431
középkori hangulatban játszodó túlélő játék
  • jofer
    #311
    Akkor van remény rá, hogy újra magyar legyen. Ez jó! Én "csak" 45 órát raktam bele, de mivel a fullos élményhez érdemes elölről kezdeni, ha megint lesz benne honosítás, akkor biztos nyomok rá egy newgame-et. (Na, meg van 44 achi is).
  • szabo15
    #310
    Én se tudtam róla hogy ki akarják venni nekem azt mondták hogy csak átmenetileg vették ki a játékból a Magyar nyelvet még én is várom a szövegeket hogy bírjam csinálni
  • Wolwerine
    #309
    Köszönöm a választ, ez elég durva, nekem se fűlik a fogam hogy új játékot kezdjek, maxos statokkal, 14 év után. max ránézek kíváncsiságból... A "létrehozunk egy külön játékágat a Steamen" feltehetően annyit jelent, hogy van/lesz egy olyan opció, hogy az utolsó early access vezió ( 0.6.0.5) továbbra is elérhető marad, így azok is tudnak tovább játszani, akiknek a mentését az 1.0 ellehetetlenítené. Gondolok azokra, akik oda építették a falujukat, ahol az új verzióban banditatábor van, vagy az épületeik alól kivették a talajt.

    Nekem Epic-es játékom van, itt majdnem minden működik, csak pár opciót máshol találni meg. Az eszközbár nálam is csak az inventory-ból elérhető, a csapdákat pedig a körmenüben a "Furniture/Decorations" alá pakolták be. A régi kocsmát két részre bontották, a Tavern gyártja az italokat, főzni a Kitchen-ben lehet. Van egy új épület, a "Workshop/Műhely", oda kerültek a fából és az agyagból gyártható tárgyak, pl. a vödör, palackok, stb. A seasons küldetéseket (adj fegyvert/beszélj a feleségemmel, stb.) kapom, a Herald is adott küldetést, viszont az adót a méltán gyűlölt Uniegost kérte el, ráadásul a dupláját annak, amit a Tax menüpontban láttam.
  • Montanosz
    #308
    közben frissült tegnap ota a verzioszám, néztem a robinhoodos játék videoját, na az egyesitit majd a ennek a játéknak a stilusát a KDC-vel, már csak megkell érni hogy megjelenjen :-D
  • Montanosz
    #307
    ez a korai állapotu játékok néha visszaütnek mert több helyen is olvasva a teljes verzio nem mindig add annyi uj játékélményt hogy valaki ujra játszon vele, ...mondjuk én a farcry primal magyaritására vártam annyi időt hogy mire megjelent már elment a játéktol a kedvem :-D
  • Stormbird
    #306
    Ha az alábbiakat elolvasod, akkor megérted, hogy miért nem találtál új sztorivonalat, küldetéseket stb.

    1. lehetőség:

    Töltsd le az 1.0 Full Release frissítést, és élvezd az új középkori élményt a kezdetektől fogva. Ezúttal azonban egy új és kibővített történetben vehetsz részt. A sikeres dinasztia megteremtése felé vezető úton új emberekkel találkozhatsz, hozzáférhetsz az összes új kiegészítéshez és funkcióhoz, amelyek az 1.0-s kiadással együtt érkeznek, izgalmas fordulatokat élhetsz át, és új küldetéseken vehetsz részt. Megtapasztalhatod a Középkori Dinasztiát teljes pompájában.


    2. lehetőség:

    Ez a lehetőség minden faluvezetőnek szól, aki nem akarja a nulláról kezdeni. Mindazok számára, akik úgy szeretnék folytatni a falvaikat, ahogy vannak, létrehozunk egy külön játékágat a Steamen, hogy élvezhessék és gyarapíthassák a már felépített dinasztiáikat. Nem veszítitek el a mentéseiteket, és pontosan ugyanúgy folytathatjátok a falvak fejlesztését, mint korábban. Ez az ág támogatni fogja a Medieval Dynasty 0.6.0.5 verzióját. Ne feledd azonban, ha ezt az opciót választod, lemaradsz az új tartalomról, amely az 1.0-s teljes kiadással kerül hozzá. Ha ez nem jelent számodra problémát, akkor ez lehet egy lehetőség számodra.

