33675


  • CrucifX
    #16546
    Dobj meg egy probafileal, hatha tudok egy icipicit segiteni.
  • kirol
    #16545
    Jaj.
  • IMYke2.0.0.0
    #16544
    Paradise:

    A videok feliratozásánal, hallás után kell feliratot gyártanom, s most erősem meg vagyok lőve!
    Aki nagyon profi - én nem - a hallás utáni angol fordításban, vagy jól beszéli és érti a beszélt angolt, kérem, mihamarabb jelentkezzen! Küldenék neki hangot és gyárthatna nekem belőle szövegkönyvet néhán film alá...
    Máskülönben, nem tudom az összeset feliratozni...
  • via_mala
    #16543
    A Kocka első része hatalmas durranás volt, nagyot és egyedit alkottak a kanadaiak. A második rész sokaknak megfeküdte a gyomrát, az már erősen elvontra sikerült, de továbbra is nagyot alkottak a kanadaiak. A harmadik rész az előzményekről szól, mint azt a címe alapján gondolni lehet (Cube Zero), a fórumokat olvasgatva úgy tűnt, ez valahol az előző kettő között szerepel népszerűségben, de nekem ez tetszett a legkevésbé.
    Mindent összevetve jó az alapkoncepció, és hogy valahogy a topic-hoz kapcsolódjunk, én pl. simán el tudnék képzelni egy jó kis kalandjátékot az első rész alapján.
  • kirol
    #16542
    Hát lehet megnézem akkor. Amúgy a filmre gondoltam, nem a játékra, amit írtál.
  • Tomsess
    #16541
    Ja és hozzá kell még tennem, hogy nem fogod megérteni
  • takysoft
    #16540
    ha tényleg Tomess üzijére válaszolsz(amit kétlek) akkor a Feeble Files egy játék

    ha mégsem:
    A Kocka egy olan film, aminem(ha információim nem csalnak) az előállítási költsége 10 dollár alatt van:D Ennek az oka: szinte mindne költséget a színészek, és a stáb állta. Kamerák, szalagok, minden.
    Ergo: fizetést se kaptak:D Amit a film hozott, abból kaptak %-ot. Ezt egy haver mesélte, és lehet hogy hülyeség:D

    Ami biztos: néhány ürge felébred egy fura komplexumban, és fogalmuk sincs, hogy kerültek oda. Képzelj el egy 3d-s aknakeresőt:D Abban mászkálnak, és vagy meghalnak, vagy később:D
    rendelkezem mindhárom résszel 5.1-es magyar hanggal:D(amúgy a hangfalam mono)

    nekem nagyon tetszett. Van benne egy olyan feeling, hogy be szeretnél már kijutni, mert sötét, meg minden..
    lehet, hogy nem fog tetszeni, de nem fogod elfelejteni:D
  • Tomsess
    #16539
    Csorog felfele...elég lassan,de egyszer csak megérkezik
  • takysoft
    #16538
    természetesen igazad van.
    de attól még nem kötelező kedvelnem:D
    DOOM-ot is útáltam, pedig anélkül na nem lenne FPS műfaj.(pedig a Deus Ex nagyon hiányozna:D)

    Tron tényeg érdekes film:D

    Alien teralógiához pedig jó szorakozást, popcorn a kézbe, és rendezz egy jó kis maratont:D
  • takysoft
    #16537
    ÉRDEKEL!!!!!!!!!!!!
    fel tudnád tenni? már évek óta vadásznom rá!!!!!!
  • takysoft
    #16536
    a harmadik igen jó:D választ ad pár kérdésre, és feltesz egy halom őjat:D
  • kirol
    #16535
    Halkan mondom, hogy én meg azt se tudom, mi ez a film.
    De ha jó, lehet megnézem egyszer.
  • Tomsess
    #16534
    Sikerült beszereznem a The Feeble Files-t. Asszem régebben említett vki, hogy kellene. Nos ez nem a SCUMMVM-es, hanem az eredeti. 2CD. Érdekel vkit?
  • Tomsess
    #16533
    Nekem a Kocka eléggé bejött. A második rész már erőltetett volt, a 3.-tól meg félek, hogy még rosszabb,de az első az igen is kira.
  • IMYke2.0.0.0
    #16532
    Nem flame-elni akarok, de az Alien-ek nélkül a Kocka, Kaptár és társaik sehol sem lennének.
    A Cube [Kocka] c. filmet vetítettem még a megjelenésekor, a video club-unk egyik napján.
    Őszintén: nagyon gány volt. Kaptafa film, melynek erőltetett [egy soros] alapötletét vitték végig, horroros körítéssel. A Hyper Cube okádék volt.
    Mindkettő leggyengébb láncszeme épp az volt, amivel hódított a kevésbé gondolkodók között: a kocka működése. Energia, mozgató mechanizmusok?
    Akkor jöttem rá igazán, hogy mennyire szar ez a film, amikor az egyik szereplő eljut a kocka pereméig, és egy feljövő [semmi mozgató elem!] kockadarab elviszi...

