint egy rémálomból. Nos a kérdésem, azt a két "izé"-t le lehet valahogy pofozni, vagy mindenképpen megkéselnek és ez része a rémálomnak. Vagy esetleg le lehet őket pofozni és még tovább kell kóborolni a városban.
  • MerlinW
    #3280
    felraktam hogy megnézzem:D

    szal a "p" -vel tudod lelőni a filmeket
    shift - futás
    space - eksön
    i - inventory
    F2 majd F1 save
    F2 majd F3 load
    F2 lépkedsz az 5 slot között
    q oldalazás bal
    r oldalazás jobb

    lőni mivel kell arra nem emléxem, de mint mondtam azt is a bill bal oldalán kell keresni:D
  • MerlinW
    #3279
    SH4: jah közben lehúztam, de hülye módon töröltem a rar-okat... szal ha MAD valami oknál fogva nem tudná folytatni, akkor feltolom a 2.5gigás iso-t... de úgy is tudni fogja:D

    Sherlock: nagyon komoly a stuff minden közepes angolosnak ajánlom:)

    Fordítások: lásd: CarajoEsp:)

    Macsek merre van nem láttam évek óta...
  • MerlinW
    #3278
    ha jól emléxem a többi a szokásos y,x,c,v,b(?),space,enter vagy tab

    animációkat is valamelyik bötüvel tudod lenyomni. ha tévedtem bocs, de az tuti hogy a nill bal ildalát nyomogasd:)
  • szurmakotium
    #3277
    Sorry, nem tudok segíteni ... én a Silent Hill 2-nél már beszereztem egy 10 gombos gamepadot (kb 3-4 ezer Ft-ért bárhol lehet venni) és azóta nem szenvedek a konzolról portolt játékokkal. Játék élményt a könnyű kezelhetőség kb. megduplázza, szóval nagyon ajánlom mindenkinek ...
  • Axon
    #3276
    Van egy kis problémám a Silent Hill 1-el.
    Nem tudnátok segíteni a kezelőgomb kioasztással.
    Bementem a konfigjába, de ott mindenféle színes gombocskák voltak csak. Gondolom a PS1-es gamepadjának gombjai szerint.
    A nyilakkal megyek és a space az akció gomb erre rájöttem, a többit nem ismerem, pedig már többször végignyomkodtam az összest
    Na meg át lehet valahogy ugrani a kezdő filmet?
  • Axon
    #3275
    Ha kész lesz én is el fogok használni egy százas pézsét örömkönnyfelitatásra
  • CarajoEsp
    #3274
    Atya úr isten!!!!!!!!!!!!
    Hát nem mondom most alaposan könybe lábadt a szemem. Az egyik (ha nem a )kedvenc játékom. Ez olyan nekem mintha belevettek volna egy 10milliárdról szóló végrendeletbe.
    Köszönöm Axon és a másik fordító köszönöm.
  • M.A.D.
    #3273
    The Dig és a Broken Sword (összes) nagyon jók. :))
    Az SH4 félkész állapotban, mert nagy nehezen megtaláltam (ismét)at URU-t, amit az első addonja elcseszett a gépemen. Letörölte az egész alapjátékot anno, így most azt húzom le veszedelmes gyorsan.
    Aztán...SH4. :)

  • Axon
    #3272
    Silent Hill rajongóknak jó hír, hogy a SH3-nak elkészült a fordítása már tesztelési fázisban van és hamarosan letölthető a gamehunter oldaláról.

