431
középkori hangulatban játszodó túlélő játék
  • b-type
    #1



    "Újabb, túlélőelemekkel is átszőtt játékot jelentettek be Medieval Dynaysty címmel. Az Unreal 4 motoros csoda legnagyobb vonzerejének kétségtelenül nem csak a gyönyörű grafikája, de a felhasznált korszaka tűnik, hiszen az alkotók a középkorba repítenek majd vissza minket, de se varázslókkal, se sárkányokkal nem kell majd megküzdenünk. Ez nem lesz egyszerű – ennünk és innunk kell majd, hogy egyáltalán képesek legyünk a minimális akciókra, már pedig ebben a világban gyakran előfordul, hogy a potenciális vadászból lesz a vad. Az sem hétköznapi, hogy mind a négy évszakban, váltakozó napszakok és időjárási körülmények között kell helytállni – gyümölcsöt például logikus módon nem nagyon szedhetünk télen és hasonló mókák.

    Összesen 18 épület áll majd a rendelkezésünkre, hogy felépítsük a hajlékunkat majd a komplett falunkat – de mindezt belső nézetből, szerepjátékos elemekkel alaposan megbolondítva tehetjük meg, a karakterünk ugyanis megtanulható képességek sokaságával rendelkezik. Felszerelésből (legyen szó fegyverekről, építéshez szükséges eszközökről vagy páncélokról) hatvannál is több áll majd a rendelkezésünkre – miközben olyan, véletlenszerű eseményekbe is belecseppenhetünk, amelyek akár az éhezés küszöbéről is megmenthetnek bennünket, ha ügyesen cselekszünk, vagy épp ellenkezőleg: totálisan tönkretehetik az amúgy jól menő „karrierünket”. Küldetéseket, hűséges – vagy éppen áruló – NPC-ket, hírnévrendszert is ígérnek, utóbbi segítségével pedig akár magával a királlyal is interakcióba léphetünk, bár ezzel nem feltétlenül fogunk jól járni." (IGN Hungary)

    https://www.toplitz-productions.com/medieval-dynasty.html
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.09.21. 10:39:24
  • b-type
    #2
    20órám van benne, ...valszeg lesz jóval több. Eddig:
    családot felemészti a háború, ami nem eredeti, de teljesen hihető indulás. Érdemes vinni a történeti szálat, a fő küldetést, mert kaphatunk ezt azt, így nem kell nekünk megvenni.
    Természetesen ezt azért írom mert én nem követtem, utólag okosodtam.
    Némi felkarolás után, aminek záloga a jó viselkedés és az adó fizetése, elkezdhetünk dinasztiát alapítani..azaz fákat kivágni, köveket összeszedni, bogyókat gyűjteni ami mindennek alapja. fejlődik a hozzáértésünk és megnyílnak új technológiák, alőbbit pontokra, utóbbit pénzben mérik.
    Az emberekkel való duma érdekes, amolyan minijáték, csajoknál még érdekesebb, hiszen leendő gyeremekeink anyját is keressük. Megszerzése után átvariálhatjuk vele a képességfánkat, illetve tud gyógyítani
    Más arcokkal is lehet jókat 'beszélgetni' emigyen meggyőzhetjük őket arról hogy társuljanak az általunk létrehozott településhez, amikor megtették feladatokat adhatunk nekik. Ezen településhez egy nagyobb erdőt és/vagy hegyet kell felaprítanunk. Majd meglátod, de ...másként nem megy, ez van.
    Vegyünk nyugodtan kaját, mert bár lassan megromlik, és mi is tudunk szerzni mondjuk csapdaállítással...mindaddig amíg nem főzünk, és nincs kajatároló helyünk úgy elég sietős/kapkodós önmagunk menedzselése.
    De nagyon nem kell betojni, csapdával, bogyóval és egy győgynővénnyel ami rendbeteszi az életerőt, nem nagy művészet életben maradni.
    Van hangulata, jók a betöltő képernyők, és úgy általában hozza az átlag, vagy talán annál magasabb hangulatot.
    Korai hozzáféréssel fut. Tehát vannak apróbb anomáliák, mint a semmin ülő, illetve tetőgerendázaton, esetleg a másik fején bájolgó középkoriak, a vízben is van még dolguk a fejelsztőknek. Érkeznek frissítések, az eddigiek a mentéseket nem érintették, remélhetőleg nem lesz akkora változás hogy a falvamat feleméssze az enyészet.
    Nekem tetszik, ...az évszakok változása nagyon oké, asszem 4 napos,..jelöli a játék középen fent, télen kellenek a bundák különben jóval gyorsabban peregnek életünk percei a végállomás felé.
    Minden évszakváltásnál fullra töltődik a karakter. ...és a farkasok ordítanak, jól ordítanak...elég para.
    Többit majd együtt.

