431
középkori hangulatban játszodó túlélő játék
  • Normen76
    #230
    Az ültetéshez nem kell szerintem komolyabb befektetés, mert ha a szolgák ültetik be a területet, akkor ingyen van a trágya és a mag. Ők simán betrágyázzák, beültetik akkor is ha nincs egy szem mag a raktárban. Két-3 melóst rá kell állítani a pajtában a munkára. Arra érdemes figyelni, hogy ne alakítsunk ki túl nagy termő területet egyben. 50-60 négyzetnél ne legyen nagyobb, inkább több kicsi terület legyen. Egyszerre egy melós egy műveletet tud, és azt egyszerre egy föld területen lehet. Mármint ha egy melós trágyázik, másik melós nem trágyázhat. Azonban ha az egyik elkezd trágyázni, a másik már mehet mögötte a kapával, aztán a harmadik szórhatja a magot. Legalábbis amikor én játszottam így volt. Magokat én így szereztem, hogy a melósok beültették amit akartam. Aztán érdemes azzal is variálni, hogy pl. az egyik terület tavaszi termő, a másik őszi termő lesz, így lesz ideje a melósoknak szépen gondozni, betakarítani mindent. HA már 4-5 szintűek farmingban a melósok, simán 4 melós tud gondozni akár 10 parcellát is (50 egység körülieket). Ha egyszer beáll a rendszer hozzá sem kell nyúlni semmihez és dől a lé. A legjobban a búza éri meg mert 10 (legalábbis amikor én toltam ennyi volt) pénz egy mag ha eladod és vethetsz őszi aratásra is és nyári aratásra is. Amit megéri még ültetni a len, mert ad lenszárat amiből lehet fonál stb. és a mag is jól eladható. Szal aki kezdő, minél előbb szerezzen pár munkást aki a földeket műveli, és termeljen búzát, lent, mert nagyon gyorsan meggazdagodhat, szinte semmi saját idő befektetéssel. A kijelölt földeket érdemes magunknak feltörni (csak egyszer kell), hogy a melósnak már csak trágyázni, a trágyát bekapálni, és ültetni keljen.

    Még valami, ha kijelöltem egy területet teszem azt búzaföldnek, és felástam előre. a melósok sokszor nem indulnak el melózni, mert évszak váltás, vagy napváltás kell ahhoz hogy megkapják a parancsot, de ha mentesz. kilépsz újra indítod a játékot elindulnak, mert a betöltéskor megkapják a parancsot a művelethez. Legalábbis az én időmben újra kellett indítanom a játékot, ha nem akartam aludni egyet feleslegesen.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.12.29. 11:08:52
  • Wolwerine
    #229
    Az elején leginkább a bogyószedés hoz jól, mindegy hogy érett vagy éretlen formában szeded le, 1 érmét adnak érte az árusok. A másik, ha már van vadászod, érdemes vele jórészt tollat szedetni, darabjáért 2 érmét adnak, plusz a fölös húst is el kell adni. Később az ültetés hoz rengeteg érmét, de ahhoz komoly befektetés is kell (magok+trágya)
  • szabo15
    #228
    Az érme szerzésre van valami jó taktikád?? még úgymond az elején most jön majd a második tél
  • Wolwerine
    #227
    Megjelenik.

    A lovaglás jó poén lett, a ló tud ugrani, úgy vágtat át a folyó/tómedreken mintha ott se lennének, véget vet az amúgy véget nem érő
    gyaloglásoknak.... Alapban 20 kg-ot tud plusz teherként vinni, az ún. "large horse saddlebag" ezt 65 kg-ra növeli. A lovakat Hornica-ban lehet megvenni, darabja 10.000 érme. Van egy véletlenszerűen megjelenő NPC, a "Herald" aki a király számára adományokat gyűjt, amiért 150 dynasty pont jár (perpill ennyit kaptam 2000 érméért tőle, de kért már 200 lisztet is korábban)
    Utoljára szerkesztette: Wolwerine, 2020.12.27. 22:43:43
  • akyyy
    #226
    de pl akkor ha a bánya a bal alsó részen van, a raktár meg a jobb felső, akkor ott is automata megjelenik a nyersanyag?
  • Normen76
    #225
    Bár már rég nem játszom, talán tudok segíteni. Fatelep, bánya stb. a raktárba termeli az anyagot. Nem kell átvinni, ha a nagy raktárban van hely, automatikusan oda termelnek az épületek, ha a raktár megtelik, akkor az adott létesítménybe teszi, pl. a fatelepre, amíg annak a ládájában van hely. Az élelem, élelmiszer az az élelmiszer tárolóba kerül, szintén amíg meg nem telik stb. Bányát bánya helyre lehet letenni, ha vasat akarsz bányászni és már fel van oldva a lehetőség a térképen kell keresni barlangot, és abba kell felépíteni a bányát (barlang szájába). Onnantól termel, ha ven benne melós, a kibányászott követ, vasat stb. szintén a raktárba kapod meg.
  • akyyy
    #224
    erre én se jöttem még rá, van rá emberem, be is van rakva hogy ő favágó (meg van egy vadászom), vam házuk is , meg minden, már eltelt talán 2 ÉVSZAK is, és én nem látok semmit se hogy vágott volna vagy vadászott volna. Sőt, még ő követel fát a raktárjába...

