33675


  • kirol
    #16626
    Hogyan is lehet visszaállítani az eredeti winXP betűkészletet?
    Régen volt ez valakiknek probléma, vissza is olvastam (#14446 ), de nem találom a megoldást.
  • takysoft
    #16625
    Butaság ezen vitatkozni, hisz idegen szavak.
    Az -on, -ön ragozásokat csak nagyon ritka esetben használjuk, régies, vagy régi múlttal rendelkező szavanlán. Főleg városnevek, illetve helységnevek.
    MAGYAR városnevek, és helységnevek.
    Ettől persze nekem is joban tetszik a Starkon, illetve Arcadián:D
    márpedig ha nekünk ez tetszik...:D
  • IMYke2.0.0.0
    #16624
    Ezt is akartam... :)))
  • via_mala
    #16623
    Ez engem csak megerősít abban, hogy a helyes ragozás: Stark-on, Arcadia-n.
  • kirol
    #16622
    Ha már hibalehetőség.

    Megy a gép, közben szól a rádió. Egyszer csak hallom, hogy valami sípolgat. Mondom mi a szösz. Odamegyek a géphez semmi. Jó, később megint csak hallom, kikapcsolom a rádiót, hátha ebből jön. Semmi hang ezután, újra visszakapcsolom, kis idő után újra sípol. Na mondom kikapcsolom a rádiót és a pc hangrendszerét is, lesz e hang.
    Persze gondoltam, hogy ugyan hogy lenne hang, amikor már nincs miből.
    Egyszercsak megint hallom. Azt persze a hangból rögtön tudtam, hogy ez nem az alaplapi pittyegés, mert az másmilyen. Mondom lehetséges az, hogy egy tápegység hangjelzést ad? Gondoltam ki tudja, milyen extra szolgáltatásokat rejt ez a Codegen csoda. Leszedem a ház oldalát, hogy jobban halljam a dolgot. És ekkor mintha egy hajókürt szólalt volna meg, csak kicsit magasabb frekvencián és mondjuk a fájdalomköszöb közvetlen közelében, ráadásul most folyamatosan és durva hangerőn.
    Már kapcsoltam is ki a túlfeszvédős elosztómat.
    Aztán pár próba után rájöttemi, mi volt a baj.
    Elmozdulhatott valahogy a VGA-m tápcsatija, nem kapott rendesen áramot és ez kezdett így sípolni.

    Ebből kiderült számomra, hogy milyen alapos cég az Nvidia.
    ~ Még a halláskárosultakra is gondolnak, mert ekkora hangerőt még a szomszéd is meghallott.
    ~ Zsebszerződésük lehet a fülorvosokkal.
    ~ Nem bíznak a véletlenben, meg a Microsoftban, sőt még a saját driverükben sem. Mert az a bizonyos jelzés, hogy : " A VGA-d nem kap elég áramot, ezért a teljesítményt lecsökkentjük!" hibaüzi itt már smafu, meg se jelent, csak a hang, de az ütősen.

    Hát ma is tanultam valamit.
  • IMYke2.0.0.0
    #16621
    A szöveget a fordított fájlból másoltam ki, April reagálásait tessék figyelmen kívül hagyni, hiszen a választási lehetőséegktől függ, hogy mit kérdez és mond. A lényeget, azaz Tobias szövegét tessék olvasni!
  • IMYke2.0.0.0
    #16620
    Talán segít.
  • IMYke2.0.0.0
    #16619
    Akkor a TLJ története, Tobias szavaival:

    [Tobias] A falfestmény, amire nézünk, az Egyensúly Falfestményeként lett ismert, és ezen képek segítségével fogom neked elmondani a történetünket, April Ryan.
    Az Őrző Minstrum az Írások lapjain tette közzé, és ezeken a falakon, ezer évvel ezelőtt, hogy az elkövetkező generációk megtanulhassák és megérthessék az útjukat és jövőjüket.
    Egyensúly volt és harmónia.
    [April] - Azt állítod, hogy akkor még csak egy világ létezett?
    - Egy világ, egy Föld. Mágia és tudomány egyensúlyban volt egymással, mindenegyes élőlényben. A csillagok megtáncoltatásának és az élet teremtésének hatalma egyaránt a markunkban volt. De akkor, elkezdték ezt a hatalmat Ketté osztani, és saját, önző céljaiknak megfelelően használták. A Világegyetem Egyensúlya veszélyben volt.
    - A Draic... Azt hiszem, ezt a nevet már hallottam korábban...
    - Draic-Kin, Drachen, Sárkányok - bármelyik nevüket is használjuk, ők maradtak az Egyensúly örök szolgái és felügyelői.
    Négy volt belőlük a Földön. És a négy közül, aki megalapította az Egyensúly Rendjét, volt az Őrző.
    Az első Minstrum arra volt utasítva, hogy a mágia és tudomány legyen szétválasztva, mielőtt az Egyensúly felbomlik és elmondhatatlanul nagy katasztrófát okoz. A Föld két egyforma részre osztatott...
    Arcadia és Stark... Mágia és tudomány... Káosz és rend.
    Az első Őrszem volt a Tizenhárom. Hat tudós, hat mágus, és az Egy, aki köztük állt. A Draic Kin. A mentorunk, a felügyelőnk, a tanult vezetőnk. Mind a mágiának, mind a tudománynak azt a nehéz feladatot kellett végrehajtania, hogy egy világból kettőt alkosson.
    - Nem volt veszélyes ekkora erő használata az Egyensúlyra?
    - Igen, és így ezért építettek egy tornyot az erőik irányítására és fókuszálására a Szétválasztás során. A Kin-ek egy korongot hoztak magukkal, egy olyan korongot, amit a világuk tüzében kovácsoltak. Elhelyezték a torony alapjánál és a Szétválasztás középpontjában, a korong és a torony eggyé vált - a tudomány és a mágia áramlásának véredénye lett. A kijelölt órában, a Tizenhárom eljött toronyba, és velük egy nő is, kinek végzete már a születése előtt eldöntettetett.
    Ö lenne az első Őrző, az Egyensúly emberi védelmezője, ki ezer évig maradna a toronyban, hogy vigyázza a két világot, és biztosítsa, hogy a varázslat és a tudomány mindig egyformán áramoljék.
    És így a szertartás megkezdődött...
    Miután elhagyták a tornyot, a Draic Kin-ek közül kettő Stark-ba, a másik kettő Arcadia-ba ment. A Hat, kik mindegyik világból érkeztek, alapították azt, amit most Örzökként, az Egyensúly Rendjének ismerünk. De közben Arcadia-ban, az Őrzők gyarapodtak, Stark-ban nem. Stark, a varázslat emlékei és az Egyensúly nem maradhatott életben a természet - a logika és tudomány - törvényeinek új valóságával szemben... És hamarosan, nagyon hamar, Arcadia nem más lett, mint legenda, egy mítosz, tündérmese az arra fogékony gyerekek számára, és rémisztő és szórakoztató történet a tűz körül.
    És miközben még álmok bepillantást engedtek Arcadia-ba a kiválasztott Stark-beli alvók számára, ezek az álmok már csak álmok maradtak... és semmi több.
    - át ennyi? Megfeledkeztünk a múltunkról, és Arcadia-ról, és többiről? Akkor mi a baj azzal? És miért tűnik úgy, hogy a mágia átszivárog Arcadia-ból Stark-ba?
    - Az egy másik, hosszú történet, de röviden elmondhatom, ha már bele vagy fáradva a történetekbe.
  • via_mala
    #16618
    "még külön madárijesztőket is készítenek varjak elijesztésére"
    Hmmm, nem rossz, de van egy ilyen is a párbeszédben utána, ami egyértelművé teszi a dolgot:

    "I mean, crows are so stupid, they're scared off by straw people dressed in rags? And that's the name you come up with? Crow. Bah!"
    "Úgy értem, hogy a varjak annyira ostobák, hogy egy rongyokba öltöztetett szalmaember elriasztja öket? És te ezzel a névvel jöttél elö? Varjú. Bah!"

