33675


  • LezLee
    #3896
    Engem speciel elriasztott a demótól a német nyelvtudásom hiánya :)))
  • Axon
    #3895
    Közben egy olddos oldalon megtaláltam a Guest of Glory sorozat első három részét. Az első résszel marhulok, ami még EGA-ban nyomja 16 színnel.
    Eszméletletlenül jól szórakozom :))
  • Axon
    #3894
    Ez tényleg nagyon szép. A demo-t próbáltátok már? Mondjuk német nyelvű, de ettöl még megkuksizható. Bár aki tud németül annak semmi probléma.
    Majd holnap én is letöltöm. Ma már csak 20 perc van a munkaidőmből és ez kevés a letöltéshez.
  • M.A.D.
    #3893
    Az nagyon jónak tűnik. Én szurkolok, hogy csússzon, kivételesen. Nagyon sok restanciám van most gammák terén. :)
  • LezLee
    #3892
    Nézz be ide!

    Ez a játék hivatalos topikja :))))
  • MIMACSKA
    #3891
    Oké!
    További jó töltögetést kívánok!
    Sziasztok!
  • Axon
    #3890
    Valami infot beszúrhatnál. Esetleg 1-2 képet. Most sajna nincs időm utánakutakodni a neten, csak ebbe a topikba tudok benézni néha.
  • Axon
    #3889
    Ezzel meg is kaptuk a farkába harapó kígyót és pontot is tehetünk erre a témára.
  • MIMACSKA
    #3888

  • LezLee
    #3887
    Úgy legyen. Szóval térjünk vissza a kalandokhoz.
    Ha minden igaz a napokban jelenik meg a Moment of Silence. Máá naon várom, mostanában kevés jó kaland jelent meg. Ezt az Atlantist sem próbáltam még.... épp most szedem.
  • MIMACSKA
    #3886
    Jó igazad van de akkor csak azt kérdezem, hogy mit szeretnénk akkor.
    Jóléti szerinted ostoba társadalmat, vagy szegény acsarkodót.
    Nekem mindegy mert én mindíg még a legnagyobb szarban is tudok valaminek örülni. Voltunk szegények, laktunk a nagypapi 6 nm-es szobájában, kettőnk közül az egyik volt már halálos beteg és leküzdötte szerencsére. És még akkor is ott is tudtunk boldogok lenni néha. Lehet, hogy ez isteni adotság, de nem a mostani viszonylagos anyagi biztonság miatt gondolkodok így. Nincs rózsaszín köd.
  • M.A.D.
    #3885
    Jó beszélőkétek van. :))
  • Axon
    #3884
    Ez részemről nem vélemény volt, hanem egy elmélet. Ez igazából nem csak amerikára áll, hanem szinte az összes jóléti társadalomra. Gondolj csak a római birodalomra. Pontosan ugyanezek voltak a tünetek.

    "Az a probléma, hogy mindig másban keressük a hibát nem pedig magunkban.
    -Az amerikaiak miatt van háború, a cigányok miatt bűnözés, a fidesz miatt gyűlölködés, az mszp miatt kommunizmus és ezt akármeddig lehetne folytatni!!!

    Soha, de soha nem hallom azt, hogy ezt elrontottuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

    Válaszod többi részét nem igazán értem, mivel ezekről a témákról nem volt szó írásomban én ilyen kijelentéseket nem tettem és nem is szokásom ilyen sarkosan fogalmazni, mivel ezek a témák jóval bonyolultabbak annál minthogy el lehetne őket intézni egyetlen jelzővel.

    De a kisördög azért belém bújt és nem tudom kihagyni, hogy ne reagáljak az egyik feltevésedre.
    Az utazgatást hoztad ki megoldásnak, mint ami megváltoztatná a szegény emberek konzervetív lelkivilágát.
    Nem gondolod, hogy a jó anyagi helyzetűek, (akik elmondásod szerint sokat utazgatnak, és ezáltal ismernek egy "jó" cigányt és egy "jó zsidót") nos ezek az emberek már sokkal civilizáltabb látásmóddal rendelkeznek. Véleményem szerint ők egy kis szigeten lebegnek, ahonnan csak azt látják meg amit akarnak és ez többnyire szép és jó. Nem hiszem, hogy a látásmódjuk változna meg, csak egyszerűen rózsaszín szemellenzőn keresztül vizsgálják a világot, ahol boldog, szorgalmas, elégedett emberek élnek nemre, fajra, vallásra való tekintet nélkül.
    Nem akarok senkit megbántani, de ez is egy lépcsője annak az (általam evolóciós folyamatnak nevezett) jelenségnek amit a #3864-es hozzászólásomban - igaz roppant pongyolán - boncolgattam.

