33675


  • IMYke2.0.0.0
    #16506
    Én is félek. 17 éves a srác... de okozhat meglepetést.
    Adok neki 1 hetet. Utána, írok neki és én fordítom le a fájljait.
    Via_Mala pedig addig 3x is elkészül az egy darab fájljával. :)
  • Axon
    #16505
    Most telefonáltam a boltba. Megjött minden cucc az új gépemhez. Olyan izgatott vagyok, mint a szüzességem elvesztése előtt ;-)

    A szörnyen bosszantó az egészben az, hogy ma 18 óráig dolgozom, holnap meg egész délelőtt, így majd csak hétfőn tudok eljutni a boltba. Visítani tudnék...
  • Axon
    #16504
    Felvetődik az emberben, hogy rodimus mennyire aktív fordító? Ha jól emlékszem már volt egyszer valaki bevéve a fordításba, de végül nem készített el semmit.
  • IMYke2.0.0.0
    #16503
    Én is végeztem a TLJ-szövegeimmel, minden eddig lefordított anyag bele van konvertálba a játékba.
    Ami hiányzik, az látható a táblázatban:

    [center]

  • szotyimutyi
    #16502
    Ez már tényleg a finis!
  • MerlinW
    #16501
    pföh.. földlakók...
  • M.A.D.
    #16500
    Ja, hogy te csak olyan átlagos vagy? :)))
  • MerlinW
    #16499
    Discworld rajzfilm:

    http://ketteske host-ja/terry/
  • mandm
    #16498
    Az utóbbbi években nagyon meguntam Robin Williams-et és egysíkúnak tartom az alakításait. A gügyögős figura (megfejelve a Mikó affektálásával) helyett mutathatna vmi mást is (Mikó is!). Szal, ketten együtt ugyanolyan rosszak.
  • IMYke2.0.0.0
    #16497
  • Andra
    #16496
    De szuper, már nem sok van hátra!!!
    Köszi!
  • IMYke2.0.0.0
    #16495
    Lesz.
    S ha négy fejem és 8 kezem, és 8 PC-m lenne, akkor már tegnapra kész lenne...

  • kirol
    #16494
    És Paradise mikor lesz már?
    Bocs hogy így kérdegetem, de már nagyon jó lenne.
  • IMYke2.0.0.0
    #16493
    The Longest Journey HUN: 91% [90,6]
  • takysoft
    #16492
    Bicentennial Man
    filmet nem láttam, csak a könyvet olvastam.
  • IMYke2.0.0.0
    #16491
    A kétszáz éves ember.
  • IMYke2.0.0.0
    #16490
    Ha jól emlékszem, nyálas verziót csináltak az alapsztoriból és Robin Williams játszotta a robotot.
  • IMYke2.0.0.0
    #16489
    Bezony!!!!
  • via_mala
    #16488
    Az lesz az.

    ---------------------------------------------
    Andrew-->( A két évszázados ember)

    Robot, a 2060-as években került a Martin családhoz. Eredetileg háziinasnak, lakájnak és szobalánynak akarták alkalmazni, de hamar kitûnt különleges képességeivel. Elõször tárgyakat faragott fából. A tárgyak értékesítéséért kapott pénz felét a robot kapta meg. A pénzt a saját fejlesztésére költötte, magába építtetett minden újítást, ami az idõk során a robotikában elõállítottak. kb. 20 év után kérte gazdájától a felszabadítását, amit a világbíróság ítélete alapján meg is kapott. Ezután vásárolt egy házat és berendezte magának. "Uram" halála után (70 évvel a házba kerülését követõen) kezdett el ruhát hordani, ami kiváltotta az emberek ellenkezését, és amikor elsõ alkalommal könyvtárba ment, az emberek rátámadtak és szét akarták szedni.
    George Martin mentette meg. Ezután a bíróság elõtt végigvittek egy törvényjavaslatot, hogy tilos a robotokat bántalmazó parancsot kiadni.
    Ezután ~ megírta a robotok történetét. 2160 körül kicseréltette a testét organikus, teljesen emberszerûre.
    Késõbb robotbiológiával kezdett el foglalkozni. Feltalált egy égéskamrát, amely kémiai anyagok elégetésébõl szerezte az energiát, majd egyéb emberekbe is beépíthetõ szerveket talált fel. Mindezeket beépítette magába is.
    150 éves kora után öt évet töltött a Holdon , hogy az ottani körülmények között is fejlessze találmányait.
    Hosszú pereskedés után - annak árán, hogy olyan operációt végeztetett el magán, ami lehetõvé tette a halálát, - megkapta az emberé nyilvánitását.
    200 éves korában "halt meg".
    ---------------------------------------------

