25353
Whistler - Windows XP
  • TheZsenyka
    #3467
    Szerintem semmit nem tud a Me amit az XP ne tudna, legfeljebb kevesebbet. Szerintem kíméld meg magad a cooperative multitaskingtól. :D

    Amúgy gond nélkül feltolható természetesen, szokásos repair-t ráengeded az XP-re a ME telepítése után. A ME nem fogja látni az NTFS cumókat, bár léteznek driverek amikkel képes látni.
  • Bakka
    #3466
    Nem ugy gondoltam...hogy 2000 és XP mellé!!!
    2000 le ME fel!
  • fm
    #3465
    letiltottam a scsi vezérlőknél a felkiáltójellel jelölt ide bus master-t,így most nem ír ki hibát,de a gép teljesítménye egyenesen sz@r.

    3dmark2001def:1300pont. (1100cerka-coppermine,gef2mx400,384sd)
  • TheZsenyka
    #3464
    Teljesen felesleges WinMe-t tolni XP meg 2000 mellé.
  • Bakka
    #3463
    Na feltelepittettem a 2000-et meg az Xp-t! Jol megvannak egymas mellett! De nem tetszik az, hogy egyes jatekokkal igy sem tudok jatszani!
    Az olyan jatekok nem mennek, amelyek Crack-esek!
    Pl. a Drivert (jatek) mikor megcrackelem nem megy, meg nem megy az olyan jatek sem ami csak ugy telepites nelkul futtathato! (AirFifx)
    Mit lehet ezekkel kezdeni?

    A winyo minden particioja NTFS-ben van...
    ha az egyiket FAT ra formazom es oda telepitem pl. a WIN ME-t, akkor menni fog XP mellett? (Gondolom a ME csak azt az egy particiot fogja latni, az XP pedig mindet!)
    Vagy ez rossz otlet?
  • TheZsenyka
    #3461
    Az SP1 bizonyos product key-ekhez nem engedi a telepítést, ez afféle védelem, hogy ne "élvezhesd" a terméktámogatásokat a kalóz cumódhoz.

    Magam sem értem hogyan, de miközben természetfotókat kerestem, erre az oldalra jutottam. Állítólag valami Windows XP product key changer cucc tölthető le róla. Párszor le kellett lőnöm a felbukkanó "annoying" ablakokat, de aztán - ha akartam volna - rákkattinthattam volna a legfelső linkre. Persze ez csak fikció.
  • Bakka
    #3460
    Hi
    A windows update mikor letolti a service pack 1-et es elkezdi telepiteni, akkor megalla mert valami product key nem tetszik neki...!
    Mit lehet ezzel kezdeni?
    Le lehet tolteni mashonnan is???
    thx.
  • TheZsenyka
    #3459
    1., Mi történik, ha csökkentett módban behívod az XP-t, eltávolitód a BUS MASTERING-et az eszközkezelőben és újraindítod a gépet?

    2., Mi történik, ha BIOS-ban lelövöd a BUS MASTERING-et? (Ha lehet.)

    3., Mi történik, ha lelövöd az UDMA-t a primary master számára? (Ezt biztosan lehet.)
  • TheZsenyka
    #3458
    Nem lehet, de miután telepítetted a WIN98-at, az XP BOOT CD-vel repair-eled az XP-t. Pikk-pakk megvan.
  • fm
    #3457
    már próbáltam ezt a verziót. a szitu az,hogy 2 winyó van,és az xp csak az egyik nevét írja ki (sec. master) a másiké csak merevlemez (prim.master) és minden indításkor új hardver-bus master ide driver-kivánja telepíteni?-de sehogy sem tudom...
  • TheZsenyka
    #3456
    Hali! Látom megint írtál. Érdems a VIA Hyperion 4in1 driver készletet (klikk ide) letöltened. Az AGP turbó módot ne válaszd ki installáláskor. Elvileg tökéletesen röffennie kell vele.
  • fm
    #3455
    help..
  • TheZsenyka
    #3453
    Másik tipikus sebesség probléma: Sokan azt mondják, hogy lényegtelen DE NEM AZ. A Master drive-nak MINDÍG A KÁBEL VÉGÉN a Slave drive-nak MINDÍG A KÁBEL KÖZEPÉN kell lennie, különben teljesítmény csökkenés illetve CD ÍRÓK esetében írási problémák keletkeznek. Egyébként korrektebb konfigok (Dell, Compaq, IBM etc) BE SEM KAPCSOLNAK ha nem jó sorrendben vannak felcsatlakoztatva az eszközök. Melegen ajánlom mindenkinek, hogy így konfigurálja a cumókat (aztán lehet mérni a különbséget).
  • fm
    #3452
    mos nekem is 256 van,de mikor 512 volt nem lassult soha,semmikor. ez csak tapasztalat (bár én 1 winyón való másolásra gondolok,vagy cd-ről)

