431
középkori hangulatban játszodó túlélő játék
  • Piko888
    #70
    Segítenétek a fordításban? Ezekre ötlet:
    Excavation Shed, Holster item
  • PiszkosFred
    #69
    Nem fogom használni (nyelvtudás birtokában), de le a kalappal előttetek és őszinte elismerésem nektek! Drukkolok, hogy jöjjön össze a maradék százalék + technikai oldal.
  • Montanosz
    #68
    jaja vágom, soksikert
  • Bizó08
    #67
    Én a quickbms-el csomagoltam ki, de azzal nem tudod visszacsomagolni, külön program kell a pak fájl importálására is, már néztem orosz oldalakon, de elég körülményesen van leírva a folyamat. Közben a fordítás szépen halad, kb. a 70% van meg, talán a tesztelés előtt is kaptok egy már játszható, de még utómunkálatokat igénylő verziót.... szerintem ez is nagy segítség lehet a kezdő játékosoknak. De majd Pikoval megbeszéljük hogy legyen. Egyébként, elsősorban nem a visszacsomagolás lenne fontos, mert ha sikerül is, attól még a fájl mérete nem fog változni jelentősen, így az egyetlen jó megoldás a telepítő lenne, ami belekonvertálná a nyelvi részt a nagy fájlba, így akkor nem kellene akkora méreteket fel/le töltögetni. Majd meglátjuk még, hogy lesz... Akárhogy is, de hétvégére már lesz egy használható fordítás.
  • Montanosz
    #66
    csak ugyanugy visszakell tenni mint ahogy kivettük, kb 15 perc
  • Ironman2
    #65
    Nem tudom Lostprophet olvassa-e a topikot,ő mestere az ilyennek.Talán be tudna segíteni,de most lehet több munkája is van folyamatban.
  • Piko888
    #64
    Nem hagyja abba, ketten folytatjuk a fordítást. Lassan kész a fele. Reméljük gyorsan lepörgetjük, viszont szükségünk lenne valakire, aki készít hozzá egy telepítőt, mert anélkül 6 gigás lenne.
  • Montanosz
    #63
    itt nagyon jó tippek vann és útmutatók

    https://respawnfirst.com/category/guides/medieval-dynasty/
  • Normen76
    #62
    Opsz még egy tipp. A tárolók, raktárak, kajatárolók összeköttetésben vannak. Pl ha van két raktárad, mind a kettőben elérhető az összes bepakolt anyag. Kajásban ugyanez. Ha tetszik egy szép hely, ahol sík a terep és szívesen építenél oda falut, de nincs a közelben elég fa stb. nem gond. Építsd a falud ahova szeretnéd, ill keud el ott. Legyen a faluban egy raktár, aztán keress egy jó helyet rengeteg fával, építs oda is egy raktárat. A fás területen kiírtod a zerdőt, beszórod a raktárba, és otthon kiszeded ami kell az építéshez. Így bárhol lehet a falud, nem érdekes ha nincs a közelben elegendő építő anyag. Raktárat, élelmiszer tárolót csak úgy tudsz lebontani, ha egyikben sincs semmi. Szal egyszerűen dobáld ki a cuccokat a padlóra abban a raktárban amit meg akarsz tartani, a másikhoz elmész, lebontod, visszamész és a padlóról visszapakolod a cuccot. Erre szükség lehet, mert max 2 raktárat esetleg hármat érdemes tartani, mivel korlátozott limit van az építhető épületekre.

    A költözés is nagyon egyszerű így, ha meg akarod szüntetni a falud, kinézed az új helyet. Mindent bepakolsz a raktárba, az új helyen építesz új raktárat, a régit a faluval együtt lebonthatod. Minden cuccod elérhető az új helyen az új raktárban, nem kell átvinni semmit.

    Gondolom sokan rájöttetek már ezekre a trükkökre, de hátha egy kezdő játékosnak értékes segítség :)
  • Normen76
    #61
    Abba ne hagyd, várjuk páran mint sírásó a halottakat :) Kitartás ne add fel. Elvagyok így is a játékkal, de számomra nagyon hiányzik a fordítás, bár nem tudom mennyire lesz megterhelő a gyakori frissítések miatti esetleges szövegváltozások szinten tartása, vagy a verziók kompatibilitásának megőrzése. Mindenesetre kitartást, nem kell kapkodni kivárjuk :)

    Pár tipp:

    -Nem tudom ki mennyire vette észre, de sok esetben a munkások nem végzik el a kijelölt feladatokat, főleg ha vetni, aratni kell (favágással, bányászattal nem szokott gond lenni). Pl. Tavasszal bevetnéd az adott területet lennel. Kijelölöd a melósokat és vagy nem megy oda senki, vagy egy megy csak oda. Ezen segít, ha végzel egy mentést és újra indítod a játékot. Pl. ha három melóst az adott területre állítottál, és a területet előzőleg felkapáltad, újra indítás után az egyik szórja a trágyát, a másik elkapálja a trágyát a harmadik már ültet. A trágya ebben az esetben is ingyen van és a magok is.

