33675


  • MIMACSKA
    #6818
    Imy!!!!!!! Kérlek......had legyek majd tesztelő!!!!!!!!!
    [szépen kér]
    Ha átküldenél szöveget, megpróbálkozhatnék a fordítással.....
    Csak nem a templomos részt! :DD
  • MIMACSKA
    #6817
    És a szöveg legalább fele az arcádiai történet amit a pap mesél...... :DD
  • IMYke2.0.0.0
    #6816
    Hát befostam, az első - álom fordítása közben - de az most már kész.
    A menü is.

    Indítás
    longestjhun01
    longestjhun02
    longestjhun03
    longestjhun04
    longestjhun05

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • szotyimutyi
    #6815
    Amikor az ember játszik, fel sem tűnik, hogy sok szöveg van benne. A párbeszédek során voltak hosszú szövegrészek. De amúgy is, sztem sok van benne.
  • pluhi
    #6814
    Megnéztem a Grim Fandangot, szóközök nélkül (a minden sor elején lévő kódot is levonva) 230.000 karakter a cucc. Ebből a menü nem vesz el szinte semmit, viszont minden tárgy neve is szerepel (ezek nem jelennek meg a játékban, valszeg debuggolásra használták). Tehát a valós párbeszédmennyiség alig lehet több 200.000 karakternél. Persze a TLJ hosszabb, de nem gondoltam volna, hogy ennyivel több a pofázás.

    A napló nekem is eszembe jutott, az az 53K okés is.
  • IMYke2.0.0.0
    #6813
    De, vegyük a felét a 2,3 milliónak - mondván, vannak benne kisebb szövegmennyiségek, ott vannak a string megjegyzések stb, akkoris: 1.2 millió... az pedig pont a Baldur's Gate 1 szövegmennyisége.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #6812
    Hidd el, én is meglepődtem... Redukáltam is a karakterek számát, hiszen vettem egy átlag 8000 karakter per szövegfájl mennyiséget, és ezt csak 290-el szoroztam.

    A napló egyedül 53 000 karakter, de őt is 8000-nek vettem...

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • pluhi
    #6811
    Az rengeteg. Nem számoltál el valamit? Redundáns részek vagy ilyesmi? Nem emlékszem, hogy ennyi szöveg lett volna benne.
  • MerlinW
    #6810
    viszont beírod magad a történelembe:)
  • IMYke2.0.0.0
    #6809
    Egy gyors számolással 2,3 millió karakter jött ki a szövegállományra!!!
    Te jószagú atya úristen! Ez két teljes Baldur's Gate szöveg!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #6808
    Ja, a legfontosabbat nem írtam le: a magyarítás várható mérete 200 MB körüli lesz...

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #6807
    Sziasztok!

    Nos, kigyűjtöttem az ÖSSZES fordítandó xarc fájlt a játékból. [Longest Journey]
    294 darab archívumról van szó - bennük a szövegekkel!
    Ez valóban a "leghosszabb" lesz...

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • Atomreaktor
    #6806
    ;)
  • szotyimutyi
    #6805
    Monster játék van vkinek? (2002)
  • LezLee
    #6804
    Hát én rendesen ledöbbentem, amikor a játék végén kiderült, hogy ki is ez az öreg néne. :)) Bár így utólag visszagondolva lehetett volna sejteni, de nem sejtettem...
  • IMYke2.0.0.0
    #6803
    Nem ígérem, hogy gyorsan meglesz, iszonyat melós a dolog, de néhány kedvcsináló kép a Játék elejéről:





    Természetesen, a The Longest Journey magyarításról van szó!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • moonster
    #6802
    ilyen az élet. Várom a MOS-t, és mire meglesz, akkor 4 napos szunet, igy frankon varhatok jovohetig:D
  • mainruler
    #6801
    Érdekes, én meg az eredeti angol nyelvűeket hajkurászom, mert itthon már csak magyarítva lehet kapni...
    A sors íróniája azt hiszem. :)
    Egyébként ha eltekintesz a harmadik rész után sokkolóan más -szándékosan nem írtam, hogy szarabb mert ugye ízlések és pofonok- látványvilágtól, egész jókat lehet vele játszani. Én a második résznél kapcsolódtam be anno, de merem állítani, hogy játékmenet és kiegyensúlyozottság tekintetében a negyedik rész messze jobb az összes többinél, plusz hatalmas pirospont a 'Half-Dead' kampányért, ahol is -talán egyedüliként az egész 'iparban'- végre sikerült kitörni a "gonosz nekró lenyomná a világot"-sablonból, sőt(!), annak antitézisét sikerült megalkotniuk...brilliáns.
    Természetesen azért hangulat és külalak tekintetében semmi sem versenyezhet a harmadik résszel. :)
  • mainruler
    #6800
    Ha máe úgyis régi játékokról volt szó, szeretnék segítséget kérni srácok.
    Volt anno 95-98 táján egy játék, aminek olvastam a bemutatóját egy akkori lapban (PC Ultrákat már átnyálaztam, semmi) de soha nem tudtam megszerezni és pechemre rosszul jegyeztem meg a nevét is, állandóan keverem a DaggerFall című játékkal, ami gyökeresen más stílus.
    A keresett játék afféle stratégia (tán körökre osztott, nem biztos), de nem az építgetős fajtából, hanem a fő energiaforrást egy négykezű démon cipelte és a pálya abszolválása után is ő volt látható az energiagömbbel a kezében, 'Victory'-felirat alatt.
    Ha valamelyikőtök emlékszik ilyesmire, vagy netán tudna segíteni a felkutatásában, nagyon hálás lennék! Előre is kösz!
  • Atomreaktor
    #6799

