431
középkori hangulatban játszodó túlélő játék
  • b-type
    #190
    Miért mondod, lehet bokrokat is fosztogatni, az minden 'nap' nő :)))
  • LaLee67
    #189
    Remeljuk tovabb gondoljak majd a fejlesztok :)

    Akar a kiraly is adhatna majd megbizast, aki haboruba keveredik mas nepekkel es ezert adot emel, ami ellen mi fellazadunk ,erre a kiraly a mar megcibalt seregeit ellenunk kuldi amit mi legyozunk es mi leszunk a kiralyok :)) Mert ki a kiraly? Lali a kiraly! :) (Uvegtigris)

    Persze maradhat gazdalkodos is, de lehetne nagyobb letszamu farkasfalka stb...Lehetne a marhakat, nirkakat piacra hajtani...

    En teljes aron vettem meg es nem banom,mert nagyon jol erzem magam benne, szinte ott erzem magam abban a korban. Tetszik hogy a kezdeti unalmas bogyoszedes utan mar masbol is van bevetele az embernek es hanyagolhatja a bogyokat .
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.10.24. 14:23:34
  • Normen76
    #188
    Nem rontottál el semmit, ez a normál befejezés. Háborúsdi nem nagyon lesz, rablók lesznek valamikor a játékban, de hogy pontosan milyen formában még nem derült ki. Ha azt nézzük, hogy a skillek 80%-a kb. még nem működik, és mennyit változott a játék a megjelenés óta (kb. semmit) sok, nagy dologra ne számíts. Ez egy nyugis, gazdálkodós, építgetős játék és nem több, valószínűleg soha nem is lesz több :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.10.24. 06:28:31
  • LaLee67
    #187
    Eljutottam az Uniegosts tortenet IV vegere, es kerdesem van ezzel kapcsolatban. Spoilerben irom meg, hogy ne lojjem le senkinek a tortenetet, tehat ne olvasd el ha nem tartasz meg itt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Uniegosts-ot szembesitettem a nagybatyam megoleseben torteno reszvetele miatt. Vegig a rendes kerdest-valaszt adtam neki nem a "Hazugsagot" bar mindkettot kiprobaltam. Vegeredmeny ugyanaz hogy elhajtottam a telepulesrol. Kicsit be voltam parazva,mert pont akkor tortent mikor meg nem fizettem ki az adot. Megoldodott mivel a kiraly kuldott egy masik foszert Uniegosts helyere es annal lehetett fizetni.

    Korabban Samber vagy hogy hivjak aki latta Gizellt az erdoben a gyilkossagkor, azt monta hogy jo vezeto lennek Uniegosts helyett. Na be is sozodott a valagam,mert azt hittem most en leszek a vezeto,de a kiraly mast nevezett ki.

    Elrontottam valamit vagy ez igy normalis utvonal tovabb?

    Nem neztem ki a fejleszto stb es hogy ez a jatek a Medieval total war sorozatok tagja-e ,de remelem, mert akkor lehet esely a kesobbiekben kis haboruzasra is. Errol van valakinek valami infoja?

  • LaLee67
    #186
    Ez igy igaz. Anno nekem is volt egy valyoghazam 60-as falakkal Telen meleg nyaron nagyon huvos volt.

    Kozsegemben mar 8 gyerek van, jo szaporak , marmint a szuleik :) Persze az 5 anyanak jelenleg nem orulok,mert kiesnek a munkabol. A felesegem nem akar masik gyereket, igy csak egy orokosom van.
    Keszitem a colopkeritest a kozseg korul, mert embereket kellett toboroznom rablok ellen.
    Bar nem tudom a rablok a telepuleseinket fogjak-e tamadni.
    Nem bannam, ha lenne majd varoskapu es kis keriteskapu is a jatekban.

    Eloszor nem tetszett ez a 3 naponkenti evszak valtas es ejjel is meloztam,de most mar otthon alszom hogy gyorsabban nojjenek a porontyok es huzzanak dolgozni :)
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.10.21. 07:54:50
  • Normen76
    #185
    Egyébként az agyaggal kevert szalma gyakorlatilag a vályog :) ( homokkal vegyítve) . Ebből van a vályogfal, vagy a vályogtégla, vagy a döngölt fal és valóban nagyon jó szigetelő anyag. Sok helyen a mai napig ezzel burkolják be az ágakból, egyéb anyagból készült falat, vagy a tetőt hogy ha kiszáradt lecsorogjon róla az esővíz, vagy szigeteljen a hideg/meleg ellen.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.10.21. 06:24:48
  • Bizó08
    #184
    Értelek. Semmi gond, csak kerestem az eredeti szövegbe, hogy hátha összefüggésben van a kencével, vakolattal, de nem volt benne.