    A bányászatot hogy lehet beüzemelni? Elég messze lenne a falumtől egy barlang, gondolom oda kéne rakni valami bányászatot emberekkel, és akkor külön építsek oda nekik raktárat fának meg kajának, meg néha nézek rájuk, -van e minden ami kell???
  • szabo15
    #223
    Nektek hogy megy ez a favágó épület ?? mert látom hogy vágja de hova teszi a fát ?
  • szabo15
    #222
    Köszi a tippet én tavasszal a bogyókat fogom szedni az elég gyorsan jön
  • akyyy
    #221
    én eddig vágtam rengeteg fát, meg szedtem hozzá botot, csináltam belőle kapákat és azokat eladtam, viszonylag elég jó pénzt hozott. eljátszottam annyit hogy tudjak venni nagy táskát, igy meg már több fát /kapát bármit tudtam szerezni, hogy legyen legalább egy ezres pénzem. erre el is vitte az adó :C
    nyilván van jobban eladható dolog is.
  • szabo15
    #220
    Sziasztok
    Nem is gondoltam volna hogy van magyar fórum a játékról egyből lenne egy kérdésem a raktárakba érdemes embert tenni valamit csinálnak ?
    Meg pénzt szerzésre van valami relatív jó módszer és az elején ?
  • Wolwerine
    #219
    Bármelyik tóban/folyóban tudsz halászni, annyit kell tenni csak hogy belemész a vízbe, ha nem elég mély (kint a fejed) akkor leguggolsz és bökdösöd a halakat.
    Utoljára szerkesztette: Wolwerine, 2020.12.26. 20:04:15
  • Dorgal
    #218
    Sziasztok! Egy nagyon kezdő kérdés:hol és hogyan tudok lándzsával halászni? A lándzsán kívül mi kell még hozzá?
  • Wolwerine
    #217
    Sziasztok! A különféle raktárak személyzettel való ellátása jó valamire? Mert enélkül is működnek... Király a játék, eljutottam odáig, hogy két disznófarmom van, amik megtermelik a trágyát az ültetvénynek, dől a lé. Relatíve az elején/közepén járhatok a játéknak (28 épület és 23 lakos van a faluban, ), örökösöm még nincs, de csak meg kell születnie és meglesz a 10k dynasty pont, a 40 darabos épületlimittel. 4 vadászom van jelenleg, akik kizárólag tollat gyűjtenek, mert könnyű és sokat gyűjtenek (alacsony skillekkel is 110 db-ot /nap), darabját 2 coinért el lehet adni. Az élelmiszerellátást káposztával és répával oldottam meg, kb. 100 mag elültetése hoz annyit ami jóval nagyobb népességet is képes lenne etetni, mint amilyen nekem van, illetve a búzaszem eladás is hoz évi 4-5000 coint. Nem láttam hogy írtátok volna, de ha állatot vesz valaki, akkor kölyköt érdemes venni, mert feleannyiba került és évszakváltáskor fel fog nőni.
  • akyyy
    #216
    Megvettem én is a játékot, valami szenzációs időrabló :D mint pár éve ilyenkor a subnautica.