    Ha ebből valaki nem tudja kitalálni, hogy a madárijesztőről van szó, akkor már úgyis mindegy.



    Más: én így írom: "Stark-on", "Arcadia-n", nem pedig "Stark-ban", "Arcadia-ban", mert "Földön", "Holdon", de "Naprendszerben", szóval a kérdés:

    Stark az az egész világegyetem, vagy csak a Föld univerzális neve? Mert ha az előbbi, akkor felül kell bírálnom a ragozásomat.
  • IMYke2.0.0.0
    #16617
    Már akkor javítottam, amikor megkaptam a fájljaidat...
    De ugye, ott lesz a tesztelés, aminél úgyis ki fognak bukni a hibák.

    Írok rodimus-nak, már kezdek türelmetlen lenni.
    amennyi szöveget kapott azt egy hét alatt le lehet fordítani. Két hete vannak nála.

  • MerlinW
    #16616
    Ez jobb, és torrentről lehuzható:

    NFO for TinyXP Rev04

    eXPerience Presents...
    Windows TinyXP Professional SP2 Revision 04 Unattended CD

    ------------------------------------
    TinyXP Rev04 Statistics

    EXE and ISO Info...
    Compressed EXE File Size in Bytes....... 127,774,258
    Extracted ISO File Size in Bytes............ 152,016,896
    Files on ISO.......................................... 2,320
    Folders on ISO....................................... 86

    ------------------------------------
    Windows Performance Info...

    Operating System RAM Memory Usage = 45Mb (± 5Mb)
    WINDOWS Folder = 366.2Mb
    Running Processes on First Install = 14
    Install Time for Windows = Seven Minutes

    ------------------------------------
    Windows XP Pro Custom Added Features

    eXPerience Spectrum Wallpaper
    Integrated Service Pack 2 (WindowsXP-KB835935-SP2-ENU.exe)
    Registry Tweaks For Performance/Gaming/Internet
    Windows Media Center 2005 Beta Version Theme (Royale)

    ------------------------------------
    Integrated Critical and Recommended Post SP2 Hotfixes
    (Windows Updates) up to 28th March 2006...

    IE6.0sp1-KB905915-Windows-2000-XP-x86-ENU
    WindowsInstaller-KB893803-v2-x86
    WindowsXP-KB873333-x86-ENU
    WindowsXP-KB873339-x86-ENU
    WindowsXP-KB883939-x86-ENU
    WindowsXP-KB884020-x86-enu
    WindowsXP-KB885222-v2-x86-ENU
    WindowsXP-KB885250-x86-ENU
    WindowsXP-KB885835-x86-ENU
    WindowsXP-KB885836-x86-ENU
    WindowsXP-KB886185-x86-enu
    WindowsXP-KB886677-x86-enu
    WindowsXP-KB886716-v2-x86-ENU
    WindowsXP-KB887472-x86-enu
    WindowsXP-KB887742-x86-ENU
    WindowsXP-KB887797-x86-enu
    WindowsXP-KB888113-x86-ENU
    WindowsXP-KB888240-x86-ENU
    WindowsXP-KB888302-x86-ENU
    WindowsXP-KB889527-v3-x86-ENU
    WindowsXP-KB890046-x86-ENU
    WindowsXP-KB890175-x86-ENU
    WindowsXP-KB890859-x86-ENU
    WindowsXP-KB891781-x86-ENU
    WindowsXP-KB893066-v2-x86-ENU
    WindowsXP-KB893086-x86-ENU
    WindowsXP-KB893357-v2-x86-ENU
    WindowsXP-KB893756-x86-ENU
    WindowsXP-KB894391-x86-ENU
    WindowsXP-KB894395-x86-ENU
    WindowsXP-KB896344-v2-x86-ENU
    WindowsXP-KB896358-x86-ENU
    WindowsXP-KB896422-x86-ENU
    WindowsXP-KB896423-x86-ENU
    WindowsXP-KB896424-x86-ENU
    WindowsXP-KB896427-v3-x86-ENU
    WindowsXP-KB896428-x86-ENU
    WindowsXP-KB896626-v2-x86-ENU
    WindowsXP-KB898461-x86-ENU
    WindowsXP-KB898900-v2-x86-ENU
    WindowsXP-KB899587-x86-ENU
    WindowsXP-KB899589-x86-ENU
    WindowsXP-KB899591-x86-ENU
    WindowsXP-KB900725-x86-ENU
    WindowsXP-KB900930-x86-ENU
    WindowsXP-KB901017-x86-ENU
    WindowsXP-KB901190-x86-ENU
    WindowsXP-KB901214-x86-ENU
    WindowsXP-KB902400-x86-ENU
    WindowsXP-KB903234-x86-ENU
    WindowsXP-KB904706-v2-x86-ENU
    WindowsXP-KB905414-x86-ENU
    WindowsXP-KB905749-x86-ENU
    WindowsXP-KB905915-x86-ENU
    WindowsXP-KB908519-x86-ENU
    WindowsXP-KB908521-x86-ENU
    WindowsXP-KB910437-x86-ENU
    WindowsXP-KB911927-x86-ENU
    WindowsXP-KB912919-x86-ENU
    WindowsXP-KB913446-x86-ENU


