431
középkori hangulatban játszodó túlélő játék
  • Stormbird
    #270
    akkor mit csináljak hogy gyűjtse a fát...
    Egy ideje már kell adni szerszámokat a népnek ahhoz, hogy dolgozzanak. Tegyél a raktárba fejszét, akkor talán nekirugaszkodik az erdőirtásnak az embered.

    Egyébként megint jól összekutyultak egy csomó dolgot a játékban :(
    Főleg a kaja részen vannak nagy változások. Van már annyi recept, hogy a Ritz-ben is csak néznek irigyen... Ráadásul a régi recepteket is átvariálták és halmazatiként edény is kell hozzájuk.
    Az állatokat is etetni kell... Még nem jöttem rá, hogy hova kell rakni a kaját ahhoz, hogy az állatgondozók automatikusan etessenek és ne nekem kelljen körbejárni feltölteni az etetőket.

    Szóval van gond ott a toronyban akik a fejlesztési irányokról döntenek.
  • b-type
    #269
    Én is nemrégen kezdtem újra, kicsit sokkoló volt az eleljén a pénzkereseti lehetőségek lecsökkenése, de végül is így sokkal reálisabb.
    Többieknél sincs fa? Mert akkor hasogass 40-60 tűzifát azzal ellesznek :))
    egyébként be lehet álítani:
  • akyyy
    #268
    na újra el kezdtem játszani, kicsit rég volt már, igy alig emlékszek valamire lehet előről kéne kezdeni :D

    amúgy ott jártam, hogy vagyunk 4-en , és be raktam az egyik lakót a fáskamrához, hogy gyüjtse a fát, erre beközli, hogy nincs fa. akkor mit csináljak hogy gyűjtse a fát, botokat, stb hogy ne nekem kelljen ? :D
  • zee75
    #267
    Köszönöm, sokat segítettetek!!!
  • LaLee67
    #266
    Azt is ki kell jelolni, hogy milyen fat keszitsen, ronkot, vesszot stb... Ha fagondod van epitkezes miatt, keress egy jo sok fat ado teruletet tegyel le egy egyszeru raktart oda, vagd a fat mint az orult ,cipeld a taroloba. Dombos teruleten a domb aljaba tedd a raktart, igy a dombrol letudod a ronkoket guritgatni es nem kell annyit rohangalni. Kozben a vagasnal keletkezo tollakat osszeszedegetni es nyilvesszoket csinalni, majd eladni vagy siman eladni...ha a teruletet kiaknaztad, lebontod a raktart es leteszed a kovetkezo favagasra kijelolt terulethez es kezded elolrol.....Termeszetesen a faludban is kell lennie egy raktarnak mindig, EZ NAGYON FONTOS, hogy ne vesszen el a cuccos. Tehat minimum 2 raktarnak kell lennie, hogy egyet elbonts.Tobb raktar eseteben barhol vannak, hozza jutsz minden benne levo anyaghoz, mindnel. Nekem 3-4 nagy raktaram volt,mert noveli a kapacitast.

