431
középkori hangulatban játszodó túlélő játék
  • jofer
    #150
    Uram! Emelem kalapom, uram. :-)
  • LaLee67
    #149
    Szuper, nagyon koszike !!! :)
  • b-type
    #148
    vááá király Nektek meg köszi az időt - energiát!
  • Bizó08
    #147
    Sziasztok!
    A fordítás legfrissebb változata már a fejlesztőknél van, hamarosan lektorálják, és hivatalossá válik a steam-en...
    Jó játékot mindenkinek!
  • LaLee67
    #146
    Na ez a 2 banyasz , 2 nap elteltevel sem termel semmit a banyabol. Ki kell vegezzem oket ha nem meloznak.

    Amit elfeledtem, Nagy koszonet a forditoknak a forditasert !!!!
  • LaLee67
    #145
    Koszonom mindharmotoknak a valszt :)

    Tuti akkor hogy az ismetloij lesz az a kuldetesnel, sajna keveske pont kell meg hogy csinalni tudjam.
    Most ertem a birkafarmhoz , gyekorlatilag nekem van csirke ,liba diszno es birka is, mindbol egy par kiveve a csirkeket abbol 2 par. Nekem tetszenek ha van elet a faluban es ezert fogok tobbet is venni meg beloluk. Jokat rohogok, mikor a diszno setal az utcan. Eloszor beparaztam,mert lebontottam a kerites egy reszet ,mivel a gondozoja nem tudott bemenni hozza, persze csak fax volt az illeto, na es persze a disznok egyszercsak megleptek :))) Na tekertem utana rendesen, gondoltam megsimogatom kicsit amitol verzet es a masik vilagga futott ijedteben :)))))
    Kicsit ideges lettem es korabbi mentest toltottem vissza, ami begulis kiderult, hogy felelsleges volt, mert estere a helyukon alszanak mind. Na ezert is engedem hogy csatangoljanak :Ö

    Igen, jelenleg nekem is 30 epiletet lehet epiteni es mind kohazban lakik. A hozzavalo meszkopucc anyagot vagy nem tudom meg csinalni vagy nem kerestem elegge,de azt is meg kapjak meg a hazak.

    Nalam is mar az en gyerekemet is beleertve 3 gyermek van a faluban. Sokat beszelek az embereimmel is, mert a 100-as kedveltseguk utan is ugyan ugy kapjuk a diplomaciahoz a pontokat.

    Ma nem akartam jatszani,de a valaszok felspanoltak igy belepek par orara megint :)

    Ja igen, epitettem banyat es raktam melle egy nyeranyagraktart meg egy egyszeru kishazat. Atkoltoztettem bele egy lanyt meg egy pasit.
    Gondolom csak igy lesz majd vas termeles. Logikusan mire tolem etsetalnak a banyaba a falubol, odaertukkor mar indulhatnak is vissza mert vege a napnak.Amitz nem tudok ezzel kapcsolatban, hogy a kajahiany jelentkezik-e naluk, mivel a kajaraktar az a faluban vagy bocsi kisvarosban van. Ma erre is feny derul. :)

    Nem bannam, ha kesobb lehetne tobb falut is epiteni ill. nagyobb letszamuakat mint epuletben mind lakossag szemponjabol.
    Most 10 ezer pontot kell elernem majd, de ahhoz rohadt sok kuldetest kell megcsinalni es feltolni diplomacianal a kaphato pontok skillt.

    Na jo , sok a duma reszemrol es keves a jatek... :) Koszi mindharmotoknak ismet a valaszokat!

  • Normen76
    #144
    A visszahajló íjat fordítják a maygar változatban ismétlő íjnak is, nem emlékszem hogy a kereskedőnél épp milyen néven van ahol lehet venni. Jó mindkettő, vagy gyárthatsz is ha megvan a szinted hozzá és megtanultad.

    Az állatok nem szaporodnak még, ez lehet később változik majd. Birkákat tartok a gyapjú miatt, és pár kecskét amik tejet adnak, a többi állat egyenlőre felesleges. Illetve a tyúkok, libák adnak tollat, tojást ha valakinek szüksége van rá. A malacok trágyát adnak csak, a tehenek tejet.