    Tudni valamit frissítésről? Oké, maga a játék frissült, inkább a magyarítás érdekelne, mert most jutottam el a Challenge-ig, de itt már angolul írja ki a dolgokat :(
    Utoljára szerkesztette: akyyy, 2020.12.24. 21:06:50
  • Stormbird
    #215
    Horses on the test branch

    Kijött a v0.3.0.0 update. Sok újítás, sok hibajavítás és egy kis nerfelés.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    ADDED
    New building - Stable.
    New animal - Horse.
    New feature - Horse Riding.
    New gameplay features - Challenges and Kings.
    New game character - Herald. An NPC who gives challenges.
    New harvesting tools - Stone Sickle and Iron Sickle.
    New equipment to craft for horse - Saddle, Horseshoes and three types of Saddlebags.
    New building on map - Stable in Hornica. (You can buy horses there from Leonard, but after the season changes on load game).
    A division into female and male animals in farm animals. (Some species currently lack male models, but still can reproduce).
    Farm animals can reproduce - there is a growing chance that the young will be born during the season change.
    Animals produce regeneratable resources like milk or wool during the season.
    More information about the animal has been added in the details window.
    Animals die of old age.
    The option to sell animals from the management list has been added. (You can mark them to be sold when the season changes).
    Player can place waypoint on map that is visible on compass.
    New Diplomacy skill progression - Each 10 coins earned in a single transaction adds 0.1 point to Diplomacy skill.
    Animals price is affected by talents.
    Poison reduction parameter is added to item description in inventory.
    Game settings that allows to change sprint and crouch from hold to toggle.
    Graphics settings for contact shadows.
    Map movement with gamepad.
    Sounds for Horses.
    Sounds for Sickle.
    New sounds for Knife.
    New sounds of skinning with knife.
    New switch sounds for Knife, Cudgel, Shovel, Spear, Bows, Axe and Crossbow.
    New swipe sounds.
    New sounds for arrows hitting the ground, iron, stone, and water.
    New sounds for all Spears.
    New sounds for Crossbow.
    New sounds for Throwing Rock.
    New sounds for the character breath and grunt.
    New sounds for Cudgel.

    FIXED

    Sheep fur is too dark.
    No fields in the Inspector Mode.
    Items that cause poisoning have a poison reduction.
    On item being broken, the "remove notification" doesn't show how many of it is still in the Inventory.
    Unlocking Resource Storage II shows notification about Excavation Shed II.
    Holstering hammer while building modification menu is open allows to pick modification mode without hammer in hand.
    If player was poisoned during save, after loading the game, the tutorial about poisoning shows up.
    Village demand for wood and food is 0.1 greater than it should be.
    Village details in Management tab are gone after assigning NPC to work/house and closing the NPC details.
    On starting new game keyboard arrows and gamepad d-pad are not responsive in the Main Menu until mouse clicking on window.
    Coins that are stolen are in separate stacks.
    Plants grow back on the roads.
    Teleporting to the other side of the bench (or stool) if the NPC stands up.
    NPCs are sitting in the air.
    NPCs are teleporting to the roof.
    Not all items needed from items restriction are displayed on event button.
    If inhabitant leaves player's village then the quest is not cancelled while it's impossible to complete.
    Baskets' names as an item and crafting recipe.
    With Miner talent rock deposits also drop more resources.
    Items of cost 0 are impossible to sell/buy.
    Fix for various generated quests where player must talk to other NPC.
    Number of seeds/fertilizer not being correctly displayed in HUD quickslot after using a bag.
    No notification if there are no free save slots left.
    If one stack of item is going to spoil then all other stacks of the same item are going to be spoiled.
    Blood decal visibility on tools / weapons.
    Farm animals in neighbor villages are not saved in the file.
    After putting up a fence or a road, the whole terrain turns into a desert.
    Blood particles has abnormal physics inside buildings.
    Spoiled milk has no capacity so it can't be emptied.
    Talent "Good host" increases Dynasty Reputation from quests but the "Say my name" talent should do it.
    New Game Customization sliders are not working on keyboard and gamepad.
    Extraction talents stacks resets on weapon holster/quickslot change.
    Scythe recipe should be in Smithy II.
    Unassigning animal from home doesn't refresh it's state on the main list.
    Buckets with milk with capacity less than full cost 0 coins.
    Wrong material type in Goose House's roof causing wrong sounds to be played.
    If last active quest is failed then the quest tracker keeps showing the name of that quest.
    Tutorial cards can display under HUD tutorial. (The one after first talk with Uniegost)
    Empty dialogue box in "Have you heard of the trading village?" quest.
    Some dialogues referred to the player character as "young man" even if he is older.
    Spelling error in Karolina's dialogue during Uniegost quest.
    Wrong materials for wooden roof construction in Woodshed and Hunting Lodge.
    "Time to hunt" quest.
    Repeating animals in hunting quests.
    Event generation where the Mood was taken into account had wrong values.
    Male NPC name "Herald" changed to "Harald".
    A sheared sheep becomes unshaven after loading the game from file.
    Bypassing the blockade of dialogue options (approval / affection) by saving and loading the game.
    If player is in the Inspector Mode and enters any menu, then releases Inspector button, the Inspector Mode won't turn off after leaving the menu.
    Animals can be assigned to buildings that are already full.
    Armor items that give 0 cold/heat protection don't display this value in the item description.
    Incorrect tools position for old characters.
    Killed farm animals, after loading the game, give the impression of being alive. Fear the living dead!
    After shooting a fish with a bow, if the arrow breaks, the fish disappears.
    Killing a fish don't award Hunting skill.
    Hitting faster with a Hammer after using fists.
    Damage for thrown Spears should be now properly calculated. (They had 2x bigger damage)
    Sheared sheep still have wool when watched from afar.