  • szotyimutyi
    #6798
    Köszi, hogy gondoltál ránk! Már jöhet is!
  • M.A.D.
    #6797
    Csak szólok. Fenn van a MoS! :)
  • CrucifX
    #6796
    Koszonom!
  • M.A.D.
    #6795
    Nos! Ez tényleg nem az én érdemem, de már lassan a negyedik cédét kezdi. :)))
  • Atomreaktor
    #6794
    Lol:D
  • Atomreaktor
    #6793
    Indítottam;) Holnap reggeltől már indíthatod;)
  • CrucifX
    #6792
    576 Kbyteon nottem fel, PC-x csak egy-ket szam erejeig meg ugye a klubb - ott volt a delinel, ahol a regi IDG szerkesztoseg is helyet foglalt. Ha tenyleg nem problema visszarakni akkor megkoszonnem, bar en 10 kbyteos sebessegemmel sajnos nem tudom meghalalni :(
  • M.A.D.
    #6791
    Na, 2CD lassan fenn. Nem rossz részidő! :))
  • M.A.D.
    #6790
    Látom "retróztok". :))) Jó is az. Nekem kimaradt anno a plus4. C64-gyel kezdem, mert kaptam nagynénémtől. Megvenni kuriózum lett volna akkoriban.

  • M.A.D.
    #6789
    Nem rosszul kezdünk. 400 kb/sec.! :)))
  • M.A.D.
    #6788
    Szépjónapokat!
    No akkor MoS upload indul. :)
  • Atomreaktor
    #6787
    Szívesen visszarakom, nekem nem gond. Héj, én is tősgyökeres Pc-X-es voltam;) Bár a klubbról csak az újságban olvastam.
  • pluhi
    #6786
    Érdekes végigkövetni, hogy mikor mit jelentett a "fotorealisztikus" kifejezés. Pl. NFS 1 anno. Én nem nagyon szeretem az effajta nosztalgiázást, mert elkerülhetetlen a csalódás szvsz. Mindig egy sokkal szebb kép él az emlékezetünkben, meg az, hogy akkor az a game a toppon volt. Ez alól kivétel az az eset, mikor az ember 15 évnél többet ugrik vissza az időben. Akkor nyilvánvaló, hogy röhejes lesz a kinézet. Persze már akkor sem csak a grafikáért játszottunk. A WinUAE-t előveszem olykor magam is, de egy Tomb Raider-t nem mernék benyomni, maradjon meg szépnek.
  • CrucifX
    #6785
    Ne faradj - Interstate '76 volt, anno csak probaszinten szorakoztam vele de jol emlekszem, mikor a PC-X klubban (ez igy leirva manapsag mar eleg nagy szanalom, de akkor ez volt a csucs ;) eloszor meglattam: akkori korulmenyekhez viszonyitva fotorealisztikus grafika, buntetos akcio.
  • Axon
    #6784
    Gyorsan berepültem egy másik gyöngyszemet
    Out On a Limb

  • Axon
    #6783
    Látom kedvet kaptál
    Itt egy újabb kép:



    Jól látszik, hogy mostmár elvileg hallá is tudnék változni... elvileg.
  • Atomreaktor
    #6782
    Na asszem én is megnézem ezt a játékot;)
  • Axon
    #6781
    légy óvatos, ne ess bele
    talán így tudnám fordítani
  • Axon
    #6780
    Megnéztem a leírást, ez áll benne:

    - Go all the way left. Stand in the water (careful, don't fall in!)
    - Morph into fish.
    Menj végig balra. Állj bele a vízbe (a zárójelest nem nagyon értem)
    Változz át hallá
  • Axon
    #6779
    Végre egy igazi műértő!
    Mondom is a weboldalt:

    http://plus4.emucamp.com/

    Ez elvileg egy magyar oldal, bár a hírek gyakran angolul vannak.
    Baloldalon ott vannak a játékok és ha plus4 vagy c16 tulaj voltál, akkor a nosztalgia könnyet fogod törölgetni a szemedből a nevek láttán.
    A bölcsek köve a kaland szekcióban van és a Yape emulátort ajánlom hozzá, amit szintén leszedhetsz az oldalról.
    Én most is ezt nyomom és már hallá is tudok változni elvileg. Gyakorlatilag éppen itt állok a tenger partján, de sehogy sem sikerül átváltoznom, de persze nem adom fel.