    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.09.21. 11:10:23
  • Montanosz
    #3
    mindeképp érdekel engem is, mondjuk valamiért favoritba nem tudom rakni mert itt hiányzik a kedvencek gomb, gondolom a sg elavult motorja a hibás.
    Megprobáltam kiszedni a szövegeket egy gépi forditáshoz de valamiért a programom csak 4 gigáig engedi ez meg 6gigás fájl.
    ha valaki kiszedi a szöveget dobja át. a lengyel szövegrész kellene mert a gép jobban forditja a lengyel szöveget mint az angolt
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.09.21. 13:22:34
  • PiszkosFred
    #4
    Ott van az, csak az ikon/képfile hiányzik, az egeret ha odaviszed a témaindító felirat mellé, jobbra, akkor megtalálhatod.
  • Hexex86 #5
    Egész meggyőző egyébként a játék a sok survival játék között. Még egy virágbolti verzióval próbáltam az elején. :D
  • Montanosz
    #6
    bakter tényleg :-D
  • Piko888
    #7
    NEkiállnék fordítani,de full hülye vagyok a technikai részéhez. Valaki segítene?
  • Torzonborz
    #8
    /off
    bocs hogy belevaú de 1080p vagy 1440p felbontás miért nincs? '20ban a 720p már elég karcsúcska.
  • Montanosz
    #9
    quickbms-el kiszeded a szöveget egy locress fájlba, onnan txt-be, forditod aztán visszacsomagolod amihez python kell
    nálam mint irtam a 6gigát nem birta, biztos meglehet csinálni, talán a segédprogik ujabb változatával ha kijönnek mert nekem a márciusi van meg
  • Hexex86 #10
    Ha jobban utánaolvasol a twitch-es streamelésnek meg van az oka. (Ez egy twitch stream volt.) 1080p-be sajnos még ott nem skálázódik, ha live-ozik az ember ennyi követővel és sokaknak az 1080p az akadt, ha élőben nézték. Ha partner lesz az ember akkor skálázódik és akkor mehet az 1080p, de sajna addig nem. Youtube meg nagyon nem a minőségről ismert ugye. :D
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2020.09.21. 17:16:22
  • Piko888
    #11
    ki se sikerült nyerni a szöveget vagy csak a visszacsomagolás nem ment?
  • Montanosz
    #12
    nem engedte mert 6gig a fájl és csak 4gigáig lehet tán ezzel a verzioval kiszedni, de sokat nem bíbelődtem vele majd kiszedi előbb-utobb valaki
  • Ironman2
    #13
    Megvettem én is.Ez döbbenetesen jól néz ki így első látásra.MInden ultrán van,és csak úgy száguld a játék,nem beszélve a látványvilágról.Mondjuk az Unreal 4 engines játékok idáig is szépen elfutottak a masinámon,de ez még csak fokozza az élményeket.Ráadásul még korai alfa státuszban van,de már igy is baromi jó az egész.Ezek után még mi jöhet? Menürendszer majdnem hasonlít is a KCD-hez,sőt szerintem egy az egyben onnan vették,csak más csomagolásban az egészet.Azért bele kell húzniuk,ha még egy hasonló sztori rendszert akarnak ide is berakni.
  • Ainz
    #14
    Én még csak a virágboltit néztem, de nekem is full ultrán meg és nagyon szép a játék!
    Szerintem tolom még kicsit aztán megveszem, mert úgy fest megéri az árát.
  • Ironman2
    #15
    Akkor siess,mert még 2 napig akciós! Amúgy meg rohan felfele az euro ára is közben.
  • Torzonborz
    #16
    Amúgy ez most teljesen open world játék ugye? Tehát van egy, remélem kellően nagy, map amin mászkálhatsz szabadon álá KCD?
  • PiszkosFred
    #17
    Nagynak nagy, de azért nem akkora nagy, mint egy tipikus suvival játékban vagy a KCD-ben.
  • Ironman2
    #18
    Egy hülye kérdés:a straws-ot hogy nyerem ki? Most próbáltam mindenhogy,pedig az egy alapanyag az épitkezéshez,és kell,főleg a tetőhöz.
  • Hexex86 #19
    Reed-et kell szedni. Folyó partján találod.
  • Ironman2
    #20
    Kösz!!!
  • Ironman2
    #21
    Az északi terület vadászat szempontjából nagyon jó,rengeteg állat mászkál,délen inkább épitkezni lehet,az nyugisabb hely.Eléggé veszélyes északon sétálgatni,mert támadnak a vaddisznók,rókák,farkasok.
  • b-type
    #22
    Az a jó, legalább nem kell kergetni őket :))
    Nagyon jó pénzszerzési forrás eleinte a bogyószedés, érdemes megjegyezni hogy hol vannak nagyobb berry csoportok, mert simán kijön az adó ebből (500-600pénzig).