    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.02.13. 17:27:48
  • LaLee67
    #265
    Anno egyszeruen lehetett ellenorizni. Hagytam bent 10 fat a nagy raktarban, beallitottam 2 embert fatvagni es lehetett nezni, hogy van-e utanpotlas. Mikor 6 os szintuek voltak a favagoim,mar eleg rendesen megmutatkozott a kulonbseg. Ja es a nagy raktarba kerult anno a fa, nem a favago kunyho vagy mi a franc az ladajaba.
  • LaLee67
    #264
    Par honapja nem jatszottam vele, ezert az akkori allapotot tudom csak felidezni. Kocsmat kellett epiteni es annak a ladajaba kellett tenni az alapanyagokat es termeszetesen alkalmazottat is kellett betenni a kocsmaba. Bekell allitani mit keszitsen es milyen szazalekban teljesitse azt. Emlekeim szerint eleg lassan dolgoztak,bar nyilvan tobb alkalmazott tobbet keszit. Magasabb szintu kocsma vagy etteremnel lehetett mar kenyeret is sutni stb... En csak a hangulat kedveert tettem be alkalmazottat,mert lesutottem egy csomo kajat nekik es azzal el voltak. Sokszor ram is rohadt a kaja vagy alapanyag,de az meg ment tragya alapba....jelenlegi jatek allapotnal nem tudom van-e valtozas a regihez kepest. Akkor nem kellett meg vetoanyag es szerszam a munkasoknak.
    Termeszetesen itt is fejlodik a karakter es minnel magasabb szintu annal jobban teljesit. Nekem azt hiszem csak 2-es szitu van bent es az kurva lassan, irrealisan lassan keszitette a kajat.
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2021.02.13. 17:11:46
  • zee75
    #263
    Sziasztok!
    Még egy érdekes kérdés: minden alapanyag rendelkezésre áll, de még sem készítenek a falu lakói ételt. Miért? Hová kell vinni az alapanyagot, hogy fel is használják?
    Köszi a segítséget!
    Péter
  • Tuvok #262
    Igen, végül 1 évet és 1-2 napot kellett rá várnom.
  • Stormbird
    #261
    Köszi a pontosítást.
    Írtam is, hogy nem mostanában játszottam vele és mivel elég sűrűn összekutyulnak benne valamit, el is ment a kedvem tőle egy időre...
  • szabo15
    #260
    Ezen kicsit pontosítok a teszt verzióba már kell nekik eszköz vagy nem vágnak fát de azt írja is hogy kell neki balta és tönkre megy egy idő után mindig pótolni kell nekik
  • szabo15
    #259
    Szia várni kell és lesz gyerek
  • Petronius46
    #258
    Köszönöm. Bejött.
  • Stormbird
    #257
    Feleséggel kapcsolatban: már nem emlékszem pontosan, de jó sok idő telt el a romantikus pillanatok után, mire megjelent az örökös.