    3. lehetőség:

    Ha nem szeretnél lemaradni a korábbi munkáidról, és szeretnéd élvezni az új tartalmakat, akkor ez a megoldás lehet a te megoldásod. Az Early Access mentési fájlodat betöltheted a Medieval Dynasty 1.0-s verziójával. Ha így teszel, a legtöbb új tartalomnak megfelelően működnie kell. Néhány probléma azonban előfordulhat. A térkép és a környezet változásai miatt előfordulhat, hogy a falud a levegőben lebeg, vagy a földben, illetve a víz alatt ragad. Problémákat tapasztalhatsz a küldetésadókkal, az npcs-ekkel és más karakterekkel is. Ritkán előfordulhat, hogy banditák táborát találod a faludban. Ne feledd azonban, hogy ezzel a megoldással az új történet és a küldetések nem lesznek elérhetőek. Ha ez téged nem zavar, és nem zavarnak az esetleges hibák és tévedések, akkor ez a lehetőség neked való.


    A második opcióban lévő "létrehozunk egy külön játékágat a Steamen" szöveget nem igazán értem.

    Egyébként én is egy régi EA mentést töltöttem be. Többnyire rendben vannak a dolgok, de sok mindennel gondok is vannak. Mondjuk nem találom az eszközbárt ami a képernyő alján volt és lehetett bepakolni fegyvereket és szerszámokat. Nem tudom előhozni az építési körmenüt ahol pl. a csapdákat lehetett építeni. A feleség párbeszéd menüben nem találok olyat, hogy gyógyítson meg... És ez csak a felszín. Félek ha mélyebbre túrok egyre több gond lesz.
    A kocsma tényleg nagyon gáz lett. Télen biztosan jó lesz ott ücsörögni a népeknek :D

    Egyelőre az az érzés töltött el, hogy elengedem ezt a gámát. Most úgy érzem, hogy kijátszottam már belőle ami volt benne. Jó volt szép volt, de nem igazán érzek késztetést a folytatásra és különösen nem a nulláról való újrakezdésre!
    Aztán meg ki tudja... Talán egyszer mégis...

  • Wolwerine
    #305
    Én nem találtam új árust, sem pedig új küldetéseket, pedig új sztorivonalat és küldetéseket ígértek... A kút, "Építőbódé", "Gyógyfüves" van mint új épület, illetve a víz, mint új szükséglet. Az építőbódéban be lehet állítani, hogy a munkás melyik épületeket javítsa, a gyógyfüves mindenfajta gombákat gyűjt, amiből löttyöket (pl. healing) lehet készíteni. A kőből készült Tavernát lecserélték egy elég gagyi, nyitott kocsmára, viszont lehet sört és hasonlókat főzni benne. A kúthoz rendelt munkás vizet tölt a vödrökbe és a bőrtömlőkbe, ha vannak. Belépéskor figyelmeztetett a játék, hogy az early access-es mentésemben "nem minden működik a tervezett módon" . Másnak van vele problémája?
    Utoljára szerkesztette: Wolwerine, 2021.09.23. 21:05:54
  • Montanosz
    #304
    már ugy értettem hogy nem korai változat hanem 1.0-ás, én meg várom a hozzáigazitott magyaritást hátha a srác megcsinálja aki az előzőekben is tette
  • b-type
    #303
    belenéztem, semmi extra a kúton és az új árusokon kívül. Majd este jobban belemászok, kíváncsi vagyok a banditákra :))
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2021.09.23. 16:34:45
  • Montanosz
    #302
    Na megjött az emil, kint van és 23$ a teljes verzio
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    virágbolti is kint van v1.0

    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.09.23. 15:53:10
  • Montanosz
    #301
    elviekben ma jelenik meg
  • istvan1234
    #300
    Ma vettem észre, hogy a Steam szerint 3 nappal az 1.0 előtt a magyar nyelv nem támogatott!
    Fordítja valaki vagy teljesen elveszik az is ami eddig le volt fordítva?
  • Tuvok #299
    Őszintén szólva fogalmam sem volt a Memorial Tree eredeti történetéről, azt hittem csak egy Easter Egg. Igazán szép gesztus volt a fejlesztők részéről.