    A munkások idővel fejlődnek, illetve az a képességük, amiben dolgoznak fejlődik. Van oyan melósom már ami 3 szintről 9 re vitte a képességét a melótól. Érdemes emiatt pl. a favágót, mindig favágásra hazsnálni, vagy a földművest szintén farmerkodásban hazsnálni. HA párokat teszel egy házba, akkor egy idő után 100% hogy gyerek fog születni. Ezzel kalkulálni kell, mert az anya, két évig nem melózik :) Nálam már 8 gyerek van a településen,. Ha a legnagyobb házban laknak akkor akár két gyerek is lehet. Nekem minden melósom a legnagyobb házban lakik, szaporodnak mint a nyulak :D. Hát igen, a hosszú, unalmas téli esték :)
  • b-type
    #143
    Én úgy voltam vele, hogy megoldódik :)) ..de tényleg, egy nap alatt, max kettő végig lehet szaladni a falvakon, én úgy emlékszem hogy ilyen íjjat a folyó nyugati oldalán lehet venni, vasszerszámok délre. De elég sokat változik a játék a jelenlegi stádiumában, tehát minden viszonylagos.
  • Stormbird
    #142
    Ami viszont kerdes elottem:
    - Mekkora lehet a falu lakossaganak ill. munkasainak osszletszama ?
    - Mennyi a max. epitheto epuletszama a vegen?


    Ezekre nem tudom a pontos választ. Következtetni, találgatni tudok csak. Mivel a település fejlődése a következőképen épül fel:
    • Hermitage
    • Camp
    • Small Farm
    • Farm
    • Hamlet
    • Settlement
    • Village
    • Town (itt tartok most és itt max. 30 épület lehet)
    • City
    úgy gondolom, hogy max. 40-60 között lehet az összlétszám. Az épületszám pedig valahol 30-45 közé tehető a végére.
    (Mivel folyamatosan fejlesztik a játékot, nem tudhatom, hogy hova fut majd ki pontosan, csak azt tudom, hogy a v0.1.1.3-ban -amivel játszom- a City településrang eléréséhez 15 000 Dynasty Reputation kell és akkor tudok majd további embereket felvenni és házakat építeni.)

    - Alvin 10. kuldeteseben egy "Visszahajlo ijat" ker. Azt hol lehet szerezni ?
    Lehet venni valamelyik faluban egy kereskedőtől, vagy a Workshop-ban készíthető. (Angolul Recursive Bow-nak hívják)

    - A fokuldetesszalam abbamaradt miutan megcsinaltam azt ahol 5000 faluhirnevpont kellett...
    Az nálam is véget ért ott. Egy idő után "észreveszi" a program, hogy te már megcsináltad a nősülj/szaporodj feladatot ha előbbre jársz, mint mielőtt megkapnád ezt a melót.

    - Szaporodnak az allatok?
    Nem tudom, mert eddig csak egy libám volt. Nemrég vettem egy másikat is de még nem szaporodtak. Egyelőre nem tervezem több jószág vásárlását, mert sok értelmük nincs, csak a gond van velük.

  • LaLee67
    #141
    Ennyire nem tudja senki a valaszokat vagy senki nem jatszik vele? :)
  • Ironman2
    #140
    Spear sebzéséből visszavettek.Talán túl könnyű volt?
  • Ironman2
    #139
    Patch notes 0.1.2.4

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Update to v0.1.2.4.
    Additions
    New items have been added to vendors.
    Russian language.
    French language.
    Italian language.
    Portuguese language.
    Portuguese (Brazil) language.
    Japanese language.
    Czech language.
    Turkish language.
    Ukrainian language.

