431
középkori hangulatban játszodó túlélő játék
  • b-type
    #391
    Na, ünnepek alatt csak újrakezdtem :)


    Tapasztalat, hogy könnyebb lett a legelső végigjátszásomhoz képest, de lehet hogy ez csak azért van mert ennyit számított hogy már van benne valamennyi tapasztalatom. Ezek a kocsik egyáltalán nem borítják fel a játékmenetet, elég változatos hogy mit lehet találni rajta, még az elhagyott táborok sem, ott esetenként jó dolgokra lehet lelni, de messze nem számít annyit, sőt én azt mondanám hogy jót tett a játéknak.
    ..ha már bele lehet variálni az évszakokba, akkor én megdupláztam, 6 nap egy évszak és egyelőre semmilyen anomáliát nem tapasztaltam, nekem ez így jobban bejön mert emlékszem az első végigjátszásnál nem tetszett hogy én gyakorlatilag nem is ettem, felpumpáltam magam azzal a növénnyel ami HP-t ad, azt kész, azzal a felvehető képességgel hogy mittomén hány százalékkal lassítja az éhezést is szomjazást a játékban, elérhető volt hogy egyáltalán nem ettem mivel a 3 napos évszakváltás kezdetén amúgy is feltöltött maxra.
    Szóval ez így sokkal reálisabb nekem.
    Az elején csináltam pár 'magaslest' azaz körbekerítést, így biztonsággal le tudtam vadászni akár a bölényt is ami ugye meglehetősen sok kaját jelent. Eleinte erdemes megvenni a szálas rozst és zabot a kereskedőtől, ezt magunknak kicsépelni, és akkor egyben megvan a takarmány is olcsón.
    Jelenleg már minden oké, csak nézni kell a falut, illetve felkészülni a bővítéssel járó nehézségekre, a mezők már jól működnek, a csajokat úgy állítottam be hogy nem akkora gond ha kiesnek pár évre.
    Az ellenfelek sebzéstűrését felvittem, de még így sem okozott gondot a banditatábor, de nem frontális támadás volt nyilván :)) Szépen okosba simán hozhatóak a banditatáborok.
  • Tuvok #390
  • matecsavo
    #389
    Sziasztok!
    Lenne egy kis problémám, amikor venni vagy eladni akarok árut, akkor valamiért, ha arébb viszem a csúszkát akkor egyből felmegy a szám 999-re.
    Ezzel lehet kezdeni valamit vagy mi lehet a baj?
  • cikasz
    #388
    Szerintem nyers dolgokat ne adj el, sokkal többért tudod eladni ha fel van dolgozva akármivé! A nyers húst pl sült hússá teszed. Be tudod az új verzóban állítani, hogy 1 idő alatt megcsináljon bármennyit így 500 hús pl egy hús sütése alatt megvan!
  • Redapple
    #387
    Gondolom, hogy az évszakok hosszára gondoltál, mert a napszakok hosszát nem lehet állítani.

    A játék jelenlegi legfrissebb verziója az 1.1.1.0
    Ennél a verziónál ha ESCAPE-el kilépsz a játékból a főmenübe, megjelenik egy olyan opció, hogy: Játék testreszabása
    Ezen belül: Évszakok hossza (Napokban)

    A beállított új érték csak évszakváltás után lép életbe! (Erre egy villogó piros felírat is figyelmeztet.)
    Utoljára szerkesztette: Redapple, 2021.12.24. 06:53:35
  • matecsavo
    #386
    Sziasztok!
    olyan kérdésem lenne, hogy útolag, hogy lehet állítani a napszakok hosszát?
  • RedRiot
    #385
    Köszi az infókat!
    Tegnap este még kipróbáltam az új nyílpuskát és - pár karcolással ugyan - de kiiktattam két bölényt. 100 hús lett belőlük az nem rossz, ráadásul elég közel laknak a tanyámhoz. Káposztát szoktam ültetni mikor lehet + már tudok főzeléket is csinálni így kajával nem lesz gond 2-3 ember számára.