    ------------------------------------
    Enjoy this fine release from eXPerience
    Build Date: 13.04.2006

    Release Date : Spring 2006
  • Axon
    #16615
    Ezt keresem:
    http://www.sg.hu/cikkek/45982/windows_fundamentals_xp_oreg_pc_kre

    Jó lenne valahonnan beszerezni, mivel tele vagyunk régebbi win98-as gépekkel és némelyik ezt biztosan szépen futatná.
  • Axon
    #16614
    Gondoltam, hogy garanciás az alaplap így nem lehet baj.
    Ezt az átalakító dolgot feltétlenül megnézem a boltban.
  • takysoft
    #16613
    "még külön madárijesztőket is készítenek varjak elijesztésére"
    ?
  • kirol
    #16612
    A tápkábeles dolog az érdekes. Csodállak, hogy egy új cuccon bevállaltad, hogy rádugom és megnézzük mi lesz, szétég e az egész, vagy nem.
    Érdekes, hogy jó lett. Szerintem nem véletlen, hogy olyan széles!

    Az én tápomból alapból olyan széles dugó jön ki, mint ami neked kellene. Nekem viszont az alaplapon csak a keskenyebb csati van. Viszont van a táphoz egy átalakító, amit összedugva a nagyból kicsit csinál.
  • serito
    #16611
    Vegyél egy 20-24-es tápátalakítót (kb 500FT) és a maradét 4 táp pin sem marad lefedetlen!
  • takysoft
    #16610
    csak annyit tennék hozzá, hogy semmiképp sem "ideát", mert a beszélgetés nem starkban történik.

    Amúgy: igen lefordítottam a minstrumot, vestrumot, stb, de nagyon bénán, én gy érzem.
    Imyke, ezeket akkor visszaírod
    nálam instrum, father, minstrum vestrum, Írnok,Atya, Főatya, és pápa lett.
    ezeket mindenhol írd vissza akkor az eredetire, hogy egységes legyen.
    Köszi
  • Axon
    #16609
    A tegnapi gépépítésről tényleg csak annyit, hogy hipergyorsan összeraktam és pár perc alatt fent volt az XP és minden driver, semmi probléma nem volt, talán csak 3 apróság:
    - Az alaplapra dugnám rá a tápegység csatlakozóját és az alaplapi csatlakozó jóval hosszabb. Ez már valami extended ATX vagy mifene. Mielőtt agyvérzést kaptam volna gyorsan kipróbáltam, hogy rá tudom-e dugni valahogy. Rádugtam és kimarad a végén az utolsó négy csatlakozó. Készítettem a poroltót, hogy ha kigyullad bekapcsoláskor a gép, akkor tudjak oltani. Csodák-csodája szépen beindult.
    - A monitorkártyán két DVI csatlakozó volt, de az én TFT monitorom még sima vga csatlakozójú. Találtam a dobozban egy átalakítót, gondoltam kipróbálom hátha működik. Na most melyikbe dugjam, mivel két DVI csatlakozó is van rajta. Próba szerencse alapon bedugtam az egyikbe és működött.
    - Már minden driver fent volt, gondoltam izzasszuk meg a rendszert. Próbálok indítani egy játékot. Hibaüzi nem indul. Így jártam a 2. majd harmadik játékkal is, de az már tett utalást a hangeszközre. Tényleg mondom, induláskor nem hallottam azt az idióta windóz dallamot. Megnézem és úgy néz ki, hogy vannak eszközök a multimédia csoportban. Mindegy elő az alaplap cd-jét és telepítettem a hangkártyát. Ezt azért nem tettem, mivel a netről leszedtem a legújabb nforce 570-es chipkészlet driverét és azt hittem, hogy annak része a hangchip drivere is, így az alaplap cd-jét nem is használtam. Ezután már minden játék indult.