    zee75
    Nem elég az épület, hozzá is kell rendelni az embereket. Ha kettes szintű a Woodsheded, akkor max. két embert. Eszköz nem kell nekik. (Legalábbis amíg játszottam vele kb. egy hónappal ezelőttig, nem kellett.)
    A fát csak látszólag vágják, fizikailag nem döntik ki. Csak odamennek egy fához, úgy csinálnak mintha baltával csapkodnák a törzset aztán odébbállnak. A fa log formában kerül be főleg a raktár, kisebb mennyiségben pedig a woodshed ládájába.
  • zee75
    #256
    Hát nem tudom,én minden odakészítek nekik, eszköz meg minden és pl. fát egyiksem akar vágni. Pedig 2-es szintű a favágó telepem.
  • Tuvok #255
    Feleséggel kapcsolatban egy kérdés. Rányomta, hogy "lehetne gyerekünk" és a válasz az volt, hogy "ő is úgy gondolja".
    De nem történt semmi, eltelt egy év azóta, és nem esett teherbe, nincs utód, és már a gyerek opció sincs ott többé.
    Járt már így valaki ? Gondolom ebből válás lesz.
  • Stormbird
    #254
    Trágyát és vetőmagot is kell biztosítani nekik, különben nem művelik a földet.
    Kell egy Woodshed épület és hozzárendelt munkások ahhoz, hogy vágják a fát.
    Feleséget azt hiszem, hogy mindegy honnan választasz.
  • zee75
    #253
    Még egy kérédés: feleséget a saját faluból kell választani vagy másikból?
  • zee75
    #252
    Köszönöm!
  • Marcinko
    #251
    Évszak váltásoknál adod el én úgy tudom .
  • Petronius46
    #250
    A managmentben adj nekik feladatot, szerszámot ha kell, és hogy mit termeljenek.
  • Petronius46
    #249
    Köszönöm! Megtaláltam a gombot, bejelöltem egy állatot (disznó 350, bár máshol ezt 5000-ért veheted!), megjelent az ikonja mellett a managmentben egy pénzes zacskó, de a disznó nem tünt el!
  • zee75
    #248
    Sziasztok! Hogyan tudom rávenni a falum lakóit, hogy tegyék a dolgukat? Minden oda van készítve nekik, de nem csinálják a feladatot. Pl. szántóföldet kijelöltem, felkapálja, de nem ültet. Fát nem akarnak vágni, nincs tüzifa, stb. Pls.segítsetek. Üdv., Péter
  • Petronius46
    #247
    Milyen telepnél?
  • Marcinko
    #246
    Van egy olyan gomb a telepnél, hogy Mark to Sell
  • Petronius46
    #245
    Meg tudná valaki mondani, hogy az állataimat a túlszaporulatot hogy és hol lehet eladni? Eddig csak úgy látom venni lehet.
  • szabo15
    #244
    Pedig jó lenne ha vissza térne megint jött egy update és már alig van benne magyar
  • akyyy
    #243
    Mi történt Bizóval, karácsony óta online se volt, lassanjön az új update, jó lenne hozzá a fordítás :(
  • Wolwerine
    #242
    Én "nagyvárost" akarok, úgyhogy kell a szaporulat, 18 gyereket kell etetnem. A Pajta III-ban 12-en tudnak egyszerre dolgozni, abból van két darabom, így munkájuk is lesz, ha felnőnek (bár a kaja így is komposzttá rohad a raktárból). Az éjszakai vadászat szerintem nem vészes, Denica környékén elég sok vaddisznó van, ott szoktam a küldetést megcsinálni, mert farkast/medvét/vaddisznót is elfogad a quest. Én a lóra rápakolom a gyakoribb quest itemeket (bogyó, gyapjú, vaskalapács, hús, halhús, len, visszacsapó íj, stb.) és amikor körbeszaladok kereskedni, megnézem az adott faluban, mit dob küldetésnek majd leadom. A némbereket ki szoktam békíteni, akkor megkapod mindkét varrónő termékét, nemcsak az egyiket (az elején jól jött ez is). Kár hogy kivették azt hogy csak férfi/csak nő is lehessen a házakban, amikor a játékot kezdtem, elsőként két NŐT tudtam rábeszélni arra hogy jöjjön a falumba, persze csak egy házam volt, szóval fel kellett húznom még kettőt....
  • Stormbird
    #241
    Sajnos egyik kérdésedre sem tudom a választ, annak ellenére sem, hogy már a 25. évnél tartok.
    Nálam még senki nem dobta föl a talpát, így hát tág fogalmam sincs, hogy meddig élnek.

    A családonkénti két gyermekről sem tudnék mit mondani, mert szigorúan a kínai családmodell szerint minimalizálom a szaporulatot:) Ezért csakis a legkisebb kérókat pattintom fel nekik, ahol ugye max. egy puja lehetséges.
    Rohadtul mérges is vagyok amiatt, hogy belefejlesztették az elmeroggyantak, hogy nem lehet egy kecóba csak nőket vagy csak férfiakat tenni, hanem csak vegyes párosban lehet indítani a bulit és persze ezek meg azonnal szögelnek egy purdét és rágyúrnak a GYES-re és ha nagyobb putrit adnék nekik akkor még a CSOK-ra is. Én meg oldjam meg, hogy milyen melót adjak nekik aminek van valami értelme is, mert ugye a raktárakba elküldhetem őket álldogálni, csak minek? Szóval nincs szükségem a sok kenyérpusztítóra, mert csak a baj van velük.

    Nekem csak közel 16 000 Dynasty pontom van, mert nem ugrom minden idióta küldetésre. Nem vállalom el az olyan küldiket, mint az éjszakai vadászat, mert nyugtalanul alszanak a vonyítás miatt és persze az egész térképen alig találok tizennégy farkast, nemhogy a falu körül... A hozzak a némbernek csizmát, természetesen a map túlsó végéről. Meg nyavajog a paraszt, hogy túlszaporodtak az állatok a környéken, de ott a falu körül nincs egy árva nyúl sem, nemhogy 14...
    Szóval az évek számához képest viszonylag kevés a dynasty pontom, de nekem bőven elég az amennyi NPC-m és épületem ennyi pont alapján lehet.