    A Resident Evil c. játéksorozat [ebből készült ugye a Kaptár c. film] pedig már az első rész megjelenésekor is az Alien-re hajazott, arra feszültség teremtésre, amit egy zárt tér + egy látszólag elpusztíthatatlan, nem emberi lény [esetünkben a fertőzés hatására mutálódó emberek = zombik] jelenléte teremt. Akkoriban egymás nyakára taposott a sok, hasonszőrű játék: House of Dead, Alone in the Dark...

    Az Alien-sorozat számos film ötletadója lett.
    A Terminator 1 és 2 pedig megalapozta az olyan filmek létrejöttét, mint a Matrix-trilógia, az X-Men-sorozat [igen, tudom, hogy képregény, én a technikai alapokra gondolok!], és az összes überszar képregény feldolgozás: a Terminator 2-ig sohasem látott effektusok, és számítógépes animációk késztették a producereket, rendezőket, hogy használják az eszüket, és az egyre fejlődő számítógépes ipart.
    Ugyanis, döbbenet nem, de a T2-ig alig, vagy szinte egyáltalán nem használtak PC/-farmokat a vizuális effektek megalkotásához!

    Legszebb példák:
    - Star Wars
    - Tron [itt ugyanis több évnyi RAJZOLÁSsal érték el a PC-animációs hatást, nem szoftveres úton - és természetesen a Blue Box orrba-szájba]
    - Alien [mindent, még a kirobbanó Tenyérlényeket is, makettezték]
    és sorolhatnám évekig.
  • takysoft
    #16531
    A Dreamfall elindításakor jöttem rá, hogy videokarit venni nem volt rossz 5let:D
  • takysoft
    #16530
    ebben igazad van, bár én nem eme stílius kedvelője vagyok.
    Vizuláis hatások ide, vagy oda, egy Kocka pl nálam viszi a pálmát akármelyik Alien előtt.
    Meg amúgy is a vígjátékokat kedvelem. magyar címet nem tudok, de pl a Rat Race, na az hatalmas alkotás.

    Bár számomra minden idők valaha elkészített legjobb családi mozija a Vissza a jövőbe.
    Az öldöklős filmeket nem nagyon szeretem(Alien már majdnem olyan gáz, mint a Kaptár). Persze a jó kis thillerek bejönnek(Kocka,Fűrész).
    Csak 3 dologtól óvjon meg az Isten életem hátralevő részéban...
    -Valógásshow-k
    -Latin sorozatok
    -Katasztrófafilmek.