    Call of Duty 2 1280x1024-ben fullra odanyomva minden, tökéletesen szaggatásmentesen ment. Így volt ez még néhány játékkal. Végre elindítottam a SW Knights of the Old Republic első részét. Na ebben lehetett aztán mindent odatolni rendesen 1280x1024, 16 szoros anizotrópikus szűrés(!) (egyik játékban sincs ilyen nagy), 8 szoros élsimítás, minden fény, köd, robbanás efekt, szóval minden fullra. Nos ment ment szépen, de egy hangyafasznyit azért éreztem, mintha darabosabb lenne a kép a többi játéknál. Mondjuk ez csak azért tünt úgy mert szörnyen erre koncentráltam. Ami viszont gond volt, hogy pont ott volt mentésem, ahol nem sok ellenfél volt. Jó lett volna valami nagyobb harc, millió robbanással, lézerlövésekkel. Na ennyit a gépről, részemről befejezve az élménybeszámoló. Teszteket nem tudtam készíteni mert nincs otthon ilyen programom, de azok csak úgy is számok lennének, vizuális élményről nem sokat mondanak.
  • IMYke2.0.0.0
    #16608
    Ja, és a videok fleiratozása is elkészült.
    [Az átvezető videok, melyek a fejezetek címeit mutatják + a stáblista.]
    [A játék pedig egy speciális TLJ HUN Team logo-val fog indulni eztán... :)))]

  • Axon
    #16607
    Én is elismerésem fejezem ki a fordítócsapatnak és már be is hűtöttem néhány borostyán sört az ünnepéjes befejezéshez :-)
  • Andra
    #16606


  • serito
    #16605
  • Atomreaktor
    #16604
  • MerlinW
    #16603
  • IMYke2.0.0.0
    #16602
    Örexünk, wazzer ...
    [trendy, érted, trendy]
  • MerlinW
    #16601
    másfél év... huhh.. hogy repül az idő..:)
    Sőt.. szeptemberben lesz 6 éves a topik, illetve novemberben lesz 3 éves kis TLJ csapatunk:)
  • IMYke2.0.0.0
    #16600
    Márcsak fránya 6% és kész a The Longest Journey!
    Másfél év után ezt is megértük!

  • IMYke2.0.0.0
    #16599
    Nem, a végső szó mindig a tiéd, mint fordítóé - az előzőekben is mindig hangsúlyoztam, hogy szerintem mi lenne helyes irány, illetve, hogy én miként fordítanám.
    Olyan tartalmi fordítások esetében, ahol a Te fantáziád a határ, én nem szólok bele, hiszen eddig is jól megoldottad a problémákat.
    S különben is, nem atyaúristen vagyok, hanem csak egy koordinátor :)

    Csak akkor korrigálom, ha egységesíteni kell valamit - tehát, ha olyan fogalmat használtok, amit vagy én már másképp fordítottam, vagy másként fordítanék, vagy mivel a történetbe nem illik bele, ezért illdomosabb árnyaltabban fogalmazni.
  • via_mala
    #16598
    Az én fordításom így néz ki jelen pillanatban:

    "Renden. Varjú. A legsunyibb, legmocskosabb, leginkább megvetett madár ott. Mintha repülö patkányok lennének, még külön bábot is készítetek varjú ijesztésre, hogy elüzzetek bennünket, ugye?"