    Az első lakómat így elküldtem a favágó épületbe de a kis szemét csak támaszkodott egy gerendához. Már majdnem lelőttem akkor vettem észre hogy az épületmenüben még ki kell neki osztani hogy gyűjtsön rönköket. Erre elkezdett gyalulni valamit az épületben de gondolom ez az animáció jelzi hogy dolgozik. Majd ránézek a raktárban hogy mit produkált.

    Közben már jött a jelzés hogy kovácsműhelyt és csirketelepet is tudok majd építeni. Szerintem a csirkékkel folytatom, a következő lakó ott fog dolgozni. Vadászatot / növénytermesztést / főzést egyelőre viszem én. :)

    Az évszakok hossza talán a kaja miatt lehet érdekes: termést aratni csak egyszer lehet egy szezonban így ugyanannyi kajának hosszabb ideig kell kitartani + ott van a rohadás tényező is. Négy napra állítom majd én is, az még nem tűnik veszélyesnek ebből a szempontból.

    Az 1 ember / 1 ház tippet külön is köszi, a babaveszélyre nem is gondoltam. :)
  • Redapple
    #384
    Mire érdemes befogni?

    Az első embert -szerintem- favágásra jó beállítani, mert amíg csak ketten vagytok nem nagy mutatvány a vadászatból előteremteni az élelmet. Fa viszont rengeteg kell az építkezésekhez. Több lakóépületet kell építeni, mert az elején minden házba csak egy embert érdemes rakni. Ha párokat alakítasz ki rövid idő múlva terhes lesz a csaj és szül egy gyereket, majd két évig csak a falat nézegeti a gyereket ringatva. Etetheted, itathatod, fogyassza a tűzifát és semmi haszna.

    Ha vadászatra jelölöd ki, csak kést kell neki adni. Baleset nem éri. Ha jó -vadász- képességű embert veszel fel annyi húst gyűjt be, hogy marad még eladásra is.

    A játékban ez átállítható de oda van írva hogy nem javasolt. Mit rontana el ha meghosszabbítanám az évszakokat?

    Én négy napos évszakokra állítottam. Nem tapasztaltam semmi hátrányát. Ráadásul, ha mégis gyorsabban szeretnél haladni, a három feletti napokat át is lehet ugrani, ha éppen nincs szükséged a plusz időre, sőt az utolsó patch-ben ha jól olvastam lehetőség van menet közben is változtatni a kezdeti beállításokon.
  • RedRiot
    #383
    Tettem egy körutat a térkép déli részén és éjszaka kétszer is beléjük botlottam. Ahogy mondod a tűz már messziről látszik. Nem vagyok egy nagy harcos de elég könnyen kiiktattam őket. Elég jó loot volt náluk: sajtok, drága piték, szerszámok, pénz, értékesebb ruhák. Valójában ez a kis turné volt eddig a legjövedelmezőbb tevékenységem a játékban. :) A zsákmányból könnyedén tudtam venni egy vas nyílpuskát hozzávaló lövedékekkel az egyik déli faluban, talán Hornica a neve.
    Még egyedül vagyok a játékban de a következő évszakban építek egy másik házat is és próbálok toborozni még egy embert. Mire érdemes befogni? Ha vadászatra jelölöm ki akkor eredményesebb lesz ha valami normálisabb íjat hagyok neki a kabinban vagy elég egy gagyi kés is? Érheti halálos baleset vadászat közben? Vagy inkább ültessem be a műhelybe és csináltassak vele kosarakat amíg bele nem őrül? :)

