25353
Whistler - Windows XP
  • Met
    #3521
    Az lehet de a 98 és az XP nem egy partición van. A 98 nem tudja kezelni az NTFS-t max neki a FAT32
  • pedestrian
    #3520
    Műxik jól 98se és xp ntfs.
  • mrzool
    #3519
    "A bootszektort átírta és onnan már csak a reinstall segített...."

    Recovery konzolról nem hallottál még? A fixbmr és fixboot általában megoldja az ilyen gondokat.
  • Met
    #3517
    A 98 nem látja az ntfs-t
  • Met
    #3516
    Nem bootos xp corporate cd-ből hogy lehet bootos cd-t csinálni?
  • pedestrian
    #3515
    OK. Valahogy én is így gondoltam. A lényeg az lenne, hogy NTFS-sel akarom. Nem lehet az, hogy ebben az esetben 98-at kell C:-re rakni? Egyéb esetben szerintem 98 nem fogja látni C: meghajtót.
  • Blasta
    #3514
    Egy gépre lehet, csak külön partícióra kell rakni az oprendszereket!
    Tehát van egy Xgigás winyód, csinálsz rajta egy 1-5GB-os FAT32 particiót, arra felteszed a 98-at.
    Ha ez kész, bebootolsz az XP-s CD-ről, és azzal megpartícionálod a maradék területet, vagy ismét lecsapsz egy kb 5GB-os részt az XP-nak NTFS-re. De az is felmegy FAT32 is, ahogy akarod.

    A LÉNYEG, HOGY MINDENKÉPP A 98-CAL KELL KEZDENI, KÜLÖNBEN NEM LESZ JÓ AZ EGÉSZ!
  • fm
    #3513
    segítség..
  • pedestrian
    #3512
    Szasztok. Lehet, hogy volt már ez a kérdés, nem olvastam végig a topikot. Lehet XP-t és win98-at egy gépre telepíteni ugy, hogy XP ntfs?
  • Blasta
    #3510
    Ehe-ehe
  • Galy
    #3509
    kedves :-)


    Met!

    dobáld le a vinyót 8-szor, meg rúgjál bele fémbetétessel egy párat! Win2000 lejön róla szerintem :)
  • Met
    #3507
    Hello!

    Felraktam az XP-t. Azt nyomtam neki, hogy formázzon és konvertáljon NTFS-re (a c-t). De mégis rajta maradt a 2000.
    Amikor bekapcsolom a gépet boot menü fogad, hogy tudom kivakarni alóla a 2000-et?
    A c-n van mind a kettő.
  • Tovi
    #3506
    Tényleg nem kell
  • Met
    #3505
    Az XP corporate edition változatát tényleg nem kell aktíválni?
  • marsu
    #3503
    Köszönöm a segítséget.
  • TheZsenyka
    #3502
    Férges lettél. Röffenj fel az Update-re.
  • marsu
    #3501
    Sziasztok.
    Az a problémám, hogy Internet kapcsolatban, kb 5 perc után ezt az üzenetet kapom.
    Rendszer leállás, a leállást az NT AUTHORITY/SYSTEM KEZDEMÉNYEZTE.
    A Windowsnak újra kell indulnia, mert a következő szolgáltatás váratlanul befejeződött.
    Távoli eljárás hivás(RPC)
    És a gép 1gy perc elteltével kikapcsol, és újra indul, de Internet kapcsolatban mindig ugyan ezt csinálja.
    Segítsetek.
    Ha lehet küldj e-mailt az gyorsan lejön. [email protected]
  • TheZsenyka
    #3500
    Sajnos tévedtem (utánanéztem) SCSI-nél valóban úgy van ahogyan mondtam (sokat használtam ilyen cumókat) de IDE cuccoknál "fordított" helyzet van, arra való az IDE DELAY TIME, hogy timeout-ot megnöveld a winyó észlelésére, ha lassan/késéssel indulna be. Ez van...
  • mustar
    #3499
    Van egy nagy gondom:
    amikor windowst indítom, a windows "üdvözlő" képernyőig nem jeolenik meg semmi a monitoromon (Belinea 17" lcd) csak kiír valami ilyesmit (alig látom mert kb 3sec-enként villan fel) 1280*1024 és 59.9 Hz. Namármost: a monitornak ezt bírnia kéne. A windows (winxp sp1 hun) viszont rendesen fut.
    Ez a gond azután jelentkezett, hogy beraktam egy sb live 5.1-et (nem biztos hogy köze van hozzá) a hang a szól rendesen: az integrált hangot le is tiltottam a biosban és a windowsba. Kipróbáltam hogyha kiveszem a kártyát akkor is ezt csinálja-e de akkor is csinálta.
    Amiket én próbáltam:
    Ati catalist 3.6-ot lecseréltem 3.7-re.
    Alaplap driver fentvan
    Directx 9.0b

    Ja és a gépem:
    Amd Athlon Xp 2500+
    Abit NF7
    2*256 400mhz-s ram
    maxtor 80 Gbyte 7200rpm
    sb live 5.1

