33675


  • Axon
    #6979
    Nana! Akkor most álljunk meg egy szóra!

    Ide másolom mit írtál és szépen kielemzem, mert úgy látom fogalom zavarban vagy.

    1. "Emlékeztetlek benneteket, hogy a longest dzsörninkett is egy "cigány" fordítja!"
    2. "csak annak a tudatában cigányozzál itt, hogy az egyik kedves barátunk is roma."

    Nos, lehet, hogy a te olvasatodban a két mondat teljesen ugyan az, de az enyémben nem.
    A "roma" az egy népcsoport, a "cigány" pedig egy viselkedési forma. Én a győző nevű "sztárt" sem a származása alapján minősítettem, hanem a viselkedése alapján és ezt példákkal is alátámasztottam.

    Én folyamatosan úgy érzem, hogy elbeszélünk egymás mellett. Ugyanazt bizonygatjuk csak teljesen más nézőpontból.
    Újra kijelentem, hogy ez a témát végleg befejezettnek tekintem, de csatlakozok Atomreaktor-hoz abban a megállapításában, hogy ebbe a topicba simán belefér egyéb témák megvitatása is.


    U.i.: Nem érdekel, hogy Iminek milyen a származása, hogy roma-e vagy sem. Eddig sem érdekelt és ha még száz évig itt lógtunk volna a neten én akkor sem kérdeztem volna meg tőle soha. Imi azon emberek közé tartozik a neten akit a legjobban tisztelek. Az a munka amit ő már letett az asztalra, az a mentalitás, hozzáállás és emberségesség amit tőle láttam, csak a legmélyebb tiszteletet vívhatja ki egy civilizált közösségből és természetesen az egyénekből is. Belőlem is. Ha minden ember ilyen mentalitású lenne a földön (legyen az bármilyen nemzetiségű, származású, vallású, színű-szagú) akkor ez a földgolyó lenne a Kánaán.
  • M.A.D.
    #6978
    A tegnapi benne leszek sem volt különb. :)) Eszméletlen nívotlan. Mennyi hülye, önkritika nélküli ember létezik.
  • Axon
    #6977
    Ez igazán szuper. Csak reménykedni tudtam, hogy Solid Snake nem adja fel a fordítást, mivel a munka közben nem igen hallatott magáról, miként halad a magyarítással.
  • Atomreaktor
    #6976
    Ez is igaz, de az is igaz, hogy börtönlakók nagy többsége... Én azt mondom, hogy tenni kéne vmit, de az oktatásnál kéne kezdeni, de ott hogy jutsz eredményre, ha be sem jár iskolába? na mindegy tényleg hagyjuk, bocsi hogy felhoztem ezt a hülyeséget, ne veszekedjünk a semmin. Minden ember más és máshogy látja a dolgokat.
    Ahány ember, annyi az Isten.
    Ezért vagyunk emberek.
    Még...
  • Atomreaktor
    #6975
    Ja ott én is megszenvedtem:))
  • MIMACSKA
    #6974
    Hihetetlen, hogy ennyire nem érted amit mondok. Sajnálattal olvastam a #6957 -tól kezdődő cigányozós hozzászólásaidat. Olvasd már vissza!

    Erre írtam, hogy csak annak a tudatában cigányozzál itt, hogy az egyik kedves barátunk is roma.

    Erre te vissza írsz nekem, hogy kb, hogy nem cigányozzak!
    Akkor most MIVAAN?????
  • MIMACSKA
    #6973
    Bocsika, de azért tettem idézőjelbe, és nem én cigányoztam. És szerintem a Imy tudja, hogy mi az én álláspontom ez ügyben.