    lehet nem függ a ramtól.
  • gyezo
    #3451
    nekem 256DDR van most csak, de nem hiszem, hogy ez volt a gond. most már jo minden, levettem az egyik vinyot, visszaraktam s "csoda"...
  • TheZsenyka
    #3450
    általában agresszíven lassítja a cumót ha egy ide csatornán van a két hdd. két olyan hdd-t amik között gyakori az adatforgalom nem illik egy csatornára tenni master-ként és slave-ként mert ötödére-hatodéra is cökkenhet az átviteli teljesítmény. másik, hogy olyan cumók ne osztozzanak irq-n mint ide controller, hang, video, háló.
  • fm
    #3449
    új via bus master ide driver üzenet minden indításkor.alaplap noname,gyári cd drivere nem jó. milyen drivert tudok hozzá feltenni?

    eddig semmit se sikerült feltenni rá.
  • fm
    #3448
    nekem is ez van. sztem kevés memória..

  • Blasta
    #3446
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!!! :-)
  • TheZsenyka
    #3445
    Itt az oldal tartalma:

    To set the default name and company information:


    Use a registry editing tool to navigate to the following key:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion


    Change the value with the following details:
    Data Type: SZ
    Value Name: RegisteredOwner
    Value: The name you wish to use


    Change the value with the following details:
    Data Type: SZ
    Value Name: RegisteredOrganization
    Value: The company or organisation name you wish to use


    Reboot the computer for the changes to take effect.
    Please note: This change only affects the Windows operating system. It does not change the registered owners of any application software.
  • TheZsenyka
    #3444
    Remélem sikerül. Nekem simán röffent ezzel a módszerrel. Még a netről vadásztam elő pár hete.
  • TheZsenyka
    #3443
    De azért kiírom, nem linkelem: http://www.sanx.org/tipShow.asp?articleRef=91 vagy kattansz Kipróbáltam a linket, megy.
  • TheZsenyka
    #3442
    Simán bejön nekem most is :D
  • TheZsenyka
    #3441
    1., Normális, elhelyezted a drivereket és felregisztráltad a hozzájuk tartozó inf fájlt az inf-ek közé. Nem feltétlenül "darálja" végig :D
    2., Bár most 875-öm van, számos VIA-s cumóm volt AMD és Intel procchoz egyaránt. Nem emléxem hogy felrakott volna ilyet.
    3., Nem hiszem.
    4., A helyzet az, hogy hivatalosan kell Service Pack 1 az XP-hez a szabványnak megfelelő szintű USB 2.0 támogatáshoz. Ha fent volt, akkor nem szabadott volna neki hiányolnia semmit :D De ha megy, hát megy. (Nemtom' hogy az SP1-ből konkrétan melyik peccs oldja meg a gondot, de egy SP1 amúgy sem árt szerintem.) Erre általában figyelmeztetnek az alaplap gyártók a mellékelt füzetben (alaplap könyve).
  • Blasta
    #3439
    A lap nem jeleníthető meg. :-(
  • Blasta
    #3438
    Köszi, megnézem! :-D
  • TheZsenyka
    #3437
    Itt találsz egy leírást hogyan lehet 2000-ben és XP-ben megváltoztatni a cumót. Remélem erre gondoltál.
  • Blasta
    #3436
    Szasztok!
    Egy gyors segítség kellene!!!!!!!!!!
    Olyan progit keresek, amivel át lehet írni a WIn 2000-ben a Company nevet, tehát a felhasználó és cégnevet amire telepítettem!!!!!!