    ... off-okra visszatérve: tudom, hogy ez egy kaland játékokkal foglalkozó topic, de egyben egy kicsiny közösséggé is kovácsolódott. Például rögtön segítettünk LezLee-nek amikor problémája volt és nem zavartuk el valami hibás rammokkal foglalkozó topicba. Ez a téma úgy is hamar lecseng és visszatérünk a kalandokhoz.
  • IMYke2.0.0.0
    #3883
    [offtopic on]
    De nagyon szeretném a Világot, ha az emberiség 50%-a így gondolkodna - kevesebb baj lenne az Élettel, az emberekkel, és azt hiszem, nem is rohannánk a teljes megsemmisülés felé sem [agyalágyult politikusok vezérlete mellett]...
    [offtopic off]

    [offtopic again]
    Én szeretem és tisztelem az amerikai kultúrát - béna politikája megmosolyogtat. De ez a magyarra is igaz!
    [offtopic's end]

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • MIMACSKA
    #3882
  • MIMACSKA
    #3881
    off és én tényleg ezzel befejezem megigérem!

    Az a sajnálatos, hogy az ország gazdasági helyzete nem teszi lehetővé, hogy egy átlagnál kicsit szegényebb család biztonságban élhessen és lehetősége legyen legalább néha néha elutazni (ha akar), hogy megismerjenek más népeket és kultúrákat. Az a tapasztalatom, hogy azok hajlamosabbak utálni más népeket, akik még soha sem jártak külföldön.
    Akinek van egy izraeli barátja, már nem utálja a zsidókat
    Akinek van egy arab barátja, már nem utálja az arabokat
    Akinek van egy amerikai barátja, már nem utálja az amerikaiakat
    stb...stb

    Nyitottá teszi az embert és láttatni engedi a saját hibáit is.

    Ne értsetek félre, nem szeretnék a rosszfajta cigánnyal sötét utcában találkozni, de roszfajta magyarral sem és arabbal sem és így tovább.
    Nem vagyok Amerikaimádó, pocsék a politikájuk, sötét az emberek nagy része és tényleg dagattak. De ettől még egy szép ország és rengeteg értékes ember van, aki normálisan él és gondolkozik csak oda született.


    Bocs a sok offért és ende
    on

  • M.A.D.
    #3880
    Én ezt szoktam mondani. Mármi azt a szót, hogy "elrontottuk". Mikor valamit elbaltázok, teljesen egyedül, akkor a munkatársaimat is bevonom a mondandómba, és akkor mondon ki ezt a szót. :))

  • MIMACSKA
    #3879
  • MerlinW
    #3878
    :DD
    Én Lacinak:D
  • MIMACSKA
    #3877
    Oláh Ibolyának szurkoltam!!!!!! :DDDD
  • MIMACSKA
    #3876
    Illetve az a szomorú, hogy általánosítasz!
  • MIMACSKA
    #3875
    Tévedsz ha azt hiszed, hogy általában szeretnek!!!!
  • MIMACSKA
    #3874
    Elég szomorú, hogy így nyilvánítasz véleményt az emberi értékekről, anélkül, hogy ismernéd az országot.

    Az a probléma, hogy mindig másban keressük a hibát nem pedig magunkban.
    -Az amerikaiak miatt van háború, a cigányok miatt bűnözés, a fidesz miatt gyűlölködés, az mszp miatt kommunizmus és ezt akármeddig lehetne folytatni!!!