    Szóval nem túl jól olvastál a soraim között!
  • MerlinW
    #6972
    Én mondom, mai felvilágosult, normális ember (hamár kategorizál) megkülönbözteti a színesbőrű, az ázsiai és az európai embert. Őket is hagyomány miatt, nem feltétken rosszindulatból. Cigány, zsidó, mittoménmég mi nincs. Ha már kicsúszik a számon, akkor cigányozom azt aki az utcán a sötétben nagy arccal kötexik, ill zsidózom azt aki 2 forintot sajnál a saját fiától. Az meg hogy valaki roma, vidéki, skandináv, délafrikai, arab, kínai vagy fradista mit számít? Emberek vagyunk bassza meg vagy nem?

    Legalább egy fórumon a nyilvánosság előtt próbáljuk moderálni magunkat, és úgy viselkedni mint egy ember. Rossz véleményünk van valamelyik népcsoportról? Mind az x100ezerrel kommunikáltunk? Nem...
  • LezLee
    #6971
    Áááááá, könny szökött a szemembe a jó hír láttán :)))
    Mivel életemben ez volt az első kalandjáték, amivel játszottam, sőt amit végigjátszottam (sajnos angolul) úgyhogy nem kérdés, hogy nekiesek majd mégegyszer, ha kész a honosítás. Emlékszem, még akkor alig tudtam angolul, és szinte minden mondatot ki kellett szótáraznom, hogy értsem a sztorit, és hogy tovább tudjak jutni. Azt a bizonyos kosos jelenetet (amikor állandóan felöklel) sosem felejtem el...
  • Atomreaktor
    #6970
    Váááááááá: http://www.magyaritasok.hu/index.php?func=hirinfo&hir=278
    Igaz már végigvittem, de nem fogok habozni a második végigvitel előtt;)
  • Atomreaktor
    #6969
    Megegyeztünk;)
    Nah de kell néha egy kis off téma is:) főleg így tavasszal, itt ülünk a gép előtt, ahelyett, hogy kinn nyomnánk:))
  • moonster
    #6968
    Beleszoktam nézni a Cigó-Valóságsóba, de csak gennyesre röhögöm magam rajta, hogy mekkora tuskó, neveletlen, tanulatlan, nagy kancigó ez a fickó. Aztgondolta, hogy ezzel a műsorral jopofának tünik, de szerény véleményem szerint csak rettenetesen lejáratja magát és az egész "kiccsaládját". Nevetséges, elszomorító, szánalmas.

    Érdemes kicsit belekukkantani, ez nem az a fajta "agymosós" műsor, hanem groteszk szórakoztatás. :D
    azaz, szegény pára nem tudja,hogy mi röhögünk rajta.
    Mint Palik Forma1-es közvetítései, ahol megint csak azért jó, mert a nulla hozzáértéssel benyögött köpetein szoktunk röhögni.
  • Axon
    #6967
    "Emlékeztetlek benneteket, hogy a longest dzsörninkett is egy "cigány" fordítja!"

    Ezt most Macsek tényleg magyarázd el nekem és most nagyon kíváncsi vagyok a válaszodra. Mivel 6 kor lejár a munkaidőm, már a válaszodat is csak holnap olvashatom :-(

    Szinte gondolni sem merek arra, hogy most Imit lecigányoztad.....
  • Axon
    #6966
    A "cigányozás-zsidózás" arra értettem, hogy hamar át szokott csapni egyik a másikba. Ezért elkerülve a zsidózást már a cigányozást is be akartam fejezni.
    Szóval erre értettem...
  • MIMACSKA
    #6965
    Egy mp-et sem láttam ebből a győzikés fasságból!
    Felháborító.
    Nem azért mert cigány, hanem azért amilyen!!!!!
    Emlékeztetlek benneteket, hogy a longest dzsörninkett is egy "cigány" fordítja!
  • MIMACSKA
    #6964
    A zsidózást te vetted bele!
  • Axon
    #6963
    Maximálisan egyetértek. Csak még annyit fűznék hozzá, hogy gondold el az a 2050-re jócskán felduzzadó "nemzetiségi" csorda milyen bűnözési hullámot jelent majd. Addigra már vén trotty (vagy majdnem véntrotty) faszik leszünk. Egy csapat cigány purgyé kirabol és megkésel majd az utcán. Semmit nem tehetünk, de nem is merünk mert ha csak egy rossz szót merünk szólni már nyakunkon lesz az egész pereputy, hogy kivégezzen.