    -HA nem tudsz valamiért egy állatot megvenni, pedig van helyük és van hozzá melós az azért is lehet, mert a játékban az állat nem pont ott látszik ahol eredetileg van. Van egy kis csúszás. Segít ha f5 el gyorsmentesz, F9 el gyorstöltesz. Minden állat, ember odébb megy egy kicsit és máris megveheted amit nem tudtál. Ez akkor is jó ha valaki érthetetlen okból nem beszél veled, vagy nem tudod a küldit leadni pedig kész. HA a levegőben ülnek a parasztok stb. akkor is segít. Szépen a helyükre mennek stb.

    -A párbeszédeknél szintén hasznos lehet az F5-F9 gyorsmentés, gyorstöltés, főleg ha találsz egy melóst akinek extra jó értékei vannak és kell a 70% haverság hogy felvehesd. Duma előtt ments egyet, és ha nem jön össze a haverság visszatöltöd az állást és próba ujra. Sok időt meg lehet spórolni vele, főleg ha messze lakik a melós.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.09.27. 15:47:27
  • b-type
    #60
    igen, ahogy írja is, kivették azt a trükköt hogy trágya nélkül lehessen vetni, jelenleg az újonnan feltört mezőnek is kell trágya.
  • Ironman2
    #59
    PL itt a mai update:
    szeptember 25., P
    Update to Hotfix v0.1.1.0
    Not a day without update in these times! Rest assured, everyone is getting a share of sleep!

    Fixes
    New fields are no longer fertilized at the beginning. Currently, the new field needs to be cleared, fertilized, plowed, and then sown.
    Replaced empty water buckets on the map with usual buckets.
    NPCs are now dying from old age.
    The players wife having a new family and not recognizing the player. This issue has been fixed. The wife and children should now come back to the player. The wife’s “other family" will become homeless villagers whom you can hire. (How cruel, sob!)
    Fixed disappearing fields when loading the game.
    Fixed a notification about poison showing up when player wakes up - even if not poisoned.
    The "Move in" hotkey not updating on controller input is now fixed.
    Unbuilt buildings should no longer take damage/decay from age.
    Fixed the NPCs getting stuck and do nothing at home. This occurred on loading the game and when the player comes to the village.
    Fixed clay pits adding crafting skill instead of extraction when digging.
    Fixed weight updates in trading slider menu.
    Fixed the possibility to skin animals without knife.
    Fixed the animal overcrowding quest not having any objectives.
    Pregnant women still assigned to work do not work anymore. Maternity rights are in effect!

    Additions
    Added information about fields in inspector mode.
    Added more starting dialogues for wife and heir.
    Added a few of them for player's NPC statuses (e.g. Homeless).
    Added a popup on resolution change. The player has to accept in ten seconds, or the changes will be reverted.
    For the faint of heart. Blood can be toggled in the game settings now.
    DFAO can be toggled in graphics settings now.

    Balance
    Decreased Dynasty Reputation points taken for killing farm animals.
    Increased the amount of Dynasty Reputation points awarded by Chapters.
    Ranged tools can now zoom a bit more, when aiming.
    Changed the House Renovation quest to yield items partially rather than all at once.