    A település helyének kiválasztásakor azt vettem figyelembe, hogy nagyjából egyforma távolságra legyen a legtöbb hasznot ígérő településektől. Így most nagyjából 500 méteren belül öt falu tíz kereskedőjét érem el. A maradék négy falut szinte egyáltalán nem is látogatom. Jezericában és Lesznicaban jó ha két-háromszor voltam. Hornicaban és Rolnicaban valamivel többször, de oda sem én jártam ki az utat...
  • Wolwerine
    #240
    Az én bázisom kissé nyugatabbra van, a szigettől délre, a patak torkolatában, leginkább mert a patak torkolatában meg lehet fürdeni. Ha már 23 évnél tartasz, van két kérdésem... Belefutottam a dynasty pont limitbe, képtelen vagyok újabb NPC-t felfogadni, mert valami 17.000 vagy 19000 pont a feltétele a következőnek (45 lakos), úgyhogy marad az NPC-k "tenyésztése". Mennyi ideig élhet egy NPC? Továbbá ha a családonkénti max. két gyerek felnő és elköltöztetem őket, a szülőknek fog még gyermeke születni?
  • szabo15
    #239
    Még csak alfa játék úgy is kell rá tekinteni ebbe a korba szerintem nagyon sok mindent bele lehet tenni már így is van benne elég sok minden de ezt még lehet bővíteni jövőre jőnek a banditák is :)
  • Normen76
    #238
    Jam :) amikor megjelent akkor kezdtem, nagyon megfogott. Kétszer vittem nulláról egy kb. 30 fős településig, 100 000 pénzig a falucskámat, de harmadszorra már nagyon unalmas lenne. Pedig akkor még nem volt hátizsák, ló, és társai, de jó volt akkor is. Én elsőre a kezdeti tőkém kőkésekkel alapoztam meg, alig kell hozzá valami, télen könnyű követ szedni mert jól látszik, tavasszal meg lehetett vinni a késeket eladni. A bogyó szedés is jó valóban az elején, mivel gyorsan lehet szedni és rengeteg van belőle. Sajnos hamar elfogynak a küldik, illetve egy idő után nem nagyon van értelme őket csinálni, valamint ha már beindul a gazdaság durván dől a pénz. Az elején nehéz, aztán meg túl könnyű a játék, de persze biztosan sokat változott. Majd talán egy év múlva belevágok megint, addig lesz elég újdonság, hogy megérje.
  • szabo15
    #237
    Az igen 23 év nem semmi én is újra kezdem szerintem nem olyan jó helyen kezdtem el építkezni
  • Stormbird
    #236
    Igen, Az NPC-k tudnak trágyázni. (Már ha van a raktárban trágya)
    Én ezt a helyet találtam a legmegfelelőbbnek a településemnek:

    Utoljára szerkesztette: Stormbird, 2020.12.30. 00:40:40
  • szabo15
    #235
    Nektek mere van a falu amugy ?
  • szabo15
    #234
    Na már csinálják fura delelőt nem akarták
  • szabo15
    #233
    Igen ez egy jobb megoldás lenne az NPC ék birnak trágyázni ?
  • Stormbird
    #232
    Régen játszottál már vele:) Ideje lenne újra elővenni... :)
    Sajnos már kell a trágya és a mag is az NPC-nek, mert ha nincs a raktárban, csak néznek mint Noé a harmadik tevére...
    Ez több szempontból is elhibázott döntés volt a fejlesztők részéről. Talán szerencsésebb lett volna például egy olyan megoldás, hogy trágyázás nélkül is lehetne termeszteni növényeket, de a hozam mondjuk csak 35%-os lenne a trágyázott területhez képest.
  • szabo15
    #231
    Nekem nem akart trágyázni de ha én be trágyáztam akkor be ültetet de kell neki a mag mert nekem kérte hogy tegyek be magot