33675


  • IMYke2.0.0.0
    #3736
    Alaplapod?
    Én meg tudom nézni neked, ha kell...

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • LezLee
    #3735
    Érdekes. Kétszer próbáltam fölmenni az alaplap gyártójának weblapjára, mindkétszer fogta magát és újraindult a gép. Most meg semmi. Ami a legfurcsább, hogy amióta újraindult a gépem, a legtöbb helyen, itt a fórumban is csak dőlt betűk vannak. Ki érti ezt? Nem értem én ezt a gépet, komolyan.
  • Axon
    #3734
    ...nos akkor jó lenne, ha lenne nálad egy Linux telepítő cd. Szinte mindegyik telepítő cd-n fentvan egy szuper memóri ellenőrző program. Cd-ről bootolva ki lehet választani menüből. Mem86 vagy valami hasonló a neve. Ez a közhiedemmel ellentétben nem linuxos program.
    Platformfüggetlen nem kell neki oprendszer. Ez a program automatikusan végigfuttat vagy kismillió memóriatesztet és szól ha hibát talál.
    Azért fontos, hogy ne legyen operációs rendszer, mert az oprendszer nem enged hozzáférni bizonyos memória területekhez, így viszont a teljes memória modulod minden kis bittecskéjét végig tudja bogarászni a program.
  • Axon
    #3733
    Ugyan azt tudom mondani mint Imyke. A boltosokban ne bíz. A legtöbb esetben kevesebbet értenek az informatikához mint Kovács Kálmán informatikai miniszter :-)

    Azért nézz körül a BIOS-ban is. Alapból úgy van beállítva, hogy felismerje a memória frekvenciáját. Ezt ki lehet kapcsolni és be lehet állítani, hogy 256 MHz-en ketyegjen. A 333 Mhz-es memóriákat is lehet 256 Mhz-en használni.
    ha ez nem segít, akkor....
  • IMYke2.0.0.0
    #3732
    A boltokban semi mindenki ért a dolgokhoz.
    Azonfelül, nekik csak az eladás számít.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #3731
    Azért működik minden más rendesen, mert azok nem memória igényes alkalmazások.
    De próbálj meg csak mondjuk egy 3D Studio Max-ot futtatni, vagy egy 3D Mark 2005 tesztet, netán egy videovágást...

    Az alaplapi kézikönyvben tudod megnézni, vagy ha az már nincs meg, akkor az alaplaod gyártójának honlapján, a termék adatlapján.

    Amennyiben az alaplapd csak 266 MHz-es RAM-okat támogat, akkor jobban teszed, ha azonnal visszaviszed a boltba, és lecseréled 266 MHz-esekre... Elég ritkák manapság, de kapható még.

    Nekem is 266 MHz-es alaplapom van, 266 MHz-es RAM-okkal. Először csak 256 MB volt, aztán fél évvel később újabb 256 ugrott be a gépembe - 2003 nyarán.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • LezLee
    #3730
    Mellesleg a boltban látták a gépemet belülről, csak szóltak volna, ha nem stimmelne az alaplapom, vagy nem???
  • LezLee
    #3729
    Azt tudom, hogy az alaplap 266 Mhz-es, de hogy csak azokat támogatja-e azt nem tudom. Ezt hol tudom megnézni? De mondom minden működik a gépen, tudok netezni, tudok szövegszerkeszteni, minden működik rendesen, csak a játékok szarakodnak velem.
  • IMYke2.0.0.0
    #3728
    Csak egy kérdés:
    - az alaplapod DDR RAM kompatibilis?
    - az alaplapod támogatja a 333 MHz-es RAM-okat, mert, ha csak a 266 MHz-eseket, akkor a szindróma csak a memóriák húzásával (BIOS) oldható meg.

    Ennyi elsőre.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • LezLee
    #3727
    Off:
    Remélem itt vannak hozzáértő emberkék, mert egy nagy problémám lenne. Ma délelőtt elvittem a gépemet egy pc-boltba, és kicseréltem a régi 256 sd ramomat, egy 333 MHz-es 512 MB DDR ramra. Amióta visszahoztam a gépemet, akármelyik játékot akarom installálni a legtöbb még installálás közben elszáll valami crc-s hibaüzenettel. A cd-kkel biztos nincs baj, mert ezek a játékok mind voltak már fenn a gépemen, csak letöröltem, mivel kevés volt nekik a memória. Így jártam a Max Payne 2, és a Broken Sword 3 telepítésénél is. A Call of Duty installja az el sem indul, nem tom miért. Mondom ezek mind jók voltak korábban, csak akadtak mint állat. Egyszerűen ötletem sincs mi lehet a baj, semmi máshoz nem lett nyúlva a gépemben, csak a RAM lett kicserélve. Kérlek segítsetek, mert már szeretném kipróbálni, hogy mit tud ez a sok memória. Előre is köszi a válaszokat.