    Eddig tetszik a játék egyébként, ügyesen ötvözték benne a készítők a szerepjáték, a túlélő és a stratégia elemeket. A túlélő rész nem annyira nehéz nagy kedvencemhez a The Long Darkhoz képest bár ennél a játéknál talán nem is ezen van a hangsúly.
    Egy dolog van ami elég zavaró nekem, a háromnapos évszakok. A játékban ez átállítható de oda van írva hogy nem javasolt. Mit rontana el ha meghosszabbítanám az évszakokat? Próbálta már valaki?
  • cikasz
    #382
    Lesznek majd nefélj! :) Mondjuk én legtöbbször éjszaka találkoztam velük, de könnyű kiszúrni őket mert a tábortűz mellett ülnek, az út mellett.
    De simán lenyilazod őket főleg ha meglepetésből támadsz!
  • RedRiot
    #381
    Banditákkal találkozott már valaki? Több erdei táborukra már rábukkantam de személyesen még nem futottam össze velük. Nemrég kezdtem el a játékot, most a második év őszénél tartok.
  • cikasz
    #380
    Hát igen én is akartam írni, hogy a videó alapján nagyon messze van ettől a játéktól! Iszonyat szarul néz ki!
  • Redapple
    #379
    Méghogy "szinte ikertestvérek"...
    Ez óriási tévedés! A fejlesztő és egyben kiadó -DNA ARMY GAMING- újabb hulladék játéka. A medievál szó lehet a maximum, ami közös a két játékban. Ez egy üres, sivár, lélektelen játék. Csak férfiak vannak benne! és mindegyik úgy megy vagy áll mintha éppen pofán akarna vágni.
    A készítő a Trader Life Simulator-t adja ki újra és újra megváltoztatva a képi világot. Szóval a legjobb helyen ott van ahova korábban beraktad, a Medieval shit topickban!
  • Montanosz
    #378
    szinte ikertestvére lehetne :-)

  • jofer
    #377
    #376

    Ez, de hangulatos. Az én településem is hasonló, csak én folyópartra építettem.
  • cikasz
    #376
    #Matecsavo ez a tó az : https://prntscr.com/23lind4

    közben csináltam egy jobb képet magasabbról : https://prntscr.com/23linzn
  • Wolwerine
    #375
    A hírnév növekedésével tudsz egyre több épületet felhúzni, a maximum 130 db.
  • matecsavo
    #374
    Ez melyik tó? Meg egy kérdés, hogy lehet ennyi épületed, nekem csak ötöt enged.
  • Tuvok #373
  • cikasz
    #372
    Célom, hogy körbeépítem a tavat! :)
    https://prntscr.com/23jpb16
  • Timur Lenk
    #371
    Remélem, abban némileg jobban volt ügyelve a helyesírásra.
  • szabo15
    #370
    Sziasztok be került a játékba a javitót verzió mi már rég megcsináltuk csak basztak bele rakni de elvileg még karácsony ellött jön egy update abba meglesz csinálva az is ami most még Angol
  • Redapple
    #369
    A mentéseket itt találod: C:\Users\a neved\AppData\Local\Medieval Dynasty

    Nagy valószínűséggel tudod majd folytatni a mentésedet, hacsak nem valami nagyon régi verziójú, 1.0 előtti példánnyal játszottál.
  • cikasz
    #368
    A mentéseket hol tárolja a játék? Megvenném eredetiben. Tudom folytatni vajon onnan ahol most állok?