    UPDATED

    Increased Building Limits for the Settlement, Village, Town, and City Development statuses.
    Field Workers now take the Seeds and Grains from a chest in Barn.
    Changed values for few last buildings in Farming technology - Barn III and Food Storage III.
    Minimal items weight is now 0.01 (so items like arrows are now heavier).
    Changed look of item description in inventory and trading.
    Rendering optimization.
    Visibility of ghosts during construction and destruction is limited by range.
    French Language.
    Turkish Language.
    Ukrainian Language.
    Hungarian Language
    Russian Language
    Only player's villagers are visible on map. (Other NPCs are visible only if they have a quest/are target of talk goal).
    Systems optimizations.
    Field management colors should now be better for people with colorblindness.
    In building assignments tab the hotkeys for increasing or decreasing power can now be held so the values will keep changing.
    Zooming map with mouse wheel.
    Traps are also visible in "main" Map category.
    Increased and unified Buckets weight.
    Buying animals system is now like assigning them to building through animal details.
    Temporarily item's capacity is not taken into consideration while calculating item price.
    Character optimizations.
    More rocks and low foliage on the terrain, mainly in mountains.
    Increased some resources amount required for Lavish Meal quest.
    Some NPCs from villages wearing profession clothes. (In New Game)
    Moving and zooming Map using mouse.
    Throwing Rocks auto equip on throw, like spears.
    Size and look of inputs on UI.
    Filling the Bucket with water automatically reequips another Bucket.
    Threshing floor workbench has an improved model.
    Animals in Knowledge.
    Fishing spear damage is now reduced.
    Animals can now take fall damage.

  • Stormbird
    #214
    2 év múlva visszanőnek.
    (Gondolom csak azok melyeknek nem lett kiásva a tönkjük.)
    Telepíthetőségről nem tudok.
  • tom36
    #213
    Helósztok
    Lenne egy olyan kérdésem, hogy a kivágott fák idővel újranőnek vagy van valami lehetőség az erdő regenerálására ?
    Próbáltam utánajárni, de egyértelmű választ nem találtam sehol, főleg a gyenge nyelvtudásom végett.
    Előre is kössz.
  • Marcinko
    #212
    Köszönöm a választ ....Ha nehezebb az jó, azt szeretem !
  • Stormbird
    #211
    Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de azt hiszem, hogy inkább nehezebbé tetted a dolgod.
  • Marcinko
    #210
    Egy kérdés: A kezdésnél megemeltem az évszak hosszt 3 napról 10 napra , hogy növeljem a "realitást" a kérdés hogy öngólt lőttem-e evvel ? Magyarán túl könnyűvé tettem-e magamnak ?
  • Marcinko
    #209
    Én most vettem meg de nagyon beszippantott !
  • Stormbird
    #208
    Update to v0.2.0.3 - on the Public Test Branch
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ATTENTION: in this version there may be longer loading times. We are working on a solution and ask for a little patience at the start of the game.

    We have – yes, you guessed right – another update for you! The update brings these changes, additions, and fixes:

    Added:
    New indicator icons to show the speed and direction of changing inhabitants' mood on the People List in the Management tab.
    New crafting sounds - hand and at the table.
    New sounds for sowing and manuring.
    New sounds for the Loom.
    New sounds for the Spinning Wheel.
    New sounds for tailoring.
    New sounds for the scissors.
    New sounds for the sheep shearing.
    New cooking animation for the Stove if craft time is short.