  • b-type
    #23
  • Ironman2
    #24
    Nyáron is vannak bogyók,vagy csak tavasszal? Én már a nyár közepén járok amúgy,lehet nem kéne annyit aludnom.:)) A kereskedőket asszem fel kéne irnom,egyet tudok fent a Sambor,akihez megy küldetés is.NYugati falvakban még nem jártam,majd oda is elnézek.De gyüjtenem kell a sok pontot a technológia fejlődésére,mert nem tudok lerakni workshopot,meg épületeket se.Vetőmag is kéne.A földek után is adózni kell? Mert 2 kocka földet vettem most hirtelen a ház mellé.CSak vetőmagot nem találok egyelőre.Látom lehet tolvajkodni,meg van tolvaj képesség is.Az mennyire befolyásol? Nekem támadnak a falusiak kapával,gereblyével ha rajtakapnak? D
  • b-type
    #25
    -Én jófiú vagyok (eddig), ki sem próbáltam a rablást... majd ha már komplett az egész.
    -A bogyók igazából adófizetésnél fontosak, vagy hát akkor könnyítik meg az életet, minimál áron veszik meg, de egy markolásra 4-5 bogyó kerül a tarisznyába, azaz nagyon könnyen össze lehet gyűjteni 4-500 darabot, nagyon pocsék áron vásárolnak a kereskedők, ha árában nézed akkor több mindent érdemesebb eladni alapanyagként, mint ha készterméket csinálsz, és úgy adod el...pl. a szalmakalap.folyóparton szedsz nádat..vagy inkább sást (szerintem), fonsz belőle kalapot, olcsó megvenni a technológiát és hamar elérhető, de egy kalaphoz kell 20 sás, és végül eladod 18pénzért...tehát ezt azért csinálod hogy fejlődj. Persze ha jól láttam lehet javítani diplomáciával a kereskedők árait.
    - Vetőmag: árusoknál kell venni, van kapád, van trágyád, akkor már csak vetőmag és zsák kell amiből kiszórod azt. Minden magnak megvan a vetésio és aratási ideje, érdemes úgy vásárolni...venni csak egyszer kell, mert utána aratáskor termelődik elég mag is.
    -kereskedő minden településen van.
  • Stormbird
    #26
    Tavasszal a bogyók inkább csak mérgeznek. Nyáron, ősszel kell szedni őket.
    Gyógynövényt érdemes gyűjteni, annak jó ára van.
    A kaja rendszerrel nem vagyok kibékülve:( Betolok arctájékba egy komplett vaddisznót, ledugózom két sült nyúllal, térülök-fordulok, oszt má' megint enni kéne. Röhej.
  • Ironman2
    #27
    Kösz megint!
  • PiszkosFred
    #28
    Jogos, de hát na, a játék által használt idő(gyorsítás)t figyelembe véve az a csoda, hogy nem haltál éhen :D
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.09.23. 13:38:05
  • Montanosz
    #29
    Piko888 vagy akinek kedve van fordítani itt van az angol szövegfájl, kodokra vigyázzatok
    angol szöveg fájl txt
  • b-type
    #30
    Van időgyorsítás id, de legfőképpen nem azt kell nézni hogy megettem egy egész vaddisznót, meg nyulat...megöltél egy vaddisznót, de menyi húst tudtál belőle kinyerni? Mert egy darab vaddisznóból 4darab, összesen (!) 0.8kg húst tudsz szerezni. Ami nem sok.
  • Piko888
    #31
    nagyon szépen köszönöm, milyen kódokra gondolsz? Amúgy simán átírom az angolt magyarra?
  • Montanosz
    #32
    elviekben simán, de vannak kódok a szövegben <cf>(LIE) azokhoz ne nyúlj meg lehetőleg a szöveg hossza is kb megegyezzen
  • Ironman2
    #33
    Láttam youtubon van olyan billentyü ami megjeleníti az állatokat egy körvonallal,meg kiszinezéssel,,ha nem is látjuk őket messziról.Ez valami képesség lesz,vagy alapból elérhető?
  • Ironman2
    #34
    Az tetszik hogy a játékost ennyire ráviszik a vadászatra,szinte semmi nem elérhető alapból,sokat kell craftolni,gyüjtögetni,vadászni hogy fejlődjön a technológiai szint.
  • Hexex86 #35
    A Bal ALT-al lehet elérni, de későbbi szinteken lesz csak.
  • Montanosz
    #36
    verzioszám v0.1.0.6
  • Stormbird
    #37
    Most frissült:

