33675


  • nagykispeter
    #16666
    Á akkor nemsokára publikus lesz?
  • via_mala
    #16665
    Elindult felfelé.
  • kirol
    #16664
    Csináltam egyet neked.
  • IMYke2.0.0.0
    #16663
  • Atomreaktor
    #16662
    Nekem kéne, mert akkor meglepném vele 12 éves unokatesómat;)
    De most nem vok otthon, csak onnan tudok könyvtárat csinálni.
  • via_mala
    #16661
    A 79_00.txt-ben 80%-nál járok.
  • via_mala
    #16660
    Ha kell valakinek az
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    OutRun.2006.Coast.2.Coast-RELOADED (986 MB)
    , akkor csináljon egy könyvtárat neki a ketteskén, és elkezdem felmasszírozni. Nekem ez már túl árkád volt, úgyhogy nálam megy a kukába, gondoltam előtte "felkínálom közgazdasági hasznosításra".
    Az egyeskén már nincs hely, oda csak törlés után javallott bármit is felpasszírozni, de részemről az is rendben van.
  • takysoft
    #16659
    OpenOffice-t használok:D
  • IMYke2.0.0.0
    #16658
    A gép most otthon dolgozik a 3 egész 8 tized gigabájtos video betömörítésén.
    Délután kettőtől pedig a többit fogja renderelni. Hétvégén lehet tesztelni azt is.
  • kirol
    #16657
    Egy slágerkérdésem: Paradise most már kész van ugye? Le tudta fordítani a srác?

    Az AVAST! -ról a véleményemet majd miután sikerül rendberakni a gépemet leírom.
  • IMYke2.0.0.0
    #16656
  • Atomreaktor
    #16655
    jelen(tkzem);)
  • IMYke2.0.0.0
    #16654
    A táblázat jól néz ki...
    [Amúgy, pereljük már be a M$-ot, mert két tök egyforma táblázat létrehozását tette lehetővé, ezzel sértve a szellemi tulajdont... :)))))) ]

  • takysoft
    #16653
    még egy fordítói hír: Darkstone c. játék fordítása elérte a 100%-os fordítói állapotot!




    Figyelem! (kizárólag TAG alapon, vagyis akit ismerem régről:D)
    Tesztereket keresek: tesztidőszak: Jövő hét végéig.

    Teszter feladata:
    Jáccol a játékkal. Ha hibás szöveget találsz
    -elgépelési hiba: leírod a hibás szót(előtte levő és utána levő 1-2 szó is jöhet)(lehetőleg a reportot ne gépeld el:P)
    -helyesírási hiba(egész mondat benne a reportban, mi a hiba, miért az, mi a helyes)
    -fordítási/magyartalansági hiba: kizárólag HATALMAS bakik esetén értendő:D szintén egész mondat, mi miért:D

    Jelentkezni lehet: itt a fórumon(vagy priviben), az anyagot hétfőn kapod meg, addig én tesztelgetem:D

    Ha valaki esetleg jelentkezne, akkor annak nagyon szépen köszönöm.

    Táblázat Imyke után szabadon:D
    (Szigorúan magánvélemény.)
  • IMYke2.0.0.0
    #16652
    tom...
    Sőt, titokban rmeéltem is, hogy jelentkezel.
    A többiek is jelezzék majd, hogy tudják-e vállalni az intenzív végigjátszást!
    Fontos lenne.
  • takysoft
    #16651
    Firefoxnak van saját script-blockere.
  • takysoft
    #16650
    tag vok:D
  • IMYke2.0.0.0
    #16649
    Nekem ilyet nem produkál.

    The Longest Journey:

    - Szövegmagyarítás: 94%
    - Videok magyarítása: 100%
    ============================
    Kitömörített méret: 642 MB
    Betömörített, telepítős méret: max a fele - még nem tettem bele, hiszen 3 fájl nincs kész.

    Miután az a 3 darab is kész, akkor belerakom egy telepítőbe, felteszem a Ketteskére és az addig, lelkiismeretes tesztelésre jelentkező tagok [szigorúan csak tagok!] kapnak egy személyreszabott telepítő kódot hozzá --- Andie után szabadon :)))))
    A tesztelés nem tarthat tovább 2 hétnél! Punktum. Uff, én beszéltem.

  • kirol
    #16648
    Szerintem nem egyre gondolunk. Nekem ez jön be az IE indításkor, és Firefoxnál meg sose.
    KÉP
  • IMYke2.0.0.0
    #16647
    Ez teljesen külön működik - böngésző független.
    Ha nem lennének kikapcsolva, akkor nálam az IE6 és a Mozilla ahasználatakor egyaránt üzengetne...

  • kirol
    #16646
    Köszi szépen!
    Még azt vettem észre, amikor véletlenül rákattintottam az IE6-ra, hogy az induláskor bevillank egy ablak hogy indul a script blocker. A Firefox-omnál ez nincs. Nem működne ezzel a göngészővel? (Legalábbis ez a funkció?)
  • IMYke2.0.0.0
    #16645
    Nos, az Avast alapbeállításai nagyrészt megfelelőek. Szinte mindent alapon hagytam benne, immáron 1 éve.
    A "Web védelem" nálam Magas-ra van állítva.