    Added "Delete", "End", "Home" etc. to key bindings.
    Barrels for salting in Hunting Lodge I and Fishing Hut I.
    The possibility of producing salted fish and dried fish in a Fishing Hut.
    The ability to control production efficiency of fish, salted fish and dried fish in Fishing Hut .
    The possibility of producing salted meat and dried meat in a Hunting Lodge.
    The ability to control collection efficiency of clay, salt, rock and limestone in Excavation Shed.
    The ability to control collection efficiency of rock, salt and iron in Mine.
    The ability to control production efficiency of meat, salted meat, dried meat, leather, feather, mushrooms and berry in Hunting Lodge.
    The possibility of producing planks in a Woodshed.
    The ability to control production efficiency of logs, sticks, firewood and plank in Woodshed.
    Option in Game Settings for changing quickslots steering from QWERTY to AZERTY


    Fixed
    Optimization of map loading time.
    Various quest fixes.
    Knife position for female hunters while skinning animals.
    Torch position for patrolling female NPCs.
    Numerous fixes in refreshing the production status of items.
    Generic quests reward after loading the game.
    Coins have condition other than 100% and don't stack.
    Quest goal with assigning peasants to work doesn't update on objective start.
    Age update for NPCs.
    NPCs getting stuck in sitting or sleeping states - should happen less often.
    Cauldron crafting animations.
    Stove crafting animation.
    Player position when crafting at stove.
    Torch condition restoring on equip.
    Missing flax seeds in vendors' inventory.
    Invalid number of resources produced by NPCs when more than one item is being created.
    Not all vendors had something to offer.
    Issue which allowed to cut trees faster if Player was clicking quickly and had low stamina.
    Tutorial card about changing seasons shows on load.
    Taking side quest of same type that is already in journal results in quest from journal being replaced by the new one.

    Field changes acceptation UI can't be "confirmed" using gamepad or keyboard.
    Field management slot's seeds don't update after confirming changes.
    Sometimes hunters teleported near the center of map.
    Issue where NPCs were unable to get close to some workbenches.
    Issue where male NPCs during Autumn sometimes had no model due to invalid clothes ID.
    Technology requirements for the bucket - Changed 5000 points to 3500 points.
    Issue that caused crash when many animals that were surrounded by buildings tried to flee from player.
    Quest goal for flirting can't be done if player already has a wife.
    NPCs could turn towards player while sitting or sleeping.
    Restoring the condition of items in a chest when loading saved game.
    Doubled scheme for creating Roasted Meat in a Tavern II.
    Son doesn't come home after the "BOY" quest.
    Hunting Lodge II requires a Building technology instead of Survival to be unlocked.
    Restoring the default keybinds doesn't work after restarting the game.
    The number of items sometimes displays fractional values in the transfer / drop / craft window.
    Items without the Freshness parameter don't display a price during the transaction.


    Updated
    Changed Night howl quest so that it always gives some gold for completing it.
    Pig and piglet sitting animations so that they no longer stick out of the pigsty.
    Reduced consumption of stamina while running.
    Reduced consumption of stamina in inspector mode.
    Vendors now have a random number of items.
    Resource and Food Storage capacities have been increased.
    Hunting lodge produces random mushrooms depending on the season.
    Gender specific dialogues. May not be relevant in all languages.
    Polish translation updated.
    German translation updated.
    Spanish translation updated.

    Production's "Work Power" slider for each profession in building's details in Management tab.
    Production of firewood in Woodshed consumes logs.
    Set immortality for NPCs from non-player villages - temporary.
    Restored missing original NPCs in neighbour villages - temporary.
    Some building modules have new resource costs (require planks).
    The villagers take food and firewood from local chests in their homes. If there is nothing in the chest, they take it from the Food Storage and Resource Storage.
    Doubled the amount of resources producing from farm animals by NPC.

    Spears range reduced by 30%.
    Crossbow range increased x1.5 times.
    Crossbow damage increased from 55 to 70.
    Bow damage increased from 25 to 35.
    Recurve Bow damage reduced from 50 to 45.
    Longbow damage increased from 45 to 55.
    Wooden Spear damage reduced from 25 to 15.
    Stone Spear damage reduced from 50 to 30.
    Iron Spear damage reduced from 75 to 50.
    Wooden Spear durability has been increased from 3 to 4 uses.
    Stone Spear durability has been increased from 6 to 8 uses.
    Iron Spear durability has been increased from 12 to 16 uses.
    Wisent and Bear hp has been increased x2 times.