    Ezekből még egy perc is sok... Egy-egy Mókiasón még nevetni is lehet néha, havonta egyszer....
  • IMYke2.0.0.0
    #16529
    Nem vagyok filmgyűjtő. Csak néhány DVD-t fogok életemben megvenni: a meghatározó, nagy élményt nyújtó alkotásokat.
    A Terminator- és az Alien-sorozat számomra ilyen.
    S emellett, a világ filmkészítői is elismeréssel meghajolnak e művek előtt, hisz, idejükben, ők löktek óriásit a ma is tobzódó vizuális orgazmus felé a halódó és egyben formálódó filmes sci-fi műfajon.
    Star Trek... röhögnöm kell.
  • Axon
    #16528
    Ezt az Alien Tetralógia-t én is meg akartam venni, amikor megjelent, mivel ez már jó két éves termék. Ha tévednék és ez nem az, akkor 2 évvel ezelőtt is volt egy ilyen exkluzív kiadás, amiben mind a 4 rész benne volt. Szörnyen ráizgultam mert akkor ezt 9990 ft-ért meg lehetett rendelni egy helyről. Mire megrendeltem természetesen már elfogyott. Szörnyen dühös voltam, mert volt egy 10 ezer forintos, pont ott beváltható vásárlási utalványom, így ingyenben lett volna.
  • Axon
    #16527
    Egyrészt természetesen elhiszem neked, másrészt viszont eszem ágában sem volt ilyen drága procit venni, főleg nem intelt ;-)
  • Axon
    #16526
    Nos a Space Quest 2 és a Sudden Strike az én leendő procimat sem fogja megizzasztani :-)
    Az előző konfigom 2 éves (AMD 3200, 400 FSB, 2x512MB RAM, MSI 5900 XT video). Ezzel az a legfőbb baj, hogy iszonyúan hangos. A filmnézés szinte élvezhetetlen. Ezért most a legfontosabb a csend lesz.
    Nemrég toltam végig a Spelforce játékot és mindkét kiegjét. Full grafikán csak egy hangyányit szaggatott az elején. Aztán először mentem be egy városba, ahol vagy 20-30 városlakó mászkált és szinte meredtre fagyott a képernyő annyira beszagatott. Visszavettem egy kicsit a grafikát. Aztán amikor volt vagy 70 egységem, meg jött rám vagy szintén 60-70 ellenség és ez a rengeteg egység találkozáskor egyszerre lőtte el a villódzó, villámló, égő, pukkanó, robbanó varázslatát, akkor már a jóval közepes alá vett grafikán is írtóra beszaggatott. Minimumra levéve a grafikát, pedig még a Space Quest 2 is jóval szebb volt :-)
  • kirol
    #16525
    Hát nem kell ahoz 9 dvd, elég az alapot ismerni ehhez.
  • IMYke2.0.0.0
    #16524
    Mert neked is megvan a 9 DVD-s verzió, és ilyen rossz a véleményed róla?

  • takysoft
    #16523
    "totál ejakuláció az egész"
    azért ne túlozzunk
  • IMYke2.0.0.0
    #16522
    Hú, srácok!
    Ma valami nagy kincsre leltem!
    A héten megvettem ezeket:
    1990 Ft - Terminator 2 Extra Edition [2 DVD - Rendezői változattal]
    1990 Ft - Terminator 3 Extra Edition [2 DVD - Moziban nem látott jelenetekkel]

    És ma, mindenek csúcsát:
    10990 Ft - Alien Tetralógia [9 DVD]

    Utóbbit, alig egy hónapja 17.999 Ft-ért láttam egy budapesti katalógusban. A tavalyi MediaMarkt-beli ára pedig 29 ezer Ft volt.
    Képzelhetitek, totál ejakuláció az egész!
    Hétvégére beveszem magam a gép elé, és immár 1.000.001-edszer megnézem az Alien-eket és az összes extráját... :))))
    Mióta vártam erre a momentumra!



  • reaper4
    #16521
    nem nem is kell :D
  • kirol
    #16520
    Na de most volt nemrég hír, hogy micsoda árcsökkentés lesz az Intel -nél.
  • IMYke2.0.0.0
    #16519
    Az árak - mint tudjuk - nagyon képlékeny dolgok.
    Angliában, Japánaban, Németországban [stb. stb.] más és életszínvonal mellett, más árszint képezhető és képződik.
    Magyarországon - hidd el - 200 ezer alatt nem fogsz kapni DC 2 X6800-ast.
  • IMYke2.0.0.0
    #16518
    Téged nem is noszogatlak. Tudom, hogy a jó munkához idő és kipihent elme kell - magam is így vagyok.
    Ráadásul, a több frontos élet [nekem is ilyenem van] mellett egyre nehezebb hobby-zgatni...

  • via_mala
    #16517
    Nem akarok beszólni, sem okoskodni, de ez a kínai oldal tudtommal a megbízhatatlanságáról híres... Aztán lehet, hogy nem így van és összekeverem valamivel.