    Fixed:
    Delivering a quest item that is currently in the player's hand does not disappear after returning it.
    References to family members when one of the family member leaves the village.
    Wrong Technology points reward for the "Woodcutter challenge" quest.
    While cooking (at the Cauldron in Tavern III), the NPC pushes the player into the Stove.
    NPCs cannot get married.
    Incorrect warnings when placing a fence.
    Resource Storage and Food Storage cannot be demolished.
    Storage capacity limits are sometimes incorrect.
    It was possible to place items in Resource and Food Storages beyond the limit.
    Bug that allowed to have tools with infinite durability when switching them.
    Tool switching behavior when selecting the same quick slot.
    Tool switching behavior when switching between different tools.
    Spinning Wheel animation is not working.
    Crafting interaction with Grates where animation is not working properly.
    Spears are not equipping automatically after throwing them.
    Information "Press "R" to craft more" does not refresh after changing key binds and is not relevant for gamepad.
    Outline in quest item to be delivered to NPC is displayed in quest tracker.
    Spacing in various quests.
    Name of animal to hunt is not translated if there is only 1 type of animal to hunt.
    Quern sounds are starting when the player finished crafting.
    Various interaction fixes.


    Updated:
    The speed of increasing the mood now depends on the number of positive factors.
    French language.
    Fence placement has been improved.
    Unreal Engine version has been updated.
    Hidden timer for time sensitive quests due to timer being temporary disabled.
    The hit window when attacking with spears is now larger.
    Flour crafting time reduced to 1 second.
  • Stormbird
    #207
    Update to v0.2.0.2
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Update to v0.2.0.2

    Added:
    Pouches and backpacks for vendors (seamsters).
    New flail sounds.


    Fixed:
    Tax multipliers from events and/or game settings are not included in building's tax info.
    Clicking on assigning recipe in building's assignments results in selecting another item than desired.
    Items from the miscellaneous category that are on the bottom in inventory (below coins) are not selected properly, so the player can sell coins or the one item above the last selected.
    The game mode customization parameter for animal health points did not work.
    The game mode customization parameter for damage from animals is not working.
    NPC production assignments that use buckets of water removed the whole item instead of its content.
    Bow is not drawing with infinite stamina enabled in customization.


    Updated:
    Russian language.
    Ukrainian language.
    Czech language.
    "Tab" button on keyboard and gamepad special left button now opens last opened tab (inventory, skills, map, etc.).
    The speed of lowering the mood now depends on the number of negative factors. Example: the mood of a villager without a house lowers faster than the mood of a villager with a house (the "top speed" value was not change from previous versions of the game).
    UI Input fixes.
    Player does not need houses to recruit NPCs.
  • LaLee67
    #206
    Nalam a folyo miatt volt gond a foldmuvessel es valoban nem mindig dolgozza ki a munkaidejet.

    Nagy elannal toltam nekik a max kockaju termofoldet es lehet most elaprpzom ahogy te irtad a termelekenyseg vegett.
  • LaLee67
    #205
    Tegnap nem tudom mi volt,de nem akart frissiteni, most mire hazaertem meg elkeszult :)

    Oromteli erzes latni a magyarnyelv valasztasi lehetoseget es ezuton is nagy koszonet a forditoknak a munkajukert!

    Tetszik hogy mar utcaivilagitas is van es nem kell lopkodni a dekordolgokat mert ellehet kesziteni onkezuleg is.
    A tobbi ujdonsagot meg nem lattam, csak most inditottam a jatekot...
  • LaLee67
    #204
    Koszonom szepen! Egyelore nekem a frissites 30 % nal megakad es semmi...es ez megy 2 oraja....
  • Bizó08
    #203
    Akit érdekel a legfrissebb magyarítás, már megtalálja a játék beállításai között.
  • Stormbird
    #202
    Hotfix to v0.2.0.1.

    Added:

    New hoe sounds.