    A varjúijesztő lehet, hogy játékos, de félek, hogy sokan erőltetettnek éreznék. Persze a végső szó a tiéd.
  • IMYke2.0.0.0
    #16597
    Én varjúijesztő-re fordítanám. A játékossága, és nem-földisége miatt. Tehát, ebben is egyet értettünk.
  • serito
    #16596
    Így már más akkor nem szóltam. Holnap remélem beszámolsz az esti örömökről és kéjről amit átélsz!!
  • via_mala
    #16595
    Hopp megvan az utolsó mondatra a magyarázat:

    Right. Crow. The sneakiest, dirtiest, most despised bird there is. They're like flying rats. You even have something called a scarecrow to chase us off with, don't you?

    Tehát igenis a közönséges földi varjúra gondolt, csak hát azt itt nem becsülik túl sokra.
    És máris itt egy újabb bökkenő: a scarecrow magyarul ugyebár madárijesztő, de szó szerint varjú-ijesztőnek kellene fordítani, hogy legyen értelme az utolsó mondatnak.

    Most légy okos, Domonkos!
  • Axon
    #16594
    Ez egy régi alaplap, elmúlt 1 éves, így már nincs gar rajta.

    Az új alaplapom, mait ma vettem otthonra, azt még nem tudtam kipróbálni, mivel itt gályázok a melóhelyen. Az majd az esti programom lesz :-)
    Arról viszont nem tudok élőben közvetíteni, mivel otthon nincs netem.
  • IMYke2.0.0.0
    #16593
    That why you gave me the name "Crow"? Oh, I thought it was nice, all right. Real ring to it. Until I found out what a crow actually is, over there in Stark. =

    Ezért adtad nekem a "Varjú" nevet? Ó, azt hittem ez valami szép dolog, rendben. Igazán úgy hangzott. Mígnem rájöttem, hogy mi is a varjú igazából, ideát, Stark-ban.

    [Első blikkre, minimális irodalmisággal]


  • kirol
    #16592
    Nem az új gépéről beszél szerintem, hanem egy régi gari nélküli munkahelyiről.
  • via_mala
    #16591
    Oké alapban és is kanyonnak fordítottam, de az ötödik begépelés után kezdte bántani a szemem, ezért gondoltam megkérdezem az érdekelteket.

    Egyébként megintcsak a munka rovására, de már 130 sort haladtam a 79_00.txt-vel. Van is itt egy kemény dió:

    That why you gave me the name "Crow"? Oh, I thought it was nice, all right. Real ring to it. Until I found out what a crow actually is, over there in Stark.

    A középső 2 mondat a kritikus, hogy hogyan lehetne lefordítani, hogy értelme is legyen, meg valahogy illeszkedjen is két másik mondat közé.
    Mondjuk az sem tiszta, hogy mire gondol az utolsó mondatban? Talán a crowbar-ra céloz?

    Persze ez is tipikusan egy mellékes párbeszéd a játék végigvitele szempontjából, de hát ha már egyszer magyarítunk, csináljuk a lehető legjobbra.
  • serito
    #16590
    Az a gyanúm, hogy a lapoddal gond van. Létezik 3 mapos garcsere abban a boltban ahol vetted? Ha igen még egy kis teszt után vidd vissza! Bár látatlanban ....
  • serito
    #16589
    Köszi már csak az kell nekem 30 fog meleg és 5 fokos sör! :-)
  • Axon
    #16588
    1 lan van benne az is sima 100-as.
    Most csináltam egy vezércselt és az egyik PCI slotba beletettem egy hálókártyát, az alaplapit pedig letíltottam a BIOS-ban.
    Így most tökéletesen működik.
    Véssétek fel végtelen hosszú hibalehetőségetek listájára ezt az esetet is :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #16587
    BIOS-ban tiltsd le az (egyik) hálókártyát (ha kettő van benne - dual gigabit).