    Én egyelőre jól elvagyok a 2.8 GHz-es Northwood-ommal, meg 2x512 MB Kingmax HC-vel, igazából ki sem használom ------ nem, nem ajándékozom senkinek.
  • via_mala
    #16516
    Már a 90. sornál tartok a 330-ból, de azért nem kell elkiabálni. (2e_00.txt)

    A múltkor leálltam egy mondatnál valamikor éjjeli 2 körül, hogy én ezt nem tudom lefordítani. Erre most ránéztem, és egy töredék másodperc alatt beugrott, hogy mit is jelent. Ebből látszik, hogy nem mindegy mikor foglalkozom a fordítással, mert a hatékonyság exponenciálisan csökken hajnali három felé közeledvén.

    Amúgy tegnap éjjel, azaz már ma hajnal volt, negyed kettőkor értem haza a melóból, úgyhogy esélye se volt a TLJ fordításnak. Ma már jobb a helyzet, de inkább nem mondok semmit.
  • Axon
    #16515
    Egyetértek veled. Egyedül az árakban tévedsz.
    Itt egy japán árlista:
    http://www.hkepc.com/hwdb/x6800vsfx62-7.htm
    Ezek szerint jóval olcsóbb lesz mint az AMD és pont ez lesz a nagy érvágás. Úgy érzem nagyon tarolni akarnak, így - mint ahogy a játékkonzoloknál is látjuk - még akár az előállítási ár alá is képesek menni, hogy hosszú távon nyerők legyenek és még akkor is megérje megvenni ezt a procit, ha minden mást is venni kell hozzá.
  • IMYke2.0.0.0
    #16514
    Hát ez az.
    Mindenki azt hiszi, - a hülye, lefizetett tezsterek még adják is alá a lovat - , hogy most az Intel "emberközpontú" lett hirtelen...
    Nézzük csak meg közelebbről:

    - új alaplap kell hozzá. Régiekben nem virgonc.
    - új RAM kell hozzá.
    - rohadt drága

    A tesztben pedig a vélhetőleg valóban FX-gyilkolásra tervezett X6800 szerepelt. Miközben ne felejtsük el: az AMD FX-62 olcsóbb, régebb óta a piacon van [emiatt van hátrányban is!] és nem inkompatibilis a saját cégének lábkiosztásaival [lévén, hogy Socket 939-es, mint minden társa, kategóriájában].
    A Core Duo 2 X6800 baszott drága, és ahogy az Nvidia vs. Ati párharcban nem egyszer láttuk, azért született, hogy első legyen - "semmi másra nem jó". S ez azért került leírásra, mert ismétlem: 310 ezer Ft-ba kerül ott, ahol nem szoktak pofátlan árakat használni: Angliában.

  • Axon
    #16513
    Viszont elég nagy csapást mért az AMD-re. A legtöbb embernek most az jön le, hogy az Intel jobb és olyan procit vesz, legyen az az új Core Duo vagy egy sima P4-es.
  • IMYke2.0.0.0
    #16512
    Szerintem, 2007 első negyedévében lesz érdemes CPU-t váltani.
    A fázis eltolódásnak köszönhetően előnyhöz jutó Intel-nek a következő év elején tehet be az AMD K8L koncepciója.
    Intel most örülhet, mint majom a fütyijének, hogy 6 év után, épp akkor, amikor az X2-esek már kifutóban vannak, bejuttat egy "új" chip-et [A P3 lszármazottja feltuningolva]...

  • Axon
    #16511
    Megelőztél!
    Köszi az infót!
    Most tényleg sikerült megnyugtatnod.
  • Axon
    #16510
    Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem, de már több oldalon is olvastam róla tesztet és úgy láttam már kapható a boltokban. Egy másik írás szerint, csak ősszel lehet majd kapni.
    Az árára nagyon kíváncsi lettem volna, mivel a legolcsóbb ilyen magos proci az $180 lesz, ami nagyjából 40 ezer forint. Ez olcsóbb mint amit most veszek, sebességben pedig valószínűleg veri is.
  • IMYke2.0.0.0
    #16509
    Én is kerestem - nincs még.
    Angliában kapható - a legolcsóbb 71500 Ft-nyi font-ba, míg az ász Duo Core 2 X6800 kereken 310 ezer Ft-ba kerül.
  • Axon
    #16508
    Tudtok olyan árlistát (magyar boltét) ahol már szerepel a conroe magos Intel proci?
  • Axon
    #16507
    Bennem is érlelődött egy sanda gyanu a táblázat láttán, hogy az az 54706 karakter is rád marad.