    Villagers eat food according to nutritional value. The greater nutritional value, the higher priority. In case the nutritional value is the same, food of lower condition is chosen.
    Wood value is now visible in item details.
    Lowered Dynasty Reputation limits for next inhabitants.
    Logic optimization when loading NPCs.
    Clearing side quests that are completed or failed after changing season.
    Compass look.
  • LaLee67
    #138
    Tipp bogyogyujteshez, Ha faklyafenynel szedtem gyorsabban szedte,de kalapaccsal kezben meggyorsabban. Vaskalapacs volt nalam gondolom a faval is ugy gyorsit.

    Facagas utan erdemes nezni bal Alttal es igaz egyessevel de sok tollat lehet gyujteni, majd vasnyilvesszokent jol ellehet adni azt is, ha sok a felesleg.
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.10.13. 20:27:39
  • LaLee67
    #137
    Na jo meg egy kerdes: Az adoba beleszamit hjogy mennyi foldje van az embernek?
  • LaLee67
    #136
    Valaki irta korabban a rakktarbontast. En nem pakoltam ki semmit a favagos raktarnal az erdoben, egyszeruen lebontottam es szerencsere semmi nem tunt el. Amiben nem vagyok biztos csak gyanus, hogy ha tobb raktar is van akkor a kapacitas novekszik,de lehet csak beneztem :)
  • LaLee67
    #135
    Sziasztok! Nekem egy gyongyszem ez a jatek,mert a Guild es a Simsen kivul nem ismerek mas jatekot ahol csaladod lehet. Megvettem nemreg es sajnos azota nem tudok 7 day to diezni...
    Csalad mar van egy 2 eves gyerekkel. A legnagyobb hazat meg nem tudom epiteni es sok egyebet de jol haladok.
    Jelenleg 30 epulrtem lehet es azt hiszem 13 volt az oldasig a max lakosom vagy alkalmazottam szama. A falumban mar szuletett egyik alkalmazottamnak is gyereke :) Penz az nem gond, bogyok tavasszal-nyaron , foldekrol a takarmany meg magok eladasa is jol hoz. A ko torve dobofegyvernek is hoz. Nagyon elvezem a jatekot.

    Ami viszont kerdes elottem:
    - Mekkora lehet a falu lakossaganak ill. munkasainak osszletszama ?
    - Mennyi a max. epitheto epuletszama a vegen?

    - Alvin 10. kuldeteseben egy "Visszahajlo ijat" ker. Azt hol lehet szerezni ? Hosszuijam van ,nyilpuskaval,de sehol nem latom hogy ezt a nevezett ijat lehet -e valahol kesziteni. Az ismetlohoz meg tapasztalati pont kell.

    - A fokuldetesszalam abbamaradt miutan megcsinaltam azt ahol 5000 faluhirnevpont kellett...Youtuben lattam fokuldiben, hogy nosulj meg,de ezt en hamarabb megoldottam, mint hogy adta volna.

    - Szaporodnak az allatok?

    Ja es ami tetszik, hogy az allatok ha meglepnek, ejjelre vissza kerulnek a szallasukra. :)
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.10.13. 19:46:54
  • Normen76
    #134
    Azért van ami eltűnik :) Pl. ha lent ültetsz és a lent kidobod eltűnik évszak váltás után. Ha kicsépeled, és a lenszárat dobod ki az már ne mtűnik el. Vagy pl. ha kivágod a fát és legallyazod, otthagyod az eredeti rönköket amiket még nem vettél fel, az is eltűnik, de ha már felvetted, és szép kérgezett, sima farönkök lesznek belőle az már megmarad. A lekaszállt búza is eltűnik azt hiszem amíg nem csépeled ki. A szalmam ár megmarad.

    A raktárat egyébként valóban így kell használni, ahogy te is teszed. Ez nem bug. A tároló résznél kell figyelni, hogy legyen hely benne mindig, mert a melósok, pl. a favágók, bányászok odahordják a cuccot, ha tele van akkor a fatárolóba, vagy a bánya ládájába amíg az meg nem telik. A játékmechanika része, hogy a raktárban te rendezgesd a dolgokat. A farönköket én pl, 12-14-esével a raktár farönk tárolójába dobálom ki, szépen ahogy illik. Jól is néz ki, és ha építek egyből annyit tudok felvenni, amennyit elbírok. A követ szintén a padlón gyűjtőm, tárolom stb. Menedzselni kell a raktárt, élelmiszer raktárat az árucikkek rendezgetésével, pakolgatásával és nem gond nagyon a tárolóhely mérete :).