    Soha, de soha nem hallom azt, hogy ezt elrontottuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • MerlinW
    #3873
    hehe
  • MerlinW
    #3872
    szubjektív off:

    Ez a cigányos dolog kicsit bonyolultabb. Én spec úgy vallom ugyanolyan emberek mint bárki más, lehet az fekete, vagy sárga, mindegy.
    A hátrányos helyzetük abból adódik, hogy valóban többségük nem hajlandó asszimilálódni társadalmunkkal. És mint következetes emberi szokás arányosság alapján mérlegelünk. Ha egy társaságban 8 rossz ember 2 meg nem az, attól még simán elkönyveljük rossz társaságnak. Ez bőrszíntől, származástól független. Ezek már csak plusz hülye indokok, hogy kategorizáljuk szín szerint az embereket. Illetve alapvető ugyancsak emberi tulajdonság (rendszerelmélet rulez:))

    röviden valahogy így..:D

    on
  • M.A.D.
    #3871
    Nos! Ha már itt a világ/élet nagy kérdéseit boncolgatjuk (a birkákról jutott eszembe, meg tudná valaki nekem írni, hogy mit tanítanak a mezőgazdasági szakközépben a pásztorórán?

  • IMYke2.0.0.0
    #3870
    Ja, ebben az elcigányosodásban nekem is részem van és lesz :(
    De hát senki sem tehet arról, hogy hová születik és kiktől születik.
    Arról már inkább, hogy mivé válik.

    S ez érvényes lehet egy kiszármazó emberke gyermekére is.
    Én ismerek - személyesen - olyan magyar hölgyet, aki Amerikában szült gyermeket, s úgy igyekszik azt nevelni, hogy ne csak egy pont legyen majd az önéletrajzában Magyarország, hanem tudjon róla minél többet. Sőt, egy hazautazásukról tudok is. A kis dedós még nem nagyon tudhatja mit lát, de érezheti / érezhette a "magyarság" közegét... S talán - ha felnő - később szeretni is fogja ezt a koszfészek-Kárpátok ölelte kis országot.
    Én szeretem.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------


  • M.A.D.
    #3869
    jővönk=jövőnk
  • M.A.D.
    #3868
    Bizony. Szép kis jővönk lesz. A múlt. :(
    Na, ha már nemzetiségi kérdés...akkor én a keresztnevemet megváltoztatom lászlóról dzsanesz-ra. :)

  • MerlinW
    #3867
    a magyar egy begyepesedett, makacs, mégis öntudatos nép. Ezért is szeret minket a nyugat (most nem politikailag/gazdaságilag értem). Egyszerűen csak nem tudunk továbblépni a múltból...
  • Axon
    #3866
    Sajnos lassan igazuk is lesz...
  • Axon
    #3865
    Maximálisan egyetértek. Talán csak a 100 ezres "terelgetők" számában kételkedem. Igazából még annyira sincs szükség. Gondolj csak a médiák szerepére a hülyítésben. Ez sajnos már itt nálunk is jól megfigyelhető.
    Még azt is hozzáfűzném, hogy a terelgetők nagyrésze sincs tisztában, hogy merre is terelgeti azt a 200 millió bírkát, csak annyit tud, hogy ezt kell tennie és ezért neki most "nagyon jó".
  • Axon
    #3864
    Én úgy vettem észre, hogy ez egy sajátos evolóció. Talán az első generációt, aki kiköltözik az usa-ba még nem tudja teljesen megfertőzni, de a gyerekeik már izzig-vérig "amerikaiak" lesznek, ha meg véletlenül még maradt volna némi kis emberi érték bennük, az ő gyerekeik már garantáltan agymosottak lesznek.
  • M.A.D.
    #3863
    Igaz! Viszont az irritál, hogy az egyik déli szomszédos ország cigánynemzetnek titulál minket.
  • IMYke2.0.0.0
    #3862


    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • MIMACSKA
    #3861
    Én sajnos miránk magyarokra is nagyon sok nem kevésbé hízelgő jelzőt tudnék mondani. Minden népnek meg van a maga szegénységi bizonyítványa!!
  • M.A.D.
    #3860
    :))) Van benne igazság!
    Amúgy, jó kis kalandjáték topic ez. :)

    "az élet néha nagyon sz@r, de a grafikája nagyon ott van!"


  • MerlinW
    #3859
    200 milliót, bocsánat:)
  • MerlinW
    #3858
    jóisaz:D Annyi a különbség hogy mi tudjuk/van róla fogalmunk mi micsoda, és tudatosan romboljuk magunkat. Innentől ez már saját felelőség, míg kint beeteteés van.
    Én usával kapcs azzal a hasonlatommal szoktam élni, hogy olyan mint az alföld, 100ezer juhász terelget 20millió birkát. Mindenkinek nyugost az élete, a természet bebetonozott lágy ölén:D
  • MIMACSKA
    #3857
    egészségedre!!! :D