    Fixed:

    Pressing left CTRL triggers event pop up that makes the player unable to move or use the UI.
    Information about additional weight gained from backpacks and pouches stays after changing selected item in inventory/selected scheme.
  • Normen76
    #201
    Nemtom, nekem nincsenek gondjaim a földműveléssel. Nagyon hatékonyan és gyorsan dolgoznak. Arra érdemes odafigyelni, hogy ne legyenek túl nagy méretű földek, inkább több kisebb. Nekem 12 db. 50-60 négyzetnyi földem van és 3-6 paraszt maximálsian meg tudja művelni. Általában így is lustálkodnak a fél évszakban dolog nélkül. Azért jó ha kisebb területeket vetünk, mert pl. ha tavaszi búzánka van és van teszem azt egy db. 200 egységnyi földünk, azon egy melós trágyázok, egy kapál, egy vet. De ha két 100 egységnyi van, mindegyiken dolgozik 3-3 paraszt és gyorsabban végeznek. Ez fontos az elején amíg alacsony a skilljük. Kazsálásnál m megint nem mindegy hogy egy parazst kaszál egy 300-as földet, vagy 6 kaszál, hat 50-est. stb.

    Érdemes a búzát ősszi és tavaszi vetésre állítani, pl. 2 parcella őssze, kettő tavasszal, lent 2-3 parcellát tavaszra, egy kis rozs is van, meg zab is a változatosság kedvéért. Legyen vetés forgó, ne kelljen mindent egy évszakban bevetni, vagy egy évszakban learatni. Minimális zöldség mert alig van rá szükség egy kis káposztaleveshez, vagy répa pörkölthöz. A magokat a legkönnyebb elcipelni és eladni, mert jó áron vannak és könnyűek. HA be van járatva a rendszer, nem kell hozzá sem nyúlni a földműveléshez évekig semmit. Teszik a dolgukat évszakról, évszakra, nem szabad belenyúlni, ha mi kapálunk, vetünk, aratunk azzal bezavarunk a rendszerbe. Hagyni kell, had csinálják maguk. CSak az első indításnál kell besegíteni, ha egy adott földterületet először törünk be. Akkor érdemes felkapálni (de csak ennyi), hogy onnan kezdjék a munkát. Ilyenkor én újra indítást szoktam eszközölni, mert a gyorsmentés, gyorstöltés ritkán működik ezekben az esetekben, mivel le kelll nullázni teljesen a melós "programját", éS ezt teljes újraindítással, vagy évszak váltással lehet elérni. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Annyit termelnek, hogy nem tudok mit kezdeni vele, van 100 000+ pénzem, és kb. 10 000 mag amit nem adtam még el. Igazából értelmetlenné vált már sajnos a játék, mert akkora bőség, gazdagság van és csak várok, hogy teljen az idő. Az meg nem játék, hogy azt várjuk telik az idő :). Szal én pihentetem pár hetet, hónapot és meglátom mit hoznak ki belőle.

    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.10.27. 15:52:38
  • LaLee67
    #200
    En is a quick save es quick loadot hasznalom. Arra jottem ra az elobb mikor a foldmuvesem a vizben volt, ha quick save/loadolok , akkor elindul,de en mentem tragyaert es akkor megallt, iGy visszafele menet a foldre kellett ujra quickkelnem. Tehat ha latom az illetot es elindul,akkor sajna kovetnem kell hogy odaerjen a celhoz. Most kozelebb hoztam a foldet es azonos parton, kivancsi vagyok mi lesz.

    Mas bajom nagyon nem volt veluk, bar igen ahogy irtad nem dolgozzak ki a 8 orajukat sokszor :) bar szerintem ez lehet fuggvenye annak is milyen magas szintu a foldmuves.
  • Bizó08
    #199
    Sziasztok!
    Szerdán jön a patch, ha minden igaz...
  • Stormbird
    #198
    Ez az egész földműveléses cucc egy csődtömeg ebben a játékban. Ami a szomorú, hogy én azt gondoltam, a v0.1.1.3. fölötti verziókban ezt már régen javították, mert alap lenne:( De nem, inkább a trágyával vergődtek, meg hogy melyik kaja hol és mennyit romlik...

    Én a parasztokat Quick Save/Quick Load segítségével bírom rá nagy nehezen, hogy vegyék már észre, van még dolog a földeken. Persze még így sem mindig sikerül. Olyankor az van, hogy elküldöm őket fát vágni, majd kis idő múlva visszavezénylem a bandát a földekre és ha olyan szögben süt a nap, akkor talán nekiugranak a melónak.