    Az "Egyéni" fülre kattintva részletesebb beállítást kaphatsz.
    Én ott az "Alap"-nál hagytam neki a 80-ast. A "Web vizsgálat..." és az "Intelligens..." természetesen bejölve és a "Helyi kommunikáció kihagyása" is - LANT3 miatt.
    "Web vizsgálat" fülön "Minden fájl vizsgálata"
    "Kivátelek" fülnél az alapértelmezettek - természetesen bővíthető.
    "URL blokkolás" csak akkor érdekes, ha nem egy emberke használja a gépet - mondjuk tinikorú gyerkőc...
    "Speciális" fül alatt a "Csendes mód" beállítva, hogy vírus átjutásakor azonnal szakítsa meg a netes kapcsolatot.

    Az "Internet levél" - főoldal - védelem Magas-ra állítva a két hazai és az 1 külföldi levelezőrendszer használata miatt. Outlook védelmére ott a másik kiszolgáló.

    P2P védelem - szintén főoldal - nálam "Egyéni" beállításon van és be van jelölve minden P2P amit használok.

    Ennyi, ami elsőre eszembe jutott - a többi, alapértelmezett beállítás tökéletes sazámomra.


  • kirol
    #16644
    És hogy állítsam be jól? Leírnád priviben, vagy nekem ide is jó, ha mást nem zavar.
  • IMYke2.0.0.0
    #16643
    Hidd el, nem az a jó tűzfal, amelyik csillog-villog meg mindenféle üzeneteket írogat [amúgy én az Avast ebbéli cselekedeteit azonnal popup ablakok kikapcsolásával jutalmaztam], hanem az, amelyik teszi csendben a dolgát.
    Az Avast-é ilyen. Csak előtte állítsd be jól!


  • takysoft
    #16642
    norton cuccok szarok. tényleg. nem azért, mert jó ezt mondani, hanem tapasztalat.
    kivéve a partition magic, mert annak a forráskódjához még nem nyűltak hozzá, csak megveték
  • kirol
    #16641
    Na felraktam. De miből látom, hogy megy pl a tűzfala?
    Mert a NIS a Win biztonsági központban jelentette, hogy be van kapcsolva, most meg csak azt írja, hogy a win tűzfal be van kapcsolva. Nem lenne jó, ha széthekkelnék a gépemet.
  • IMYke2.0.0.0
    #16640
    A NIS egészen más - az ugyanis specifikusan az internet-védelemre állt rá.
    Az Avast ennél többet kínál.
  • kirol
    #16639
    Aha, és ha ezt pl felteszem: "Avast! Antivirus Professional v.4.6.691", akkor kész és ugyan ott vagyok védelmi funkciókat tekintve mint a Norton Internet Security?
  • IMYke2.0.0.0
    #16638
    Ja, és a legfontosabbak:
    - állandóan [naponta akár többször is] frissíti magát
    - otthoni használatra [Home verzsön] teljesen ingyenes - support pedig életed végéig :)))

  • IMYke2.0.0.0
    #16637
    NOD32 helyett én az Avast!-ot ajánlom - abban hét kiszolgáló van.
    Alap vírus felügyelet, Tűzfal, P2P, levelezés, belső hálózat, meg még kettő mittomén már'...
  • kirol
    #16636
    Mindegy köszi, a WindowsBlinds csinálta ezt, de csak a címsor betűtipüsát cserélte le, de legalább nagyon pöpec Vista kinézetű lett minden.

    Ma még az a kósza gondolat is megfordult a fejemben, hogy a Norton IS helyett felrakom próbaképpen a Nod32-t. De ebben is van tűzfal, levélszemét meg ilyesmi?
  • MerlinW
    #16635
    Tedd fel a stylexp-t, abban vissza lehet állítani. Más most hirtelen nem jut eszembe.
  • takysoft
    #16634
    azzal nem tok segiteni:(
  • kirol
    #16633
    Nem, nekem valami más progi újat tett be alapértelmezettnek, és ezt szeretném visszarakni az eredetire.
  • takysoft
    #16632
    hát... amennyiben neked is az Atlantis evolution cseszte el...
    helyezd át a windows\fonts az arial*.fft file-okat.
    indíts újra, majd Sajátgép\c:\windows\fonts mappába mész(vagy ahova a windows telepítve van).
    ekkor a Sajátgép ablak File menüjében megjelenik egy pont: Új betűkészlet telepítése
    Kijelölöd a kimásolt(áthelyezett) Arial fileokat.
    Újra indítasz.
    Nekem így működött.
  • Axon
    #16631
    Lemented az ariel betűkészleteket valahova, majd pedig a windoz fontkezelőjét megnyitva törlöd az ariel betűkészletet. Ezután visszatelepíted onnan ahova lementetted.
    Gyakorlatilag egy arial betűkészlet újratelepítést kell végrehajtani.
  • MerlinW
    #16630
    Aham. Kibelezett 160 megás cucc. Amolyan titkárnő XP:) De vissza lehet pakolni bele mindent manuálisan ha kell.
  • Atomreaktor
    #16629
    Halihó! Egy kérésem van: le tudja nekem tölteni valaki a Neverend című rpg játékot? Én csak DC-t nyomatom, de ott semmi nyoma, pedig már jó pár napja elérhető az angol nyelvű verzió. (Neverend topik)
    Nagyon jókat írnak róla!
    Köszi aki megmenti hónapok óta játékmentes életem:)
  • Ersiman
    #16628
    Ez mi pontosan? Valami csökkentett Win XP?
  • Ersiman
    #16627
    Ez igazán nagyszerű hír!