    Other
    Changed the possible FoV range to 70-110.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.09.26. 01:09:48
  • Ironman2
    #58
    Mindennap jön hozzá patch,azt nemtudom a régi szövegeket mennyire érinti ezek a mindennapos frissitések,de új szövegek jönni fognak hozzá még elég szépen.
  • ximix #57
  • ximix #56
  • b-type
    #55
    csináljátok csak srácok nyugodtan, frissülni is fog még, azaz foglalkozni kell vele később is, de lehet játszani honosítás nélkül is mert egyszerűek a párbeszédek, és még ugye a cselekmény is, tehát elkészül amikor elkészül, jócskán hozzá fog tenni ehhez a játékhoz hangulatilag, ha fordítási dillema van itt is lehet kérdezni mert aki játszik vele az tisztában van a szó alkalmazásával a játék környezetében.
  • Piko888
    #54
    írtam üzenetet
  • Bizó08
    #53
    Azzal a részével még nem foglalkoztam, egyenlőre a nyitott fájllal tesztelgetek. Még nem is tudom hogy lesz megoldva, mert elég méretes ahhoz, hogy csak így fel legyen töltögetve 6 giga, egy kis nyelvi fájl miatt. Ha gondolod megoszthatjuk a fordítást, akkor előbb kész lenne, a végén meg te foglalkozhatnál a közzététellel meg egyebekkel. Igazából én ezt magamnak kezdtem el, de ha te abbahagyod emiatt, és mert már beharangoztam, valahogy közzé kell tennem majd. Viszont még korai a játék, ezért minden frissítéskor, többnyire igazítgatni kell majd, ezzel jó lenne ha nem nekem kéne foglalkozni.
  • Piko888
    #52
    Nem gond, abbahagyom, mert még épp csak elkezdtem. A szöveget vissza is tudod pakolni? Várjuk a fordítást. Kitartást!
  • Bizó08
    #51
    Hali!
    Én is fordítom a játékot, de én úgy bontottam ki, hogy semmilyen kódot nem tartalmaz a szövegek előtt, így csak a fordítandók vannak jelen. Ha előbb tudtam volna hogy valaki foglalkozni fog vele, nem álltam volna neki 2 napja. Viszont már a 860. sornál járok és a tervek szerint szerda körül meglesz az egész. Maximum megtartom magamnak ha kész lesz...
  • b-type
    #50
    Ez egyébként jól hangzik, mert remek az alap. Sok olyan hangulati tényező hiányzik mint hogy füstöljönenek a kémények télen, a halak..szóval sok apróság amitől még sokkal jobb lesz.
    /beraktam nagyobban is a képet, mert csak kicsiben nyitotta meg.




    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.09.24. 18:24:13
  • Montanosz
    #49
  • b-type
    #48
    Jelenleg a 0.1.0.9verzió fut, még nem próbáltam rá hogy működik-e, de igen, a trágya megtakarításával sok pénzt lehet megspórolni így, és nem is sokkal több munka elvileg, hiszen felkapálni trágyázás után is fel kell, többi meg ugyan az. Ki mennyire műveli a földet, de ezzel nagyon sok pénzt lehet megtakarítani amíg nincsenek saját állatok (és azok jó pár évszakváltásig nem lesznek).
  • Stormbird
    #47
    Köszi! Ezek hasznos infok
  • Normen76
    #46
    Opsz egy fontos dolog még hátha valakinek új. Nem szükséges a földet megtrágyázni aratás után. Elég drága a trágya. HA pl. búzát akarunk ültetni, a kimerült, learatott földet kalapáccsal ki kell törölni, aztán újra kijelölni a területet és felkapálni. Innentől megint ültethetünk trágya nélkül, úgy veszi a játék hogy frissen feltört a föld. Arra kell figyelni, hogy mindig az adott évszakban tegyük meg ezt, mármint a törlést, felásást/kapálást. HA pl. ősszel feltöröm a talajt, de nem ültetek bele semmit, évszak váltás után már trágyát fog kérni. Szal ha pl. tavasszal akarok ültetni mittomén lent, vagy búzát akkor előtte kell feltörni a talajt és ültetni. HA pl. télen már el akarom ültetni a sárgarépát, akkor télen törjük fel a talajt. Búzát pl. lehet ősszel is ültetni, akkor nyáron terem, meg tavasszal is akkor ősszel terem. Sárgarépát télen is ültethetünk akkor nyáron terem, ha tavasszal ültetem ősszel terem stb. A lényeg mindig az ültetés évszakában törjük fel a talajt és akkor nem kell a drága trágya. Persze ha van 2-3 melóasod trágyáznak maguktól, de irtó lassan dolgoznak. Az elején jól jöhet ez a kis trükk és a skilled is jobban megy.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.09.24. 08:44:45
  • Normen76
    #45
    A kaja úgy van kitalálva, ha minél összetettebb ételt eszel, abból kevesebb kell. Pl. hagyma + sült hús 25 ételt telítettséget ad, nyers hús + sárgarépa 35 ételt. A sima sült hús asszem csak hatot ad. Tehát főzni kell és nem lesz gond, elültetsz egy kevés sárgarépát és onnantól nem gond a kaja. Minőségi répa levesed lesz. A kaja tárolóba teszed nem nagyon romlik meg és a munkások is onnan eszik, így jó lesz a kedvük. HA később építesz Travernt ott süthetsz, vagy melóssal süttethetsz lepényeket, bonyolultabb ételeket amik még jobban adják a telitettség szintet. A játék gyakorlatilag arra épül, hogy egy idő után amit lehet automatizálj a melósokkal. Megfelelő képességű melóst a megfelelő munkára. Vannak persze érdekes dolgok, pl. aratás után a mezei munkás elkezd szépen trágyázni magától, akkor is ha nincs egy gramm trágyám sem :) Szerszám sem kell nekik, mindenük van. kaszálnak ha nincs kaszánk akkor is. Ebben önellátóak, csak ház és kaja meg fa kell nekik.