  • Stormbird
    #133
    Patch Notes OPEN BETA v0.1.2.0!
    Added

    - New items have been added to vendors.
    - Russian language.
    - Japanese language.
    - French language.
    - Portuguese (Brazil) language.
    - Czech language.
    - Turkish language.
    - Added "Delete", "End", "Home" etc. to keybinds.
    - Barrels for salting in Hunting Lodge I and Fishing Hut I.
    - The possibility of producing salted fish and dried fish in a Fishing Hut.
    - The ability to control production efficiency of fish, salted fish and dried fish in Fishing Hut .
    - The possibility of producing salted meat and dried meat in a Hunting Lodge.
    - The ability to control collection efficiency of clay, salt, rock and limestone in Excavation Shed.
    - The ability to control collection efficiency of rock, salt and iron in Mine.
    - The ability to control production efficiency of meat, salted meat, dried meat, leather, feather, mushrooms and berry in Hunting Lodge.
    - The possibility of producing planks in a Woodshed.
    - The ability to control production efficiency of logs, sticks, firewood and plank in Woodshed.

    Fixed

    - Optimization of map loading time.
    - Various quest fixes.
    - Knife position for female hunters while skinning animals.
    - Torch position for patrolling female npcs.
    - Numerous fixes in refreshing the production status of items.
    - Generic quests reward after loading the game.
    - Coins have condition other than 100% and don't stack.
    - Quest goal with assigning peasants to work doesn't update on objective start.
    - Age update for npcs.
    - NPCs getting stuck in sitting or sleeping states - should happen less often.
    - Cauldron crafting animations.
    - Stove crafting animation.
    - Player position when crafting at stove.
    - Torch condition restoring on equip.

    Updated

    - Changed Night howl quest so that it always gives some gold for completing it.
    - Pig and piglet sitting animations so that they no longer stick out of the pigsty.
    - Reduced consumption of stamina while running.
    - Reduced consumption of stamina in inspector mode.
    - Vendors now have a random number of items.
    - Resource and Food Storage capacities have been increased.
    - Hunting lodge produces random mushrooms depending on the season.
    - Gender specific dialogues. May not be relevant in all languages.
    - Polish translation updated.
    - German translation updated.
    - Spanish translation updated.
    - Production's "Work Power" slider for each profession in building's details in Management tab.
    - Production of firewood in Woodshed consumes logs.
    - Set immortality for NPCs from non-player villages - Temporary.
    - Restored missing original NPCs in neighbor villages - Temporary.
    - Some building modules have new resource costs (require planks).
    - The villagers take food and firewood from local chests in their homes. If there is nothing in the chest, they take it from the Food Storage and Resource Storage.
    - Doubled the amount of resources producing from farm animals by NPC.
    - Spears range reduced by half.
    - Crossbow range increased x1.5 times.
    - Crossbow damage increased from 55 to 70.
    - Bow damage increased from 25 to 35.
    - Recurve Bow damage reduced from 50 to 45.
    - Longbow damage increased from 45 to 55.
    - Wooden Spear damage reduced from 25 to 15.
    - Stone Spear damage reduced from 50 to 25.
    - Iron Spear damage reduced from 75 to 40.
    - Wooden Spear durability has been increased from 3 to 4 uses.
    - Stone Spear durability has been increased from 6 to 8 uses.
    - Iron Spear durability has been increased from 12 to 16 uses.
    - Wisent and Bear hp has been increased x2 times.
    - Villagers eat food according to nutritional value. The greater nutritional value, the higher priority. In case the nutritional value is the same, food of lower condition is chosen.
    - Wood value is now visible in item details.
    - Lowered Dynasty Reputation limits for next inhabitants
  • Stormbird
    #132
    Join the v0.1.2.0. OPEN BETA TEST now!
    Hello everyone!

    We’ll be testing a big update on our Steam Beta Branch.
    Some of you probably have not done this before, so we have a small guide:

    Prerequisite:
    You must have Medieval Dynasty in your library – obviously.