    3dmark03: 4625
    3dmark02se:11801

    Nagyon kéne a segítség, teljesen el vagyok keseredve. A gép még csak pár napos.
  • TheZsenyka
    #3496
    Ja, ez arra jó, hogy x másodperccel később indítja a winyákat a BIOS. Ez server cumóknál teljesen normális, gondold el, hogy mi lenne, ha mondjuk 15 winya egyszerre indulna. Gáz lenne. SCSI esetén pl. SEND START UNIT COMMAND-ot szoktak használni és a winyákat nem teszik AUTO SPIN-re.
  • TheZsenyka
    #3495
    Nekem régebben akkor voltak ilyen jellegű hibáim, amikor a 800-as cerka konfigot átlőttem 1200-es TB Athlon-ra. Táp probléma volt. Megpróbálhatod letesztelni a dolgot úgy, hogy mindent lecsatlakoztatsz és minden kártyát kiveszel (kivéve persze ami létszükséglet a gép beindításához) és úgy indítod a cumót. Winyát hagyd fenn. Még egy sansz - ha amúgy reset után stabil a gép - hogy az IDE DELAY-t átteszed 0 másodpercről mondjuk 5 másodpercre. Így az indulóáram nem lesz olyan nagy.
  • TheZsenyka
    #3491
    Eleve szakíts ki mindent a gépből és csak a létfontosságú cumókat felejtsd benne.
  • Bakka
    #3490
    Hogyan lehet atallitani az IRQ-t?
    A BIOS-ban nekem csak olyan van, hogy azt lehet megadni az IRQ-k nal, hogy PnP/PCI vagy ISA/...!
    Akkor mindenkeppen at kell tennem masik Slot-ba a hangkartyat?
  • Blasta
    #3488
    Már megpróbáltam. Mindig a rammal kezdem.
    Sajnos ez a lap tényleg szar. Viszem vissza...
  • tomsolo
    #3487
    és ezt: #3481 kipróbáltad már?
  • TheZsenyka
    #3486
    Memória? Ha több modulod van, próbáld meg csak az egyikkel.
  • Blasta
    #3485
    ÁÁÁÁÁÁ, dehogy!
    A win98 telepitője is belefagy!
    A W2K is elszáll ugyan ezzel a hibaüzenettel.
    Szerintem szar a lap. Már mindent kiprószáltam asszem.
  • Bakka
    #3484
    Kovetkezo a problemam:
    Ha tolt a gep vagy le van terhelve akkor a hangszorokbol zugas, sisterges szeru recseges hallatszik!
    Ha pedig pl. masolok HDD-re es kozben zenet is hallgatok, akkor a hang mar nagyon akadozik, van hogy meg is all (kinlodik). Ha szinmelyseget 16 bitre veszem...akkor valamivel stabilabb!!!
    Mitol lehet ez?
    Valami alaplap gond lehet...!?
    Egyebkent a Hangkartya meg a VGA ugyanazon az IRQ-n megy (IRQ10)!
  • TomBond
    #3482
    Sztem nézd meg a kompaktibilitási listán hogy támogatja-e az alaplap az XP-t.
    Egy haveromnál is jelentkezett ez a probléma és csak az alaplap cseréje segített.
  • tomsolo
    #3481
    hmmm... nézd meg a bios-t mi van beállítva az irq-knál, asszem van olyan hogy a op rendszre kezelje automatice meg hogy az alaplapba előre meghatározhatod melyik slot milyen irq-használhat... ja és tilts le minden alaplapi usb, audio vezérlőt és ugy telepits...

    remélem tuttam vmit segíteni :DD
  • Blasta
    #3480
    Nincs senkinek egyéb ötlete a 3471-es üzivel kapcs?
  • Blasta
    #3479
    Le kell tölteni a netről :-DDDDDDD

    Pl. Rakj fel egy DC++ -t és máris töltheted!
    De nincs kizárva, hogy egyszerübb fájlmegosztókon, pl. Kazaa-n vagy WinMX-en is megtalálod...
  • Blasta
    #3477
    Keress a neten rá, van elvileg olyan crack ami azt hazudja a windows-nak, hogy már aktiválva van!
    Az egy másik dolog, hogy nekem ez nem működött, de lehet, hogy én basztam el v.mit anno.
    Ha újratelepited akkor azt csak FULL reinstallnál inditja újra a 30 napot, egyébbként megjegyzi, hogy nem volt még aktiválva. De arra ne számíts, hogy a 30 nap után tudod crack-elni vagy simán reinstallálni. Akkor már nem tudsz vele semmit csinálni!

    Javaslom, hogy szerezz be egy Corporate edition XP-t, az megoldja a gondokat örökre, max most újra kell húznod teljesen a rendszert.
  • Blasta
    #3476
    Ez egy sima acorp lap, raidvezérlő nélkül.
    A sima alaplapi idecsatornán csücsül a winyo meg a cd. Ennyi.
  • TheZsenyka
    #3474
    Ez olyankor fordul elő (2000-nél is) ha bővített IDE interface-en (pl. RAID támogatott) elhelyezkedő HDD-re akarsz telepíteni. Ezt a Windows XP és W2K nem tudja lekezelni, még ha F6 lenyomásával meg is adod a drivert. Tehát nem az alap channel 1 vagy channel 2-n van a HDD amire telepítesz, hanem egy plusz IDE kontrolleren (ami lehet ettől függetlenül az alaplapon is).
  • Blasta
    #3473
    Olyan XP-hez létezik, amiben eleve nincs benne az aktiválás.
    Corporate edition-nek nevezik!
  • Blasta
    #3471
    Szasztok!
    Egy új gépre telepíteném az XP-t, de annál a képernyőnél mindig elszáll, amikor be kellene állítani, hogy melyik particióra telepiteném a cuccost.
    Megjelenik a képernyő, várok egy picit és utána magától bead egy kék képernyőt, hogy leállította a telepitést és erre a hibára hivatkozik:

    IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

    Tud v.ki segiteni, hogy ez mi? Már mindent cseréltem, VGA-t, Ramot, Hdd-t...

    A win98 telepitő is elszáll amúgy, de az csak simán lefagy változó időközönként.
  • fm
    #3470
    pontosan: VT82C693
  • fm
    #3469
    a lap egy v693 tomato,via chipset. fcpga slot,at-s tápcsati. hirtelen ennyit tudok róla.
  • TheZsenyka
    #3468
    Milyen chipset van az alaplapodod? Azonkívül, hogy VIA, konkrétan?