  • szabo15
    #298
    Azok a le írások már vagy 3 patch óta elszálltak gondolom ott változtattak valamit
  • szabo15
    #297
    Azt folytatom amit elkezdtetek.
  • akyyy
    #296
    Jött frissítés, azt írták frissítve lett a magyar nyelv, de én nem azt látom, leírásoknál még az is angol lett ami eddig tán magyar volt :(
  • Piko888
    #295
    Én segítettem Bizónak fordítani, sajna neki tele lett a hócípője a fejlesztőkkel.
    Miért nem a mi fordításunkat folytatod?
  • Daditsx
    #294
    Remélem azért a fordításba teszel majd írásjeleket.
  • szabo15
    #293
    De igen ö csinálta én most kezdtem el nekem azt írta hogy ö már nem fogja csinálni és most senki se csinálta 1 ember van aki néha bele javít ezt írták nekem amikor rá kérdeztem hogy van e még másik fordító
  • Daditsx
    #292
    Ez egy jó hír. Köszi a munkát
  • akyyy
    #291
    nem Bizo fordította? Vagy mindketten csináltátok régebben?
    amúgy várós, minden nap ránézek, jött-e már frissítés :D
  • szabo15
    #290
    Sziasztok
    Elkezdtem fordítani a játékot holnap küldöm vissza nekik ha valaki hibát vagy el gépelést talál benne vagy ö nem ara fordította volna azt a adott szot az írjon nekem és javítom köszönöm előre is
  • Ravasz567
    #288
    Értem. Köszi.
  • szabo15
    #287
    Ahoz kell a bánya és ök nyitnak még utat a bányába és ott lesz de kevés én oda raktam be 2 embert és ök szedik a vasat ki
  • Ravasz567
    #286
    Köszi a válaszokat hát akkor majd lesz valami. Viszont még egy kérdésem lenne. Hol találok vasat? Berakták a rezet meg az ónt azóta nem találok vasat.
  • szabo15
    #285
    Szia ez így szokót lenni 1-2 patch és vissza teszik mindig a nyelvet
  • akyyy
    #284
    Csak a teszt verzióra jött, ott szerintem meg nincs is, csak az angol. Le kell iratkozni a BETA-ról.
  • Ravasz567
    #283
    Sziasztok! Hát ma jött egy frissités ami oda baszott a magyar nyelvnek. Nem értem h miért?
  • jofer
    #282
    Jaj, de jó! Köszönöm a választ! :-)
  • b-type
    #281
    Minimális angol maradt benne, egyébként full magyar. A szakértelmeknél van 1-2 ami nincs lefordítva, és a térképen is lehet még találni, de jelentőssége nincs, és a játszhatóságot nem zavarja.
  • jofer
    #280
    Sziasztok!

    A játék Steam adatlapján az van, hogy van benne magyar nyelv is. Mintha itt valaki a múltkor azt írta volna, hogy már alig van benne magyar szöveg. Lett frissítve mostanában a magyar szöveg? Köszönöm! :-)
  • tomip81
    #279
    Közben kitapasztaltam, hogy a legtöbbet a küldetések adják. Mondjuk elviszel valakinek valami élelmiszer alapanyagot, és kapsz 200-300 pontot. Cséplésnél meg ahogy néztem százanként kb 1-et. Nehéz szakma ez :D
  • b-type
    #278
    Ebben a minőségben, a Medieval Dynasty minőségben simán jöhet, én totál elégedett vagyok ár/érték arányban, szívesen töltöm vele az időmet, hangulatos játék.
  • Normen76
    #277
    Hahaaa, ez tetszeni fog :)
  • Ironman2
    #276
    Itt az újabb őrület,jövőre jön:

  • b-type
    #275
    Alapvetően a cséplés szokta megugrasztani, beballagsz egy kisebb kazallal, 800-1000db száras növénnyel, elindítod, és addig netezel-csinálsz valamit. Ez kényelmes így szerintem.
  • tomip81
    #274
    Igen, kopnak. Azon a felületen ahol be tudod állítani,hogy egy épületnél mit gyártsanak ott meg is tudod nézni, hogy melyik tevékenység mennyivel csökkent a HP-ján az eszköznek.
    Valakinek tippje a Farming skill leggyorsabb fejlesztésére? Mert ez a kaszálok, kapálok történettel soha nem lesz meg a mostani 2000-ről a 10000.
  • Wolwerine
    #273
    Lehet ránézek kis falumra és átkonfigurálom az újdonságokra... Az eszközök amit az NPC-k használnak, kopnak vagy elég pár darabot betenni a raktárba?
  • b-type
    #272
    Az én településem távol van a folyóparttól, tehát a halászatról nem tudok beszélni, a bevételem pilllérei a mezőgazdaság és az állattartás.
    Melós elindítani, de amikor már feleslgeben, és egyre több feleslegben van akkor súly/érték arányban nagyon fut.
    Van pár fontos sorrendiség, ősztől zab, tavasztól rozs, valamint kisebb területen káposzta a népesség táplálása miatt. Eleinte, ahogy írod ez sok trágyázással jár, ez van.
    A rye és oat gabonafajták állateleség össztevők, tehát ha úgy indítasz állattartást hogy ezek nincsenek, akkor még az állateleséget is venned kell. tehát ezek ezerrel, és amennyit csak bírsz forgass vissza...valamint ne hagyd hogy megőröljék, az nem hoz még pénzt. trágyázzanak, vessék el, arassák le, és dolgozzák fel magnak és szárnak, és csináljanak tápot belőle. Te lehetőleg ne dolgozzál ebben, csak ha az évszak utolsó napján úgy ítéled hogy lehet még optimalizálni a hozamot. Nincs értelme hogy ők álljanak mert lassabbak, te meg mint őrült melózól miközben(!) pénzt is kereshetnél.
    Mellé elindítod az állattartást, tyúk, liba, malac...trágyáról le van a gond,...és az eleség is termelődik. A baromfitartásban nem is annyira a tojás, hanem a toll a fontosabb...bárki aki gyűjthet tollat az tegye.
    Ezek, a magok és a toll nagyon könnyű termékek és rengeteg megtermelhető, ez nagyon sok pénzt hoz, De gabonából csak a felesleget szabad eladni.Dolgozhatnak másit is afalúban persze, a kovácsok csinálhatnak vaskalapácsot, csákányt, lehet varni csizmákat a vadász által termelt szörméből és börből...de ezek nehezek és az értékükből fájdalmasan nagyot buksz. Míg leballagsz 500 magot eladni, a súlyát meg sem érzed és bőven keresel vele.
    Szal én így viszem a települést, ez a gazdaság alapja. De nagyon fontos hogy ne őröljék fel a magokat, mert bebuktatják az egészet :))
  • akyyy
    #271
    talán, de csak talánmost már vágják a fát, meg miegymás, igaz, nagyon lassan. 8 rönk, 1 nap alatt, és ha építenék valamit, az alaphoz kell annyi, a befejezéshez meg több rönk is kell :D

    építettem kocsmát, vettem fel rá embert, meg vettem a főzelék receptet, ott van a ládába minden hozzávaló, és még tányér is, mégse főz nekem magától.


    amúgy milyen pénz kereseti lehetőség van most, ami jól hoz? mi a trükkje?
    régebben tán dárdát csináltam fából, hogy legalább táskát tudjak venni valakitől, ami drága volt, de "nagy nehezen" megoldottam :D most máshogy akarom csinálni.

    a cél, hogy lovat tudjak venni, amivel meszebb is gyorsabban el tudok jutni, nem megy el vele a fél nap ... :\
    ami meg van kevéske pénzem, trágyát kell belőle vennem :D