    forrás
  • takysoft
    #16487
    Csak tippem van: Bicentenial Man.
    (könyv magyar címe: Kétvészázados ember, film magyar címe: Kétszáz éves ember)
  • via_mala
    #16486
    TLJ fordítás:
    Screen door - a door that is a screen to keep insects from entering a building through the open door

    Akkor ezt most fordíthatom szúnyoghálós ajtónak? Szerintem elég bénán hangzik, de nem'tom mi lenne a frappáns fordítás rá.
  • via_mala
    #16485
    Legalább nem hiába görnyedtem éjszakánként a monitor előtt.

    Amit szerintem bátran megígérhetsz: idén már lesz TLJ magyarítás.
  • IMYke2.0.0.0
    #16484
    Via_Mala: kiváló a fordítás!
    Be is lett építve.
    Már csak a "2e_00.txt" van hátra. :)

    Otthonról pedig pontos állapotot is mondok.
  • Ersiman
    #16483
    Olyasmi :)
  • Tomsess
    #16482
    Akkor olyat mint LEM.
  • Axon
    #16481
    Klasszikus sci-fit írtak, még a hőskorban.
  • Tomsess
    #16480
    Ismerem az írókat meg a könyvet, viszont még nem olvastam egyet sem tőlük. Pontosan milyen műfajt képviselnek? SCI-FI vagy horror? Vagy egyszerű kalandregények?
  • Tomsess
    #16479
    Maradunk
  • Axon
    #16478
    Ez bizony a kifinomult ízlés egyik ismérve :-)
  • Ersiman
    #16477
    Impozáns lista!
    Nagyrésze az én könyvespolcomon is ott van :)))
  • Axon
    #16476
    Akkor most egy olyan emberrel beszélgetsz, aki bírtokolja a Sztrugackij testvérek valamennyi magyarországon kiadott könyvét (regények, novellák).
    Itt egy lista:
    http://konyvtar.scifi.hu/gyorgyia/sztbooks.htm

    Ebből a listából egyedül a legutolsó nálunk kiadott könyvük hiányzik:
    A kárhozott város (természetesen ez is meg van a polcomon)

    Úgy felét olvastam az írásoknak és gondosan beosztom őket.
  • Axon
    #16475
    ÁVE testvérem!
    Jössz a hétvégi szektagyűlésre, ahol az Intel legújabb processzorából fogunk egy ládára valót elégetni? :-)
  • Ersiman
    #16474
    Na az szerintem egy elb.....ul nyomasztó film, nagyon eltalálták a képi világát!
    Nagyon jó, de nem az a könnyed esti szórakozás amit bármikor be lehet nyomni a videóba.
    Amúgy ajánlom a Sztugackij testvérek bármelyik könyvét.
  • IMYke2.0.0.0
    #16473
    Én is AMD-szektatag vagyok.
    Következő gép is a vallási irányvonalnak fog megfelelni...

  • Axon
    #16472
    Vallási okokból csak AMD-t veszek már hosszú évek óta munkahelyre és magamnak is :-)
  • Axon
    #16471
    Ha már orosz alkotásoknál járunk, akkor nemrégen olvastam el a Stalker című könyvet (pontosabban Piknik az árokparton a könyvcím és Stalker a forgatókönyv és film cím) a Sztrugackij testvérektől. Ebből készült egy film is. Na ezt nézném meg szívesen, mert állítólag überjó. A könyv egyébként az elmúlt időszak legjobb könyve volt számomra.
  • MerlinW
    #16470
    Rendbenkonfig, még így is hogy AMD:)
  • IMYke2.0.0.0
    #16469
    A film: én vetítettem is a videoklubunkon, projectorral - nekem nem tetszett.
    A nézők egy része el volt ájulva: "Az oroszok már a spájzban..."

  • Ersiman
    #16468
    Jónak tűnik az összeállítás.
  • Ersiman
    #16467
    Ha már film és orosz... látta valaki a Ночной дозор-t (Night watch)? Vélemények? A játékot próbálta már valaki?