    Bocs az off-ért csak mostanában egyre többet találkozom ezzel a problémával és a helyzet nem, hogy javulna, hanem drasztikusan romlik. A környéken már van olyan helység ahol sötétedés után már ki sem mernek menni az utcára.

    Azért nem akarom, hogy a topic egy jó kis cigányozás-zsidózás irányába elcsússzon. Maradjunk annyiban, hogy ha lehet ne nézzük a kereskedlemi csatornákat a tv-ben.
  • Axon
    #6962
    Volt "szerencsém" hozzá. A kancsi anarchista gyerek, aki a zsűriben űl (bár inkább fekszik a széken) hangosan kurvaanyázta Hajóst és közben az egyezményes egyujjas jelet mutogatta. No comment.
  • Atomreaktor
    #6961
    2 millió barom. Csak az a baj, hogy egészében nézve ezt a 2milliós csordát tényleg barmok, de ha egyesével nézem őket, akkor már nem. Tehát egyenként nincs velük baj, de a csordaszellem... (Na azért vannak bőven olyanok is, akiknek már a real életben is kikezdte agyát a "mosógép")
    Pszichológiailag kiv. lennék rá, mi lenne, ha az összes tévében csak értelmes műsor menne, értékkel, tartalommal, mondanivalóval, szeretettel... Kiv. lennék, hogy ha ez menne sok-sok éven keresztül, ha ez folyna a médiából, akkor milyenné válna a társadalom. Érdekes fikció;)
    A másik meg, hogy 2050-re kb 8milliós lesz a lakosságunk(becslések szerint). Na ebből ha megnézzük, hogy most hány nemzetiségi van és ha megnézzük azt, hogy ők nem fogynak, akkor mi lesz itt 100 év múlva? Balkán(?). /Kissebség: nem megbántásból mondtam, szóval ne várjatok kétszázan a házam előtt, kösz/

    Na ilyenekről is lehetne a weblap egyéb szekciójában írni:))
  • M.A.D.
    #6960
    Benne leszek a tévééééében! :))))
  • Axon
    #6959
    Én is ezt teszem, de sajnos ez nem megoldás. Sajnos a nagytöbbség ezeken a műsorokon csüng és már sterilizálták az agyát. Aztán megvesz minden szemetet és beszavaz minden szemét pártot a hatalomba.
    Gondold el, hogy ez a cigánysó a 2. legnagyobb nézettséget tudhatja magáénak. A legutóbbi statisztikák szerint több mint 2 millióan nézték. Egyedül a Fábry show előzi meg.
  • Atomreaktor
    #6958
    Na én meg nem is tudok róla, mert nem nézek TV-t:)))
    Na jó, a Magnumot nézem egyedül, meg a TXT-ben a híreket, ennyi. Szeretem messziről elkerülni az agymosó szerkezeteket.
  • Axon
    #6957
    Ezt tanulják a tévéből. Az a dagadt cigány beszél ilyen ocsmányul hétfőnként abban az új torzszülött valóságsóban.
  • MerlinW
    #6956
    ezért nem csinálod egyedül?:D
  • LezLee
    #6955
    Hát igen, az idő az mindig hiánycikk :))
    Talán ha 40 órásak lennének a napok...
    Az a baj, hogy az összes, jónak tűnő kaland végigjátszására nincs időm, pedig még a kalandon kívül sok más műfaj is érdekel. A másik, hogy szinte már naponta jönnek ki új játékok, egyszerűen lehetetlen mindennel játszani, ami érdekel. Ezért van az nálam, hogy rengeteg játékba belekezdek kíváncsiságból, de ezeknek csak kb. a 30 %-át viszem csak végig.
  • Atomreaktor
    #6954
    Hát kb ilyen lesz a következő generáció családi élete:()
  • Atomreaktor
    #6953
    Ja régi cím nekem is jobban bejött, meg már be is járatták rendesen a nevet, de ki ismeri ki a fejesek észjárását?:) Still Life féle kalandok meg sztem "kasszasikerek" is lesznek, mert nem csak a kalandjátékosok fognak vele játszani.
    Plusz a nagy nevek mellé jön pár "B" csemege, plusz a tavalyi, azelőtti, azelőtti, meg az az az az az az előtti csemegék;)) Hiány csak egy valamiből van: az időből:()
  • LezLee
    #6952
    Persze, hogy figyelünk. Amúgy ennek a game-nek az eredeti címe Fahrenheit volt, csak a kiadóváltás miatt kellett nevet változtatni gondolom. Nekem személy szerint jobban tetszett a régi név, bár ez legyen majd a játékkal kapcsolatban a legnagyobb bajom :)))
    Amúgy már vagy fél éve nyitottam is neki topicot (Fahrenheit néven)... Úgyhogy 3 nagy név van idén a tarsolyban, tehát nem fogunk idén unatkozni. Sőt még nem is számoltam ide a rajzolt Project Joe-t, meg a belső nézetes Scrathes-t. Mindkettőből jelent már meg demó, tehát a kiadás dátuma sem lehet már oly távol. És még mondják, hogy kihalóban a kaland műfaj...
  • M.A.D.
    #6951
    OFF: Ezt most kaptam emilen. Ne csak én szenvedjek. :)