    The procedure
    Open your game library.
    Right Click on Medieval Dynasty there.
    Open properties.
    Select the tab BETAS.
    Enter this password below the dropdown in the field:

    3v491vMVZnvp3

    Press CHECK CODE
    Use the drop down and select “public_beta - Public Beta Branch”.
    Press Close



    Steam should now download this version of the game.
    IMPORTANT! PLEASE SAVE YOUR LIVE VERSION SAVES GAME BEFORE ACCESSING THE BETA BRANCH!
    Just in case something goes awry!
    Saves can be found here:

    AppData Local Medieval_Dynasty Saved SaveGames

    The Patch Notes can be found here
  • Kozman
    #131
    Sziasztok! Észrevettem egy "hibát" ha évszakváltás előtti utolsó estén elmész egy barlangba, és ötösével egykupacba hordod az összes Salt-Iron-Rock köveket, és éjfél előtt mindet felszeded (bőven mozdulatlanság fölé) és megvárod az éjfélt, akkor reggel a saját házadban ébredsz, ahol "kényelmesen" 20 asával betudod hordani a raktárba. Egy ilyen kör után early game ben. Meg lesz az összes szükséges alapanyag. Persze ez bármivel eljátszható, de nekem a vas okozott problémát az elején... ez jó csak szerintem kikéne majd venni a véglegesből.
    Ja és ha a raktár kicsi lenne a kezdetén mindent(!) Kilehet dobálni akár a raktár sarkaiba, és sose tünik el, nekem 100 as kupacokban áll az építőanyag, könnyebb új épületet így felhúzni, vagy termelni....
  • Ironman2
    #130


  • PiszkosFred
    #129
    ...\steamapps\common\Medieval Dynasty\Medieval_Dynasty\Content\Paks\
  • Ironman2
    #128
    A magyarítást melyik mappába kell bemásolni játékon belül? Eredeti steames van meg nekem.A legújabb verziót is feltölthetnétek,mert az utóbbi megás link rossz.Köszi!
  • Normen76
    #127
    Oh.. Kösz ! Végre :)
  • PiszkosFred
    #126
    Ugyanott vannak, csak az ikon nem látszik. Vidd oda az egeret a témaindító neve/oldalszám, stb. mellé és látni fogod az opciókat "tooltip" formájában: listázás időrendben, kedvencekbe be, kedvencekből ki stb.
  • Normen76
    #125
    Igen, más trágya van az új verzióban. Még nem próbáltam, most kezdtem újra, de a sima trágya már elvileg nem jó, készíteni kell kutyulékot.

    Más kicsit nem ide vágó kérdése. Régebben a fórumban (itt az SG-n) valahol volt a felső sávban egy csillag az adott témában, arra rányomtam és a kedvencek menümben a fórumon belül betette az adott témát. Egy ideje nem tudok semmit a kedvencek menühöz hozzáadni, elvenni. Az istennek nem tudok rájönni hogy adhatnám pl. ezt a témát a kedvenceimhez, hogy egyből lássam a ha van új hozzászólás, vagy írni szeretné stb. Nem tudjátok hogy mi történt ? Esetleg mi az új módja hogy egy fórum téma a kedvencek menübe kerüljön itt az SG-n ?
  • Stormbird
    #124
    Valószínűleg ebbe futottál bele:

    Spoiled food is turned to new item ("rot"), it rots after a season.
    Fields are fertilized with a new item - Fertilizer, instead of Manure.
    Fertilizer is made in a barn from Manure or Rot.
  • tom36
    #123
    Sajnos a legfrissebb. (gondoltam erre, de reméltem hogy nem ez a gond)
    Kössz a segítséget.
  • Stormbird
    #122
    Milyen verziószámú a játékod, mert az újabb updatekben összekutyultak jó pár dolgot, többek között a trágya témát is:(
    Ha 0.1.1.5. vagy a feletti a verziód, akkor nem tudok segíteni.
  • tom36
    #121
    Eddig megvan, de a probléma ott van, hogy jobb alul ahol jelölné hogy hány adag áll a rendelkezésemre azt írja hogy 0 db fertillizer, (ha átállítom vetőmagra akkor rendessen ki írja, hogy mennyi van nálam. (jelenleg 25 manure van nálam de nem találja)
  • Stormbird
    #120
    A Simple Bag-et neked kell csinálni/venni bőrből. (A zsák is jó) Abba kell betölteni a trágyát/vetőmagot. Kézbe kell venni a Bag-et. (kijelölöd az inventoryban és valamilyes slothoz hozzárendeled, mint a szerszámokat.) Ha kézben van a Bag, jobb klikk és kiválaszthatod, hogy mi legyen benne.
    Utoljára szerkesztette: Stormbird, 2020.10.03. 12:22:24
  • tom36
    #119
    Hellósztok