  • cikasz
    #367
    Köszi az király. Mindig szaladgáltam a vadászház ládájába rakni késeket. Meg a bányának a ládájához tök messze :D
  • Wolwerine
    #366
    A szerszámot sem kötelező a gyártó épülethez tenni, a raktárház ládájából elérik a munkások a szerszámokat és az alapanyagokat is. A bányánál csak a bányaépületre van szükség, se ház, se külön raktár nem kell neki, a faludtól való távolsága teljesen lényegtelen.
  • cikasz
    #365
    Az alapanyagokat nem kell a ládába tenni az adott gyártó épületnél hanem csak a hozzávaló szerszámot nem? Pl a kovácsnál.
  • cikasz
    #364
    Azt tudtátok, hogy hogy a legegyszerűbb upgradelni az épületet? Én tök véletlenül jöttem most rá.
    Mondjuk az éléskamrát ami lvl1 és építed a lvl2-t csak rá kell állni vele az egyes szintűre és fel upgradeli! Nem kell lebontani.
  • Tuvok #363
    Felesleges kaját kihajítod a földre, évszak váltáskor Rot lesz belőle, amit a Barn-ban fel tudsz dolgozni. Bogyókat szoktam erre a célra gyűjteni, vagy káposztából is rengeteg terem, fele úgyis felesleg.
  • cikasz
    #362
    Köszi.
  • Redapple
    #361
    Trágya a játék kezdeti szakaszában: Legyártasz jó sok -amennyit csak bírsz!- kő kést és elballagsz velük egy faluba, eladod őket és a megfelelő pupáknál veszel trágyát (jó drágán).

    Később, amikor már kicombosodtál némileg és tudsz ólat építeni, veszel két disznót és többé nincs gondod a trágyára.
    De addig: Legyártasz jó sok -amennyit csak bírsz!- kő kést és...
  • cikasz
    #360
    Biztos fejlesztik még! Hülyék lennének ha nem. Rengeteg lehetőség van a játékban még!

    más :
    Trágyát , hogy a legegyszerűbb csinálni/szerezni?
  • Profi1000
    #359
    Sziasztok Megvettem a játékot nagyon tetszik, tudja valaki hogy fogják e még fejleszteni vagy ez már a végleges verzió. Ugyanis a törtréneti szálak után a király küldetései nem jöttek többet?
  • b-type
    #358
    jaja, az évszak megválasztása fontos, Lehet hogy télen is ültetsz és betakarítás után szintén ültethetsz ugyanazon termőterületen.
    ...ááá rendesen kledvem lett újra nekiesni, csak jelenleg nem alkalmas..

    A bánya nekem is viszonylag messze volt, így nem voltam bővében az ércnek, de megvolt ami kell, több bányász kell.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2021.12.05. 07:41:32
  • cikasz
    #357
    Azt hiszem nem volt megfelelő az évszak amit kijelöltem a mezőre.

    más :
    A bányászást ti , hogy oldottátok meg? Nincs a közvetlen közelben bánya csak kicsit messzebb. Építsek a bányászonak házat is a bánya mellé, meg raktárat is? Vagy nem befolyásolja a termelést, hogy messzebb laknak?
  • b-type
    #356
    de, maguktól csinálják, de kell legyen szerszám, azaz kell kapa, kell trágya, kell mag (talán még zsák is, de abban nem vagyok biztos)
  • cikasz
    #355
    Nagyjából egybe raktam őket, majd meglátjuk :)

    Viszont a földeken a vetést nem az emberek végzik? Raktam be a pajtába zsákot is meg magokat is, de nem történik semmi
  • b-type
    #354
    pl. úgy hogy egy házba teszed őket :)) ..a többit megoldják :)

    De amikor még én játszottam vele (még nem kezdtem újra), akkor egy házba beköltöztettél egy csajt, vagy pasit, és utána hozzáköltöztetted a párját akit te választottál. Egyneműek nem játszanak (gondolom csak bonyolítaná a közösség szaporodásnak leprogramozását).
    Ennyi.
    Az sem tragédia ha nem annyira hozzáértő a munkásod, idővel jobb lesz benne, de ha már játszottál bármilyen típusú menedzserjátékkal akkor úgy is arra fogsz törekedni hogy mindenki azon a területen dolgozzon amihez már eleve jól ért.
  • cikasz
    #353
    hmm. és , hogy lehet az embereket megházasítani? Vagy magutól egymásra találnak?
  • Wolwerine
    #352
    Mert családok élhetnek csak együtt egy házban, férfi+nő+később a gyerek vagy gyermekek