    "A körültekintő nevelés iskolapéldája:

    - Papa, mi az ott, ami csüng a lovacskának?
    - Az a fasza, kisfiam, azzal bassza a többi lovacskát. De nem illik ujjal mutogatni!"



  • M.A.D.
    #6950
    A Nibiru és ez az Indigo is nagyon jónak néz ki. :)

    Ja, az Arthur-ban az tetszik (2001-es game!), hogy vissza lehet nézni/hallgatni a quest-eket.

  • M.A.D.
    #6949
    Érdekes. Mondjuk nem egy nagy durranás, eléggé logikusak a dolgok. A történet is úgyahogy ok. Egyszer elmegy. Mondjuk van benne pár órám már, de még az első cd-nél tartok. Mi lesz később?
  • Atomreaktor
    #6948
    Nekem jöhetne;)) Milyen amúgy?
    Ugye erre is mindenki figyel: http://www.adventuregamers.com/gallery.php?id=255
    Egy kis Still Life konkurencia, sztem valós 3D hátterekkel.
  • szotyimutyi
    #6947
    Megnéztem egy-két helyen, egy oldalal a leírások.
  • Atomreaktor
    #6946
    Sztem idén a karakterek területén a Nibiru lesz az ász.
  • M.A.D.
    #6945
    Arthur kettő otthon van vígan feltelepítve. El is akadtam az ikszedik quest-nél /pill. :)) Ja, holnap behozom a vinyót, ha kell feltöltöm. :))
  • Atomreaktor
    #6944
    :D
  • Atomreaktor
    #6943
    Arthur' Knights 2-őt mikor kapunk?
    Nekünk meg kötelező szabadságot adott ki holnapra a főnök;)
  • LezLee
    #6942
    Yoooo. :)))
    Lehet egyedül vaok ezzel, de még nem ismertem. Bár kezdőlapnak túl puritán, és egyszerű... :)))
  • M.A.D.
    #6941
    Akik ismerték, azoktól elnézést kérek. :))
    Ajánlom az alakuló honlap kezdőlapjára. :))

    http://invitel.hu/clidey/


  • LezLee
    #6940
    Oh, igazán megtisztelő... Majdnem elpirultam :))
    Csak az a baj, hogy pár sort írni egy jó játékról könnyű, na de több oldalas játékleírás az már keményebb falat. No de sebaj, úgyis szeretem a kihívásokat :))