    Felmerült nálam egy olyan probléma hogy nem tudom trágyázni a területet. Miután "feltörtem" a területet trágyáznom kellene, de hiába van nálam tárgya nem tudom elszórni mer azt írja a táskánál (simple bag), hogy 0 darab van, a vetőmagokat rendesen kijelöli, de a trágyát már nem.
    Órákat elszúrtam már rá de valahogy nem tudok ezen átjutni.
    Tudnátok egy kicsit segíteni ?
    Előre is kössz.
  • Stormbird
    #118
    Küldtem privit a letöltéshez.
  • Normen76
    #117
    Nekem azt írja hogy nem létezik már ez a mappa, nem lehet letölteni. Gondoltam elkezdem a játékot újra, mivel már nincs mit csinálni, ill. nem sok értelme van bármit tevékenykednem már. Inkább elkezdem újra a magyarítással. Valahogy nincs kedvem mással játszani :)

    A frissítésben annak nem nagyon örülök, hogy a kidobált holmik elvesznek/törlődnek. A munkások, favágó, bányász kb. értelmetlen lesz így, mert az általuk termelt eszközöket nem tudod felhalmozni, a raktár kapacitás nagyon kevés teszem azt 200 rönk, 200 kő eltárolására. HA meg túlterheled a raktárat, a melós nem hordja haza a szajrét, neked kell elmenni, és akkor kb. ugyanott vagy ha te szeded ki, vágod össze. A raktár piszok gyorsan megtelik, és nem hiszem h bárki szívesen hordana el 300 követ eladni hogy legyen helye, ráadásul később ahogy magasabb szintű épületeket, kerítést akar építeni az ember, az a kő nagyon kéne. Így viszont a fölös termelésű rönköket, követ, vasat nem tudod eltenni (felhalmozni a raktár padlóján) a későbbi építkezésekhez. Vághatod a fát, szedheted a követ újra, minden építkezésnél. Részemről jobban örültem volna, ha ezt úgy oldják meg, hogy kapunk egy megsemmisítés lehetőséget, hogy a fölös holmikat, tárgyakat, netán nyersanyagot törölhessük.

    Kosarakat, deszkákat is össze lehet már szedni, meg a fakereket. Kicsit ki lehet dekorálni a placcot :) Bár ezek is eldobott dolgoknak számítanak, nem tudom ott maradnak-e évszak, vagy év váltáskor. Szépen alakul a játék, foglalkoznak vele egyenlőre :).
  • Stormbird
    #116
    Hoppá...

    Hotfix to v0.1.1.5
    Food no longer spoils in vendors inventory - Current spoiled food will be exchanged to fresh in the next season

    Changed Manure to Fertilizer in vendors inventory, which can be purchased - Manure will be exchanged to fertilizer in the next season

    The food store receives a stronger weighting. The food gets new storage life:

    Food type:
    Inventory / Chest / Food Storage

    Fruits:
    2 season / 4 seasons / 8 seasons

    Eggs:
    2 season / 4 seasons / 8 seasons

    Vegetables:
    2 seasons / 4 seasons / 8 seasons

    Bread:
    3 seasons / 6 seasons / 12 seasons

    Fresh meat:
    2 season / 4 seasons / 8 seasons

    Roasted meat:
    2 seasons / 4 seasons / 8 seasons

    Salted meat:
    3 seasons / 6 seasons / 12 seasons

    Dried meat:
    4 seasons / 8 seasons / 16 seasons

    Cakes:
    2 seasons / 4 seasons / 8 seasons

    Fresh fish:
    2 season / 4 seasons / 8 seasons

    Roasted fish:
    2 season / 4 seasons / 8 seasons

    Salted fish:
    3 seasons / 6 seasons / 12 seasons

    Dried fish:
    4 seasons / 8 seasons / 16 seasons

    Stew:
    2 season / 4 seasons / 8 seasons

    Pottage:
    2 season / 4 seasons / 8 seasons

    Mondjuk engem ez már nem érint, mert visszaléptem a virágbolti v0.1.1.3.-ra.
    Én szórakozni szeretek egy játékkal, nem vergődni vele. Arra ott a real life:)
  • Stormbird
    #115
    Apa, kezdődik...