    Rendben, akkor az lesz.
  • LaLee67
    #183
    Koszi :) Bakker en meg vartam hogy meszes vakolatot tudjak tenni vegre holott mar reg mehetett volna az agyagos vakolas :))

    @Bizó08 Megmondom oszinten, hogy nem tudom honnan vettem a pasztat , lehet youtuben, vagy mert kulfoldon elek es itt hasznaljuk a festo szakmaban a paste szot es kevertem. Kence valoban butorokra valo inkabb ,de uj nyilaszarokat is alapoztunk vele anno....


    Igen a vakolat az helyes megfelelo szerintem is.
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.10.20. 20:26:54
  • Bizó08
    #182
    Egy ideje filóztam már a kencén. Valójában a kence inkább bútorokra való, így ugrott be a vakolat és a habarcs. Végül a kiadandó verzióban már vakolat lesz, ha mindenki egyetért, mert a habarcs sem burkoló anyag, hanem tégla kötőanyag, itt pedig nem erről van szó. A pasztát honnan vetted LaLee67? sehol nincs a szövegben:)
  • Normen76
    #181
    Sehol :) a Sima agyag+szalma megy a kőfalra is. Elvileg a kőfalra kéne a mészkőből készített borítás, de egyenlőre nincs beüzemelve. Egy "kence" megy mind a három fal típusra.
  • LaLee67
    #180
    Hol lehet meszkobol pasztat csinalni?
  • LaLee67
    #179
    Most ertem el a Pajta 3 mas szintjet, gondolom abban lehet majd kesziteni. bocsi
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.10.18. 22:13:32
  • LaLee67
    #178
    Sikerult, nagyon koszonom a faradsagod! :)
  • Piko888
    #177
    Vidd a képen látható helyre a kurzort, és megjelenik a kedvencekhez adás felírat
  • LaLee67
    #176
    Koszi :) tenyleg lathatatlan mert nem talalom....
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.10.18. 21:36:09
  • LaLee67
    #175
    Tudja valaki hogy kohazat hogy lehet meszko pasztaval felfejleszteni? Csak az agyagos pasztat/kencet tudom csinalni a Barnban a meszkoveset nem.
  • Montanosz
    #174
    jobbra fent a láthatatlan kedvencekhez gombal
  • LaLee67
    #173
    Igaz nem ide tartozik teljesen de megtudna valaki mondani, hogy tudom ezt az oldalt is a kedvencek koze tenni itt? Tobb jatek forumoldalat mar sikerult,korabban ,de most egyszeruen nem tudom hogy csinaltam.
  • LaLee67
    #172
    Halas koszonet a munkaert es a megosztasaert. Turelmesek vagyunk! :)
  • Bizó08
    #171
    Sajnos technikai problémák miatt csúszni fog a magyar lokalizáció, mert át kell szerkeszteni az egészet beépíthető formába. Ezen dolgozom jelenleg és el fog tartani jó pár napig. Ezért aki már szeretné használni a fordítást, letöltheti innen: Töltöm

    Steam\steamapps\common\steamapps\common\Medieval Dynasty\Medieval_Dynasty\Content\Paks
  • LaLee67
    #170
    Na egy farmerem nagyon potens lehet , mert 2 foldmunkas lakom is gyesre kerult, igy mar 5 gyerek van a telepulesen :))) Lehet apasagi tesztet kell kernem az enyemre is :))))
  • LaLee67
    #169
    Koszi, kiprobalom majd ha nem, boldogulok .
  • Normen76
    #168
    A Google fordítónak van ilyen funkciója :). Ha fent az app a telódon, tudsz feliratokat, képfeliratokat is fordítani. Akár plakátokról, fal feliratokról, vagy a monitoron lévő szövegről :)

    Én heartstone-ban használom néha, ha monitoron játszom. DE itt nekem sok a szöveg ahhoz, bár jól jöhet azért :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.10.17. 22:59:53
  • LaLee67
    #167
    Ez a telefonkameras forditas egy program? Nem ismerem.
  • Montanosz
    #166
    a telefon kamerájával forditod, én is igy játszom a játékokat ahol nem tudom a szöveget
  • LaLee67
    #165
    Azt szivesen vennem en is, mert lassan odaerek en is. Remelem a forditas mihamarabb meg lesz a steamen. Apropo, ott a jatek forum reszenel lesz letoltheto?
  • Piko888
    #164
    írtam privit.
  • Normen76
    #163
    Eh a fene vigye, most értem Unigeost történetének IV. részéhez és a múltkori update a magyarítás nagy részét visszacsinálta angolra. Rengeteg szöveget írnak ki, érdekes lehet a történet. Somborhoz kellett menni az elején, sajnos így megint lemaradtam a sztoriról, egy kukkot nem értek belőle :(. Első alkalommal amikor játszottam, a harmadik résznél bebuggolt a játék és megszakadt a történet, most hogy újra kezdtem a játékot, a magyarítás elszállt így megint nem értem :D.