    A hidakat meg jobb ha nem is használják, mert azzal a szánalmasan lassú séta tempóval amivel közlekednek soha nem érnének oda a melóhelyre ha az a folyó másik oldalán van. Jobb ha így toronyiránt csapatják, keresztül a vízen.
    Talán ha lenne a játékban hídépítési lehetőség, akkor érdemes lenne feszegetni a hídon járási képességet.
  • LaLee67
    #197
    Meg van a hiba ezen csiszolhatnanak, egy elindult dolgozni es a folyoban megallt. En meg a pajtanal restartoltam ujra. Most a folyonal restartoltam a csavonal es elindult....

    Ez eleg nagy hiba a jatekban meg, meg az is hogy nem hasznaljak a hidakat, akkor minek?
  • LaLee67
    #196
    Hiaba inditom ujra a jatekot a foldmuvesek allnak a pajtaban holott egy nagy fold ami igaz kicsitz messzebb van a falutol, meg bevetetlen. Pedig elozo nap mikor kijeloltem, egyik felkapalta....vagy esoben nem meloznek? kirugom oket
  • LaLee67
    #195
    En a 178. oranal tartok a jatekban,egy darabig meg tolom, mert 13 gyerek van a kozsegemben es beakarom oket allitani dolgozni, meg erdekel a halalom is, hogy atbujok a gyerekem borebe. Meg csak 8 vagy 9 eves, nem tudom hany evesen allnak meloba.

    Nem ertek a jatekkesziteshez sajnos es nem tudom mekkora munka lenne a fejlesztonek, ha lenne egy map generator is ,mert akkor szivesen kezdem ujra.

    @ b-type Igen az ut es a vandorkereskedo is jo lenne.

    Egy darabig tetszett hogy az allatok maszkalnak a faluban, de most mar kozseg vagyunk igy egy keritesajto is jo lenne, foleg, hogy a marhaallomanyt is felakarom turbozni egy 20 fosre vagy tobbre :)
    Lehetne benne nagybani allatvasar es kutyaval terelnenk az allatokat oda es licitalnanak a vasarlok :)

    A kozsegemben en egy film alapjan a hazak bejaratatol a kapuig ledobalt deszkakbol imitalok utat ,olyan mintha saras lenne a terulet es azert vannak lefektetve es ezt lehet a tobbi utcan is :) De gondolom ismeritek :)
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.10.25. 09:56:09
  • b-type
    #194
    Nekem ami jelen változatban hiányzik az egy utazó kereskedő...mondjuk úgy hogy utat kelljen építeni egy más meglévő út vagy település és a sajátunk között. Az a fajta szekér mindenféle holmival megpakolva, edények, fűszerek, csodatévő orvosságok..stb és ezzel a kereskedővel lehessen boltolni.
  • Normen76
    #193
    Ezek bent vannak a kezdetek óta, sajnos nem mozdíthatóak, de a deszkák, korsók, kosarak is így kezdték, most pedig vihetjük ahova akarjuk :) Vannak kerekes, huzókocsik is (kordé) amik szintén nem mozdíthatóak, remélem egy idő után ezek is használható lesznek. Sőt van egy hely ahol a hegyekben át van törve a fakerítés, és alatta ott egy kerekes kocsi feldőlve, pár holmit fel lehet szedni körülöttem, még némi pénz is akad ott. Valamilyenem módon szekérnek, kocsinak, szállító eszköznek kell majd idővel lennie a játékban, ez annyira alap dolog, hogy kizártnak tartom, hogy ne oldanák meg valahogy. Bútorok, székek is biztosan lesznek idővel, mert az alap berendezés a házakban nagyon szegényes, ez is biztosan meg lesz oldva idővel. Apránként sok tartalmat fognak tenni a játékba, csak félő, hogy addigra a többség kijátssza bőven a játékot és el lesz felejtve. Marad egy kis mag, aki vissza-visszatér, de a népszerűsége a játéknak már bőven lefelé ível, és ezen nem valószínű, hogy sokat fog változtatni bármilyen tartalom.Mondom én, aki 200+ óránál járok (két teljes kijátszással, újrakezdéssel), ami nem kevés egy ilyen tulajdonképpen egyszerű játékba, de reálisan szemlélve a jövőt, ez várható.
  • LaLee67
    #192
    Kepesen nem tudtam kitenni az updatete...
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.10.24. 17:54:11
  • LaLee67
    #191
    Igaz :)

    Most lattam egy faluban letrat es faronkhuzo kereknelkuli akarmit , amilyet a Forestben lehetett epiteni. Lehet eddig is volt de nem tunt fel, sajna nem lophatoak. :(
    Updattel jon par dekor es falu kozter vilagitas. Szuper!