    Nagyon fontos lenne! Köszi előre is!
  • Bakka
    #3435
    Koszonom szepen! Most azonnal kiprobalom!
    Gondolom azert nem art ha kulon particiora teszem!
    A barbarsagot meg nem ugy eretettem... (nem akartam kritizalni), csinaltam mar en is hasonlo dologokat mikor a problema csak ilyen modszerekkel volt megoldhato!
    Meg1x kosz!
  • TheZsenyka
    #3433
    - Elmented könyvtárba a két fájlt.
    - Telepíted a 2000-et
    - Hagyod hogy 1x bebootoljon a 2000 (nem próbálod indítgatni a felbukkanó menüből az XP-t)
    - Amikor bejött (desktopra) a 2000, visszateszed a 2 fájlt a helyére
    - Újraindítod a gépet, most már használhatod a menüt

    Hogy barbár vagy sem, rád bízom. E nélkül a megoldás nélkül nem fogsz XP mellé 2000-et telepíteni, legfeljebb fordítva. Mellesleg két fájlról van szó, nem értem hol itt a barbárság. Nem valami rituális herélésről van szó. Eleve lesz indítómenü, erre találták ki az ntdetect-et, ez a lényege a történetnek. Már akkor is lesz menüd, amikor a 2000-et felraktad, csak az a loader nem tudja betölteni az XP-t (felismeri, választható is, de nem tudja betölteni). Az újabb XP-s ntloader be tudja tölteni a 2000-et.
  • Bakka
    #3432
    Na ezek megvannak!!!
    Mit kell tennem veluk, ha XP mellé akarok win2000-et tenni? Onnan pakoljam bele ezeket egy konyvtarba aztan telepitsem XP alol a win2000-et?
    Nem barbár módszer ez egy kicsit???
    Ha feltelepitettem akkor lesz inditomenu, es majd ki tudom valasztani, hogy melyik win-t akarom inditani??? Vagy azt kulon majd be kell alllitanom?
    Hogy van ez az egesz?
  • TheZsenyka
    #3431
    'ntldr' (nincs kiterjesztés) illetve 'ntdetect.com', főkönyvtárban.
  • Bakka
    #3430
    Ugy kerestem, hogy bekapcsoltam a rejtett fileok mutatasat, de ugy is csak a ntldr-t talalta! Nincs olyan, hogy ntloader.com!!!
    Van egy ilyen, hogy ntdetect.com---> ez nem az???
  • TheZsenyka
    #3429
    A C: főkönyvtárában kelle lennie. Ha nem találod, akkor:

    1., a rejtett fájlok nem látszanak, kapcsold be a rejtett fájlok megmutatását
    2., nincs is Windows XP a gépeden :D
  • TheZsenyka
    #3428
    Elvileg fel kellene jegyeznie az XP-nek a registry-ben a NUM LOCK leállításkori állapotát és induláskor e szerint kellene beállítania az állapotát. Ha ez mégsem történne meg, akkor itt van egy lehetőség:

    registry-ben:
    HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Keyboard

    itt keresd a InitialKeyboardIndicators változót és állítsd 2-re az értékét. Remélem ez segít.
  • Bakka
    #3427
    En nem talalom az "ntloader.com" filet! Hol van az???
  • TomBond
    #3426
    Tudja valaki hol lehet a Windowson belül be-ki kapcsolni a numlock indításkori állapotát?
  • budsmoke
    #3424
    (Zárójelben megjegyezném,hogy a gép amivel szívok,TÉNYLEG rendelkezik legális Win98-cal és XP-vel,csak épp nem bírom upgrade-elni,hogy rohadna meg a MS licenszpolitikája).
  • budsmoke
    #3423
    Köszönöm,hogy felhívtad a figyelmem a szoftverkalózkodás helytelenségére,természetesen én sem tennék ilyet sosem.
  • TheZsenyka
    #3422
    Én ilyet nem tehetek. De képzeld el, ezen az oldalon valakik közzétettek Win98SE kulcsokat. Be kéne tiltani az ilyeneket. (A fenti linket természetesen okító céllal helyeztem el, rámutatva a helytelen magatartást gyakorló, Internetet használó egyének garázdálkodásaira, mellyel nem értek egyet.)