    Ha sokat melózol koszos leszel, mosakodni kell dézsába ahogy az előttem szóló írta, vagy az is elég ha bemész a mélyebb vízbe és magától leázik :) Retkesen nem jó udvarolni, vagy beszélgetni :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.09.24. 08:36:06
  • b-type
    #44
    Az az hogy mennyire vagy 'szagos' , koszos...stb. bizonyos érték felett kiteszi ikonba. Néha mosakodni kell dézsában akkor szürke marad, ha neked szürke akkor csinálod is.
  • Ironman2
    #43
    Ja,én nem azt akarom tudni,hanem a leltárnál jobb alul van 6 állapotjelző,és abból is az utolsó barna csik.
  • b-type
    #42
    A használt szerszám allapotát, amikor elfogy, akkor eltörik. Illetve ha zsákról van szó akkor az álapotjelzőn belül látod még a zsák tartalmának mennyiségét.
  • Ironman2
    #41
    A jobb alsó jelző mit jelent? Telitettséget?
  • Montanosz
    #40
    én most a CK3-at csinálom aztán az imperatort szeretném de biztos lesz jelentkező, a magyaritások portálon csinálj neki topikot ott majd jelentkeznek
  • b-type
    #39
    a Hold E az megvolt nálam is egy farkas nyúzása közben, ..mindjárt le is frissítem.
  • Piko888
    #38
    Köszönöm, neki is álltam, ha valaki segítene írjon rám. 3272 sor, 190000 karakter
  • Stormbird
    #37
    Most frissült:

    Update to v0.1.0.8.


    Fixes
    The "Hold "E" bug has been fixed.
    The possibility to skin multiple animals at once is now fixed.
    Characters should no longer get stuck while skinning.
    The possibility to change tools when interacting with animals is fixed.
    The player should no longer get stuck at the spinning wheel.
    A problem when loading items from an old save file is now fixed.
    Changing the key binding should now change the tooltips in the UI / HUD.
    The gamepad did not have right and left rotation buttons for placing buildings. This is now fixed.
    Seasonal restrictions for side quests have been fixed.
    The Heir no longer treats the player character as a stranger.
    Fixed the tooltip for unlit campfires when the player had no torch in their inventory.

    Additions
    Separate building rotation buttons in the key bindings.
    Input for hiding the HUD in the key binds.

    Updates
    Important: resetting the key binds to default settings on first launch with this update!
    Bows use less stamina when aiming.

    Utoljára szerkesztette: Stormbird, 2020.09.23. 19:38:38
  • Montanosz
    #36
    verzioszám v0.1.0.6
  • Hexex86 #35
    A Bal ALT-al lehet elérni, de későbbi szinteken lesz csak.
  • Ironman2
    #34
    Az tetszik hogy a játékost ennyire ráviszik a vadászatra,szinte semmi nem elérhető alapból,sokat kell craftolni,gyüjtögetni,vadászni hogy fejlődjön a technológiai szint.
  • Ironman2
    #33
    Láttam youtubon van olyan billentyü ami megjeleníti az állatokat egy körvonallal,meg kiszinezéssel,,ha nem is látjuk őket messziról.Ez valami képesség lesz,vagy alapból elérhető?
  • Montanosz
    #32
    elviekben simán, de vannak kódok a szövegben <cf>(LIE) azokhoz ne nyúlj meg lehetőleg a szöveg hossza is kb megegyezzen
  • Piko888
    #31
    nagyon szépen köszönöm, milyen kódokra gondolsz? Amúgy simán átírom az angolt magyarra?