    ON:
  • M.A.D.
    #3726
    No kérem. Úgy este 10 óra tájt kész lesz az Atlantis. Viszont akkor meg én nem vagyok itt. Tehát, holnap délután, úgy 2 óra tájban mehet a dolog. :)

  • M.A.D.
    #3725
    :))) Sorry! A King Quest-tel cseréltem össze. Az 5. része kb. 1 GB. Az utolsó, asszem.
  • M.A.D.
    #3724
    Van egy ilyen:Quest.for.Glory.Collection.Series.CloneCD.(1-4).Manual, 601 Mb.
  • Axon
    #3723
    Nem is tudtam, hogy van nyolcadik része. Most már csak azt kellene tudni , hogy a Collection hány részt tartalmaz. Nekem egyetlen része van meg. Talán a negyedik.
  • M.A.D.
    #3722
    Nem részletezem! Megígérem. :)
  • M.A.D.
    #3721
    A quest for glory nyolcadik részét nemrég letöltöttem. 980MB amúgy.
  • Axon
    #3720
    Már régebben kinéztem magamnak a listádról a Quest for Glory Collection-t, de várni akarok vele amíg egy kis pangás lesz.
    A pangást úgy február-március körülre jósolom
  • pluhi
    #3719
    Az eddig sem okozott gondot.
  • M.A.D.
    #3718
    Off:Kiugrom sörért, aztán elkezdem a hiányzó részt letölteni az Atlantis-ból.

    On:
  • Axon
    #3717
    Fúújjjj!!!
    Hallani sem akarjuk a piszkos részleteket!
  • M.A.D.
    #3716
    Azon vagyok én is....de rohadt nehéz. Kuriózum most már az a game.
  • LezLee
    #3715
    Figyelünk, figyelünk :))
    A demó alapján poénokban és vicces karakterekben nem lesz hiány :))))
  • pluhi
    #3714
    Frissitettem a listámat. Sok újat nem találnak a régiek, de van pár új arc, hátha nem olvastak vissza. Azért van pár függőben lévő cim. Megpróbálom megszerezni a 7th/11th gamekat is.
  • M.A.D.
    #3713
    Italban sincs ilyenkor hiány. :)
  • M.A.D.
    #3712
    :)) Nem! Mivel HT-zem, így szombatonként 15.30-tól rendszeresen meccsem van (immár 2.5 éve lassan). Tehát, nem dolgozni járok be. :) Ilyenkor nyugi van! A körülmények meg jók.
  • MerlinW
    #3711
    Project Joe- című kalandra figyeljünk jól:)
  • Axon
    #3710
    Közben töröltem a Myst 3-at így van hely az AE-nek.
  • Axon
    #3709
    A válaszunk: igen
    De, mi a fenét csinálsz te holnap (nemzeti ünnep) a melóhelyen?
    Csak nem valami vaskalapos főnök parancsol be holnap is?
  • M.A.D.
    #3708
    :) Szóval...a 4.CD-ből hiányzik egy kevés, mert éjszaka levágta a dolgot helyhiány miatt. Mindenhol ez a helyhiány.:) Szóval...holnap ha kell elkezdhetem a feltöltést. Ilyentájt fogok bejönni holnap. Tehát...akkor?
  • LezLee
    #3707
    Mért??? Mert olyan szar, vagy mert nincs kedved feltölteni? :)))))
  • M.A.D.
    #3706
    Myst 3 meget a "levesbe".
    Nos. Tény. Itt virít az Atlantis, de nem hinném, hogy kéne Nektek. :)
  • Axon
    #3705
    Szerintem a Myst 3-at törölhetjük és akkor máris van 4 cd-nyi hely.
  • LezLee
    #3704
    Amúgy csendben elárulom, hogy M.A.D kollégának már megvan az AE full, úgyhogy kéne csinálni 4 cd-nyi szabad helyet, és akkor már tolhatná is fel a szerverre. Remélem nem haragszik meg, hogy a háta mögött szervezkedek, de már nagyon kíváncsi vagyok a gammára :))

    Píííísz!!!!
  • LezLee
    #3703
    Aki már játszik az Atlantis Evolutionnal az mondhatna pár szót róla, hogy milyenre sikeredett, mert 4 cd az elég sok, hogy csak úgy leszedjem, aztán meg pár perc múlva uninstall.
  • Axon
    #3702
    A Steel Beast-ot is törölhetjük. Ez amúgy sem kimondottan kaland játék :-)
    Ha jól emlékszem ketten is jelezték, hogy le szeretnék tölteni ha egyszer fent lesz, ezért vagyok bizonytalan. Bár az is igaz, hogy a maga kétszázegynéhány megájával nem tartozik a helyzabáló programok közzé.
  • Axon
    #3701
    Összeszámoltam a szerveren lévő anyagot. Pont 10 giga jött ki. Esetleg néhány bittecskével több.
    Törlésre kérek javaslatot.
    A Kyrandia 3-at és a Silent Hill 1-et töröltem, hogy ne legyen gond ha esetlegesen mégis átléptük a korlátot, na meg ezek már elég régóta fent vannak.
    Mostanában amúgy is szépszámmal jelentek meg kalandok, úgyhogy lehet feltöltögetni is, gondolok itt pl. az Atlantis Evolutionra. Csak előtte mindenképpen törölni kell.
  • MerlinW
    #3700
    Nem hát nem.

    Én akkor is iszom:)
    M.A.D: jesssssz_:)
  • M.A.D.
    #3699
    Micsoda iszákos banda. :)
  • MIMACSKA
    #3698
    Nem mer a Macsek távolságtartóan viselkedne....
    [hazudik]
  • Axon
    #3697
    Úgy is az lenne a vége, hogy jól berugnánk, aztán pedig cefregőzös fejjel megkörnyékeznénk macsekot