    Update v0.1.1.4.

    Fixes

    Food in chests becomes spoiled now.*
    Extracting stones with a pickaxe now accounts gains to correct technology and skills.
    The possibility to get stuck at workbenches when closing the crafting menu using escape has been eliminated.
    Hitting rocks with a pickaxe did not always trigger sounds and effects. This is fixed.
    Talents for faster extraction, stamina consumption and durability were not working properly. They should now.
    Fixed an issue where players could change an item with the mouse wheel or the quickslot menu and then holstering the tool, the character equipped a tool from different slot.


    Additions

    Added new barn levels – Levels 2 and 3.
    Added version display in save slot and labels for save slots.


    Updates

    Digging up the stump now produces a log.
    Items placed in non-player chests now disappear after a season.*
    Spoiled food is turned to new item ("rot"), it rots after a season.
    Fields are fertilized with a new item - Fertilizer, instead of Manure.
    Fertilizer is made in a barn from Manure or Rot.
    Rock, Iron, Salt, Clay now drop only after draining the deposit durability to 0%.
    Talks to the NPCs (related to the quest) at night.
    Reduced the number of employees for the barn, depending on stage. The dismissed employees are waiting for new assignments.
    Increased animal attack frequency.
    Autosave slots number changed to 3.

    *Kiemelések tőlem.
    Elindultak rossz irányba a fiúk :( (Szerintem)
  • b-type
    #114
    ..hogy kell tartani..
    :D
    önellátó, igazából nincs nagy igény, törekedtek a történelmi hűségre, berakod egy házba, megkérdezed/közlöd vele hogy márpedig most szaporodunk.. Jelenleg abból sincs baj ha később másik házba teszed át a pokrócodat, és másik nő mellé fekszel.
    Én néha szoktam vele beszélgetni, de nem muszáj :))
  • Stormbird
    #113
    Köszi a tanácsokat mindenkinek, de ma szerencsés napra virradtam, mert az App.100 Aff.74-es banyának megdicsértem a szemét meg a ruháját és mondtam, hogy chillezhetnénk a folyóparton is néha, erre az Affection felugrott 100-ra :D Na mondom, akkor csapjunk a lecsóba, 97% esély volt, hogy igent rebeg a muff... És lőn :)

    Azért az érdekes volt, hogy -mivel a túlpartra jártam csajozni- a csajszi gondolkodás nélkül csapatott keresztül a folyón, a mellig érő vízben. Na mondom, még szétázik itt nekem, mint a nokedli.

    Egyébként, hogy kell tartani? Kell neki lökni időnként valami elemózsiát valahogy, vagy talál magának? Elég ha a kecóban lévő ládában van ez meg az? Téli ruhát kell neki venni, vagy fagyállóval van feltöltve? Ez fontos kérdés, mert éppen a tél jön és ha lefagy nekem itt -az amúgy sem szép arcáról- az orra, jól kinézek...
    Utoljára szerkesztette: Stormbird, 2020.10.02. 13:45:26
  • b-type
    #112
    egy-két kéregszopótól (Cadillac Jack) eltekintve idővel mindenkit fel lehet húzni, az a pár aki meg mindig +0-t ír ki, meg szomorodjon magában..
  • b-type
    #111
    + a rönköket érdemes tűzifának hasogatni, mivel annyinak számolja, tehát 10 rönköt elbírsz, akkor láda elérhető közelségében felaprítod, akkor 40 fa került a falu raktárába (+némi fejlődés), arra kell figyelni hogy a 4 tűzifa nehezebb lesz mint az egy rönk amiből készül, ezért kell nyitható távolságba lenni a ládától.