    Update to v0.1.0.8.


    Fixes
    The "Hold "E" bug has been fixed.
    The possibility to skin multiple animals at once is now fixed.
    Characters should no longer get stuck while skinning.
    The possibility to change tools when interacting with animals is fixed.
    The player should no longer get stuck at the spinning wheel.
    A problem when loading items from an old save file is now fixed.
    Changing the key binding should now change the tooltips in the UI / HUD.
    The gamepad did not have right and left rotation buttons for placing buildings. This is now fixed.
    Seasonal restrictions for side quests have been fixed.
    The Heir no longer treats the player character as a stranger.
    Fixed the tooltip for unlit campfires when the player had no torch in their inventory.

    Additions
    Separate building rotation buttons in the key bindings.
    Input for hiding the HUD in the key binds.

    Updates
    Important: resetting the key binds to default settings on first launch with this update!
    Bows use less stamina when aiming.

    Utoljára szerkesztette: Stormbird, 2020.09.23. 19:38:38
  • Piko888
    #38
    Köszönöm, neki is álltam, ha valaki segítene írjon rám. 3272 sor, 190000 karakter
  • b-type
    #39
    a Hold E az megvolt nálam is egy farkas nyúzása közben, ..mindjárt le is frissítem.
  • Montanosz
    #40
    én most a CK3-at csinálom aztán az imperatort szeretném de biztos lesz jelentkező, a magyaritások portálon csinálj neki topikot ott majd jelentkeznek