    Még egy fordításbeli hír, amelyhez egy nyúlfarknyi közöm nekem is van. Régóta szívügyem a Broken Sword 1 lefordítása. Nekem volt egy megkezdett fordításom, amely kb. 2 %-ig jutott. Igaz nem nagy mennyiség még ha a szöveg állomány grandiózus méretét nézzük is. Szerencsére a Broken Sword 3 fordítójának sikerült felkelteni az érdeklődését a BS1 iránt és elküldtem neki a megkezdett anyagomat is. Az, hogy benne lesz-e az én munkám vagy teljesen az elejéről kezdi a srác azt csak én fogom tudni, de ez nem is érdekes, a lényeg, hogy gőzerővel fordítja úgyhogy hamarosan ezt is élvezhetjük magyar nyelven.
    Másik kis szívem csücske a The Dig. Belenéztem a magam szerény eszközeivel, de elég kevés szöveget találtam benne. Egy hozzáértő biztos tudná a módját, hogyan lehet kinyerni a szöveget belőle.
  • Axon
    #3271
    Én is epekedve várom, hogy felkerüljön a SH4. Nekem a DC eleve kiesik mivel a munkahelyi tűzfal ezt nem tolerálja.
  • Axon
    #3270
    Azzal kell kezdenem, hogy jó sok időt elpazaroltam amíg kinlódtam a netről letöltött epsx emulátorral. Amikor már végkép feladtam csak akkor néztem meg az iso-t és láttam, hogy egybe van építve az emulátorral. Ezután tükör elé álltam és roppant szigorú önkritikát gyakoroltam
    A SH1 eszméletlenül tetszik, mostmár értem miért példálóztak minden résznél az első résszel.
    Válaszolva a kérdésedre nekem cd-re írás nélkül is ment simán daemon toolsal.
    A PH7 alkönyvtár a Photo Shop-ot takarja és Mimacska privát cuccai közé tartozik. De ezek mérete nem tartozik bele a "Mi" 10 gigánkba (legalábbis Macsek ezt mondta).
  • LezLee
    #3269
    Nekem viszont kellene az SH4, mert nem nagyon szeretem a DC-t és társait. Meg pénzt sem nagyon akarok költeni rá, így látatlanban.
  • MerlinW
    #3268
    SH4 részemről sem kell, lehúztam smswebről
  • MerlinW
    #3267
    köszi a sherlock-ot! :D
  • szurmakotium
    #3266
    Látom MAD kolléga beelőzött az SH1 feltöltésben ;) ...nem gondoltam volna hogy így felpezsdül az élet ... :)

    Úgy ráizgultam a Silent Hill témára, hogy újra elkezdtem ... Szal' azt akartam kérdezni, hogy bár az EpsxE -vel nagyon szuperül megy a game és antialias bekapcsolásával egész jó a grafika, sajna csak a cd-re kiírt változattal tudok játszani ... fekete képernyő van, ha iso-ról indítok. Van valakinek valami tapszatalata a témában ?

    Ja, és szeretném megkérdezni a PH7 könyvtár mit rejt ?

  • pluhi
    #3265
    Ez az, be kellett volna tömcsizni előtte. Ezen még nem buktunk sokat (talán 150 megát).
  • M.A.D.
    #3264
    Sorry! Azt ISO kiterjesztésben tettem fel, nem?
  • pluhi
    #3263
    Csak azért irtam, mert az SH1 esetében mégsem tetted.
  • M.A.D.
    #3262
    :) Kössz! Winrart szoktam használni.
    Ezért jó a munkahelyi netelérés. :)
  • pluhi
    #3261
    Látom M.A.D. óriási a feltöltési sávod, labdába sem rúgunk itt, nem mintha bánnám, töltöttem én már fel eleget (tetű lassan ráadásul). Azért a Winrart figyelmedbe ajánlanám, mert 10G az szinte semmi.
  • M.A.D.
    #3260
    Ok! Akkor "ráállok" az ügyre+ :))
  • Axon
    #3259
    Megmondom őszintén én jelenleg nem nagyon tudom máshonnan beszerezni a SH4-et, ezért örültem volna ha felkerül.
  • M.A.D.
    #3258
    ...mert, ha nem, akkor felteszem a héten azt is.
  • M.A.D.
    #3257
    SH1 fenn van!
    Ok.Akkor nézek SH4 linket. Illetve kérték tőlem a Stupid Invaders-t (4CD). Nem tudom, volt e fenn eme kaland a közeltmúltban mimacska szerverén.


  • LezLee
    #3256
    De az ftp-ről full sávszélességgel jönne le az Sh4, míg dc-n elég sokat kell trükközni, meg szenvedni, mire leér.