    Esetleg valaki leírhatná dióhéjban mi volt a sztori lényege, csak hogy tudjam mi történik, ha már választani nem tudok a lehetőségek közül, mivel fgom nincs mit írnak :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.10.17. 19:18:15
  • LaLee67
    #162
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://youtu.be/fuKHqx_K950


    Kezdoknek esetleg segitseg mit hol tud megvenni.
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.10.17. 17:42:53
  • LaLee67
    #161
    Oke, meg van.
  • LaLee67
    #160
    Valahogy lett meszkovem. Hogy csinaltam?
  • LaLee67
    #159
    Na akkor ma ejjel beindul a bunozes a falvakban :)))

    Igen a kozponti epulet is jo lenne nagyon es a szekeres megoldas is. Life is Feudal is tetszett volna nekem de amikor neztem nem volt hozza magyarnyelv es nem bonyolodtam bele. Azota hogy van-e hozza, nem tudom. Ezeket az otleteket a fejlesztok fele lehetne tovabbitani, ha valaki rendelkezne jo angol tudassal. :)
    En az allatszaporodasnak is orulnek,mert kereskedhetne az ember a joszagaival. Meg lehetne falu gyogyito is es betegsegek...:)
  • Normen76
    #158
    Nem használok modokat a játékban, egyszerűen éjszaka ellopom a falvakból :) Korsókat, kosarakat, edényeket, tárgyakat, kerekeket, poharakat :) Kocsmát is remekül be lehet rendezni ezekkel. HA nem vesznek észre az őrök, semmi bünti nics a lopásból, a köv évszakváltáskor úgyis visszakapják :) Ha kidobok egy kosarat, dobálok bele szalmát, gyógynövényt stb :) szerszámokat, vagy amit tetszik. Barátnőm a tűzhely mellett pl egy négyszögletes kosarat dobott kis és abba tett szépen egymás mellé fahasábokat :) Ennyire azért én már nem piszmogok :D.

    Az állat takarmánynak semmi értelme egyenlőre, bár lehet ha te gondozod az állatokat akkor kellene, mint ahogy neked kell mag is, trágya is ha a földet megműveled, de a melós csinálja magától, alapanyag nélkül. Igazából nem próbáltam még állatot etetni úgy hogy én gondozom, mindig melós csinálta.

    Ez hiányzik a legjobban a játékból.. a szekér. Lehetne először sima kézi kocsi, amit te húzol. Mittomén 300 kilóig. Ökrös szekér 1000 kilóig, meg lovas szekér stb. Hasonlóan a Life is Feudalhoz. Ott nagyon hangulatos volt a rönköket lovasszekéren szállítani a várba :) Ez nagyon hiányzik ebből a játékból. Illetőlg egy központi épület, kis erőd féle, vagy egy kisebb bástya, faépület ami mégsem sima ház, az remek lenne. Komoly nyersanyagigénnyel, és nagyobb építési skillel.


    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.10.17. 12:21:50
  • LaLee67
    #157
    Szuper :) Kereket honnan szereztel? Vannak dekoraciok is vagy ez egy kulon mod?

    Allattakarmanynak van ertelme? Eddig nem fogyott egyiknel sem.

    Gondolom lo is lesz majd a jatekban es lehet vele majd kozlekedni,mert egyik skill a fan hozza csatolodna. Jo lenne ha lovasszekerrel lehet vinni a cuccokat.

    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.10.17. 11:28:27
  • Normen76
    #156
    :) Így néz ki az örökösöm gyerekszobája :
    Külön tetszik a játékban, hogy mindent szét lehet dobálni, a házakat, földeket be lehet rendezni. A búzaföldön kosarakat szórtam szét, bennük szalmával pl., a raktárnál deszkákat, kocsikerekeket, kosarakat. Adnak egy kis hangulatot :)


    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.10.17. 11:26:39
  • LaLee67
    #155
    Koszi a valaszt. Meg van a gond, elfelejtettem beallitani mit banyasszon. :) Szuper ha nem kell ott lakniuk, igy a hazuk megy vissza a telepulesre :)
    Igen valoban ha ujrainditom elkezd dolgozni, ezt korabbi irasotok alapjan mar probaltam, de a banyanal nem mukodott,csak alltak a bejarat elott. Lehet mert nem volt beallitva mit termeljenek.

    Valaki korabban irta itt hogy lassan telik az ido igy sok ido mire a gyereket belehet allitani melozni. En speciel az irasa olvasasaig gyorsnak talaltam a jatekidot,de belegondoltam az olvasottakba igazat adok. Talaltam is egy modot ami valtoztatja az idot . Egyszer probaltam ki mert azt hittem lassitani fogja de csak gyorsitotta. Mellette sajnos sok csalasi lehetoseg van, de azok nem erdekelnek,mert akkor elveszti a jatek az ertelmet es unalmassa valna.

    Nem nagyon szoktam aludni sehol csak evszak valtasnal. Eleinte tele volt a tokom veluk,mert a fat szinte zabaltak a kaja meg alig fogy amit fozok nekik. A fat most is zabaljak, en mindig csinalok nekik tuzifat. Este vettem eszre mar deszkat is lehet kesziteni a faskamraban. Epp 3 mas fonomuhelyt keszitettem es a tetohoz mar azt kert.

    Beleptem a jatekba, kiderult kore allitottam be a vas helyett a banyaszokat es en meg kiakartam vegezni oket :)))
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2020.10.17. 10:57:38
  • LaLee67
    #154
    Jo reggelt!

    A keszsegeknel jobb oldalt van a skill-fa es felette vannak kis ikonok ill.szamok.
    A zold plusz jel gondolom az eloszthato pontszam helye. Utana a kis pajzsszeru ikon lehet a szintem jelzese es utana mutatja hogy adott perknel mennyi pontot szedtem ossze. Gondolom eddig nem irtam hulyeseget nagyon.
    A Kitermeles es kezmuvesseg ,tuleles 10 es szintu es nem lehet magasabb, mert ahol a pontot irna ott 0/0 van.

    Viszont a Tulelesnel a 0/0 helyett 4/0 van. Ez mit jelent?
  • Normen76
    #153
    Köszi ismét a fordítást :)

    A bányásznak nem kell külön ház se raktár hogy bányászon. Nem számít mekkora az oda, vagy vissza út. A kezelőpanelen kiírja, hogy óránként mennyi a termelés az adott szakival, vagy szakikkal. Minden más termelésnél is így van, kovácsnál, favágónál stb. Mindegy mennyi az út, a termelés állandó (kivéve a földmunkásokat, mert ha nem kaszál, akkor nem lesz búza ). Ki kell jelölni viszont hogy mit bányászanak, mert alapértelmezetten a kő van beállítva és akkor mást nem szednek. Csúszkákkal lehet variálni, mekkora százalékban mi szedjenek. HA a faludban a raktárban van szabad hely, automatikusan oda kerül minden cucc amit kivág a favágó, kibányászik a bányász stb. Nekem egy bányász ovitlan túltermelést okoz, hogy néha le kell állítsam, 200+ vasérc van így is mert a kovácsok nem győzik a sok kalapácsot gyártani belőle :)

    HA teli a raktár fával kővel, nyugodtan ki lehet dobálni a tárolórekeszekbe, a padlóra stb a holmikat, a késztermékek, farönk, bányászott kő, bőr, vas. só stb. nem tűnnek el. A csépeletlen búza, vagy csépeletlen len az eltűnik, azzal vigyázni kell, de a lenszár, szalma pl. már nem.

    Ha tartunk állatot, akkor érdemes minél többet tartani belőle. Birkából kell 4-6 legalább, különben nagyon lassú a gyapjú termelés. Nem kell félteni őket, egyenlőre nem vesznek el sosem, akárhova elcsatangolhatnak az állatok, sőt ha lebontod a tyúkólat pl. Akkor hajléktalanok lesznek, de nem tűnnek el, a listádon ott lesz mind, és ha 5 évvel később építesz nekik megint tyúkólat, be lehet őket tenni újra. Sajnos nem szaporodnak még az állatok, és talán a disznót lehet egyedül levágni, a husánggal le kell verni és feldolgozhatod, persze nem éri meg azt a 10 húst amit kapsz :D DE ott a lehetőség :)

    HA a földmunkások valamiért nem kezdik el a frissen kijelölt tevékenységet, újra kell indítani a játékot, utána bemennek a pajtába és elindulnak a földekre. HA van egy bejáratot, kidolgozott rendszer és nem piszkálod a földeket, dolgoznak szépen. Érdemes otthon aludni ha lehet, mert reggel ha felkelsz a melósok elindulnak dolgozni, de ha máshol alszol, tábortűznél és nincsenek a melósok látótávolságban, sokszor otthon maradnak és amikor hazaérsz, akkor indulnak el melózni. Lógós banda :)

    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.10.17. 10:42:17
  • Ironman2
    #152
    KIrály!!!! KÖszi mindenkinek!
  • Bizó08
    #151
    Nincs mit!:)